Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer - DSV Trading - polityka sprzedaży a rzeczywistość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miało być tak, że w sieciach pojawią się tylko najtańsze wersje plazm Pioneera KURO, a jak jest:
dzisiaj odwiedziłem MediaMarkt w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu,
a tam stoją:
PDP-508XD za 13.999 zł
i Full HD PDP-LX5080D za 17.999 zł.

Tylko czekać, jak cena zacznie spadać, bo sprzedaż mizerna.
A jak rozmawiałem z szefami DSV na letniej konferencji w Warszawie, że nie ma szans na dużą sprzedaż przy tych cenach, to zaprzeczali.
Niestety, prawo rynku jest nieubłagane.
Jeśli 50" plazmy Full HD Samsunga i Panasonica można kupić za 8000 zł, a LCD 52" za niewiele więcej, to nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda 22 koła na TV, choćby był i ze złota.
To tylko TV, a taka cena sprawia, że nawet najlepszy TV staje się tylko produktem luksusowym, niszowym, dostępnym dla milionerów lub mega maniaków...
A tymczasem na Ukrainie LX-508D można kupić za niecałe 12.000 zł w większości sklepów internetowych. Dlaczego u nas jest 10 tysięcy droższy ????
Czyżby kolejny cud Platformy ???? Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie - tylko zwykłe niedopasowanie polityki cenowej prywatnej firmy do sytuacji rynkowej. Człowiek od ustalania strategii cenowej z DSV powinien poszukać innej pracy. Jak to mówił LeChiffre (007) - "Nothing mystic".

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='68288' date='16.11.2007, 20:35 ']Witam,

...............i Full HD PDP-LX5080D za 17.999 zł.[/quote]
Witam,
Znalazłem cenę 15.200 zł. za LX5080D w Warszawie z gwarancją Pioneera.
Pozdrawiam,
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami MM wprowadza towar swoim kanałem dystrybucyjnym - czy jesteś pewien , że to przeszło przez DSV ? - bo wcale nie musiało !

Pozdrawiam

BoDeX ?


ps. sowją drogą marże bywają kosmiczne - 100% na grubych klockach niech nikogo nie zdziwi .
W Berlinie są takie dwa sklepy - oddalone od siebie o 100m .
KING MUSIC na Uhland Strasse (TOP) i Kant Studio na Kant Strasse (niby HURTOWIA)
róznica w cenie potrafi osiągnąć 40%-50% wartości katalogowej ... no coments .
( pamiętajmy, że ta hurtownia także musi zarobić ) :lol:

Pzdr.

BoDeX ®

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='68290' date='16.11.2007, 21:51 ']Nie - tylko zwykłe niedopasowanie polityki cenowej prywatnej firmy do sytuacji rynkowej. Człowiek od ustalania strategii cenowej z DSV powinien poszukać innej pracy. Jak to mówił LeChiffre (007) - "Nothing mystic".

pzdr[/quote]

masz na myśli prezesa ? :lol:

[quote name='andsie1' post='68294' date='16.11.2007, 22:01 ']Witam,
Znalazłem cenę 15.200 zł. za LX5080D w Warszawie z gwarancją Pioneera.
Pozdrawiam,
AS[/quote]

andsie1, ja to wiem, chodzi o sam fakt, że jest Full HD w MM i w cenie niższej od katalogowej

[quote name='BoDeX' post='68298' date='16.11.2007, 22:14 ']Czasami MM wprowadza towar swoim kanałem dystrybucyjnym - czy jesteś pewien , że to przeszło przez DSV ? - bo wcale nie musiało !

Pozdrawiam

BoDeX ®[/quote]

to fakt, tego nie wiem, ale zapewniam, że na konferencji panowie z DSV zarzekali się, że tych TV nie będzie w sieciach...

konkluzja:
ja i tak na razie kończę instalację okablowania w moim domu, zakup TV na wiosnę, zatem poczekam cierpliwie, aż cena zbliży się do rynkowej (np. ukraińskiej)... pamiętacie jak było pod koniec z 507XD (był nawet za 7500 zł), a na starcie coś koło 15k)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponownie witam,

Cena którą podałem nie jest z MM ani innych hipermarketów. TV jest z magazynu z jego oryginalną gwarancją. W ubiegłym tygodni cena ta wynosiła 16.000 zł. Dzwoniłem do Łodzi do salonu, który na Allegro wystawia LX5080D za cenę 15.799 zł. i jak powiedziałem, że można ten TV w Warszawie kupić za 15.200 zł., to zaproponowano mi cenę 15.000 zł. To świadczy jaki jest potencjał możliwości ruchu cen.

To chyba dobrze, że ceny są niższe niż były zapowiedzi.
Prawdopodobnie już nie będę czekał tylko w przyszłym tygodni zamówię ten TV.

Pozdrawiam,
AS

Edit
Pamiętaj, że na wiosnę będą zapowiedzi nowych modeli plazm Pioneera i znowu będzie dylemat co kupić. i tak w koło Macieju.
Pozdro. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na temat polityki cenowej polskich dystrybutorów to można napisać całe tomy i niestety nie będzie to nic pochlebnego (vide horn i ceny denona czy audioklan i ceny yamahy). Czasami dochodzę do wniosku ze ich polityka cenowa jest bardzo krótkowzroczna (wpaść zgarnąć jak najwięcej kasy i mieć w d.. klientów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='68303' date='16.11.2007, 22:51 ']Ponownie witam,

Cena którą podałem nie jest z MM ani innych hipermarketów. TV jest z magazynu z jego oryginalną gwarancją. W ubiegłym tygodni cena ta wynosiła 16.000 zł. Dzwoniłem do Łodzi do salonu, który na Allegro wystawia LX5080D za cenę 15.799 zł. i jak powiedziałem, że można ten TV w Warszawie kupić za 15.200 zł., to zaproponowano mi cenę 15.000 zł. To świadczy jaki jest potencjał możliwości ruchu cen.

To chyba dobrze, że ceny są niższe niż były zapowiedzi.
Prawdopodobnie już nie będę czekał tylko w przyszłym tygodni zamówię ten TV.

Pamiętaj, że na wiosnę będą zapowiedzi nowych modeli plazm Pioneera i znowu będzie dylemat co kupić. i tak w koło Macieju.
Pozdro.[/quote]

ja też już bym nie czekał, ale nie mam na razie gdzie jej powiesić, a w dodatku, zarobiony jestem na budowie i nie mam czasu się "bawić" sprzętem, więc dlatego cierpliwie (ale z wielkim bólem niecierpliwości) czekam do wiosny,
nową kolekcją się nie przejmuję, bo w aktualnych TV nie ma co poprawiać i 8G jest Future Proof, a przy zejściu modelu z rynku cena spada i z tego zamierzam skorzystać.
Podobnie kupowałem swój CRT, był za 18.000, a dałem 10.000 zł, tuż przed wejściem nowej serii Philipsa z Pixel Plus I generacji. I okazało się, że nowa seria to niewypał, a ja do dzisiaj mam najlepszą jakość SD ever...
ale mimo wszystko będę zazdrościł i już trzymam kciuki.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='68303' date='16.11.2007, 21:51 ']Ponownie witam,

Cena którą podałem nie jest z MM ani innych hipermarketów. TV jest z magazynu z jego oryginalną gwarancją. W ubiegłym tygodni cena ta wynosiła 16.000 zł. Dzwoniłem do Łodzi do salonu, który na Allegro wystawia LX5080D za cenę 15.799 zł. i jak powiedziałem, że można ten TV w Warszawie kupić za 15.200 zł., to zaproponowano mi cenę 15.000 zł. To świadczy jaki jest potencjał możliwości ruchu cen.

To chyba dobrze, że ceny są niższe niż były zapowiedzi.
Prawdopodobnie już nie będę czekał tylko w przyszłym tygodni zamówię ten TV.

Pozdrawiam,
AS

Edit
Pamiętaj, że na wiosnę będą zapowiedzi nowych modeli plazm Pioneera i znowu będzie dylemat co kupić. i tak w koło Macieju.
Pozdro.[/quote]

hej,

Ja rowniez przymierzalem sie do kupna tego TV w tym salonie (Wlokniarzy?) ale obawiam sie, ze jest to sprzet z gwarancja niehonorowana w Polsce. Jak wiadomo firmy powstaja i znikaja, wiec nie wiem czy takie ryzyko jest warte... Chyba, ze jest jednak inaczej?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad lx508dx, no ale cena jest zaporowa. Po nowym roku pożegnam się z moją plasmą lg która wróci do lg z powodu uszkodzenia matrycy i liczę na zwrot kasy. I wtedy chętnie bym nabył KURO ale bez przesady, max mogę dołożyć 10kzł. Swoją drogą najwyżej pojadę na Ukrainę :rolleyes:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='68643' date='19.11.2007, 13:26 ']Swoją drogą najwyżej pojadę na Ukrainę :)

Autorus[/quote]

No ja tez chyba bym sie wybrał. Są dostępne w 2 sklepach w Kijowie. Ja jestem spod Krakowa - to około 950 km. Moze grupowy wyjazd po kilka sztuk wiekszym autem??? Ciekawe czy to podlega ocleniu i VAT-owi?

Pozdrawiam,
BJ

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BlackJack1' post='68673' date='19.11.2007, 14:19 ']No ja tez chyba bym sie wybrał. Są dostępne w 2 sklepach w Kijowie. Ja jestem spod Krakowa - to około 950 km. Moze grupowy wyjazd po kilka sztuk wiekszym autem??? Ciekawe czy to podlega ocleniu i VAT-owi?

Pozdrawiam,
BJ[/quote]

a jak myslisz?? przecież jesteśmy w EU a Ukraina nie, więc wszystkie oplaty obowiązują, teraz kontrole będą jeszcze bardziej szczegółowe po wejściu do Shangen, jak przywieziesz bez opłat?? no jeśli przemycisz takie olbrzymie pudło?? a wiesz jaka kara za to cię czeka? czy warto? sam się zastanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...