Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

Samsung wkrótce większość Full HD LCD TV z podświetlaniem LED

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Samsung zapowiada, że w najbliższym czasie zamierza stosować podświetlanie LED w znacznie większej liczbie telewizorów niż aktualnie. Obraz prezentowany przez nowe panele będzie charakteryzował się bardzo dużą dynamiką odtwarzania barw i nieprawdopodobnie wręcz, ekstremalnie wysoką wartością kontrastu, dochodzącą do wartości 500000:1.

Podświetlanie LED najnowszej generacji, stosowane będzie w modelach 40-, 46-, 52-, 57- i 70 cali. Aktualnie promowana technologia polega na podziale wszystkich LED, znajdujących się w podświetlaniu na bloki zawierające 100 elementów i rozświetlaniu ich i wygaszaniu zgodnie z wymaganymi przez emitowany obraz sekwencjami.

W stosunku do tradycyjnego podświetlania, najnowsza technologia LED oferuje stosunkowo niewielką wartość jasności – około 450 – 500 nitów, ale to całkowicie wystarcza do bardzo dobrego wyświetlania obrazu w warunkach domowych. Urządzenia z podświetlaniem LED charakteryzują się nawet o 30% mniejszym poborem mocy niż zbliżone wielkością urządzenia z podświetlaniem tradycyjnym.

Samsung nie ogranicza stosowania paneli wykonanych według nowej technologii wyłącznie do własnych produktów, ale zamierza sprzedawać je także innym producentom.


Źródło: nowetrendy.pl

[center][img]http://img145.imageshack.us/img145/9863/samsungle46f86bdlcdba4.jpg[/img][/center]

Share this post


Link to post
Share on other sites

no jeżeli o kontrast to samsung wali sumy z kosmosu tak samo jak kiedyś Sharp( 1000000:1) a jakimś cudem paleta barw ma cały czas taka samą wartość... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='offroad' post='70735' date='01.12.2007, 10:27 ']no jeżeli o kontrast to samsung wali sumy z kosmosu tak samo jak kiedyś Sharp( 1000000:1) a jakimś cudem paleta barw ma cały czas taka samą wartość... :)[/quote]


Cały bajer polega na tym, że ekran jest podzielony na 100 części (skupiające diody LED) i w zależności od tego, co dzieje się na ekranie, niektóre z tych 100 części mogą być całkowicie wygaszone,
wówczas, teoretycznie, kontrast jest nieskończony, bo te wygaszone części ekranu, nie będąc podświetlone w chwili pomiaru, reprezentują czerń absolutną, czyli w pomiarze 0,0000 cd/m2.
W ten sposób można sobie mnożyć wartość kontrastu w nieskończoność i podać zarówno 500.000:1, jak i 100000000000000000000000:1, dalczego nie ?
Jednak ta technologia wcale nie jest doskonała, ponieważ załóżmy, że w danym momencie mamy obok siebie jedno pole wygaszone i drugie pole włączone, ale z czernią np. 0,2 cd/m2, a to już jest duża różnica i na ekranie może to być widoczne w postaci niejednolitych płaszczyzn, np. ktoś ma czarną koszulę, a na ekranie ona ma kilka odcieni czerni właśnie z powyższego powodu.
Tak naprawdę zmierzony w LEDowych Samsungach kontrast waha się w okolicach 2000-4000:1, co i tak jest wartością wyśmienitą i zbliżoną do najlepszych plazm, ale i tak nie dorównuje najlepszym plazmom: Samsunga, a szczególnie Pionnera.
Co można z tym zrobić ?
Można doprowadzić technikę do takiego poziomu, że każda z kilku tysięcy diód LED będzie sterowana oddzielnie (a nie grupowana), wówczas naprawdę będziemy mieć kontrast nieskończony i kolory jednolite, bo już okiem nie dojrzymy różnicy pomiędzy wygaszoną diodą, a podświetloną sąsiednią. A tymczasem technologia podświetlania LEDami jest jeszcze daleka od doskonałości i dlatego w obecnych TV Samsunga na LEDach, 52F96, 70F96, podświetlanie matrycy LEDami można całkowicie wyłączyć, jeśli komuś się ten ubogi system LEDowy nie podoba i wówczas nie mamy żadnej różnicy między tymi TV, a serią pdoświetlaną lampą, czyli F86, a tam kontrast dynamiczny jest już "tylko" 25.000:1.

pozdrowienia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...