Skocz do zawartości
sruba

Dobry Amplituner do 1600ZL

Rekomendowane odpowiedzi

Brat muj szuka dobrego Amplitunera do1600/2200zl niewiem co mu poradzic sam mam Pioneera,ale dla niego ten model jest za drogi.Od lat uzywal Sony byl z tej marki zadowolony,nawet zastanawia sie nad nowym modelem Sonego STR DA 1200 lub 3200 ala ja osobiscie mu odradzam!
Jaka jest wasza Opinia? Edytowane przez sruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogladalem w Saturnie moze masz racje w testach wypada calkiem niezle,ale o wyglad to sie nie postarali.Wyglada jak Amplituner z 1980 roku. No i ten pilot! Edytowane przez sruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym gusta odlozyl na sam koniec i patrzyl co klocek potrafi i co siedzi w srodku..., ale niektorzy lubia chwalic sie logiem, wygladem bo to najwazniejsze ;), tak tez mozna... :) miec swiadomosc i samemu sobie wmawiac: "przeciez to SONY lub inna firma X", to nie moze byc zle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpusc sobie soniacza
Ja polecam Denona 2307 dostaniesz za dobrą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Ebay jest Harman Kardon AVR 630 7.1 Digital Receiver za dobra kase co sadzisz o nim!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sruba' post='69316' date='23.11.2007, 16:16 ']Ogladalem w Saturnie moze masz racje w testach wypada calkiem niezle,ale o wyglad to sie nie postarali.Wyglada jak Amplituner z 1980 roku. No i ten pilot![/quote]
wygląd wyglądem ale parametry ? hdmi 1.3a , dts hd master dd true hd mówia wszystko za siebie do 2 tys to najlepszy wybór, rzeczywiscie srebrny z tym szarym paskiem nie za ciekawie wygląda ale czarna wersja jest ok. no i jakosc dźwieku onkyo jest naprawde bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]musze sie jeszcze zastanowic![/b] nad tyn ONKYO Edytowane przez sruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyglądu to przyłączam się do stwierdzenia, że prawie wszystkie wyglądają tak samo. Osobiście gdybym brał pod uwagę wyłącznie wygląd to wybrałbym Cambridge Audio, bardzo mi odpowiada takie oszczędne wzornictwo, bo to przede wszystkim ma grać (i gra rewelacyjnie). Poza tym uwielbiam, kiedy sąsiad przychodzi i pyta „a co to za g...” , a ja z głupim uśmiechem opowiadam jak to na wyprzedaży go kupiłem. Niestety Azur 540R jest równie oszczędnie wyposażony w dekodery, dlatego, według mnie jedyny sensowny wybór w tej klasie cenowej to ONKYO 605 lub 705.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sruba' post='69313' date='23.11.2007, 15:00 ']Brat muj szuka dobrego Amplitunera do1600/2200zl niewiem co mu poradzic sam mam Pioneera,ale dla niego ten model jest za drogi.Od lat uzywal Sony byl z tej marki zadowolony,nawet zastanawia sie nad nowym modelem Sonego STR DA 1200 lub 3200 ala ja osobiscie mu odradzam!
Jaka jest wasza Opinia?[/quote]

Napisz prosze ile % to muzyka stereo a ile % to kino domowe a ile % to koncerty 5.1/7.1 . Napisz jakie masz kolumny ( system 5.1 czy 7.1, podłogowe czy monitory a najlepiej pełna nazwę poszczególnych kolumn a może jest to system 5.1 mini box ) . Kolejna sprawa co będzie źródłem dźwięku i obrazu.

Bez tych informacji to trudno cos sensownie doradzić.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moie kolumny to: -przednie (Elac 207-120/160Watt nominal inpendance 4ohm/ze wskazaniem for Amplifiers 4-8ohm) (Srodkowy Canton AV700 100/60Watt 4ohm/8ohm) i (Tylne Quadral SX 300 100/150Watt ale maja tylko 8ohm nominal. Slucham bardzo duzo muzyki, ale nie gardze kinem domowym 5.1 Dolby Digital,jak na razie 7.1 mnie nie interesuje. Edytowane przez sruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa prosta:
HD zwłaszcza w audio wywróciło wszystko ( no prawie) do góry nogami.
Większość producentów ten moment przespała i wyprzedają stany magazynowe przestarzałych juz pozespołów pod postaciami "niby nowych " modeli.

Obecnie wzmacniacze zmieniły główną funkcję na zarządzanie wieloma żródłami sygnału AV z kilkoma kanałami dystrybucyjnymi ( multi-zone). A to znacznie trudniejsze niż samo wzmacnianie torów Audio.
[b]HDMI 1.3a musi być na pokładzie. Podobnie jak możliwość obsługi beatstream DTS MA i Dolby ThruHD.[/b]
ONKYO dokonała przełomowego dzieła. Obniżyła drastycznie poziom cen i wprowadziła szczytową technikę w zakresie HD AUDIO z doskonałą obsługą HD Video.
Reszta branży jest jeszcze w szoku.
Dziś werdykt jest jeden w tym przedziale cenowym: ONKYO 605.

HD AUDIO wkroczyło pod strzechy. Przy cenie 99 - 199 usd masz HD DVD player i stale rosnącą ofertę koncertów.
Są już pierwsze ( na amazon) realizacjie wyłącznie AUDIO na nośnikach HD DVD w formacie Dolby ThrueHD.

UWAGA:
Niestety tylko niektóre koncerty zostały zrealizowane porządnie. Ale tak było zawsze.

linki do poczytania:
[url="http://www.dolby.com/promo/HD/trueHD.html"]http://www.dolby.com/promo/HD/trueHD.html[/url]
czyli "bit to bit" i max 18 Mbps ( tylko HDMI 1.3a ma taką przepustowość, SPiDF odpada z gry)

[url="http://www.dts.com/dts-hd/dtshd-master-audio-with-new-receiver.php"]http://www.dts.com/dts-hd/dtshd-master-aud...ew-receiver.php[/url]

A tu bezcenny link:
[url="http://www.highdefdigest.com/news/show/Joshua_Zyber/High-Def_FAQ:_Blu-ray_and_HD_DVD_Audio_Explained/1064"]wiedza o HD AUDIO[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sruba' post='69533' date='24.11.2007, 16:10 ']Moie kolumny to: -przednie (Elac 207-120/160Watt nominal inpendance 4ohm/ze wskazaniem for Amplifiers 4-8ohm) (Srodkowy Canton AV700 100/60Watt 4ohm/8ohm) i (Tylne Quadral SX 300 100/150Watt ale maja tylko 8ohm nominal. Slucham bardzo duzo muzyki, ale nie gardze kinem domowym 5.1 Dolby Digital,jak na razie 7.1 mnie nie interesuje.[/quote]


napisz tylko prosze jakie źródło dźwięku i wizji będzie. Czy masz CD, czy DVD, czy jakiś player HD ( HD DVD, BR )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='69556' date='24.11.2007, 18:29 ']napisz tylko prosze jakie źródło dźwięku i wizji będzie. Czy masz CD, czy DVD, czy jakiś player HD ( HD DVD, BR )

pozdr. dawmac[/quote]

Tylko DVD CD od dawna juz nie uzywam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sruba' post='69331' date='23.11.2007, 17:12 ']na Ebay jest Harman Kardon AVR 630 7.1 Digital Receiver za dobra kase co sadzisz o nim!?[/quote]
Jeżeli wersja amerykańska, zdecydowanie radzę odpuścić. Natomiast wersja europejska to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja bym zaproponował jakis używany solidny klocek. Za 1600zł można kupić kawał dobrego amplitunera 5.1 W twoim przypadku tak naprawde nie potrzebny ci amplituner z dekoderami HD więc po co za to płacić. Stare poczciwe 5.1 czy to DTS czy DD oferuje jakość na poziomie która napewno ci będzie odpowiadać.
Zastanów się nad takim roziązaniem.


pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...