Skocz do zawartości
Kossak

problem z podłączeniem laptopa do LCD (VGA-VGA)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc przy wyświetlaniu obrazu z latopa Asusa z WinXP Prof SP2 na LCD - LG37LB2R. Mam kartę [b]ATI Mobility Radeon 9100 IGP[/b]. Podłączyłem kabel VGA do karty i do LCD i wszystko działało poprawnie przez ok miesiąc. Dzisiaj musiałem odłączyć kabel VGA od laptopa, a gdy po godzinie podłączyłem go znowu - nie mogłem już uzyskać obrazu na LCD.
Gdy przełączam monitory (albo dodaję LCD jako rozszerzony pulpit) na tv mam cały czas czarny ekran z napisem "brak sygnału". Jakiś sygnał bądź co bądź musi dochodzić do laptopa, bo inaczej we właściwościach ekranu nie dałoby się przełączyć monitora.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? fizycznie mogłem uszkodzić wejście przy odpinaniu, czy programowo coś się mogło zepsuć? Odinstalowałem standardowe sterowniki do ATI i zainstalowałem Omega 3.8.421 ale to nic nie dało.

z góry dziękuję za wszelkie rady.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpięciu i uruchomieniu systemu bez 2 monitora mogły ulec zmianie ustawienia - nie powiem nic nowego ,ale musisz ponownie
skonfigurować oby dwa ekrany , pamiętając , że LCD nie musi umieć obsłużyć natywnej rozdzielczości ekranu z laptopa .
Pewnie laptop ma 1280x800 , a LCD umie przyjąć tylko 1366x768 ... musisz walczyć , a wiem , że to potrafi zagotować krew... :lol:

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozdzielczości trafiłeś bezbłędnie (takie właśnie zawsze ustawiam) - ale jak pamiętam to LCD przyjmowało każdą rozdzielczość, co najwyżej miałem czarne paski po bokach, albo ucinało kawałek ekranu. Czasami zdarzało się że rozdzielczość 1366x768 nie wiadomo czemu ginęła mi z listy rozwijanej i wtedy musiałem ustawiać 1280x768 na LCD.

W sumie wcześniej odpinałem kabel i nie było z tym problemu - być może niepotrzebnie tym razem włączyłem laptopa po odpięciu go od tv, stąd jakieś ustawienia się zmieniły. Tylko dziwne że chociaż wszystko ustawiam tak jak wcześniej to i tak nie działa.

dzięki za radę, będę kombinował dalej, a jak nie pomoże to zrobię format (i tak czas najwyższy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):):) Format C: - he,he , niezawodny sposób .... ale mimo wszystko poszukałbym w ustawieniach w panelu ATI , w opcji klonowania.
Ewentualnie odinstalował samą grafę , lub zaktualizował sterowniki .... Walcz , walcz - wiedza zdobyta w walce cieszy podwójnie ! :)

PS. MOŻE SKRÓT NA KLAWIATURZE POZWALA NA ZMIANĘ WYŚWIETLACZA , ABY CHOCIAŻ ZDIAGNOZOWAĆ ?


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymuś wyszukiwanie TV w sterownikach ATi , podobne problemy były już kilkukrotnie opisywane na forum, poszukaj bo było także kilka innych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone "wymuszaj wykrywanie TV" oraz (w innym miejscu) "Force TV detection" - nic nie pomaga (może to dotyczy tylko TV podłączonego przez wejście S-Video).
Skróty klawiaturowe są (przełączają ekrany), ale nie powodują pojawienia się obrazu na LCD.
Mam odświerzanie na LCD ustawione na 60Hz, rozdzielczość 1360x768, wymuszone wykrywanie TV, restart kompa, nic nie pomaga, przełączanie wszystkiego wszędzie wszystkim - też nie <_<

A może ktoś wie, czemu teraz nie działa DDC? wcześniej działało i komputer sam wykrywał rozdzielczości obsługiwane przez LCD, a teraz mam "DDC nieobsługiwane".
Odinstalowałem Omega drivers i zainstalowałem znowu standardowe ATI - nic nie pomogło

Pomóżcie, no przecież nie będę oglądał HDTV przez s-video :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania systemu grafa jest wyświetlana 640x480 - czy wówczas masz obraz na TV ?
Wypadałoby sprawdzić połączenie TV z innym urządzeniem (D-sub), bo taka sytuacja jest niepokojąca .
Mieszanie sterownikami także nie jest wskazane , zawsze coś jednak pozostaje ...
Zobacz także do jakiej daty możesz przywrócić system .
Ostatecznie ... format C: <_< , w końcu już straciłeś więcej czasu na myślenie , niż na ew. reinstalację ... :)

Pozdrawiam

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu nic się nie wyświetla na LCD.
Chętnie bym sprawdził czy inne urządzenie działa (w miejsce laptopa) ale takiego nie mam :(
Przywrócić systemu nie mogę - bo przywracanie już dawno wyłączyłem (niech to, niepotrzebnie :))

Dobra, chyba nic mi nie pozostało poza tym formatem... ale te objawy coś mnie również niepokoją... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać co było nie halo ... :0

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie nie halo - po formacie dalej nie działa <_<
A ciekawe czy można coś w telewizorze ustawiać/resetowac odnośnie połączenia VGA?
Dobra, zacznę sprawdzać w takim razie najpierw kabel, potem wejście w laptopie, a potem TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, naprawiłem - jakby ktoś miał podobny problem to wyjaśniam co się stało:
coś nie stykało pomiędzy kablem a wejściem w laptopie i mimo dokręcenia śrubek do oporu nie było obrazu na LCD. Podłożyłem coś pod końcówkę kabla przy laptopie (aby była bardziej wygięta w górę) i wszystko działa :lol:.
Hmmm 3 lata na laptopa to już widać dużo, skoro coś na wejściach nie styka...

ps. dziękuję wszystkim za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...