Jump to content
Sign in to follow this  
BoDeX

SAMSUNG BD-UP5000 COMBO PLAYER

Recommended Posts

Witam.

Dzień " X" zbliża się dużymi krokami :)
Samsung oficjalnie anonsuje BD-UP5000 [url="http://www.samsung.com/sk/products/bluray/players/bd_up5000.asp?page=Specifications"]( specyfikacja )[/url] :)

Spezifikationen des BD-UP 5000:

Allgemein:
- HDMI 1.3 Ausgang (inkl. Anynet+)
- Ethernet (Netzwerk)-Anschluss
- volle HDi und BD-Java Unterstützung (Bild-In-Bild, nichtflüchtiger Speicher, Internetzugang (zumindest für HD DVD))
- Easy-Top Menü - persönlich konfigurierbare Menü-Gestaltung (Schriftarten, Farben, Hintergründe, etc.)
- 12-bit/216 MhZ video D/A converter; 24-bit/192KHz audio D/A converter
- Komponenten (YUV) Ausgang, S-Video und Composite (FBAS) Ausgang

Unterstütze Formate:
HD DVD, Blu-ray, DVD-ROM, DVD-+/R, DVD-+/RW, CD, CD-R and CD-RW

Video:
Blu-ray: 720p, 1080i, 1080p60/24
HD DVD: 720p, 1080i, 1080p60/24
- Silicon Optix HQV-Chipsatz
- DVD-Upscaling auf 720p, 1080i, 1080p

Audio:
- coaxialer und optischer Ausgang
- 7.1 Analog-Ausgang
- [b][color="#FF0000"]Decoding für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD und Dolby True HD bis 7.1[/color][/b]
- Bitstream Output für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD (High Resolution u. Master Audio) und Dolby True HD
- MP3

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images23.fotosik.pl/118/e0a73233761befd8.jpg[/img][/url]

TERAZ TYLKO ZNAJDŹMY DOBRĄ CENĘ ! ! ! :lol:

Pzdr.

BoDeX ?

[quote name='BoDeX' post='70520' date='30.11.2007, 12:26 ']Witam.

Samsung oficjalnie anonsuje BD-UP5000 [url="http://www.samsung.com/sk/products/bluray/players/bd_up5000.asp?page=Specifications"]( specyfikacja )[/url] :)

Allgemein:
- volle HDi und BD-Java Unterstützung (Bild-In-Bild, nichtflüchtiger Speicher, Internetzugang (zumindest für HD DVD))
- Easy-Top Menü - persönlich konfigurierbare Menü-Gestaltung (Schriftarten, Farben, Hintergründe, etc.)
- 12-bit/216 MhZ video D/A converter; 24-bit/192KHz audio D/A converter

Unterstütze Formate:

Video:

Audio:
- 7.1 Analog-Ausgang
- [b][color="#FF0000"]Decoding für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD und Dolby True HD bis 7.1[/color][/b]
- Bitstream Output für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD (High Resolution u. Master Audio) und Dolby True HD
- MP3

TERAZ TYLKO ZNAJDŹMY DOBRĄ CENĘ ! ! ! :)

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

Jeśli nie będzie startował tak "szybko" jak Toshiba XE1 i będzie miał tak dobry skaler jak ona i nie będzie szumiał jak PS3 to każda cena będzie dobra :)

pozdr. dawmac

[quote name='BoDeX' post='70520' date='30.11.2007, 11:26 ']Witam.

Allgemein:
[color="#FF0000"]- 12-bit/216 MhZ video D/A converter[/color]; 24-bit/192KHz audio D/A converter

Unterstütze Formate:

Video:

Audio:
- 7.1 Analog-Ausgang
- MP3

TERAZ TYLKO ZNAJDŹMY DOBRĄ CENĘ ! ! ! :)

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

Nie - 12-bit/216 MhZ video D/A converter a tylko 10 bit/108 MHz Video D/A , co do ceny to podobno BD-UP5000: € 799,-

Edited by BitTornado

No właśnie - w wielu miejscach jest pełno przekłamań ( jak to u SAMSUNGA ) :)

Cieszy jedynie , że większość jest na + , wynika z tego , że sami nie wiedzą , co chcą sprzedawać !
( vide - wyjście 5.1 , gdy od dawna wiadomym jest , że będzie 7.1 )

Brakuje solidnego źródła informacji !

Pzdr.

BoDeX ®

Ciekawe, że jednak nie dekoduje DTS MA...
Co jest z tym formatem? Czy chodzi o koszty licencji?

Jak coś skopią to ich zamorduję. Nastawiam się na ten sprzecik za każdą cenę :)

ale mógłby być w cenie LG.Chociaż jest ładniejszy i jednak szajsung to zawsze szajsung a nie LG

[quote name='sebik' post='70623' date='30.11.2007, 17:41 ']Ciekawe, że jednak nie dekoduje DTS MA...
Co jest z tym formatem? Czy chodzi o koszty licencji?[/quote]

" Decoding für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, [b]DTS HD[/b] und Dolby True HD bis 7.1 "

DTS HD to ogólna nazwa dla nowych formatów = DTS HR ( High Resolution ) & DTS MA ( Master Audio )
No , ale nie jest jasno powiedziane , że nie będzie dekodował tego "lepszego" MA , tylko ten "gorszy" HR ....
Trzeba czekać lub napisać maila do producenta :)

ps. licencje na dekodowanie DTS MA zapewne nie należą do najtańszych, chcesz MASTER - płać extra ! :blink: , tak to sobie pewnie wymyślili !

Pzdr.

BoDeX ®

[quote name='BoDeX' post='70641' date='30.11.2007, 20:31 ']" Decoding für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, [b]DTS HD[/b] und Dolby True HD bis 7.1 "

DTS HD to ogólna nazwa dla nowych formatów = DTS HR ( High Resolution ) & DTS MA ( Master Audio )
No , ale nie jest jasno powiedziane , że nie będzie dekodował tego "lepszego" MA , tylko ten "gorszy" HR ....[/quote]

Tyle, ze, tylko dla opcji bitstream audio jest dodane DTS Mater Audio: "- Bitstream Output für Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS HD (High Resolution u. Master Audio) und Dolby True HD"

Ciekawi mnie o co tu chodzi, ze zaden odtwarzacz HD, nie dekoduje tego formatu? Np. Francuzi wydaja eszystkie plyty HD DVD z dzwiekiem DTS MA.... I kto ma tego sluchac? Czyzby wymuszanie zakupu nowego wzmacniacza?

czy dobrze widze czy ubyło tego co miał czytać ?
gdzie hd dvd-r i ROM i to samo przy bd?

W manualu napisali, że nie odtwarza np. plików JPG z płyt CD-R. Mam całą półkę zdjęć rodzinnych w tym formacie, więc marzeń o tylko jednym odtwarzaczu pod telewizorem BD-UP5000 raczej nie spełni. Trzeba by dostawić jeszcze jakiś DVD-player. Pod tym względem lepszy jest BD-P1400, który (również wg manuala) płyty CD-R ze zdjęciami odtwarza bez problemu. Edited by viewer

[quote name='viewer' post='73304' date='13.12.2007, 00:36 ']W manualu napisali, że nie odtwarza np. plików JPG z płyt CD-R. Mam całą półkę zdjęć rodzinnych w tym formacie[/quote]
No to widze każdy ma jakiś determinant zakupu :) Ale zdjęcia rodzinne na CD-R, tego jeszcze nie słyszałem :)

Może jednak wersja XD-1 + PS3 będzie nadal topowym rozwiązaniem.
Oba klocki czarne. Spasowane. Przyklejamy PS3 na stałe do XE-1 i mamy w cenie 3 400 zł zestaw typu monoblok z SACD, wszelkie jpg, DST MA + True HD po beatstream lub LPCM. ITD ITD.

[quote name='maxiuca' post='73322' date='13.12.2007, 02:39 ']No to widze każdy ma jakiś determinant zakupu :) Ale zdjęcia rodzinne na CD-R, tego jeszcze nie słyszałem :)[/quote]

Co jest nie tak z zapisem zdjęć na płytach CD-R? Zacząłem to robić kilka lat temu, kiedy nagrywarki DVD były jeszcze drogą rzadkością. Poza tym pojemność płyty CD wystarcza w sam raz np. na zdjęcia z wakacji. Chyba że ktoś uważa że jak zdjęcie to tylko wydrukowane i wetknięte do albumu...
Obcięcie w tym odtwarzaczu funkcji odczytu JPG itp. jest dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza, że to urządzenie czyta płyty CD (Audio CD), a Samsung ma software do przetwarzania plików w formacie JPG i zastosował go np. w BD-P1400.
Największą zaletą BD-UP5000 miało być chyba to, że to wszystkie potrzebne odtwarzacze w jednym. Niestety nie są wszystkie, skoro trzeba jakiś osobny klocek do odtwarzania różnych plików (JPG, MP3) z płyt CD.

Edited by viewer

A nie wystarczy te zdjęcia przegrać na DVD? Ja tak zrobiłem. Wiadomo trzeba mieć archiwum na płycie, w kompie i w postaci papierowej, ale oczywiście w tej ostatniej to już wyselekcjonowane. Ja tak robie i jest ok:)

Autorus

[quote name='viewer' post='73342' date='13.12.2007, 11:32 ']Co jest nie tak z zapisem zdjęć na płytach CD-R? Zacząłem to robić kilka lat temu, kiedy nagrywarki DVD były jeszcze drogą rzadkością. Poza tym pojemność płyty CD wystarcza w sam raz np. na zdjęcia z wakacji. Chyba że ktoś uważa że jak zdjęcie to tylko wydrukowane i wetknięte do albumu...
Obcięcie w tym odtwarzaczu funkcji odczytu JPG itp. jest dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza, że to urządzenie czyta płyty CD (Audio CD), a Samsung ma software do przetwarzania plików w formacie JPG i zastosował go np. BD-P1400.
Największą zaletą BD-UP5000 miało być chyba to, że to wszystkie potrzebne odtwarzacze w jednym. Niestety nie są wszystkie, skoro trzeba jakiś osobny klocek do odtwarzania różnych plików z płyt CD.[/quote]

[quote name='autorus' post='73343' date='13.12.2007, 09:41 ']A nie wystarczy te zdjęcia przegrać na DVD? Ja tak zrobiłem. Wiadomo trzeba mieć archiwum na płycie, w kompie i w postaci papierowej, ale oczywiście w tej ostatniej to już wyselekcjonowane. Ja tak robie i jest ok:)

Autorus[/quote]

Cytat z manuala: "The unit cannot play CD-R and DVD-RW/-R recorded content such as divx, avi, mpg, mov, wma, mp3,digital photo view(JPEG) file.".
Więc chyba nie wystarczy przegrać CD na DVD. Ale nawet gdyby wystarczyło, to uważam, że jeszcze przynajmniej kilka lat odtwarzacze (zwłaszcza "combo") powinny czytać płyty CD. Wcale nie mam ochoty przegrywać płyt CD na DVD. A kiedy DVD na BD/HDDVD? Za rok? Dwa?

PS. Płyt ze zdjęciami nie traktuję tylko jako archiwum. Zastępują mi albumy. Zajmują mniej miejsca, a oglądanie zdjęć na ekranie FullHD jest świetne - widać dość szczegółów, nie zostają ślady paluchów i nikt nie miesza kolejności ;-) Edited by viewer

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=955388"]LINK[/url]

Właśnie przebrnąłem przez powyższy wątek na avsforum.
Dwuformatowy Samsung pojawił się w sklepach w US kilka dni temu i od razu trafił do rąk ludzi udzielających się na avs.
Pewne nasze obawy co do dekodowania na pokładzie formatów Dolby True HD i DTS MA niestety się potwierdziły. Ale wszyscy liczą na szybki upgrade FW.

Choroba - jeśli na pokładzie nie dekoduje Dolby True HD i DTS MA do analogu, to jest to strzał w stopę .... czytam !

Pzdr.

[quote name='BoDeX' post='74122' date='17.12.2007, 00:16 ']Choroba - jeśli na pokładzie nie dekoduje Dolby True HD i DTS MA do analogu, to jest to strzał w stopę .... czytam !

Pzdr.[/quote]

Wygląda na to, że nie tylko nie dekoduje na pokładzie a i po HDMI wypuszcza w DTrueHD i DTS HD MA tylko 2ch !!!
Dramata.
FW upgrade szybko needed.

:lol::(:D

Pozdro

To zapewne wina pośpiechu, aby zdążyć na okres wzmożonych zakupów .
O ile w bitstream jestem gotów uwierzyć , to w ożywczą moc nowego softu dla dekodowania do analogu już mniej .
Nie wiemy co siedzi w środku i czy są takie fizyczne możliwości - pozostaje czekać .... ew. dopytać Samsuga US.
Pzdr.

BoDeX ®

Nie rozumiem.
Tutaj czytam:
>with DTS-MA, on Die Hard, I hear all channels going out the analog outputs, confirmed as John McClaine's plane lands at LAX.

>DTS-MA, check.

>DTS-MA decoding at launch FTW!

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=12495530&postcount=65"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.ph...mp;postcount=65[/url]

Aha... sam sobie odpowiadam: to co tester uznał za DTS-MA to DTS core:
>I would be willing to bet that you are only hearing the decoded core on the DTS tracks out of the analog outputs.... there are as of yet no players that internally >decoding DTS MA.
>__________________
>Film Sound and Post Production Insider

>Re-Recording Mixer, Hollywood, CA.
:D

Edited by BlackJack1