Skocz do zawartości
reignman

Full HD czy Hd Ready

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lm81' post='70010' date='27.11.2007, 15:54 ']Poproś w sklepie żeby ci ustawili obok siebie dwa 37 cali - jeden full HD, a drugi HD ready. Jak różnica będzie ci przeszkadzać to bierz full HD, a jak nie no ten drugi i tyle. Ja brałbym full - raz że przyszłościowe, a dwa że jednak da się zauważyć różnicę przy materiale 1080. Z plazmami to jest trochę inaczej, ale przy LCD to sygnał powinien odpowiadać rozdzielczości matrycy (i nikt mi nie wmówi że jest inaczaj, ani że białe jest białe, a czarne jest czarne :( ).

Pozdrawiam[/quote]

Miałem w sklepie możliwość obejrzenia z odległości trzech i pół metra /taką odległość mam w domu/ dwu Toshib 42 calowych jedna Full HD, a druga HD /obok był też Sony/.
Noszę okulary do czytania +3. Zdejmowałem i zakładałem, a zdecydowaną różnicę zawsze widziałem.
Moja decyzja to Toshiba 42z3030. /Tylko dlatego, iż na większy mnie nie stać/.
[color="#FF0000"][b]Ale jak ktoś nie widzi różnicy to po co przepłacać![/b][/color]
Pozdrawiam.
Abisyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robertuss' post='86350' date='17.02.2008, 13:54 ']Powiem ci ze wcale nie przesadził!!!czytałem i sobie wydrukowałem odległości jakie powinny być od nowoczesnych telewizorów FULL HD, i wiesz co sie dowiedziałem.........ze od telewizora 80 cali trzeba siedzieć 3 metry!!!!tak tak czasy i realia sie zmieniły!siedząc od telewizora FULL HD dalej niz 3 metry nie odróżnić FULL HD od HD READY.......[/quote]

Nie wiem o co Ci chodzi, bo to tylko potwierdza to co napisałem wyżej. 3-4m anie 1m!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzór jest prosty: odległość od ekranu Full HD powinna wynosić 3,1 razy wysokość ekranu, lub niewiele więcej.
Z prostych wyliczeń geometrycznych wynika, że dla formatu 16x9 wysokość to ok. 0,49 przekątnej.
Jeśli więc przekątna ma 80", to wysokość wynosi ok. 39,2". Po przemnożeniu przez 3,1 daje to ok. 121,5", czyli ok. 309 cm.

W jeszcze większym uproszczeniu: obraz Full HD ogląda się z >= 1,5 przekątnej ekranu. Dla przekątnej 80" jest to 120" czyli 305 cm. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica cenowa między tym co chcesz a tym nad czym się zastanawiasz. Ja mam 42 hd ready miałem ten sam dylemat co ty, różnica między full hd a hd ready była 800 setek wybrałem hdready, oglądam go z 4 metrów mam porównanie rodzice mają 55 full hd oglądają z 5 metrów , różnicy żadnej w obrazie hd nie widzę , natomiast w obrazie sd duże na hd ready obraz jest lepszy ma mniejszą rozdzielczość i tak się nie rozmywa jak na full hd gdzie skalowanie ma problemy. Oni maja nkę i ja. Druga rzecz do czego to ma być jeszcze używane jeżli masz Xboxa , kamerę hd , aparat , jeśli chcesz podłączyć to do kompa to pewnie że full hd ale jeśli tylko do tv (nka , cyfra lub polsat) sensu w tym nie widzę chyba że różnica w sprzęcie to 200 zeta. Z tej odległości przy telewizorach o podobnych parametrach różniących się tylko hd lub full hd nic nie zobaczysz. Gwarantuje to. Dodatkowo ilość programów hd jest żenada kilka na krzyrz ale to nie ma znaczenia bo telewizja nie różni się wcale. Parametry tv mogą to trochę poprawić np jak kolega wspominał 100 hz, kontrast, kąty i tak dalej.

Pewnie i tak już zdecydowałeś ale ja się cieszę że nie popadłem w manię i mam moje 800 w kielni. Za dwa lata za te 800 kupię sobie full hd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...