Skocz do zawartości
ww-07

Pioneer DV-600AV-K i tv-Toshiba 42Z3030DG - skalowanie jpg-ów

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem Pioneera DV-600AV-K i podłączyłem go po HDMI do tv Toshiba 42Z3030DG (FULL HD).
Na DVD ustaliłem rozdzielczość HDMI 1080P, na tv wybrałem opcję dokładnego dopasowania (czy jak to się w Toshibie nazywa - pierwsza opcja od góry w trybach wyświetlania).
Ściągnąłem z internetu pliki testowe jpg 1920x1080 pikseli i wgrałem je na pendrive'a, który umieściłem w złączu USB Pioneera.
Wydawałoby się, że takie pliki powinny wyświetlić się na pełnym ekranie Toshiby, ale tak nie jest - wyświetlają się z dużymi marginesami i w pionie i w poziomie,
czyli mówiąc prościej zamiast 1920x1080 pikseli, wyświetlane jest jakieś 1600x800 (mniejsza o dokładne wartości) - czyli zeskalowany "w dół" (zmniejszony przez dvd Pioneera albo tv Toshiba) obrazek jpg.
Próbowałem różnych kombinacji ustawień zarówno na DVD Pioneera jak i na tv Toshiby - efekt podobny.
Jedynie tryby kinowe wyświetlania na Toshibie zwiększały obszar wyświetlania jpg'ów do około 90% całej powierzchni tv.
Nigdy nie udało mi się natomiast uzyskać 100% pokrycia, czyli skali 1:1 jpg'a i obrazu na tv.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na to? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Denon 2930 radzi sobie ze zdjeciami JPG gorzej niż fatalnie (poprzez HDMI).
O niebo lepiej radzi sobie natomiast nagrywarka SONY 750. Nawet poprzez SVHS (tak mam ją podłączoną do TV) jakosc obrazu zdjęć JPG zabija to co przekazuje Denon przez HDMI (nie przesadzam) Winę za to ponosi Denon. Mam jednakowoz świadomosc faktu ze jest to odtwarzacz ktorego przeznaczeniem głównym jest przede wszystkim oglądanie wysokiej jakosci filmow DVD i sluchanie muzyki wiec nie mam zalu do producenta o to że olał kwestię JPG - do tego mam na całe szczescie gros innych urządzen (szkoda tylko ze Denon wypada najgorzej z nich wszystkich)
Proponuje podłaczyc tego Pionka do TV po kablu analogowym - np RGB i wtedy sprawdz jakosc. Bedziesz wiedziec z czym jest problem Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...