Jump to content
Sign in to follow this  
rezmi

HITAHI 42TP01

Recommended Posts

Hej!
Zastanawiam sie nad kupnem telewizora plazmowego 42" /na wiekrzy nie mam miejasca/ HITAHI 42TP01, odpowiadaja mi zaawansowane ustawienia kolorow
Czy jest to dobry wybor, nie jest full HD ale ma 1024x1080

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='rezmi' post='69198' date='22.11.2007, 17:58 ']Hej!
Zastanawiam sie nad kupnem telewizora plazmowego 42" /na wiekrzy nie mam miejasca/ HITAHI 42TP01, odpowiadaja mi zaawansowane ustawienia kolorow
Czy jest to dobry wybor, nie jest full HD ale ma 1024x1080[/quote]

Ja go kupiłem 31,11,2007. Przed zakupem porównywałem go z Poineerem kuro 50 cali i panelem NEC 42 cale. Wszystko było podłączone pod n-kę (n sport). Oglądaliśmy transmisę ze studia - rozmowa ludzi. Podłaczenia HDMI i komponent.Moje wrażenia: Reprodukcja czerni najlepsza w kuro, wada tego padelu to białe placki na czołach rozmówców w hitach tego nie było (normalny kolor mocno oświetlonej skóry), faktura ciemnego garnituru u prowadzącego rozmyta (była po prostu czarna) w hitachi było widać nitki wpecione w materiał, w kuro jasny sweter w jasne plamy ( nie było widać faktury swetra) hitachi sweter bez jasnych plam wszystko widoczne. Transmisja meczu w jednym i drugim porównywalna. NEC'a porównywałem na discovery hd, głębia obrazu i ilość szczegółów lepsza w hitachi. Panasonica mi odradzali gra ponoć gorzej. Jeśli chodzi o ceny pdp-sx4280d(pioneer) ok 8000,-, hitach 5700,-,wbrałem hitachi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam miałem podobne wątpliwości jednak teraz nie żałuje nie porównywalna ilość funkcji dostrajania obrazu w stosunku do innych telewizorów. Na razie go poznaje ale jestem już teraz bardzo zadowolony. Już byłem zdecydowany na Panasonic TH42PY70 i mimo że Hitachi nie ma Full HD to przy sygnałach analogowych powalał Panasia na kolana. W HD też nie wiele traci dzięki systemowi ALiS.
Mam jeszcze jeden mały problem który być może wynika z mojej niewiedzy. Po podłączeniu do kina domowego (Panasonic SA-HT870) występuje przesunięcie głosu w stosunku do obrazu ( najpierw głos potem wizja). Telewizor podłączony do zwykłej anteny a dźwięk wyprowadzony z telewizora do kina poprzez czincze. Jeśli ktoś sie spotkał z tym problemem proszę o poradę.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...