Skocz do zawartości
michalc

Sharp Aquos LC42D72U

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem w usa i chce zakupic a nie moge na naszych rodzinych forach info o tym TV, jaki jest odpowiednik tego modelu w europie i czy ten tv jest warty zakupu, glownie bedzie uzywany do ogladania kablowki i grania na x360, z gory dziekuej za odpowiedzec. :rolleyes:

Edytowane przez michalc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupujesz Tv z multisystemem? Oj trzymają one w USA cenę. Czy z NTSC? A jak z odbiorem w Polsce?
Też jestem w USA i chcę coś przywieżc do kraju.Poluję na Sharpa 52 LCD , ale z Tunerem PAL to prawie tyle samo co w Polsce. Edytowane przez jaroslawzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówka jest tak mocna, że ceny mogą być w usa atrakcyjne, ale baaardzo spadły też tutaj. Taki temat jak sprowadzanie tv ze stanów, był kilka razy wałkowany.

Jest koszt, cło i vat 22% do zapłacenia. Ubezpieczenie, bo duże ryzyko. Tunery inne, etc.


Goście, kupcie sobie fajne laptopy, xboxa, hd player, aparat foto, cb, trochę płyt, jeansy za 20 dol. itd i przywieziecie to w walizce. ;)
A tv tutaj na miejscu. Gwarancja i wybór jest.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, narazie nie planuje powrotu do polski i chce sobie kupic tv tutaj i wlasnie padl wybor na ten model, czy moze mi ktos napisac czy bedzie odpowiedni do moichj wymaganiach i jaki jest jego odpowiednik na euro rynku...pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOmeKK napisał:
"Taki temat jak sprowadzanie tv ze stanów, był kilka razy wałkowany."

Z pewnościa był , ale ja go nie znalazłem :( , a wpisywałem i "TV z USA" , i "NTSC" itp.
Transport to nie problem Polamer dostarczy wszystko i tanio.A jak ktoś na mienie to.... wiadomo.

Problemem jest kwestia odbioru przez ten telewizor programów nadawanych w Polsce !!!!.

Tutaj : [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4886&pid=41528&mode=threaded&start=#entry41528"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...art=#entry41528[/url]

pisze o sprzęcie który ma to umozliwić, za diabła jednak nie rozumiem tych zapisów technicznych :( i co z nich wynika?
I jak to pracuje w praktyce????
Nie wiem też na ile prawdziwa jest informacja uzyskana od Sharpa.(może , ktoś coś wie więcej)


Sharp 52 cali z multisystemem kosztuje 4300 dol (nie znalazłem taniej) , wiec się nie opłaca przywozic go do Polski (może michalc wróci wkrótce :) ), bo u nas nowy już można kupić za 9000 zł.
Natomiast Sharp 52 cali z tunerem NTSC (bez PAL) , mozna kupić ( Z GWARANCJĄ) za 1600 dol-1900 dol , na w/w linku jest link do takiego sklepu), więc sie opłaca.

Co do player'ów HD (wolałbym Blue-Ray :rolleyes: ) to ja nie mogę np znależć takiego który miałby mozliwość pracyz napięciem 220V i pracowałby z systemem PAL (ale , młody jestem , to może sie nie znam).

A... jeansy można kupić nowe już za 9 dol (np. Wranglery) :P
pozdrawiam serdecznie

P.S .POLSKA! GOOLA !!!!!! (jeszcze mnie trzyma po meczu z Belgami)

Edytowane przez jaroslawzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<font color="#000000" face="Arial"> Levi's za 20, a wranglery po 9?u nas w polskim sklepie, z polską marką (szyte w chinach) są za 129 PLN = 50 baksów.

Był temat o sonym, który gość sprowadził, i chciał przerabiać. Może wpisz XBR2 lub 3?

Na australijskim i ang. forum taki temat gości często.
Wszystko zależy od modelu. Nie mówię o multisystemie.
Na pewno tuner nie będzie działał.
Wejścia komponent i hdmi są ok, ale...... jeżeli chcesz używać tego tv jako monitora - czyli zasilić go z satelity, odtwarzacza, dvd, etc.... musisz sprawdzić czy akceptuje (a większość nie) sygnały 50 hz (na przykład 720p50).

Wszystkie europejskie akceptują przykładowy 720p60 ORAZ 720p50. Większość amerykańskich ma tylko 60. Można to obejść przez scaler, itd - ale to długa, inna i nie tania historia.

Nawet, jeżeli podłączony sprzęt będzie miał opcję - wypuszczenia sygnału "60" lub"30", to jest bardzo nieprzyjemny efekt uboczny - juddering - skacze obraz - nie jest płynny, jeżeli oryginał jest w "50" i odwrotnie.
Stąd wniosek, że poza 24p - w nowych formatach, inny sprzęt będzie trochę problematyczny, albo może nie zadziałać.

Jak masz czas to poszukaj na avforums, powtarza się temat często. Mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś było źle, post bez zdjęć, normalnej długości, a nie dało się wpisać, wchodziła 1 linia tylko. proszę usunąć. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...