Skocz do zawartości
gingin

Pioneer PDP-428 - doradzcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponawiam pytanie o serie 428, czy wato to kupic, czy jednak wybrac cos tanszego (Panas)?
Prosze uzytkownikow o subiektywne opinie. As obiecal cos napisac.
Czy wszytkie tv z tej serii maja Direct 24p? Czy jezeli mam cyfre+ przyda mi bedzie jakis tuner (model XA czy XD?)
Jaki amplituner, glosniki i nagrywarke najlepiej do tego kupic?
Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gingin' post='68551' date='18.11.2007, 18:21 ']Witam, ponawiam pytanie o serie 428, czy wato to kupic, czy jednak wybrac cos tanszego (Panas)?
Prosze uzytkownikow o subiektywne opinie. As obiecal cos napisac.
Czy wszytkie tv z tej serii maja Direct 24p? Czy jezeli mam cyfre+ przyda mi bedzie jakis tuner (model XA czy XD?)
Jaki amplituner, glosniki i nagrywarke najlepiej do tego kupic?
Dzieki.[/quote]

Witam,
428 mam od jakis 2 miesięcy i dalej jestem z niego zadowolony. Fakt, jest to dość drogi sprzęt, ale jakość wykonania i, co najważniejsze, obraz jest na najwyższym poziomie. Pytanie czy warto kupić jest mocno subiektywne, ja wychodzę z założenia, że tylko bogatego stać na tanie rzeczy. Dlaczego? No więc, ja kupisz coś taniego o niskiej jakości, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz z tego długo zadowolony, poza tym rzeczy takie często się psują. Za niedługo będziesz musiał kupić kolejny egzemplarz i tak w kółko. Jak kupujesz coś drożeszego o wysokiej jakości, to jest dość duże prawdopodobieństwo, że będzie Ci to służyło latami. Mówiąc krótko, jak Cię stać, to warto.

Wszytskie modele z serii Kuro mają obsługę trybu 24fps (Direct 24p).

W Polsce cyfrowy tuner z modelu XD nie przyda Ci się do niczego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
As, dzieki za odpowiedz. No wlasnie najwiekszy problem to to zebym nie byl rozczarowany. Kupic cos za 6 tys i byc niezadowolony to niezbyt dobry interes. Mimo wszystko lepiej dac 8 i sie cieszyc. Jezeli mozesz - co z full hd? Podobno przy 42" nie ma sensu kupowac full hd bo i tak tego nie bedzie widac - prawda czy falsz? I jeszcze kwestia dodatkow - jak polaczyc dekoder cyfry+ z nagrywarka, chyba kupie DMR-555H i amplitunerem - prawdopodobnie VSX-917 czy warto wydawac kase na sprzed z 1080p i HDMI i miec tv bez full hd. Z drugiej strony cena za 50" full hd Pioneera to dla mnie lekka przesada wiec na pewno sie nie skusze. Jeszcze raz dzieki za odpowiedz,czesc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gingin' post='68584' date='18.11.2007, 21:19 ']As, dzieki za odpowiedz. No wlasnie najwiekszy problem to to zebym nie byl rozczarowany. Kupic cos za 6 tys i byc niezadowolony to niezbyt dobry interes. Mimo wszystko lepiej dac 8 i sie cieszyc. Jezeli mozesz - co z full hd? Podobno przy 42" nie ma sensu kupowac full hd bo i tak tego nie bedzie widac - prawda czy falsz? I jeszcze kwestia dodatkow - jak polaczyc dekoder cyfry+ z nagrywarka, chyba kupie DMR-555H i amplitunerem - prawdopodobnie VSX-917 czy warto wydawac kase na sprzed z 1080p i HDMI i miec tv bez full hd. Z drugiej strony cena za 50" full hd Pioneera to dla mnie lekka przesada wiec na pewno sie nie skusze. Jeszcze raz dzieki za odpowiedz,czesc![/quote]

Nie wiem jakie masz oczekiwania co do sprzętu, ale Pioneer to dobra firma, a po 428 zdecydowanie widać wysoką jakość. Ja nie byłem i dalej nie jestem rozczarowany. Wiadomo, lepszy byłby 508, ale nie każdy ma odpowiednio duże pomieszczenie i nie każdego stać. Pamiętaj, że rozdzielczość to nie wszystko. Ważniejsza, moim zdaniem, jest elektronika w środku TV, skaler i inne rzeczy.

Faktycznie, opinie krążą, że przy 42" nie widać różnicy między "Full HD" a "HD Ready". Moim zdaniem to zależy od odległości, z której będziesz oglądał TV. Kuro (nie 1080p) też wyświetli sygnał 1080p i robi to naprawdę dobrze. Dzisiaj oglądałem film "300" na Blu-ray (24fps) i jakość obrazu zrobiła wrażenie nawet na mojej dziewczynie (na mnie też).

Cyfry + nie posiadam, więc za bardzo nie mogę sie wypowiadać. Wiadomo, że najlepszym połączeniem byłby kabel HDMI. Nie wiem czy dekoder ten posiada taką możliwość.

Polecam Ci zamówienie prezentacji w domu paru wybranych przez siebie modeli, w ten sposób unikniesz rozczarowania i będziesz miał możliwość przetestowania wszytskiego i zobaczenia jak się prezentuje i czy spełnia wszystkie oczekiwania przed zakupem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki za rady. Przyznam sie ze jeszcze go nie widzialem. Na poczatku wciskali mi w salonie LCD Loewe, ale nie zachwycil mnie jakoscia obrazu (ale byl to 32" lcd) i nawet nie rozgladalem sie za plazma. A od 4 tygodni jestem w pracy w Afryce i przegladam internet. Tutaj Pioneer wyglada obiecujaco. Nie wiem czy bedzie mozliwosc przetestowania w domu. Jedyny salon w moim miescie ma ceny o kilka tys wyzsze od sklepow internetowych - no chyba ze zgodnie z ich obietnica mozna sie targowac. No nic po powrocie do kraju musze obejrzec to cudo i prawdopodobnie siegnac do kieszeni nieco glebiej niz zamierzalem :rolleyes:
A co do "300" to wczoraj zamowilem plytke (niestety tylko dvd) i nie moge sie doczekac jak obejrze to na nowym tv :)
Pozdrawiam, i jak bys mial jeszcze jakies sugestie, uwagi to bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam jakieś sugestie i uwagi? Na pewno nasuwa mi się myśl do głowy, iż warto byłoby zobaczyć na własne oczy coś na co chcesz wydać parę tysięcy.

Jeżeli myślisz o kupieniu tego TV w Polsce, to są tam firmy, które za niewielką odpłatą dojadą do Ciebie do domu z dwoma lub trzema wybranymi TV (wydaje mi się, że w całej Polsce), wypakują i zamontują jeden po drugim u Ciebie w domu, abyś mógł ocenić i wybrać najlepszy dla siebie. Myślę, iż jest to godne zastanowienia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AS czy możesz powiedzieć czym się rożni Pioneer PDP 428XD od PDP 4280XD . Czy seria XD różni się od XA tylko tunerem czy może jeszcze innymi szczegółami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Posiadam starszy model 436XDE z zewnętrznym tunerem. Jakość wykonania i obrazu - rewelacja. Nawet teraz porównując obraz z niego z nowymi lcd lub plazmami to wysiadają one w przedbiegach.

Także możesz w Pionka spokojnie wchodzić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze kiedy mam możliwość zachodzę do sklepów rtv ogladać TV. Generalnie Pioneery P D P to najładniej wyświetlające obraz telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='qqwerty' post='69109' date='22.11.2007, 07:45 ']AS czy możesz powiedzieć czym się rożni Pioneer PDP 428XD od PDP 4280XD . Czy seria XD różni się od XA tylko tunerem czy może jeszcze innymi szczegółami[/quote]

428 w porównaniu do 4280 ma:
- kwadratową (trochę ładniejszą) obudowę, w porównaniu do zaookrąglonej obudowy w 4280;
- lepszego, lepiej wykonanego pilota;
- wyjscie na subwoofer;
- czujnik jasności pomieszczenia;
- możliwość kalibracji ISF;
- PiP/PaP;
- port USB z boku (wydaje mi się, że 4280 tego nie ma).

4280 ma, za to, wliczoną w cenę podstawkę. Do 428 musisz ją dokupić oddzielnie.

XA różni się od XD tylko tunerem cyfowym.

Jak chcesz zobaczyć różnice na własne oczy, wpisz w googlach "pioneer uk", wejdź na oficjalną stronę PIoneer'a, wejdź na plazmy, HD Ready, zaznacz 428 i 4280 i kliknij na COMPARE.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...