Jump to content
Sign in to follow this  
retex

Czy TV HD, VOD, HD- DVD doprowadzi do upadku kin?

Recommended Posts

Obecnie kina mają się całkiem dobrze i ludzie chętnie spędzają w nich czas. Jednak konkutencja w postaci (telewizorów HD, telewizji HD, VOD, HD- DVD, BUL-ray, filmy w platformach satleitarnych mające premierę tuż po kinie) staje się coraz popularbiejsza i tańsza. Jakość filmów(HD) jest super i doruwnuje jakości filmów w kinach. Coraz więcej osób woli obejrzeć film HD w telewizji, na HD- DVD,z VOD niż pójść do kina. Nawet wytwórnie filmowe mają plany aby premiera była jednego dnia dla wszystkich ofert(kino,tv,VOD, DVD)

I tu moje pytanie czy w przyszłości(10 15 lat) nowe technologie doprowadzą do upadku kin.


Proszę o wasze sugestie! Edited by retex

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='retex' post='69194' date='22.11.2007, 18:44 ']Obecnie kina mają się całkiem dobrze i ludzie chętnie spędzają w nich czas. Jednak konkutencja w postaci (telewizorów HD, telewizji HD, VOD, HD- DVD, BUL-ray, filmy w platformach satleitarnych mające premierę tuż po kinie) staje się coraz popularbiejsza i tańsza. Jakość filmów(HD) jest super i doruwnuje jakości filmów w kinach. Coraz więcej osób woli obejrzeć film HD w telewizji, na HD- DVD,z VOD niż pójść do kina. Nawet wytwórnie filmowe mają plany aby premiera była jednego dnia dla wszystkich ofert(kino,tv,VOD, DVD)

I tu moje pytanie czy w przyszłości(10 15 lat) nowe technologie doprowadzą do upadku kin.


Proszę o wasze sugestie![/quote]

NIE, kino ma swój klimat i jak ide do kina to wiem ze mam czas tylko na film i nie ma 10 telefonów, nikt nie woła ze chce pic, nikt nie przyjdzie niezaproszony itd itd.

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ponieważ patrz post wyżej a dla innych kino dawno przestało być miejscem do którego się idzie na film (lub tylko na film) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Technika w domach idzie do przodu, ale kino stara sie także byc 2 kroki z przodu w technologi. W latach 60tych jak ludzie w USA przerzucili sie na TV, kino wprowadziło panoramiczny format żeby "widzieć więcej" (i nie zobaczyc tego w TV) potem wyższa rozdzielczość, dźwięk dookólny.
Teraz 7.1 i Dolby 3D.
Ale faktycznie pewna granica została przełamana. Majdzorsi po raz pierwszy w 2006 zarobili* z wtórnego życia filmów (VOD, płyty DVD) więcej niż z kinowych premier. I to szykuje zmiany w marketingu, na razie na gorsze bo producenci badając rynek wtórny inwestują najchętniej w remake ogranych produkcji sprawdzone schematy.
*w pierwszym roku od wprowadzeniu filmu na rynek Edited by StuG III

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tak się stanie, ale aby było to możliwe filmy HD(Platformy Cyfrowe, HD-DVD>),VOD, telewizory HD muszą się jeszcze bardziej upowszechnić i stanieć. Gdy się dobrze zadomowią w naszych domach jest taka możliwość, żę ludzie przestaną chodzić do kina ponieważ będą woleli zostać w domu i obejrzeć film Hd w super jakościi za niewiwlką cenę.


Ps. poczekamy, zobaczymy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja przyznam sie ze do kina NIE CHODZĘ :)
Dla mnie to:

1 - szkoda czasu (dojazdy)
2 - szkoda kasy (wolę kupić film i go POSIADAĆ niż obejrzeć i wspominać. Pójscie do kina i zakup filmu to już rozrzutność. Lepiej kupic dwa filmy)
Prosta analiza. 3 osobowa rodzina to 50zł za 3 bilety, dojazd ok 20zł + mała konsumpcja - średnio 20zł .... I mamy prawie cenę filmu HD
3 - nie lubie klimatu sali kinowej (komentarzy smarkaterii, szelestu papierków, bekania, telefonów które co chwile komuś dzwonią itp itd)

Myślę że zorganizowanie nastroju sali kinowej w mieszkaniu to żaden problem. Wyłaczamy telefon, odłaczamy dzwonek, gasimy światła i po temacie ;)
Odpowiednia przekątna telewizora+dobre nagłosnienie dopełniają reszty. Ja w kazdym razie nie narzekam
Jedyny odczuwalny dla mnie minus to fakt że na premierę wyczekiwanego filmu muszę czekać srednio 6 mies dłuzej Da sie przeżyć ! :)

Edited by mobor

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='mobor' post='69364' date='23.11.2007, 18:13 ']Jedyny odczuwalny dla mnie minus to fakt że na premierę wyczekiwanego filmu muszę czekać srednio 6 mies dłuzej Da sie przeżyć ! :)[/quote]

Minus ten niedługo może nie być problemem ponieważ gdzieś czytałem żę, wytwórie filmowe chcą aby premiera w kinie, VOD, w TV, na DVD była tego samego dnia. Jeśli tak się stanie to myślę że do kina przestanie chodzić wiele osób(dodatkowym argumentem za HD-DVD,VOD,platfoem cyfrowych będzie również technologia HDTV- b,dobra jakość obrazu)


Ps. oby tylko ceny sprzętu i filmów do HD spadła do przyzwoitego poziomu.

Pozdrawiam! :)

Edited by retex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też do kina przestałem chodzić.... Mam małe dziecko i zamieszanie z wyjściem do kina nie jest warte kina domowego w wersji projektor+HD oraz lampki dobrego wina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście też wolę oglądać filmy w telewizji. Cieszę się bardzo że stacje telewizyjne wprowadzają takie usługi jak VOD, kanały HD ponieważ filmy są w b.dobrej jakości. Lepiej jest oglądać film w domu z całą rodzinką.

Ps.A przecież dzisiejsze telewizory LCD, PLAZMOWE z przekątnymi ekranu 32-60 cali to tak jak mini kino w domu.


Mam jeszcze takie małe pytanie ile wynoszą roczne zyski wytwórni filmowych z tytułu wukupowania praw do emisji filmów przez światowe platformy cyfrowe i kablowe?
Poniżej zamieszczam link do diagramu (skąd płyną pieniądze do wytwórni filmowych) - w którym przedziale(bilety kinowe, sprzedaż i wypożyczanie DVD czy VOD) są zawarte zyski z licencji na filmy emitowane w telewizji?

link:[url="http:////bi.gazeta.pl/im/3/3809/m3809233.jpg"]//bi.gazeta.pl/im/3/3809/m3809233.jpg[/url]

Pozdrawiam! :)

Edited by retex

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='retex' post='69400' date='23.11.2007, 22:02 ']link:[url="http:////bi.gazeta.pl/im/3/3809/m3809233.jpg"]//bi.gazeta.pl/im/3/3809/m3809233.jpg[/url]

Pozdrawiam! :)[/quote]

link nie działa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ta nazwa strony pojawi ci się w wyszukiarce stron www kilknij na nią ponownie, aby zaznaczyła się na niebiesko i naciśnij ENTER.(u mnie działa zarówno na OPERZE jak i na Explorerze)


Ps. jak nie będzie działać spróbuj wejść na tę stronę

[url="http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3809031.html"]http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3809031.html[/url]


:)

Edited by retex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak napisał Stug, kino jest jednak zawsze do przodu. Wyjście z pewnego zacofania jakim było odtwarzanie filmów z taśmy w epoce cyfrowej, właśnie następuje i dzięki temu mamy większe rozdzielczości i lepszy dzwięk niż systemy kina domowego (pomijam te naprawde drogie, chociaz rozdzielczości formatów konsumenckich się nie przeskoczy). Do tego ogromny ekran.
No i nie można zapomnieć o nowej broni kina czyli 3D, które było obecne już o dawna w imaxach, ale wciąż bardzo niedoskonałe, a teraz dzięki Real D i Dolby 3D może być dostępne właściwie w każdym kinie cyfrowym. A tych przybywać będzie coraz więcej.
Więc jakiegoś krachu bym nie wróżył, chociaż tak jak zostało napisane, pewne granice zostały już przekroczone.

Oczywiście ja też wiele filmów oglądam w domu na projektorze, a jak tylko wymienie projektor na DLP 1080p i spadną ceny płyt HD to pewnie będe oglądał jeszcze więcej. Ale na razie jakoś raz na tydzień staram się w kinie być.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kino & VOD, FILMY HD(Platformy cyfrowe z kanałami HD,HD- DVD,TV LCD,PLAZMOWE ,OLED HD i FULL HD)- zapowiada się ciekawie w najbilższych latach.

Ps.możliwe wyborze którejś z tych propozycji nie będzie decydowała jakość(bo technologie będą na porównalnym poziomie) lecz cena i np. lenistwo ludzi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='maxiuca' post='69420' date='23.11.2007, 23:28 ']No i nie można zapomnieć o nowej broni kina czyli 3D, które było obecne już o dawna w imaxach, ale wciąż bardzo niedoskonałe, a teraz dzięki Real D i Dolby 3D może być dostępne właściwie w każdym kinie cyfrowym. A tych przybywać będzie coraz więcej.
Więc jakiegoś krachu bym nie wróżył, chociaż tak jak zostało napisane, pewne granice zostały już przekroczone.[/quote]
Widać ruch i zainteresowanie na rynku profesjonalnym w kierunku rozszerzania produkcji w 3D i to także dla mniejszych prducentów*, wiec to bedzie pewnie ten nowy "krok do przodu".
I przyznam że będąc wczoraj na Beogulfie w Imaxie dojrzałem jak daleko do przodu jest Dolby 3D w stosunku analogowego poprzednika. Imax to namiastka 3D w porównaniu do Dolby gdzie wyraźne jest rozdzielenie i pełna przestrzeń obu planów. Dolby używa droższych i znacznie lepiej separujących filtrów w okularach.

*Quantel pokazuje zestawy do produkcji w 3D w Łodzi w ten poniedziałek!
[url="http://www.quantel.com/site/en.nsf/HTML/JBAT-77UCKR"]http://www.quantel.com/site/en.nsf/HTML/JBAT-77UCKR[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='StuG III' post='69574' date='24.11.2007, 18:57 ']Dolby używa droższych i znacznie lepiej separujących filtrów w okularach.[/quote]
Dolby używa w ogóle innej technologii niż imax, więc to nie kwestia ceny i jakości tych filtrów tylko to zupełnie inne filtry.
Real D używa podobnej do imaxów technologii, czyli polaryzacji, ale imax to jest polaryzacja linearna a Real D kołowa.

I ile porównywanie imaxa z Real D i Dolby 3D nie ma sensu to bardzo mnie interesuje porównanie Real D i Dolby 3D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marketing marketingiem, piszę o osobistych wrażeniach, przyznam się nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy.
Co do filtrów, też miałem na myśli nie technologie, ale jakość separowania, w Imaxie miejscami denerwowały mnie śladowe prześwity, w Dolby nie było tego śladu. Edited by StuG III

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stug III
Nie chodzi o marketing tylko o fakty i sposób działania Real D i Dolby 3D. Nie wątpie, że wygląda to lepiej od IMAXa bo IMAX wygląda po prostu kiepsko. Fajne to było 15 lat temu, żeby pooglądać jakies śmieszne filmiki 15 minutowe, ale do filmów to sie nie nadaje.
Ja się wybieram do Łodzi na pokaz w technologii Real D i właśnie spodziewam się o wiele lepszej jakości od IMAXa :)

@retex
Tylko taki telewizor z 3D to i tak kiepska namiastka wielkiego ekranu kinowego.
I nie będzie to takie niedługo. Jeżeli w ogóle to ze jakieś 5 lat lat minumum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...