Skocz do zawartości
autorus

AnyDVD łamie najnowsze zabezpieczenia Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

AnyDVD łamie najnowsze zabezpieczenia Blu-ray

Firma SlySoft udostępniła nowe wydanie aplikacji AnyDVD HD, służącej m.in. do zdejmowania zabezpieczeń z płyt z filmami.

Najważniejszą nowością w wydaniu 6.2.0.1 jest wyposażenie programu w możliwość usuwania najnowszych zabezpieczeń stosowanych na płytach Blu-ray - chodzi o BD+.

BD+ to dodatkowy system zabezpieczający treść przed nieautoryzowanym kopiowaniem ( jest on wykorzystywany obok standardowego systemu AACS - który złamano już blisko rok temu ). Został on zaprezentowany przez organizację Blu-ray Disc Association kilka miesięcy temu - zapowiadano go jako rozwiązanie niezmiernie trudne do złamania.


Firma SlySoft już w kilka dni po tej deklaracji oświadczyła, że jej oprogramowanie wkrótce będzie w stanie pokonać BD+ ( pisaliśmy o tym w tekście "Najnowsze zabezpieczenia Blu-ray też złamane?" ).

Teraz te zapowiedzi zostały oficjalnie potwierdzone - firma udostępniła właśnie najnowsze wydanie AnyDVD HD, oznaczone numerem 6.2.0.1. Oto lista nowości, które znajdziemy w nim:

- dodano kopiowanie płyt zabezpieczonych BD+;
- instalator blokuje procesy korzystając z ElbyCDIO;
- dodano LBA do pliku dirlist.txt do debugu;
- dodano informację o wersji PowerDVD do pliku AnyDVD_Info;
- dodano obsługę dla tytułów MKBv4 ( HD DVD & Blu-ray );
- usprawniono usuwanie zabezpieczeń z płyt DVD;
- usunięto kilka problemów, uaktualniono tłumaczenia oraz wprowadzono drobne poprawki.

Pobierz plik - [url="http://www.idg.pl/ftp/pc_16296/anydvd.6.2.0.1.pl.html"]http://www.idg.pl/ftp/pc_16296/anydvd.6.2.0.1.pl.html[/url]

Więcej informacji o aplikacji znaleźć można na stronie producenta - [url="http://www.slysoft.com/en/download.htm"]http://www.slysoft.com/en/download.htm[/url]

[url="http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,AnyDVD-lamie-najnowsze-zabezpieczenia-Blu-ray,wid,9426186,wiadomosc.html?rfbawp=1196076243.665&ticaid=14e3d"]http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,AnyDVD...mp;ticaid=14e3d[/url]


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmma pamiętam te buńczuczne zapowiedzi tych kolesi od BD+ (chyba z Sony), że 10 lat zajmie ich złamanie, a tu proszę parę miechów i po problemie...
hmm swoją drogą to nierówne siły profesjonaliści (ale mimo wszystko tylko kilku) kontra dziesiątki tysięcy entuzjastów, ci pierwsi nie maja szans... najmniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
News z przed 3-ech tygodni a BD+ nie został wcale jeszcze złamany, AnyDVD HD umożliwia jedynie odtwarzanie takiego filmu w PDVD, strumień danych wciąż jest zakodowany i nie jest do tej pory możliwe re-enkodowanie takiego materiału dostępnymi do tej pory programami do ripów x264 mkv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem napęd COMBO i ze względu na podatność płyt HD na uszkodzenia ( a wiadomo , tanie nie są ) jak i na uciążliwą, czasochłonną obsługę
chętnie zapoznam się z możliwościami AnyDVDHD w praktyce - kopia bezpieczeństwa na HDD to czasami dobra alternatywa - szkoda tylko , że
PC pozbawiono obsługi nowych formatów dźwięku , chociaż co do LPCM i TrueHD to ciągle nie jestem pewien .

Czy jest już jakiś soft , który oprócz zwalenia całej płyty ( AnyDVD ) pozwala w [b]PROSTY[/b] sposób na wyciągnięcie SAMEGO filmu z wyborem
ścieżki dźwiękowej i napisów ? Nie mam na myśli re-encodowanie , tylko czyste ogolenie płyty z [beeep]erelek ! :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba - przy próbie aktualizacji do wersji 6.2.0.1 wywala mi komunikat ... upłynął termin ... :rolleyes:
Po odinstalowaniu starej wersji , na nowej nie udaje się rejestracja ... :(

Jakieś pomysły za które mógłbym z góry serdecznie podziękować ? :)



Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='69838' date='26.11.2007, 13:40 ']Zamówiłem napęd COMBO i ze względu na podatność płyt HD na uszkodzenia ( a wiadomo , tanie nie są ) jak i na uciążliwą, czasochłonną obsługę
chętnie zapoznam się z możliwościami AnyDVDHD w praktyce - kopia bezpieczeństwa na HDD to czasami dobra alternatywa - szkoda tylko , że
PC pozbawiono obsługi nowych formatów dźwięku , chociaż co do LPCM i TrueHD to ciągle nie jestem pewien .

Czy jest już jakiś soft , który oprócz zwalenia całej płyty ( AnyDVD ) pozwala w [b]PROSTY[/b] sposób na wyciągnięcie SAMEGO filmu z wyborem
ścieżki dźwiękowej i napisów ? Nie mam na myśli re-encodowanie , tylko czyste ogolenie płyty z [beeep]erelek ! :)

Pzdr.[/quote]
nie jestem pewny ale chyba radzi z tym sobie już DVDFab HD Decrypter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złamaniu BD+ , wyszła jego nowa rewizja która do tej pory uniemożliwiała zgranie materiału , od dziś już nie ma takiego problemu. :(

[url="http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=24602"]LINK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='offroad' post='70137' date='28.11.2007, 12:24 ']nie jestem pewny ale chyba radzi z tym sobie już DVDFab HD Decrypter[/quote]


Już sobie (na razie) nie radzi. Wcześniej sobie radził (jako beta) ale producent programu zablokował taką możliwość w ostatecznej wersji programu. Taka informacja widnieje nawet na ich stronie w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='70070' date='27.11.2007, 22:48 ']Choroba - przy próbie aktualizacji do wersji 6.2.0.1 wywala mi komunikat ... upłynął termin ... ;)
Po odinstalowaniu starej wersji , na nowej nie udaje się rejestracja ... :)

Jakieś pomysły za które mógłbym z góry serdecznie podziękować ? :P



Pzdr.

BoDeX ®[/quote]


Odinstaluj i wywal wszystkie wpisy i ślady tego programu w rejestrze, najlepiej ręcznie i w trybie awaryjnym. Potem zainstaluj nową wersję programu i powinno hulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Any DVD nieradzi sobie z wieloma pozycjami.
Od dawna.

POZDRO.
DJ

prosty przykład:

Eagles. HD DVD. [b]Jedna[/b] z najbardziej pożądanych pozycji na rynku HD AV.
KONIEC KROPKA. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wersją BD Eagles też jest problem, znajdź lepszy soft ;) , to tak samo jak z playerami pecetowymi do HD/BD - nie ma ideału a każdy ma swoje kwasy, za to po ręcznym zmodyfikowaniu pliku XPL koncert jest odtwarzany, bez menu ale to akurat nie jest sednem płyty, to samo w przypadku HD DVD można było zrobić z każdą płytą.

Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Z wersją BD Eagles też jest problem[/quote]
Może coś więcej o Eagles na BD.
Nigdy się z tym nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój błąd, tak to jest się pisze w sylwka posty wiadomo w jakim stanie :) , to co znalazłem to remux z HD DVD do BD, wracając do sedna jeśli masz wersję HD DVD zgraną na dysk i chcesz uruchamiać ją z peceta (sam koncert) to podaj maila na PW - prześlę zmodyfikowane pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='139535' date='01.01.2009, 13:02 ']Ok ...[/quote]

Apatch, wyczyść forumową pocztę, bo nie ma jak się z Tobą skontaktować ! :)


A co do tematu, to SLYSOFT rzutem na taśmę wprowadził nową wersję programu :


AnyDVD History

6.5.0.7 2008.12.31

- New (Blu-ray): More support for new version of the BD+ copy protection
All remaining discs with the new BD+ protection should work now, e.g.
"X-Files 2 - I Want to Believe", US
"In the Name of the King", US
"Meet Dave", US
- Some minor fixes and improvements

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapakowałem do Any Nocny pociąg z mięsem od Vision ; ) i mi nowe any nie chciało zrobić rip. Zrobiłem zatem zrzut ale zaznaczając opcję utrzymania zabezpieczeń. Jest napisane, że w tym przypadku pójdzie mi ISO ale tylko z wirtualnego napędu oraz przy odpalonym any. Jak wychodziłem z domu ustawiłem BDRE i się nagrywa. Czy to pójdzie mimo wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja Any (nie mam na myśli bety) na domyślnych ustawieniach "mieli" Mięso bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 6.5.3.1 ? Kurcze bo mi pokazuje, że wymaga aktualizacji. WTF : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to normalnie zainstalować na tamto? Sorry bo zawsze jest kupa [beeep]**** z nowymi wersjami i niechcę się męczyć jak coś źle/nie ten moment/itd nacisnę i potem czyszczenie rejestru itd.

Nie instalowałem nigdy BETy na fulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fulla , to 6.5.3.1 - dmuchaj na zimne ! ;)

Choć zawsze przecież można wrócić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja 6.5.3.1 ?

Tak!

Zapuszczę wieczorem, może też będzie informował o nowej aktualizacji.

W każdym razie ta wersja zmieliła Mięso (na domyślnych)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jak wrócę do domu to jeszcze raz zobaczę. No i sprawdzę co z tym BDRE bo czegoś takiego jeszcze z Any nie wypalałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej becie poszło (dzięki BoDeX : > ) a na 6.5.3.1 u mnie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem niedawno Any z Sadystą, nie wydzierał się o aktualizację, więc zostawiam na razie temat w spokoju. Ta ostatnia wersja (6.5.3.1) wyszywa jak na razie u mnie bez problemu. Jedyna porażka to Police, ale wtedy była jeszcze wcześniejsza wersja Any i pewnie dlatego

P.S.

Sadysta to w sumie 13,9 GB :P :

General

ID : 0

Complete name : H:\High Definition\Zrzuty\CAPTIVITY\BDMV\STREAM\00000.m2ts

Format : BDAV

Format/Info : BluRay Video

File size : 13.0 GiB

Duration : 1h 24mn

Overal bit rate : 22.0 Mbps

Video

ID : 4113 (0x1011)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4

Duration : 1h 24mn

Bit rate : 18.3 Mbps

Width : 1920 pixels

Height : 1080 pixels

Display aspect ratio : 16/9

Frame rate : 23.976 fps

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Audio #1

ID : 4352 (0x1100)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Duration : 1h 24mn

Bit rate : 1536 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Resolution : 16 bits

Audio #2

ID : 4353 (0x1101)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Duration : 1h 24mn

Bit rate mode : CBR

Bit rate : 640 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Rear: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Audio #3

ID : 4354 (0x1102)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Duration : 1h 24mn

Bit rate mode : CBR

Bit rate : 640 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Rear: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Jakby wydawca pomyślał, to po małych korektach, mógłby to wydać na DVD-DL heheh

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierz drugi taki i na jednym krążku będzie komplet ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...