Skocz do zawartości
kaczorefx

Sharp XL2, PC DVI-HDMI i 24Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie.

XL2 i komputer po dvi-HDMI. Jak nastawię wyjście z karty na 1080p 50Hz to mogę włączyć 100Hz i tryb Filmowy. Jeśli ustawię 1080p 24Hz, to te dwie opcje w Menu są wyszarzone. Coś przegapiłem czy Sharp zakłada, że jeśli podaje sygnał 24p to jestem purystą i nie chce rzadnej obróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak to jest. Takie same mieliśmy reakcje podczas krótkiego testowania XL2 wraz z BR (po wymuszeniu 1080/24)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :unsure:
I tak nie boli bo na 1080 50Hz z tymi ustawieniami obraz z każdego filmu jaki dotad testowałem jest gładziutki jak pupcia niemowalaka :unsure:))))
Ale powiem szczerze że z sygnałem z Aster naprawde byłem zaskoczony, troche ustawień i z 2, 2,5 m zapominam że oglądam SD powiększone na 46 cali.
W tym roku święta o mies wcześniej :lol:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kaczorefx' post='68854' date='20.11.2007, 17:41 ']Szybkie pytanie.

XL2 i komputer po dvi-HDMI. Jak nastawię wyjście z karty na 1080p 50Hz to mogę włączyć 100Hz i tryb Filmowy. Jeśli ustawię 1080p 24Hz, to te dwie opcje w Menu są wyszarzone. Coś przegapiłem czy Sharp zakłada, że jeśli podaje sygnał 24p to jestem purystą i nie chce rzadnej obróbki?[/quote]

Z opisu Sharpa wynika, że tryb filmu jest dla materiału PAL/NTSC, który był ORYGINALNIE nagrany w 24p a potem przerobiony na 50/60Hz - np. film na DVD. Elektronika jakoś to rozpoznaje i próbuje przywrócić materiał do oryginalnej postaci 24p.
Przy podaniu sygnału 24p po HDMI nie ma co przywracać, więc tryb filmu nie jest aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...