Skocz do zawartości
myhas

Zgrywanie filmów z HDD Philipsa PVR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam małe zapytanie. Czy jest możliwe zgranie nagrań z HDD z nowego
tunera cyfry PHILIPSa na komputer etc. ?
Jeżeli nie było by to kłopotem i było by to wykonalne to czy mógł bym prosić
o prostą i szybką instrukcję ? :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dekoderze masz plombę. Możesz ją zdjąć i sprawdzić ; ) Ja tak zrobiłem ale nie mam pod ręką kompa stacjonarnego ; ( ale myślę, że to może być nie problem. Ktoś musi sprawdzić chociaż kabel bardzo krótki a nie widzę za bardzo możliwość podmienić go, trzeba rozkręcać dalej bo ten dysk jest trochę inny niż zwykłe tzn. bardziej zabudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprzez wejście USB ? :) Może jak by podłączyć dekoder do PCta za pomocą kabla USB to może komputer wykrył by dysk ? :)

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy to co jest zapisywane na dysku nie jest rowniez zakodowane? Generalnie kwestia zabezpieczen materialu HD jest ciekawa na philips'ie.

A co do USB - mysle, ze ze strony oryginalnego oprogramowania nie ma co sie spodziewac zadzialania USB.
Predzej "alternatywny" soft cos moze pomoc w tym wzgledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://img248.imageshack.us/my.php?image=cyfra001eb6.jpg"][img]http://img248.imageshack.us/img248/9393/cyfra001eb6.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img212.imageshack.us/my.php?image=cyfra002nj7.jpg"][img]http://img212.imageshack.us/img212/1336/cyfra002nj7.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img212.imageshack.us/my.php?image=cyfra004ix1.jpg"][img]http://img212.imageshack.us/img212/3779/cyfra004ix1.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mnie wzrok nie myli to port USB w tunerze jest podłączony do HDD, co tym bardziej mnie upewnia ze PC powinien go wykryć, tylko teraz pytanie czy te filmy nie są zabezpieczone (a pewnie są) i w jakim to formacie jest nagrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='myhas' post='69694' date='25.11.2007, 16:26 ']Jeżeli mnie wzrok nie myli to port USB w tunerze jest podłączony do HDD, co tym bardziej mnie upewnia ze PC powinien go wykryć, tylko teraz pytanie czy te filmy nie są zabezpieczone (a pewnie są) i w jakim to formacie jest nagrane.[/quote]

ja tu nie widze zeby port usb byl podlaczony do dysku, tylko dysk do portu sata na plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez ten temat ciekawi włsnie, mam duzo filmów i chciałbym je sobie pozgrwyac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
mnie tez ten temat ciekawi włsnie, mam duzo filmów i chciałbym je sobie pozgrwyac

Są 2 możliwości. Pierwsza to podłączyć do wyjścia SCART zewnętrzną nagrywarkę lub kartę telewizyjną komputera i zgrać nagrania w SD odtwarzając je z dekodera. Druga, to do wyjścia HDMI dekodera podpiąć HDCP stripper z wyjściem component, do tego nagrywarkę HD podłączoną do komputera poprzez USB i zgrywać w HD bezpośrednio na dysk komputera.

Edytowane przez fan HDTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" do tego nagrywarkę HD podłączoną do komputera poprzez USB i zgrywać w HD bezpośrednio na dysk komputera. "

mozesz ten fragment troszke rozwinac bo nie zalapalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej się nie da:

1. przez port USB dekodera nic nie da się zgrać NIC i NICZYM.

2. w SD można zgrać przez każde urządzenie, które można podłączyć kablem SCART (czyli zewnętrzna nagrywarka, magnetowid lub karta PC)

3. zgrywanie w HD jest BARDZO TRUDNE (lub zgoła niemożliwe). Kol. fan HDTV proponuje urządzenie, które "zdejmuje" HDCP ("stripper"). A co się potem do niego podłączy, to osobny temat. Generalnie zasada jest taka - bez wyjścia component w dekoderze (do którego można by podpiąć Hauppage PVR) - możemy założyć, że nic nie zgrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<LI>rodzielczość Full HD (1920 x 1080 P) ???? :)

A skąd takie źródło w HD PVR ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię rozdzielczości to cena też z księżyca.

1500 zł za 100 godzin - czyli zgranie całego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.50 pln. za 10 minut daje ok. 25 pln za średniej długości filmi ( pomijając Tańczącego z wilkami i kilku innych :) )

Prawie jak za używany dysk BD ! :lol:

No, ale zapewne każdy coś tam by sobie chciał zachować ... a zakup Haupuppage PVR to coś około 250 $ .

Wadą tego rozwiązania jest czas jaki jest potrzebny aby to zgrać ( 1:1 i nic się nie da przyspieszyć ) - stąd zapewne taka cena za fatygę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<LI>rodzielczość Full HD (1920 x 1080 P) ???? :)

A skąd takie źródło w HD PVR ??

Ten co się tak zareklamował najwidoczniej nie sprawdził jeszcze w jakim formacie nadaje n-ka. No i pewnie jeszcze nie kupił tego sprzętu do zgrywania, skoro jak na razie nie zdążył jeszcze zainwestować w pilota do n-ki - każe go sobie dostarczać wraz z recorderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...