Skocz do zawartości
mp_hdtv

HTPC - przemyślenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Tak sobie czytam i czytam o HTCP, możliwości oglądania HD , DVD , słuchania mp3 itp. z PC na Tv LCD i zastanawia mnie jedno, nikt nie wspomniał o możliwościach grania na PC przy użyciu TV LCD.
Właśnie przymierzam się do zmiany komputera na coś nowszego, mój budżet wynosi 1000 ± parę złotych. W związku z powyższym szaleć zbytnio nie mogę ale chciałbym się cieszyć możliwością oglądania HD i grania na moim LCD 40” (720p, 1080i).
Moja propozycja sprzętowa to:
- procesor: AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2, 65W)
- płyta główna: i tu mam problem, waham się i między Asusem M2N-E SLI nForce 500SLI a Gigabitem GA-M56S-3S nVidia nForce 560 (ważne by miała wyjście Firewire i SPDIF) - może ktoś coś doradzi?
- pamięć ram: GoodRam 2x1GB x 800MHz
- karta graficzna: chyba jakiś GeForce 8600 GT ale to już max
Resztę podzespołów mam ze starego PC.
Co sądzicie o takiej konfiguracji?
Wydaje mi się, że HD powinno pociągnąć, nie wiem jednak czy da radę pograć i jak to będzie wyglądać na TV w takie tytuły jak Wiedźmin, BioShock, Medal of Honor czy Crysis. itd
Komputer będzie stał za ścianą w innym pokoju, hałasem i wyglądem się nie przejmuję.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mp_hdtv' post='70092' date='27.11.2007, 23:00 ']Witam wszystkich.
Tak sobie czytam i czytam o HTCP, możliwości oglądania HD , DVD , słuchania mp3 itp. z PC na Tv LCD i zastanawia mnie jedno, nikt nie wspomniał o możliwościach grania na PC przy użyciu TV LCD.
Właśnie przymierzam się do zmiany komputera na coś nowszego, mój budżet wynosi 1000 ± parę złotych. W związku z powyższym szaleć zbytnio nie mogę ale chciałbym się cieszyć możliwością oglądania HD i grania na moim LCD 40” (720p, 1080i).
Moja propozycja sprzętowa to:
- procesor: AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2, 65W)
- płyta główna: i tu mam problem, waham się i między Asusem M2N-E SLI nForce 500SLI a Gigabitem GA-M56S-3S nVidia nForce 560 (ważne by miała wyjście Firewire i SPDIF) - może ktoś coś doradzi?
- pamięć ram: GoodRam 2x1GB x 800MHz
- karta graficzna: chyba jakiś GeForce 8600 GT ale to już max
Resztę podzespołów mam ze starego PC.
Co sądzicie o takiej konfiguracji?
Wydaje mi się, że HD powinno pociągnąć, nie wiem jednak czy da radę pograć i jak to będzie wyglądać na TV w takie tytuły jak Wiedźmin, BioShock, Medal of Honor czy Crysis. itd
Komputer będzie stał za ścianą w innym pokoju, hałasem i wyglądem się nie przejmuję.
Pozdrawiam.[/quote]

hmmm sądze, ze na swoim tv lcd 40 cali to ty w gry nie poszalejesz, bo karta graficzna będzie za mało wydajna w dużych rozdzielczosciach,a już o nowych grach to ty możesz zapomnieć (nie wspominając gry Crysis)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak myślałem ale wolałem sie upewnić <_<
Jaka karta poradzi sobie z taką rozdzielczością?
Do bezstresowego oglądania HD we wszystkich mozliwych kombinacjach wystarczy?

Edytowane przez mp_hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mp_hdtv' post='70114' date='28.11.2007, 10:12 ']Do bezstresowego oglądania HD we wszystkich mozliwych kombinacjach wystarczy?[/quote]

Bezstresowo to raczej 720p.
z częścią 1080p może być problem i czeka Cie kombinowanie z kodekami.

Ja np Shrek'a (Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB) nie mogę płynnie oglądnąć na T7200, 2gb ram, gf 7600.
No ale trzeba mieć jeszcze tv Full HD, żeby był sens się bawić w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Crysis moze nie pograsz ale np w CmR DIRT w 1080 bez problemu. Na Sharpie 37XD1 wyglada super. Ale trzeba przyznac ze konfiguracje PC tez mam zacna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='70119' date='28.11.2007, 08:48 ']Bezstresowo to raczej 720p.
z częścią 1080p może być problem i czeka Cie kombinowanie z kodekami.

Ja np Shrek'a (Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB) nie mogę płynnie oglądnąć na T7200, 2gb ram, gf 7600.
No ale trzeba mieć jeszcze tv Full HD, żeby był sens się bawić w 1080p.[/quote]

bzdura wszystko mu w hd pojdzie od 720 do 1080.
mam w drugim kompie athlona x2 4200 i smiga wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel 6750 core duo, GF 8800GTX i 4 GB Ram choc Ram tutaj nie ma znaczenia i 2 calkowicie wystarczy.
ZAwsze punktem krytycznym jest Karta graficzna. Proponowana przez Ciebie konfiguracja calkowicie wystarczy do HD filmow gorzej bedzie przy nowych grach.(tzn na tv LCD bo na monitorze 1280x2024 bedzie ok)
Plyte mam Gigabyta z ukladem dzwiekowym Realtek HD i wyjsciem optycznym i spdif. Bardzo ladnie wspolpracuje z amplitunerem. Szczerze mowiac sprzet podlaczylem do LCD i do ampli i jedyne co musialem zrobic to wlozyc film do odtwarzacza w przypadku DVD. w przypadku HD sprawdzalem tylko trailery ale wszytsko było ok. Aha mimo roznych opinii uzywam Visty 32Bit Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='70166' date='28.11.2007, 13:05 ']Intel 6750 core duo, GF 8800GTX i 4 GB Ram choc Ram tutaj nie ma znaczenia i 2 calkowicie wystarczy.
ZAwsze punktem krytycznym jest Karta graficzna. Proponowana przez Ciebie konfiguracja calkowicie wystarczy do HD filmow gorzej bedzie przy nowych grach.(tzn na tv LCD bo na monitorze 1280x2024 bedzie ok)
Plyte mam Gigabyta z ukladem dzwiekowym Realtek HD i wyjsciem optycznym i spdif. Bardzo ladnie wspolpracuje z amplitunerem. Szczerze mowiac sprzet podlaczylem do LCD i do ampli i jedyne co musialem zrobic to wlozyc film do odtwarzacza w przypadku DVD. w przypadku HD sprawdzalem tylko trailery ale wszytsko było ok. Aha mimo roznych opinii uzywam Visty 32Bit[/quote]

bo tutaj wlasciwie liczy sie karta graficzna.
mam e6750 2gb ramu i hd2600pro i w crysis na 1024x768 w medium wychodzi mi max:29-30fps a min:19-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam, pytam i sam już nie wiem co wybrać.
Kupię konsolę Xbox 360 to mam dużo gier ale mało multimediów bez dodatkowego playera HDDVD (chyba, że jestem w błędzie?)
Kupię PS3 to mam mało gier ale za to już z napędem BLUE RAY ale to już drogo (powyżej mojego budżetu)
Zmodernizuję PC to mogę oglądać HD z sieci we wszystkich "egzotycznych" formatach ale też bez dodatkowego napędu. Mogę sobie pograć, jednak z waszych odpowiedzi wynika, że już nie we wszystkie gry.
Zdaje się, że w tej cenie nic sensownego nie zdziałam.
Jeszcze pytanko co lepsze do wyżej wymienionych zastosowań?
AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2, 65W) czy Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX Edytowane przez mp_hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mp_hdtv' post='70190' date='28.11.2007, 14:39 ']AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2, 65W) czy Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX[/quote]
hmm ja bym brał intela, w tych zastosowaniach itel jakoś lepiej mi sie kojarzy (a i wyżej jest w chwili obecnej oceniana architektura c2d/bo z niej się wywodzi pentium dual core, bo to trochę ograniczone c2d/ niż już lekko przestarzała architektura amd..., między innymi o wiele lepiej się kręci intel, wiec można go zdrowo podgonić...
ale podkreślam to moja opinia

a co do grania w miarę naowe gry na ekranie 1920x1080 to niestety ale tu już trzeba silnej karty - być moze tej wchodzącej teraz 8800gt - ma popnoć kosztować ok 800 zl, to duzolae i tak mniej niz wcześniejsze gt 320 i 640 MB, a wydajność ponoć sporo wyzsza zblizajaca sie do gtx które kosztuje ok 2 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie sam zmienialem kompa i wybralem cos podobnego tylko, ze karta to Radeon X1950pro (za 410zl). WSZYTKIE gry (poza Crysis) chodza plynnie w 1280 na 1024 w max detalach. Jesli chodzi o HD to 1080i odtwarza bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='70164' date='28.11.2007, 15:03 ']bzdura wszystko mu w hd pojdzie od 720 do 1080.
mam w drugim kompie athlona x2 4200 i smiga wszystko.[/quote]

Wszystko zależy od kodeków, filtrów, odtwarzacza.
Skoro smiga Ci wszystko to napisz czego używasz.
Bo mi tnie się tylko ten Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB) - 7 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='70208' date='28.11.2007, 15:53 ']Wszystko zależy od kodeków, filtrów, odtwarzacza.
Skoro smiga Ci wszystko to napisz czego używasz.
Bo mi tnie się tylko ten Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB) - 7 gb.[/quote]

core avc 1.5.0 i mpc
edit: i oczywiscie xp. Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...