Skocz do zawartości
bankroot

oglądanie zdjęć na "płaskich" TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że problem nie do końca może dotyczy wyświetlaczy, ale myślę że wielu z Was od czasu do czasu pokazuje zdjęcia zrobione cyfrówką na Waszych "płaszczakach" (z płyty CD, DVD lub czytnika kart).

mam Hitachi P42T01 z wbudowanym czytnikiem SD.
Oglądanie zdjęć to mordęga (każde zdjęcie "rozwija" się od góry do dołu dość ospale).
Próbowałem zmieniać ich rozdzielczość do 1440x1080 - jest zdecydowanie lepiej, ale nadal nie tak jak na PC.

Gdzie tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak mocy obliczeniowej w tym TV.
Na PS3 dziła to znakomicie.
PS3 dekompresuje 2-3 Mb jpg-i w locie i organizuje slade show, że dech zapiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='70494' date='30.11.2007, 09:26 ']Brak mocy obliczeniowej w tym TV.
Na PS3 dziła to znakomicie.
PS3 dekompresuje 2-3 Mb jpg-i w locie i organizuje slade show, że dech zapiera.[/quote]
czyli może rozwiązaniem jest puszczanie zdjęć bezpośrednio z aparatu po USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kupilem PS3 i wlasnie ogladalem foto prosto z podpietego aparatu (tez sony) szczeka wszystkim opadla gdy pojawily sie fotki w formie miekko spadajacych (na fakturowe tlo) zdjec pocztowkowych - grafika super! Naprawde robilo to wrazenie (efekt papieru fotograficznego, przestrzennosci - cieniowanie, polyski). Do tego mozliwosc niesamowicie plynnego powiekszania i oddalania.
Jeszcze fajna sprawa to przegladanie w trybie portret - PS3 ma chyba jakis algorytm w oprogramowaniu - rozpoznaje lokalizacje twarzy i w ten sposob powstaja "plynne filmowe animacje" zdjec w kierunku lokalizacji twarzy postaci na zdjeciu. Cos w stylu czolowki "Na Wspolnej" ;-) .
Generalnie swietnie to wyglada. Oczywiscie jest tez mozliwosc przegladania zdjec bez tych wszystkich bajerow. Na 46" wyglada to imponujaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kwiatas66' post='70523' date='30.11.2007, 11:33 ']Czy PS 3 czyta rawy czy tylko jpgi?[/quote]
Panowie, bez obrazy, ale odchodzimy powoli od tematu

Nie mam PS-a i nie zamierzam mieć.
Pytałem, CZY i JAK można rozwiązać tę niedogodność (wiem już, że PS3 to jedno rozwiązanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna mozliwosc to zminiejszac "ciezar" zdjecia.
Zreszta dominikjestem napisal przyczyne - zassanie z karty i "obrobka" w TV to waskie gardlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bankroot ja na swoim Hitachi 42PD9700 puszczalem bezposrednio z aparatu po USB i nie bylo problemu, zdjecia blyskawicznie byly wyswietlane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='byczy' post='70533' date='30.11.2007, 12:05 ']bankroot ja na swoim Hitachi 42PD9700 puszczalem bezposrednio z aparatu po USB i nie bylo problemu, zdjecia blyskawicznie byly wyswietlane[/quote]


OK, tak spróbuję zrobić !

dzięki wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...