Skocz do zawartości
mada321

Aleternatywne oprogramowanie do 37PFL9632D

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po zakupie 37PFL9632D. Gra nieźle ( niestety nie mam doświadczenia w tej zakresie i trudno porównać z innymi).
Jestem wręcz zaskoczony obrazem z anteny: obraz żyleta ( z zastrzeżeniem, że jakość sygnału z anteny je b. dobra ).
Narazie nie doszły kabelki HDMI - N-kę oglądam z po SCART (RGB) - obraz niezły ale tylko z niektórych stacji. Kanały z małym transferem wygladają beznadziejnie i chyba nic na to nie poradzi ( na duzym ekranie widać więcej -błędów :lol: ).
Na drugim ekranie oglądam te same kanały z filipka 6010 i Polsat obraz zdecydowanie gorszy ( dla scisłości - w info podaje mi, że sygnał jest w formacie CVBS a powinno być RGB - narazie nie mam czasu ani ochoty tym się zajmować ) , być może przyczyną jest także b.niski rate.

A teraz pytanie zasadnicze: w suporcie Philipsa umieszczone są dwa zestawy do aktualizacji firmowe (29.10.2007) i oprogramowanie open surce . Czy może ktoś udzielić mi informacji co może zawierać oprogramowanie alternatywne - ciekawość korci ale obawa przed instalowaniem alternatywnego programu na nowiutkim sprzęcie jednak pozostaje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mada321' post='68277' date='16.11.2007, 19:25 ']Właśnie jestem po zakupie 37PFL9632D. Gra nieźle ( niestety nie mam doświadczenia w tej zakresie i trudno porównać z innymi).
Jestem wręcz zaskoczony obrazem z anteny: obraz żyleta ( z zastrzeżeniem, że jakość sygnału z anteny je b. dobra ).
Narazie nie doszły kabelki HDMI - N-kę oglądam z po SCART (RGB) - obraz niezły ale tylko z niektórych stacji. Kanały z małym transferem wygladają beznadziejnie i chyba nic na to nie poradzi ( na duzym ekranie widać więcej -błędów :) ).
Na drugim ekranie oglądam te same kanały z filipka 6010 i Polsat obraz zdecydowanie gorszy ( dla scisłości - w info podaje mi, że sygnał jest w formacie CVBS a powinno być RGB - narazie nie mam czasu ani ochoty tym się zajmować ) , być może przyczyną jest także b.niski rate.

A teraz pytanie zasadnicze: w suporcie Philipsa umieszczone są dwa zestawy do aktualizacji firmowe (29.10.2007) i oprogramowanie open surce . Czy może ktoś udzielić mi informacji co może zawierać oprogramowanie alternatywne - ciekawość korci ale obawa przed instalowaniem alternatywnego programu na nowiutkim sprzęcie jednak pozostaje :rolleyes: .[/quote]


Może ktoś udzielić informacji :) . To nie jest oprogramowanie alternatywne, ten drugi zestaw na stronie Philipsa. Jest to komplet bibliotek, które producent musiał umieścić wraz z właściwym softem, aby spełnić wymogi licencji oprogramowania open source właśnie.

Co do marnej jakości sygnału z Polsatu to nie dziwne, skoro w info telewizora wyświetla się cvbs. Koniecznie przełącz tuner polsatowski w tryb RGB po scarcie, poprawa będzie zasadnicza.

I nie tłumacz się, że nie masz czasu się tym zajmować. Na wejście w setup tunera potrzeba jakieś 8 razy mniej czasu, niż na wyszukiwanie nowego firmware do telewizora :rolleyes:. Oglądanie obrazu podawanego z tunera po cvbs to zbrodnia przeciwko telewizorowi i oczom, jeśli mogę użyć takiego określenia. Gorzej już się sygnału do telewizora przesłać nie da.

Wydajesz niemałe pieniążki na telewizor, po to żeby później nie poświecić 60 sekund na prawidłową konfigurację połączenia urządzeń towarzyszących.

Gdzie tu logika, że zapytam?

Pozdrawiam
Sławek

PS
Ustaw sobie prawidłowo płeć w profilu, bo nie mam pewności jak się do Ciebie zwracać i nawet nie wiem kogo właśnie zbeształem :blink:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='68335' date='16.11.2007, 23:26 ']I nie tłumacz się, że nie masz czasu się tym zajmować. Na wejście w setup tunera potrzeba jakieś 8 razy mniej czasu, niż na wyszukiwanie nowego firmware do telewizora :). Oglądanie obrazu podawanego z tunera po cvbs to zbrodnia przeciwko telewizorowi i oczom, jeśli mogę użyć takiego określenia. Gorzej już się sygnału do telewizora przesłać nie da.[/quote]

To zbesztaj do końca i wskaż w którym miejscu setup mam przestawić wyjścia SCART na RGB. Ja raczej myślałem o przypatrzeniu się kabelkom ( czy przypadkiem kabelek od załaczania trybu ( chyba PIN 16) RGB nie jest odcięty.

Edit:
Się wyjaśniło - problem w kabelku ( ten od polsatu nie ma pinów RGB :( .

Edytowane przez mada321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc

mam zamiar kupic TV philipsa PFL9632D tylko chyba 42". Mam do Ciebie pytanie a mianowicie jak ten Philips gra na zwykłej kablowce i czy przed zakupem brałeś pod uwage inne TV? I czy jestes zadowolony z wyboru? Jakie odkryłeś wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
w sobotę kupiłem wersję 42 cale, obraz doskonały, ale zbyt długo nie testowałem: odesłasłem do wymiany: po 15 minutach telewizor zaczyna się sam resetować i trwa to coraz częściej....
w środę dostanę nowy i powiem jak po dłuższych testach
p.s. trochę zmartwiła mnie dzisiaj znajoma z pracy, mówiąc, że dzisiaj oddali rano swojego Philipsa (niestety nie zna modelu, wie tylko że 37 cali) do naprawy, bo po 2 tygodniach zaczął się... resetować co chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w sklepie w Biłgoraju (za 6700) brak jakichkolwiek problemów z wymianą, dlatego wolałem u nich niż przez internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RAGLESS' post='68483' date='18.11.2007, 10:04 ']czesc

mam zamiar kupic TV philipsa PFL9632D tylko chyba 42". Mam do Ciebie pytanie a mianowicie jak ten Philips gra na zwykłej kablowce i czy przed zakupem brałeś pod uwage inne TV? I czy jestes zadowolony z wyboru? Jakie odkryłeś wady?[/quote]

Kablówki nie mam i dobrze. Na sygnale z powietrza gra doskonale. Powiedziałbym , że jakość obrazu jest lepsza niż uzyskiwana po RGB z nboxa ( dotyczy TVP , Polsat, TVN ale w trybie SD, obraz w kanale TVN HD jest lepszy ).
Teraz widać także, że jakość sygnału z telewizji N jest rózna ( jakość TVN 24 potrafi rożnić sie w zalezności od pory dnia ). W porównaniu z sygnałem SD stacji zachodnich ( sprawdzałem na tym samym nboxie dla porównania) przeważnie sygnał z platform zachodnich bywa lepszy.
Jak naprawdę gra z nboxa zobaczę na kabelkach HDMI ( jeszcze nie doszły ).
Aktualizację robi się w trywialnie prosto: ściągnąć ze strony [code] http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9632d_10/[/code] spakowany program w zip ( najlepiej w eng ) rozpakować na kartę lub pena włozyć do gnia zda USB i tyle ręsztę telewizor zrobi sam. Aktualnie jest wersja z 29.10.2007.
Cena 6449 w digitalo.pl ( byłem osobiście ), miła obsługa doradzą , polecą AMOI :P potem mozna sobie wybrać ( naprawdę jechałem po 37pfl7332d - też ciekawy a dużo tańszy).
Minus dla 37pfl9632d to brak wejścia VGA ( alternatywnie chciałem dołaczyć starego laptopa który ma tylko wyjście VGA i nie da się, trzeba zakupić konwerter VGA-> TV ( RGB) i po SCART ale to mi się za bardzo nie podoba. Pozostałe PC będę mogł podłaczyć kabelkiem DVI-> HDMI , jak gra i się skaluje napiszę po sprawdzeniu.

Inny minus, to na początku uparcie włączał mi się samoczynnie Ambilight ale to chyba była kwestia konfiguracji ( ustawienia trzymałem w trybie sklep ). Indywidualnie daje się ustawić parametry dla poszczegołnych wejść ( na pewno format obrazu , pozostałych ustawień i ich przypisania do wejść jeszcze nie testowałem. Jest to dobre ale jeszcze lepsza byłaby mozliwośc definiowania parametrów i przypisywania ich do kanałów ( lub zdefiniowanej grupy kanałów ), ale to już wybrzydzanie.

Edit.
Przyszedł pierwszy z kabelków (HDMI<->HDMI). Świeci bez porównania lepiej ale pierwszy zauwazony bład ( związany z sygnałem HDMI ). Błąd skalowania - w trybie HDMI dostępne sa tylko formaty ekranu : bez skalowania, szeroki ekran i automatyczny. TVN HD ? :P ( czego upierają się nazwać to HD a nie prawie HD ?) nadaje w formacie 720p (chyba). Efekty: bez skalowania i szeroki ekran obraz jest na części ekranu ( bez skalowania rozumiem ale dlaczego szeroki ekran nie chce się odpowiednio poszerzyć to już nie wiem ), natomiast w trybie automat obraz jest nadmiernie "rozciągany" poza ramy ekranu i niewielkie zniekształcenia geometrii.

Niestety przy połączeniu HDMI dla programów nadawanych na "N" w rozdzielczości 1080i ( co zdarza im się niezmiernie rzadko występują zakłocenia w odbiorze głosu ( "skrzypiące" głosy lub zanik) aby odzyskać głos, konieczna jest zmi9ana kanału i powrót. Samo wybiranie połaczenia HDMI też trwa (czasmi ma się wrażenie, że nie odbierze) a towarzyszą temu dziwne komunikaty.

Połaczenie z komputerem - narazie porażka. Wina: karty, kabelka , odległości (ok. 5m ) lub telewizora ( może należy wyłączyć 100Hz). Widać wyraźnie brak lini, migotanie obrazu. Muszę sprawdzić z laptopem jak pójdzie z niego. Wszystko oczywiście po DVI z VGA nie da się.
Ale to narazie wstepne wnioski za mało się tym zająłem.

Edytowane przez mada321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz odległość oczu od ekranu? Czym kierowałeś się wybierając ten model? Mi brakuje juz malutko zeby wziąc telefon i zadzwonić z zapytaniem o dostępność, ale mam problem 37 czy 42.....
pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Brzezy' post='69794' date='26.11.2007, 01:28 ']Jaką masz odległość oczu od ekranu?[/quote]
około 3,5m
[quote name='Brzezy' post='69794' date='26.11.2007, 01:28 ']Czym kierowałeś się wybierając ten model?[/quote]
- opininiami, że Philips najlepiej obrabia sygnał analogowy. Na prawdziwe i powszechnie stosowane HD jeszcze trochę poczekamy. Miał być inny model 37pfl7332d (moim zdaniem też ma dobre parametry), w sklepie skończyło się tym modelem. Zdecydowało, że matryca ma 1920x1080 (zawsze mniejsza plamka) . HD ma za małą oferte programową i narazie tak naprawdę jest mi zbędny a DVD ostani raz włączałem 8 m-cy temu :) .

PS: w poscie powyżej troszeczkę narzekam ale z odbiornika naprawdę jestem zadowolony i uważam, że w tej grupie cenowej (a raczej tej grupie rozwiązań sprzętowych) i wymiarowej (42" żona sobie nie życzyła a ona ma zawsze rację :) ) jest, to najlepszy wybór.

Edytowane przez mada321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 cali i 3,5 metra jest wystarczajace powiadasz.... hm no to juz sam ni wiem u mnie zona nie ma nic do 42 cali. Ja z kolei obawiam się tylko jednego - ze przy odległości max 2,6 (zawiśnie może na ścianie) moge przy większości sygnału mimo dobrej obróbki sd, widzieć ziarno, rozmycie itp.... normalnie bede ogladal tv z 2,5 m. A 42 cale chodzi mi po glowie po przeczytaniu postów ze 37 full hd nie ma sensu, ze nie zobacze roznicy... z kolei gdzies indziej napisano ze jak full hd to minimum 60 cali bo mniej to bez sensu.. i badz tu madry... Chce kupic tv na jakies ladne pare lat - nie ma co ukrwywać, że wydatek 7-8 koła na 3 lata i mnie na to stać nie! Juz raz kupilem tv za grubą kase i sprzedalem za 20% ceny...
i w tym momencie raczej 37 za mna przemawia.... heh <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mada321']Połaczenie z komputerem - narazie porażka. Wina: karty, kabelka , odległości (ok. 5m ) lub telewizora ( może należy wyłączyć 100Hz). Widać wyraźnie brak lini, migotanie obrazu. Muszę sprawdzić z laptopem jak pójdzie z niego. Wszystko oczywiście po DVI z VGA nie da się.[/quote]

w instrukcji jest opisane jak podłączyć, obraz z komputera w rozdzielczości 1920x1080 60Hz jest bardzo dobry, prawie jak na monitorze LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...