Skocz do zawartości
Suchy_Gdynia

Pomocy Panowie! Dylemat!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Po długiej i dogłębnej lekturze na temat telewizorów stanąłem przed wyborem odpowiedniego odbiornika. Spośród dziesiątek propozycji wybrałem dwie. Są to:

Sharp LC-42XL2E (LCD) oraz Panasonic TH-42PZ700 (Plazma).

Obydwa te telewizory są w podobnej cenie. Ja jestem bardziej przychylny ku plaźmie, jednakże mój Ojciec woli LCD :)

Pomóżcie co wybrać ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Suchy_Gdynia' post='69707' date='25.11.2007, 19:01 ']Witam wszystkich forumowiczów!

Po długiej i dogłębnej lekturze na temat telewizorów stanąłem przed wyborem odpowiedniego odbiornika. Spośród dziesiątek propozycji wybrałem dwie. Są to:

Sharp LC-42XL2E (LCD) oraz Panasonic TH-42PZ700 (Plazma).

Obydwa te telewizory są w podobnej cenie. Ja jestem bardziej przychylny ku plaźmie, jednakże mój Ojciec woli LCD :)

Pomóżcie co wybrać :)

Pozdrawiam![/quote]

no to nie wiesz, że ojciec ma zawsze rację ???
a tak poważnie, to ten Panasonic akurat nie jest taki dobry, już ciut lepszy jest jego młodszy brat i tańszy 42PZ70E (aka 42PY70E).
w tym pojedynku raczej postawiłbym na Sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='69789' date='26.11.2007, 00:48 ']no to nie wiesz, że ojciec ma zawsze rację ???
a tak poważnie, to ten Panasonic akurat nie jest taki dobry, już ciut lepszy jest jego młodszy brat i tańszy 42PZ70E (aka 42PY70E).
w tym pojedynku raczej postawiłbym na Sharpa[/quote]

Generalnie zaczęło się od Sharpa LC-42XD1E xD Potem znalazłem LC-42XL2E i już prawie była podjęta decyzja, aż pojawił się ten Panasonic... :) Gdybym miał możliwość sprawdzenia tych TV w akcji to na co musiałbym zwrócić szczególną uwagę? Wiem, że na pewno muszę zwrócić uwagę na rodzaj podłączenia odbiornika (rodzaj kabla), bo to podobno daje piorunujące efekty, jeśli chodzi o jakość obrazu, oraz na włosy ludzkie i inne drobne przedmioty, jak telewizor sobie z nimi radzi. Mam również obawy, jak te odbiorniki będą sobie radziły ze starą telewizją nienadawaną w formacie HD. Kumpel ma jakiegoś śmiesznego Funai'a i jak zobaczyłem obraz to byłem załamany... Ja co prawda będę miał telewizję cyfrową z Multimedii ( [url="http://www.multimedia.pl/tv"] Zainteresowanych zapraszam tutaj [/url] ), ale jedyny program tam, który jest nadawany w HD to chyba tylko National Geographic.. Prawdopodobnie będę miał możliwość przyniesienia własnych materiałów video, także tutaj również rodzi się pytanie, jakie materiały powinienem ze sobą wziąć (chodzi o rozdzielczości itd.)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) przede wszystkim dostrój TV, tak żeby nie były przesterowane, czyli żeby przełączyć tryby z dynamicznych na np. kinowe, o profesjonalnej kalibracji tutaj nie ma mowy,
2) pomieszczenie do testowania też powinno być lekko zaciemnione,
3) zapuść czarno-biały film, zobacz ilość szczegółów i gradację czerni,
4) przyjrzyj się ostrości obrazu w ruchu, szczególnie krawędzi przedmiotów, np. przesuwające się litery z prawej na lewą, z góry na dół,
5) naturalność kolorów, żeby trawa NIE była zielona, jak sałata, niebo niebieskie jak woda w basenie z niebieskimi płytkami, a twarze gliniano-różowo-plastikowe,
6) przyjrzyj się ciemnym scenom, ile widać szczegółów, detali w scenach nocnych, często na słabych LCD jest tylko jedna grafitowa plama,
7) nie sugeruj się odcieniem czerni samej matrycy, to że jest ciemniejsza wcale nie musi oznaczać, że poziom wyświetlanej czerni jest tak samo lepszy...

pozdr. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...