Skocz do zawartości
grzes123

Co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się co wybrać N,pols,czy C+.Odbiornik plazma PS42Q91H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wybral C+
filmy (najwiecej kanalow z prawdziwymi nowosciami), sport (liga polska, angielska, francuska...), NG (SD i HD- obiektywnie przyznam ze niestety odwieczna petla), naprawde dobra jakosc zwyklych kanalow, nieporywnywalny wybor kanalow i swoboda wyboru sprzetu do ogladania (N-ka jest przywiazana a do polsatu jest potrzeby modul)
jest to moja subiektywna opinia wiec prosze nie komentowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sawosz' post='70104' date='28.11.2007, 02:35 ']ja bym wybral C+
filmy (najwiecej kanalow z prawdziwymi nowosciami), sport (liga polska, angielska, francuska...), NG (SD i HD- obiektywnie przyznam ze niestety odwieczna petla), naprawde dobra jakosc zwyklych kanalow, nieporywnywalny wybor kanalow i swoboda wyboru sprzetu do ogladania (N-ka jest przywiazana a do polsatu jest potrzeby modul)
jest to moja subiektywna opinia wiec prosze nie komentowac[/quote]
Ok dzięki bardzo tylko ta cena za pakiet prestiżowy!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy od tego co kolega chce oglądać i ile kolega chce przeznaczyć na abo. Są kanały na wyłączność , usługi na wyłączność i tutaj kolega musi sobie odpowiedzieć co by kolega chciał. Wtedy wybór będzie prostrzy.

Pozdrawiam

Autorus


[quote name='sawosz' post='70104' date='28.11.2007, 04:35 ']ja bym wybral C+
filmy (najwiecej kanalow z prawdziwymi nowosciami), sport (liga polska, angielska, francuska...), NG (SD i HD- obiektywnie przyznam ze niestety odwieczna petla), naprawde dobra jakosc zwyklych kanalow, nieporywnywalny wybor kanalow i swoboda wyboru sprzetu do ogladania (N-ka jest przywiazana a do polsatu jest potrzeby modul)
jest to moja subiektywna opinia wiec prosze nie komentowac[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wybrał N ;)
Dostęp do nowszych filmów niż na Cyfrze+ (VOD), od stycznia paczka HBO i NONSTOP KINO HD(to już od grudnia). Najlepszy sprzęt (recorder), najlepsza jakość(za 3 dni dołączy już 4 kanał HD, konkurencja daleko w tyle) i płacimy tylko za to co nas interesuje (wybór pakietów tematycznych). Jedyną kartą przetargową C+ jest większa ilość praw do piłki kopanej (szczególnie polska extraklasa), ale z drugiej strony N ma świetnie relacjonowaną Lige Mistrzów (4 mecze na żywo-min. 1 w HD), Puchar Polski i Bundeslige.
Powiem tak-do niedawna miałem wszystkie 3 platformy i z którejś musiałem zrezygnować (płacić 250 zł. to przesada...). I długo się nie zastanawiałame. Zostałem przy N i przy Polsacie. Cyfra ma bardzo zły stosunek ceny do treści i jakości. A ja nie lubię przepłacać (taka ma natura) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='70110' date='28.11.2007, 07:18 ']To zależy od tego co kolega chce oglądać i ile kolega chce przeznaczyć na abo. Są kanały na wyłączność , usługi na wyłączność i tutaj kolega musi sobie odpowiedzieć co by kolega chciał. Wtedy wybór będzie prostrzy.

Pozdrawiam

Autorus[/quote]
Mysle że okolo 80zl.miesiecznie.Glównie filmy i muza.Jeszcze jakis zestaw kina domowego 3000-4000tys.? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 80 zl w CYFRZE nie dostaniesz HD + PVR, bedzie to kosztowalo ponad 100. Ja mam N juz rok i zostaje. Zmieniam na rekordera, dokupuje nowy pakiet. Za 48zl bede mial 4 kanaly HD. Ta platforma rozwija sie blyskawicznie. Jest chyba najbardziej perspektywiczna. A jak widze w CYFRZE nowy dekoder HD PVR z oprogramowaniem takim samym jak 10 lat temu w pierwszych mediasatach to mnie skreca. Mialem juz kiedys CYFRE i raczej do nich nie wroce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że temat nie został zablokowany przez władze forum :) sam chciałem taki założyć ale widziałem że kilka podobnych zblokowano więc sobie podarowałem ;]
Generalnie też się zastanawiam nad cyfrową tv i jak narazie wybór pada na N. Koszty po okresie promocyjnym to ok 88zł za czarnego lub/i 48zł za białego. Czarny miałby być podłączony do Panasonica a białasek do Loewe, tylko jeszcze muszę upolować jakąś antenę bo czytałem tu i ówdzie że te siatexy z N są do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei mając i Cyfrę + i N-kę zostanę przy samej Cyfrze.
Moje argumenty
- karta nie związana z tunerem. Nie podoba mi się tuner cyfry mogę sobie kupić jakiś na wolnym rynku
- możliwość zastosowania card spllitera. Przykładowo ja oglądam mecz, żona swoją kuchnie.tv a dzieci, notabene dorosłe niepotrzebujące kontroli, mogą oglądać jeszcze coś innego.
- Grand Prix na żużlu. To już moja prywatna fobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='70147' date='28.11.2007, 12:04 ']Za 80 zl w CYFRZE nie dostaniesz HD + PVR, bedzie to kosztowalo ponad 100. Ja mam N juz rok i zostaje. Zmieniam na rekordera, dokupuje nowy pakiet. Za 48zl bede mial 4 kanaly HD. Ta platforma rozwija sie blyskawicznie. Jest chyba najbardziej perspektywiczna. A jak widze w CYFRZE nowy dekoder HD PVR z oprogramowaniem takim samym jak 10 lat temu w pierwszych mediasatach to mnie skreca. Mialem juz kiedys CYFRE i raczej do nich nie wroce.[/quote]

Pakiet Podstawowy ( 38 pln ) + Canal+ ( 29 pln ) + C+HD ( 6 pln ) + NGHD ( 6 PLN ) + Wynajem dekodera ( 15 pln ) RAZEM : 94 PLN
Gdybyś miał swój dekoder ( Topfield , Humax , Ferguson , IP Box itd ) to odchodzi Ci opłata za wynajem czyli wtedy będzie 79 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='70204' date='28.11.2007, 17:49 ']Pakiet Podstawowy ( 38 pln ) + Canal+ ( 29 pln ) + C+HD ( 6 pln ) + NGHD ( 6 PLN ) + Wynajem dekodera ( 15 pln ) RAZEM : 94 PLN
Gdybyś miał swój dekoder ( Topfield , Humax , Ferguson , IP Box itd ) to odchodzi Ci opłata za wynajem czyli wtedy będzie 79 PLN.[/quote]

to wszystko jeszcze minus 25 % - taka jest promocja teraz, ale nie znam szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na własność :rolleyes: I możesz mieć na jednym pudle np. C+ i Polsat. Czasami warto dołożyć żeby potem mieć komfort. Ale oczywiście decyzja należy do każdego z osobna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od wielu lat Cyfrę i mam jej coraz bardziej dość. Ciągle za coś trzeba dopłacać. Gdyby nie wejście N-ki to Cyfra do dziś nie miałaby kanałów HD. Kiedy w zeszłym roku pytałem konsultanta Cyfry kiedy zaczną nadawać w HD, to odpowiedział, że jesienią 2007 zaczną we Francji, a w Polsce to nie wiadomo kiedy. Na szczęście - dzięki N-ce - nie mogli dłużej lekceważyć polskich klientów.
Cyfra w istocie nie ma dwóch kanałów HD, tylko półtora, bo Canal+ HD jest chyba nadawany w formacie 720 a nie 1080 linii. Mimo to, żeby odbierać ten kanał w "HD" trzeba dopłacić miesięcznie 6 zł - tak samo jak za National Geografic HD. Za sam dekoder HD też trzeba dopłacić. Ciekawe czy po przejściu na HD za każdy kanał trzeba będzie płacić dodatkowe 6 zł? Dobrze, że Cyfra nie każe sobie ekstra płacić za to że nadaje w kolorze a nie czarno-biało. Przynajmniej na razie nie każe...

Nie mogę się doczekać kiedy N-ka rozszerzy ofertę kanałów filmowych. Wtedy z przyjemnością rozstanę się z Cyfrą, która już zbyt długo mnie doi i robi to coraz bezczelniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna kto ile ma kanałów :rolleyes: Cyfra ma 3 kanały w HD - FILM , SPORT i National Geographic HD. Wszystkie są nadawane w 1080i i nie siej zamętu ) Za te 3 kanały trzeba zapłacić 12 PLN. Można też brać sam National Geographic HD za 6 PLN lub same C+ SPORT HD i FILM HD za 6 PLN.
To co Cyfra+ miała zrobić czy nie miała to jedna sprawa i wielu z nas wie , że HD u nich jest dzięki wejściu N. To HD jest też takie jak HD na NSport - czyli większość upscal i kilka pozycji w HD tygodniowo. Rozmawiamy tutaj o ofercie i pomocy w wyborze a nie co mieli lub chcieli zrobić a czego nie bo to niczego nie wprowadza do dyskusji a zacznie się zaraz dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='70258' date='28.11.2007, 20:55 ']Znowu się zaczyna kto ile ma kanałów :rolleyes: Cyfra ma 3 kanały w HD - FILM , SPORT i National Geographic HD. Wszystkie są nadawane w 1080i i nie siej zamętu ) Za te 3 kanały trzeba zapłacić 12 PLN. Można też brać sam National Geographic HD za 6 PLN lub same C+ SPORT HD i FILM HD za 6 PLN.
To co Cyfra+ miała zrobić czy nie miała to jedna sprawa i wielu z nas wie , że HD u nich jest dzięki wejściu N. To HD jest też takie jak HD na NSport - czyli większość upscal i kilka pozycji w HD tygodniowo. Rozmawiamy tutaj o ofercie i pomocy w wyborze a nie co mieli lub chcieli zrobić a czego nie bo to niczego nie wprowadza do dyskusji a zacznie się zaraz dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi.[/quote]

Dane o rozdzielczości HD w przypadku Canal+ dostałem od konsultanta Cyfry. Jeśli mają niekompetentnych pracowników, to nie moja wina.
Tylko część programów Canal+ Sport i Canal+ Film jest oznaczonych jako HD, więc trudno to uznać za pełnowartościowe kanały HD.
Skoro doradzamy co wybrać, to jak najbardziej na miejscu wydaje się pokazanie podejścia firmy do klientów. Mógłbym o tym jeszcze wiele napisać - np. to, że kiedyś (2-3 lata temu) wykupiłem na rok najwyższy pakiet, w którym miały być wszystkie programy, a w ciągu tamtego roku Cyfra wydzieliła i wprowadziła kilka programów, za które trzeba było osobno dopłacić. Według Ciebie to OK?

PS. Nie wiedziałem, że trzeba Cię pytać co można napisać w tym wątku. Sorry... Pozdrów innych pracowników Cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viewr - nie musisz mnie pytać ale raczej powinieneś pisać konkretnie. Zapytam Cię normalnie ... Masz wykupioną opcję HD w Cyfrze ? Ja bym mógł napisać , że kilka lat temu Cyfra przejęła Wizję i przez to ich nie lubię , nie podobało mi się to , to nie było ok i parę innych jeszcze rzeczy. Ale co to ma wspólnego z ofertą C+ lub innych platform i dokonaniem wyboru przez potencjalnych klientów ? Piszmy o tym co jest teraz , jaka jest oferta a nie narzekajmy , że kiedyś to coś tam było tak a nie inaczej .... Wracając do tematu HD - jeśli nie masz HD z Cyfry+ to jeśli piszesz na ten temat to postaraj się chociaż rzetelnie przygotować bo wprowadzasz w błąd. Nawet na tym forum jak i kilku innych jest wiele napisane o tym z jaką rozdzielczością nadają , jaka jest oferta , jak wygląda obraz - ten HD jak i ten upscalowany. Chodzi o rzetelną informację i pomoc np. w wyborze tunera a nie narzekanie. Ponadto Cyfra za nic nikomu nie każe płacić ...prawda jest taka , ze jak mi będą kazali płacić dodatkowo za jakiś nowy kanał HD - jeśli się pojawi , a zapewne tak będzie to w każdym momencie możesz im wypowiedzieć umowę - wolny kraj , duży wybór - 3 platformy .... jak za kolor w tv będą wołali dopłatę - to tak samo można zrobić ... nikt nikogo na siłę przecież nie trzyma :rolleyes: A podejscie do klientów to każda platforma ma takie same ...wszędzie są jakieś opcje do dokupienia za dodatkową opłatą i w C+ i w CP i w N. Tak widocznie ma być :) i wcale nie twierdzę , ze mi się to podoba. Najwyżej kiedyś pozostanę przy zwykłej antenie naziemnej albo DVB-T i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale fakt ze nsport też ma mało HD. Więc musi sie kolega zastanowić. Niezależnie co kolega kupi proponuję dużą antenę. Np triax100. I wtedy przynajmniej sygnał będzie ok :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='70269' date='28.11.2007, 22:04 ']viewr - nie musisz mnie pytać ale raczej powinieneś pisać konkretnie. Zapytam Cię normalnie ... Masz wykupioną opcję HD w Cyfrze ? Ja bym mógł napisać , że kilka lat temu Cyfra przejęła Wizję i przez to ich nie lubię , nie podobało mi się to , to nie było ok i parę innych jeszcze rzeczy. Ale co to ma wspólnego z ofertą C+ lub innych platform i dokonaniem wyboru przez potencjalnych klientów ? Piszmy o tym co jest teraz , jaka jest oferta a nie narzekajmy , że kiedyś to coś tam było tak a nie inaczej .... Wracając do tematu HD - jeśli nie masz HD z Cyfry+ to jeśli piszesz na ten temat to postaraj się chociaż rzetelnie przygotować bo wprowadzasz w błąd. Nawet na tym forum jak i kilku innych jest wiele napisane o tym z jaką rozdzielczością nadają , jaka jest oferta , jak wygląda obraz - ten HD jak i ten upscalowany. Chodzi o rzetelną informację i pomoc np. w wyborze tunera a nie narzekanie. Ponadto Cyfra za nic nikomu nie każe płacić ...prawda jest taka , ze jak mi będą kazali płacić dodatkowo za jakiś nowy kanał HD - jeśli się pojawi , a zapewne tak będzie to w każdym momencie możesz im wypowiedzieć umowę - wolny kraj , duży wybór - 3 platformy .... jak za kolor w tv będą wołali dopłatę - to tak samo można zrobić ... nikt nikogo na siłę przecież nie trzyma :rolleyes: A podejscie do klientów to każda platforma ma takie same ...wszędzie są jakieś opcje do dokupienia za dodatkową opłatą i w C+ i w CP i w N. Tak widocznie ma być :) i wcale nie twierdzę , ze mi się to podoba. Najwyżej kiedyś pozostanę przy zwykłej antenie naziemnej albo DVB-T i po problemie :)[/quote]

Mam wykupioną opcję HD i dekoder PVR HD. Czy wypytanie konsultanta Cyfry można uznać za rozpoznanie tematu czy nie? Gołym okiem nie widzę czy materiał jest w rozdzielczości 720 czy 1080, ale kiepsko nagrany.
To co napisałeś o prawach rynku to trywialna prawda. Czy sądzisz, że ta prawda bardziej pomoże osobom stojącym przed wyborem platformy, niż mój pierwszy wpis, który tak Cię poirytował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że miałeś przejścia z Cyfrą i wpisałeś tutaj swoją subiektywną ocenę niekoniecznie pokrywającą się z opinią innych. Sądzę więc , ze tak do końca nie jest to pomoc czy informacja która może pomóc w wyborze ale może się mylę .... nie wiem. Jeśli chodzi o rozdzielczość to w twoim telewizorze powinna być opcja informacji o sygnale jaki tv dostaje na wejściu... tam można się dowiedzieć na 100% jaka jest aktualna rozdzielczość. To co ja napisałem powyżej to tylko przykład , ze można u każdego znaleźć jakieś plusy i minusy i tak na prawdę to Cyfra+ nie jest tutaj wyjątkiem. To samo dotyczy też tej mitycznej "taniości" N w stosunku do Cyfry+. Licząc full pakiet w C+ i w N razem z VOD to nie ma wielkiej róznicy :) Ok - sądzę , że schodzimy z tematu i możemy ewentualnie pozostać przy swoich opiniach. Koniec kropka wracajmy do tematu :) a grzes123 pewnie poszuka wypowiedzi na forach , wejdzie na strony platform i przeanalizuje sobie oferty, ceny :) i podejmie zapewne trafną decyzję :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam tą stronę ładna tabelka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_platformy_cyfrowe"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_platformy_cyfrowe[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na tym proponuję zakończyć, bo post nie ma sensu i tylko doprowadzi do flejma i świętej wojny nkowców z cyfrowcami.

Chyba, że Gmeru zadecyduje inaczej i odblokuje. Ewentualnie jak jakiś moderator uważa, że niepotrzebnio blokowałem to proszę na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...