Skocz do zawartości
bajamon

Niezawodność Adventów serii V

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dotychczasowi posiadacze Amoi serii V (około pół roku w sprzedaży) mogliby zgłosić usterkowość/bezusterkowość nabytych przez nich egzemplarzy. Dzieki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bajamon' post='68053' date='15.11.2007, 14:53 ']Czy dotychczasowi posiadacze Amoi serii V (około pół roku w sprzedaży) mogliby zgłosić usterkowość/bezusterkowość nabytych przez nich egzemplarzy. Dzieki z góry.[/quote]
mój Amoi 47 cali padł już po 3 miesiącach użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły kolejne 3 lata eksploatacji(codziennej) przez pare godzin dziennie i co moge powiedziec ,że po 1 naprawie jeszcze na gwarancji jak w poscie powyzej,telewizor działa bezawaryjnie,niemówiąc o pilocie ,którego trzeba było pare razy czyscic i regenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzałeś temat :)

Mój LD42VM6E do dziś (to już blisko 4.5 roku) chodzi ładnie.

Chociaż nie do końca bo od jakichś dwóch lat ma małą "przypadłość".

Raz na kilkadziesiąt włączeń ... nie ma obrazu, wyświetlacz się nie podnosi. Włączenie i wyłączenie jednak zawsze pomaga.

Mam nadzieję, że to się nie pogłębi i nie padnie na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak trzeba odgrzewać ten temat. Ja też myslałem że mój AMOI Advent 47 cali będzie chodził w nieskończoność ,ale po koniec stycznia 1213 r w końcu wysiadł na amen Odstrzelił mu zasilacz,spróbuje go sam naprawić,bo na serwis nie ma co liczyć. Przy okazji rozkręciłem go całego -to całkiem proste i wyczysciłem mu matrycę i szybę bo były mocno zakurzone i były ciemne plamy na ekranie.Szkoda,że nie ma do niego żadnego schematu,stąd naprawa moze trwać dosyc długo,lub może skończyć sie niepowodzeniem,ale na razie spróbuje go samemu reanimować,może sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało mi sie naprawić zasilacz w LD47VM6E i telewizor chodzi jak nowy,szczególnie po tym jak wyczysciłem szybe od środka i ekran środkiem do mycia szyb.Po raz kolejny okazało sie że nawaliła częśc za 2 grosze i unieruchomiła cały telewizor.A rada dla tych którzy chcięli by uniknąć naprawy w przyszłosci telewizora jest nastepująca. Należy odkręcić tył odbiornika(najpierw odkręcic nogę) a następnie wziąść odkurzacz i wyczyscić miekkim pędzlem elektonikę oraz cały tył .Gdy wszystko jest już czyste można zrobic zdjęcie tyłu odbiornika oraz zasilacza-to ten w srodku telewizora, a szczególnie połączeń kabelków .Następnie odkręcamy 6 srubek i wymontowujemy płytę zasilacza po wczesniejszym wyciągnięciu wtyczek z kabelkami.(W niektórych modelach istnieje możliwosc odlutowania jeszcze jednego przewodu masowego).Po wyciągnięciu zasilacza z telewizora -jeśli nie damy sami rady- to zanosimy do jakiegoś elektronika i prosimy go aby wymienił wszystkie kondensatory elektrolityczne w zasilaczu (są produkcji chińskiej) na nowe o temperaturze pracy 105*Celsjusza. Niektóre z tych kondensatorów w naszym zasilaczu po paru latach pracy są wybrzuszone i nie trzymaja parametrów,co jest przyczyną nieraz dziwnych zachowań odbiornika.Jednak wymienić należy WSZYSTKIE na nowe .Koszt kondensatorów ok. 25 zł. Sprawdzamy też czy nie ma kondensatora wybrzuszonego na płytce poniżej do której połączona jest antena zewnętrzna.Jeśli tak to należy go wymienić ,jesli nie ma to nie ruszamy tej płytki. Po tej operacji montujemy zasilacz w telewizorze i wsadzamy wtyczki w gniazda.Tutaj przyda sie fotka wykonana wczesniej ,gdyż w zailaczu sa wolne gniazda a wtyczki pasuja czasem do dwóch róznych gniazd.Jedna wtyczka jest mniejsza niz gniazdo więc należy zaznaczyć pisakiem na wtyku i gnieżdzie w jakim położeniu zamontować tą wiązke przewodów.Jest to spowodowane tym że ten zasilacz był montowany jeszcze w modelu LC 46 W1 i tam były szersze wtyczki.Po wykonaniu tej operacji zasilacz a w konsekwencji telewizor będzie hulał przez kolejne lata bezawaryjnie,i o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...