Skocz do zawartości
kamyk2001

GeForce 8800 + plazma Panasonica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..
Jest to moj pierwszy post wiec chciałbym sie przywitac

Od wczoraj jestem posiadaczem w/w plazmy ( jest super bardzo polecam)
ale mam jeden problem
Dzisiaj juz 2 godziny chce podlaczyc go do PC ale nic mi nie wychodzi..
konkretnie:
Posiadam kare GeForca 8800 ( 2 wyjscia DVI)>> kabel HDMI >> wejscie do tv oczywiscie HDMI. Probowalem raczej wszystkiego i nic tv nawet nie drgnie,, nie wiem o co chodzi. Moze ktos poradzil sobie z tym problemem.
Aha szukalem na forum i nic nie znalazlem
Moze razem cos wymyslimy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przelaczyc z monitora na TV ci nie pomoge bo sam sie uzeram juz ladny kawalek czasu i nic /ja mam 7900GT z 2 DVI i nie moge przelaczyc za cholera z monitora na tv/ aczkolwiek rozwiazalem ten problem w inny sposob. Odlaczylem monitor podlaczylem TV /przelaczylem na tryb PC/ i wtedy wlaczam kompa i wszystko jest ok. Rozdzielczosc 1900 x 1080 obraz super. Troche lamerskie rozwiazanie ale dziala... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo , hallo ... B) Nie podałeś modelu !

Jeśli Panas nie obsuguje 1080p , a tylko 1080i , to takie ustawienia nic nie zdziałają .
PC wysyła obraz zawsze jako "p" , więc najbiższysz ustawieniem jest 720p i tam szukaj rozwiązania !

ps. "szukałem na forum" lekko rozmija się z prawdą ! :)

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne. Wlasnie skonczylem rodzicom instalowac Panasa 42" PV7, antena od upc + euro od kompa. Sygnal z TV wiadomo, raz lepszy raz gorszy, cyfrowego nie ma i narazie nie bedzie. W ramach testow odpalilem na PCecie DVDka (wiem ze nie marzenie, ale nie mam nic w HD, dema jakies zaraz zaczne sciagac :)) i obraz nie powala. Napisy skakaly gora dol w dosc widoczny sposob, monitor mi sie w 85Hz przelaczyl (ustawienie clone w panelu nVidii, karta 8600 GT) wiec TV pewnie tez i jakos tak mini rozczarowanie przezylem. Mam wolne HDMIw telewizorze, na karcie mam jedno DVI wolne: pytanie, czy obraz bedzie lepszej jakosci i czy problem z napisami da sie jakos rozwiazac. Rozumiem ze jakies zabezpieczenia przed wypalaniem, ale latajace napisy po calym dole ekranu sa dosc denerwujace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ele' post='71935' date='06.12.2007, 22:40 ']Wlasnie skonczylem rodzicom instalowac Panasa 42" PV7, antena od upc + euro od kompa.
Mam wolne HDMIw telewizorze, na karcie mam jedno DVI wolne: pytanie, czy obraz bedzie lepszej jakosci ?[/quote]


Kabel DVI-HDMI , natychmiast , bo Cię zaraz koledzy zlinczują !!! :)


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='71956' date='06.12.2007, 23:40 ']Kabel DVI-HDMI , natychmiast , bo Cię zaraz koledzy zlinczują !!! :)


Pzdr.

BoDeX ®[/quote]
czyli rozumiem ze to cos pomoze :)
Jutro moze sie dorobie o ile w Gda dostane go w normalnej cenie, jesli nie to allegro i 20zl wydam :)

Staram sie ustawic te cholerne kolory, ale chyba dam sobie spokoj bo to tylko euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj podłączyłem komputer z tv kablem DVI-HDMI (tv to panasonic 42PV7, karta GF 7600GT)
niby wszystko OK filmy itd, ale tv jako monitor d pisania np w wordzie by się nie nadał, litery trochę rozmyte i nie ma takiej ostrości jak monitor, czcionki nr 10 nie za bardzo się da odczytać)
podczas uruchamiania ekranów startowych (uruchamianie windows, logowanie) ekran jest miodzio
gdzieś czytałem że najlepsza rozdzielczość to 1366x768, ale takie ustawienie za bardzo rozciąga mi ekran (nie widac przycisku strat, zegarka itd)

mogę poprosić o jakieś opinie czego można się spodziewać w najlepszych ustawieniach i jak je osiągnąć ? Edytowane przez jerzyk1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jerzyk1977' post='136581' date='14.12.2008, 00:15 ']dzisiaj podłączyłem komputer z tv kablem DVI-HDMI (tv to panasonic 42PV7, karta GF 7600GT)
niby wszystko OK filmy itd, ale tv jako monitor d pisania np w wordzie by się nie nadał, litery trochę rozmyte i nie ma takiej ostrości jak monitor, czcionki nr 10 nie za bardzo się da odczytać)
podczas uruchamiania ekranów startowych (uruchamianie windows, logowanie) ekran jest miodzio
gdzieś czytałem że najlepsza rozdzielczość to 1366x768, ale takie ustawienie za bardzo rozciąga mi ekran (nie widac przycisku strat, zegarka itd)

mogę poprosić o jakieś opinie czego można się spodziewać w najlepszych ustawieniach i jak je osiągnąć ?[/quote]

Najlepsze i jedyne ustawienia dla twojej plazmy to 1024x768.
To jest natywana rozdzielczość tego modelu.
Żadna inna nie będzie ani ostra ani lepsza.
Sorry.
Zresztą podłączanie plazmy o takiej rozdzielczości do TV ma sens jedynie w celu pogrania sobie.
Pisanie w Wordzie czy inne prace wymagające rodzielczości to wielka pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='136673' date='14.12.2008, 17:23 ']Najlepsze i jedyne ustawienia dla twojej plazmy to 1024x768.
To jest natywana rozdzielczość tego modelu.
Żadna inna nie będzie ani ostra ani lepsza.
Sorry.
Zresztą podłączanie plazmy o takiej rozdzielczości do TV ma sens jedynie w celu pogrania sobie.
Pisanie w Wordzie czy inne prace wymagające rodzielczości to wielka pomyłka.[/quote]

jak podłączyłem 42PV7 do GF7600GT

testowałem na różnych rozdzielczościach
np. nvidia dopasowuje do około 1286x692 i jest jako tako, ale przy oglądanie z tunera sat źle rozciąga obraz

przy natywnej 1024x768 i rozciągnięciu na cały obraz jest może trochę lepiej ale obraz się tnie przy oglądaniu divx, hdtv i satki ( amd 3700+, 1 GB, XP)
zostawiłem też podłaczenie s-video i tam filmy są w podobnej jakości i śmiga bez problemu

wiem że PV7 nie są przystosowane do kompów ale może ktoś znalazł jakieś optymalne ustawienia


jakie ????



edit

na razie najlepsze ustawienia jakie znalazłem to: 1280x720 i ustawieniu obrazu funkcją NVKeystone, jakość obrazu to około 90 % monitora, można nawet w wordzie pisać Edytowane przez jerzyk1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...