Jump to content
Sign in to follow this  
fotoman 78

Wybór pomiędzy LE40N87BD lub LE40M87BD

Recommended Posts

Witam, na początku postu chcę przywitać się z wszystkimi maniakami dobrego obrazu (też na to zachorowałem :P
W związku z powyższym oraz z tym, że potrzebuję zrobić trochę kosztów na koniec roku planuję zakup LCDka.
Po przeczytaniu pewnej ilości postów, po doświadczeniach z LE32R82B, wybór pozostał przy Samsungu. Jednak dylemat polaga na wyborze pomiędzy w/w dwoma modelami. Z pobieżnego rozpoznania parametrów technicznych oraz doradztwa sprzedawców w markecie RTV między tymi tv jest różnica tylko w kontraście i w cenie (1000 zł pomiędzy tymi modelami).
Mam w związku z tym pytanie do userów w/w tv czy są jakieś inne różnice oprócz tego kontrastu ?
Pozdrawiam

Maciek

[quote name='fotoman 78' post='67944' date='14.11.2007, 18:47 ']jest różnica tylko w kontraście i w cenie (1000 zł pomiędzy tymi modelami).
Mam w związku z tym pytanie do userów w/w tv czy są jakieś inne różnice oprócz tego kontrastu ?
Pozdrawiam

Maciek[/quote]

Jest. M ma szklana powloke, sa refleksy swiatla, ale za to ostrzejsze, bardziej cieple kolory. Gdy myslalem o zakupie ktoregos z tych modeli, troche siedzialem przy obu, jednak wzialem co innego. Na Twoim miejscu bym sie nie zastanawial, nie zalowal 1000 zl i wzial M. Naprawde miedzy N a M jesli masz jeden przy drugim jest ZNACZNA roznica, dzieki temu przeszkleniu.

Też się nad tym zastanawiałem ale w końcu wybrałem M przez ten kontrast i jak mi w sklepie puścili obraz w HD jest on jaśniejszy i bardziej wyraźny. Bierz M87 :P