Skocz do zawartości
GosiaM

Nowy telewizor = konfikt w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Musimy nabyć nowy telewizor, oboje znamy się na tym jak..., ale decyzję podjąć trzeba. Ponieważ moje szczęście nie kwapiło się do zbadania tematu, ja zaczęłam przekopywać się przez różne fora, zbierać informacje itd. W efekcie wybór padł na plazmę Panasonic 42PV7 i wczoraj, gdyby nie przeszkody techniczne, nabylibyśmy ją w Auchan za ok. 2990 zł. Jednak nie nabyliśmy... No i po południu słyszę, że może nie ma sensu pchać się w plazmę, może lepiej kupić telewizor tradycyjny 100 Hz, bo tańszy w zakupie, eksploatacji i naprawach, ma lepszy obraz, no i format 4:3, bo w plazmach to obraz jest sztucznie rozciągnięty w formacie 16:9. Poza tym CRT będzie trwalszy niż plazma itd., itp. No i mam sieczkę w głowie, dlatego proszę o pomoc i racjonalne argumenty za i przeciw. Czy upierać się przy tej plaźmie czy faktycznie nie ma to sensu?

Nasze potrzeby: odległość od ekranu ok. 3,5-4 m, odbiór ze zwykłej anteny dachowej ogólnodostępnych programów + filmy z video i DVD. Żadnych podłączeń do komputera, gier itp. nie będzie, może pojawić się jakaś N-ka, Cyfrowy Polsat, czy coś w tym typie. Telewizor będzie umieszczony w narożniku pokoju – w obydwu ścianach które tworzą ten narożnik są okna (w odległości ok. 1,6 m od odbiornika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz niewiele kaski, to szukaj za łoceanem.

ściągam z usa ostatnio tylko full hd.
dla przykładu:
sony bravia 46''- cena w usa to wydatek $1200 -$2000
sony bravia -42'' $800 -$1200

jeśli nie masz możliwości, to mogę pomóc w sprowadzeniu

jabłonna k/w-wy 504 037 444 Edytowane przez laser2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='laser2' post='69291' date='23.11.2007, 09:13 ']jeśli masz niewiele kaski, to szukaj za łoceanem.

ściągam z usa ostatnio tylko full hd.
dla przykładu:
sony bravia 46''- cena w usa to wydatek $1200 -$2000
sony bravia -42'' $800 -$1200

jeśli nie masz możliwości, to mogę pomóc w sprowadzeniu

jabłonna k/w-wy 504 037 444[/quote]

Taaa handelek uprawiamy... i to ma byc odpowiedz na powyzsze pytanie?! Przeciez GosiaM wyraznie pisze ze potrzebny telewiozor do sygnalu SD (na razie 100%, potem moze jakas platforma gdzie HDready spokojnie wystarczy). Ze sprzetem zaa ocenu dochodza problemy z tunerem, systemem wizji, zasilaniem...

Patrzac na Twoje potrzeby mogloby sie wydawac ze faktycznie tradycyjny kinol bedzie najlepszym rozwiazaniem... ALE... po pierwsze ograniczony wybor (naprawde dobre modele coraz trudniej trafic), po drugie tylko 32" co przy wspomnianej odleglosci odbierze sporo radosci z ogladania (tu jednak LCD czy plazmy maja spora przewage... te 42" byloby jak znalazl), wreszcie nie wykluczasz ze w przyszlosci bedzie ktoras z platform cyfrowych a to zwiazane jest m.in z obrazem wysokiej rozdzielczosci i tu znowu warto jednak przemyslec zakup pod katem jakiegos panelu. Wybor budzetowej plazmy Panasonica jak najbardziej sluszny - to dobry telewizor ktory bedzie bardzo pieknie swiecil z tej odleglosci (naziemna TV, video a DVD to bedzie juz raczej miod). Sumujac - porozmawiaj z chlopem i moze jednak... ? :)

ps. Przewaznie jest odwrotnie (tzn chlop chce kupic nowe zabawki i glowi sie jak tu polowice przekonac do wydania niemalych pieniedzy) a tu prosze :)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie nie polecam CRT, tym bardziej 4:3! Dlaczego?

Przy odleglosci 3,5 - 4m 32" (bo tyle max kupisz CRT) to zdecydowanie za malo (w CRT 32" to 30" obrazu widzialnego). Plazma 42" wydaje sie optymalnym rozwiazaniem. Jesli chodzi o programy w fromacie 16:9 to:

* wszytkie filmy DVD (no moze 99%) to 16:9
* wiekszosc audycji 4:3, szczegolnie w TVP, POLSAT, TVN to letterbox czyli ani to 4:3 ani 16:9, ale zoomojac sobie leeterbox w plazmie masz caly ekran wypelniony i zachowane proporcje
*w ciagu osatniego roku nastapil ogromny wzrost liczby programow nadawanych w 16:9 (oczywiscie w TVsat). Na 16:9 przestawil sie C+FILM, C+SPORT, POLSAT SPORT, TVN ( tyko w N) nawet POLSAT2 nadaje toche w 16:9. ZA rok ilosc programow 16:9 zwiekszy sie jeszcze bardziej.
* na koniec wcale nie najmniej wazny argument - HD! Na 32" CRT nie nacieszysz sie zaletami HD, a wiez mi, ze ogladanie HD na duzym ekranie zmienia podejscie do TV. W tej chwili jest juz sporo programow w HD: NsportHD, MGMhd, TVNHD, DISCOVERHD , NAtional G HD, C+fil HD, C+ SPORT HD, POLSAT SPORTHD + darmowe niemieckie.

Kupno CRT 4:3 to w tej chwili kiepski pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamcyk26 i ein bardzo Wam dziękuję za rzeczowe i konkretne odpowiedzi - właśnie tego było mi trzeba i cieszę się, że wychodzi na moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...