Skocz do zawartości
lorek

LG 42PC1R jasne kropki na czarnym tle.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moja plazma ma takie objawy:
Na czarnym tle obrazu pojawiają sie zakłócania w postaci migających jasnych kropek. Zakłócenia na czarnym tle występują także gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo.
Trwa to kilka sekund. Czasem tych kropek jest dużo - czasem mniej.
Wcześniej nie zaopserwowałem takich objawów
Czy w/g Was jest podstawa do reklamacji plazmy. Gwarancja kończy mi się w maju więc jak reklamować to teraz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lorek' post='70252' date='28.11.2007, 20:35 ']Witam
Moja plazma ma takie objawy:
Na czarnym tle obrazu pojawiają sie zakłócania w postaci migających jasnych kropek. Zakłócenia na czarnym tle występują także gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo.
Trwa to kilka sekund. Czasem tych kropek jest dużo - czasem mniej.
Wcześniej nie zaopserwowałem takich objawów
Czy w/g Was jest podstawa do reklamacji plazmy. Gwarancja kończy mi się w maju więc jak reklamować to teraz.

pozdrawiam[/quote]
U mnie dzieje sie cos podobnego czekam dolaczam sie do prosby j/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu mam ten sam problem z ta roznica, ze intensywnosc sniezenie na czarnym tle rosnie. Poczatkowo bylo nizauwazalne natomiast teraz jest to juz bardzo widoczne i denerwujace i nie ma nic wspolnego z jakoscia HDTV. Jezeli ktos z Panstwa moglby mi doradzic bede wdzieczny. Edytowane przez maco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to wyładowania matrycy. Mam to samo. Kwestia regulacji przez serwis. Mi się tego na razie nie chce robić. Z 1,2 m może i widać ale z 3,5 nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='75764' date='25.12.2007, 16:35 ']Są to wyładowania matrycy. Mam to samo. Kwestia regulacji przez serwis. Mi się tego na razie nie chce robić. Z 1,2 m może i widać ale z 3,5 nie :D[/quote]

Miałem 42PX5R i niestety też był ten problem. Widzę, że w każdej serii plazm LG on występuje.
Niestety LG tego nie naprawia, tylko daje nowy TV. W moim przypadku wywalczyłem zwrot pieniędzy.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sesam' post='75771' date='25.12.2007, 16:24 ']Miałem 42PX5R i niestety też był ten problem. Widzę, że w każdej serii plazm LG on występuje.
Niestety LG tego nie naprawia, tylko daje nowy TV. W moim przypadku wywalczyłem zwrot pieniędzy.

Krzysiek[/quote]
dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='75764' date='25.12.2007, 15:35 ']Są to wyładowania matrycy. Mam to samo. Kwestia regulacji przez serwis. Mi się tego na razie nie chce robić. Z 1,2 m może i widać ale z 3,5 nie :D[/quote]
dziekuje a Pana to znam z jakiegos przystanku i nie jest to Woodstock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja żałuję, że LG nie umie naprawić tej wady, bo 42PX5R (model z wentylatorem, bo były dwa) był naprawdę bardzo dobry.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lorek' post='70252' date='28.11.2007, 20:35 ']Witam
Moja plazma ma takie objawy:
Na czarnym tle obrazu pojawiają sie zakłócania w postaci migających jasnych kropek. Zakłócenia na czarnym tle występują także gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo.
Trwa to kilka sekund. Czasem tych kropek jest dużo - czasem mniej.
Wcześniej nie zaopserwowałem takich objawów
Czy w/g Was jest podstawa do reklamacji plazmy. Gwarancja kończy mi się w maju więc jak reklamować to teraz.

pozdrawiam[/quote]

Ja mam czerwone kropki (nie wiem dokładnie który model LG - HD Ready w każdym razie). Wydaje mi się, że mam to tylko podczas oglądania materiału HD 720p- na sygnale SD np. teraz, tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym pozdrowić wszyskich serdecznie, ale do rzeczy...Miałem identyczne objawy.Temat dobrze znany serwisowi.Ja mam starszy model 42PX3RV i miałem to samo. Nie przeszkadzalo to za bardzo, zwłaszcza że po wyłączeniu i ponownym włączeniu objawy znikały na kilka godzin. Jednak nie zamierzalem skladać broni. W związku z kończącą się w kwietniu gwarancją zadzwonilem do serwisu i......Przyjechali, zabrali, wymienili plytkę i odwieźli do domu.Czas naprawy to 14 dni.Na razie wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i niestety pospieszyłem się z tym "chwaleniem" naprawy. Plazma w czwartek pojechała z powrotem do serwisu. Co ciekawe lada dzien kończy mi się gwarancja (14.04.08) wiem ,że przedłużona będzie o czas pobytu w serwisie, czyli 2x14 to będzie 28.05.08 tylko co dalej?....... Jeśli znowu zrobi się to samo? tzn. naprawa będzie nieskuteczna a gwarancja się już skończy. Czy ktoś się orientuje co należy zrobić z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Też mam LG i zaczęło się i u mnie. Tyle że już jestem po gwarancji!!!! Na razie radzę sobie w ten sposób że gdy tylko kropki się pojawiają wyłączam tv na 3-5 minut. Po włączeniu wytrzymuje bez tych kropek z 3h lub więcej. Paranoja normalnie dałem za niego 7 koła a teraz a tu teraz takie przechery. Wiedziałem by nie brać LG ale jednak cena wzięła górę i się skusiłem. Nauczka za 7 tysi ;))) dosyć droga jak dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,własnie zakupilem wczoraj uzywany LG 42px4dv i mam ten sam problem sporo kropek na czarnym tle ,czy kto może orietuje sie ile taka naprawa kosztuje. Dzieki za odpowiedz pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwole sobie odswiezyc temat, czy ten efekt o ktorym piszecie to cos takiego:

http://img100.imageshack.us/img100/6231/img0255y.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/4272/img0256vv.jpg

bo wlasnie cos takiego zaobserwowalem na swoim nowym LG 60PK550 i nie wiem czy to reklamowac czy to standardowy snieg na tym modelu? Dajcie znac czy to o tym mowicie i czy jest na to jakis sposob Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andmat, wydaje mi się, że po naprawie w autoryzowanym serwisie na naprawianą część masz gwarancję tak długą jak długość gwarancji nowego telewizora liczoną od daty naprawy. Przedłużanie gwarancji na daną część tylko na okres tylu dni, ile telewizor był w naprawie jest bez sensu. Wstawili nową część/naprawili gwarancja na tę część/naprawę biegnie od nowa. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam LG 42pc1rv potrzebuje do niego nóżki, ma moze ktoś do odsprzedania takową ??

jak cos to moj mail lordmalin@wp.pl

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...