Jump to content
Sign in to follow this  
Paker

Toshiba 52Z3030 (Regza 52 cale)

Recommended Posts

To mój pierwszy post, więc witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Zachęcony pochlebnymi recenzjami najnowszej serii Toshiby chciałbym nabyć model 52Z3030. Czy miał ktoś styczność z tym lcd? Jeśli tak to bardzo proszę o opinie. Z tego co mi wiadomo model ten różni się matrycą od mniejszych z tej serii. Czy wie ktoś może jakie konkretnie różnice to powoduje? Wiem, że jest trochę o tym w temacie o 42 calowym, ale niezbyt precyzyjnie. Jeszcze takie może głupie pytanie czy jest jakaś różnica między toshibami produkowanymi w Polsce i Anglii? (Może pod względem jakości?). No i trochę dziwi mnie fakt, że na digitalo.pl jest podane, że ten model ma matryce Ips, podczas gdy wcześniej czytałem, że ma S-Pva. Czyżby literówka?

Trochę inwencji kolego [url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_0_id3_215_id4_5.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def..._215_id4_5.aspx[/url]

matryca SPVA Samsunga, 52" jest juz dostępny w sprzedaży

odnośnie jakości to chyba nie ma znaczenia, Toshiba trzyma ostro jakość, a odnośnie samych pracujących rak, to i składają je w większości polacy :)

tak jak pisze kolega olatigid, w 52Z3030 jest najnowsza matryca SPVA Samsunga,
topowa na rynku czerń i kontrast, świetny LCD.

Ktoś już jest szczęśliwym posiadaczem modelu 52 - i może sie podzielić spostrzeżeniami? Jestem zainteresowany i opinie bardzo by się przydały. Może porównanie do 47 - bo o tym już dość dużo zostało napisane...

Witam
Naprawdę na forum nie ma ani jednego posiadacza modelu 52Z3030 Toshiba , który mógłby podzielic się wrażeniami z użytkowania tego LCD?

[quote name='diana' post='73753' date='15.12.2007, 22:49 ']Witam
Naprawdę na forum nie ma ani jednego posiadacza modelu 52Z3030 Toshiba , który mógłby podzielic się wrażeniami z użytkowania tego LCD?[/quote]
Witam!
Przyznaję się, że jestem posiadaczem 52Z3030. Proszę tylko nie wymagać ode mnie szczegółowych testów technicznych.
Mogę opisać swoje wrażenia subiektywne. Obraz HD z "n" i c+ znakomity. Obraz SD po wykonaniu subiektywnej regulacji również bardzo dobry. To co pisano o kątach w modelach do 47" nie dotyczy zupełnie - ogląda się dobrze z bardzo ostrego konta. Czerń prawie jak z plazmy. Współpraca z PC (karta Radeon HD 2600) znakomita - filmy w rozdzielczości 1080p i 720p super. Nie mam odtwrzacza HD, ale filmy odtwarzane przy pomocy Power DVD 7.3. w formacie HD DVD wypadają rewelacyjnie.
Filmy odtwrzane z DVD Onkyo SP404E ogląda się super. Dźwięk dobry ale mogę mało powiedzieć bo używam amplitunera Onkyo. Bardzo dobry odbiór i obraz DVB-T (mam możliwość odbioru POT ze Śremu). Obraz analogowy z anteny normalny - nie jest to na pewno główny cel nabycia tego telewizora.
Możliwości regulacyjne są ogromne - jeżeli ktoś ma chęć i czas może subiektywnie dostosować obraz do swoich potrzeb.
Polecam ten odbiornik.

Tez zakupilem ten model i jestem zadowolony. Ciesze sie, ze nie kupilem mniejszego. Obraz z cyfry jest ładny. Z katami nie ma żadnych problemow, jak na moje oko czern tez jest bardzo dobra, ale nie idealna (wiadomo lcd). Niedlugo przesiadam sie na n-ke to zobaczymy jakie bedzie hd z tego. Jesli chodzi o DVD to obraz jest świetny. W tym tygodniu mam zamiar kupic jakies kino domowe z HDMI to obaczymy czy bedzie lepiej. Ogólnie zdecydowanie polecam. W razie jakichś pytan, chetnie odpowiem.

Czy przyjmuje 1080p po componencie ? W specyfikacjach jest napisane, że nie, więc wygląda na to, że jako jedyny model z całej serii regza tego nie robi. Czy to prawda ?

[quote name='Paker' post='74017' date='16.12.2007, 18:00 ']Tez zakupilem ten model i jestem zadowolony. Ciesze sie, ze nie kupilem mniejszego. Obraz z cyfry jest ładny. Z katami nie ma żadnych problemow, jak na moje oko czern tez jest bardzo dobra, ale nie idealna (wiadomo lcd). Niedlugo przesiadam sie na n-ke to zobaczymy jakie bedzie hd z tego. Jesli chodzi o DVD to obraz jest świetny. W tym tygodniu mam zamiar kupic jakies kino domowe z HDMI to obaczymy czy bedzie lepiej. Ogólnie zdecydowanie polecam. W razie jakichś pytan, chetnie odpowiem.[/quote]
Możesz napisac z jakiej odległości oglądasz te ; cudo ; Toshiby?

[quote name='diana' post='74041' date='16.12.2007, 20:10 ']Możesz napisac z jakiej odległości oglądasz te ; cudo ; Toshiby?[/quote]

Troche ponad 3m i jak dla mnie jest git.

odgrzewam temat.

moje pytanie brzmi: czy na toshibie regza 52z3030 mozna bez kombinowania z przejsciowkami odbierac sygnal naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T (mpeg-4)?

czy ten model toski ma wbudowany dekoder mpeg-4?

Edited by -=pUnIsHeR=-