Skocz do zawartości
kwiatas66

MAC OS a HDTV?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio stałem sie szczęśliwym posiadaczem MAC'a MINI i niestety tu zaczęły sie moje problemy :)
Jako użytkownik Windowsa nigdy nie miąłem doczynienia z systemem Appla czy ktos z użytkowników moze mi wskazać
najkrótszą drogę do konfiguracji oraz oprogramowania do Maca?obecnie uzytkuje VLan playera ale ten nie pozwala na zmiane miejsca wyswietlania napisow bo
odtwarzane sa na filmie i czesto sa malo widoczne(w all playerze moza je umiescic w dowolnym miejscu ekranu) poza tym pliki mkv 1920 nie odtwarzaja sie plynnie czy to wina kompa czy tez mozna dosintalowac jakies kodeki ??
mam wiele pytan wiec może proszę o kontakt uzytkownikow Maca na PW :)

POzdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kwiatas66' post='69859' date='26.11.2007, 16:04 ']Witam,

Ostatnio stałem sie szczęśliwym posiadaczem MAC'a MINI i niestety tu zaczęły sie moje problemy :)
Jako użytkownik Windowsa nigdy nie miąłem doczynienia z systemem Appla czy ktos z użytkowników moze mi wskazać
najkrótszą drogę do konfiguracji oraz oprogramowania do Maca?obecnie uzytkuje VLan playera ale ten nie pozwala na zmiane miejsca wyswietlania napisow bo
odtwarzane sa na filmie i czesto sa malo widoczne(w all playerze moza je umiescic w dowolnym miejscu ekranu) poza tym pliki mkv 1920 nie odtwarzaja sie plynnie czy to wina kompa czy tez mozna dosintalowac jakies kodeki ??
mam wiele pytan wiec może proszę o kontakt uzytkownikow Maca na PW :)

POzdrawiam,[/quote]

Filmy 1080p są odtwarzane płynnie na VPlayer (MacBook Pro CoreDuo2 2.16, 2GB RAM).
Na Macu Mini sugeruję raczej 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można też spróbować zainstalować Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='69862' date='26.11.2007, 16:41 ']Można też spróbować zainstalować Windowsa.[/quote]

Nie no chyba ten pomysl nie jest trafiony :)osobiscie MAC os wyglada na "wydajniejszy:)
A co do samych filmow to zastanawiajace jest to ze demka filmow w full hd w formacie mov chodzily bez problemow ,shody zaczely sie przy MKV Edytowane przez kwiatas66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kwiatas66' post='69971' date='27.11.2007, 11:15 ']Nie no chyba ten pomysl nie jest trafiony :)osobiscie MAC os wyglada na "wydajniejszy:)[/quote]
Sam MacOS może być nawet 10x wydajniejszy od Windowsa, ale na Winde masz PowerDVD do odtwarzania HD-DVD i Blu-ray (chociaż na tej wbudowanej karcie graficznej może nie pójść, zawsze zostaje PDVD 6.5 i 6.6, wszystkiego nie ruszą ale starsze pozycje dadzą rade) a oprócz tego wydajny dekoder CoreAVC, który korzysta efektywnie z dwóch rdzeni.
Na Macu na razie masz wszystkie te playery OpenSource (mplayer, VLC i inne), które niestety na razie nie radzą sobie bardzo dobrze z h.264/x264 na słabszych procesorach.
Biorąc pod uwagę, że BootCamp umożliwia posiadanie dwóch systemów to bym mimo wszystko zaryzykował instalacje Windy jako drugiego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...