Skocz do zawartości
bogge

Korzystacie z kondycjonera sieci?

Rekomendowane odpowiedzi

[1] opisałem, że dołączenie kolejnego elementu innej sieci ( DVB-C) wprowadza brum = zniekształca dźwięk.
Czy to skutek typu ubogiej instalacji 230V ?
Czy pomoże wskazany kondycjoner ( krótki opis w ostatnim DVD Reporter) ? Się okaże.

[2]Nie zapoznałeś się z opisem mojej instalacji. Po to ją umieśiłem, że może to mieć znaczenie.
Dwużyłowa sieć zasilania jest niestety zgodna z normą RP !!!

Nazwa własna:
[kondycjoner sieci] z uwagi na zasady języka polskiego nie definiuje czy mowa o jednej sieci czy o kilku sieciach.
Znany mi rybak z Łeby powiedział by: Naprawa sieciów ... - mając na myśli, że naprawiał nie mniej niż jedną.
No ale wykształciuchy się już nie dogadają.

[i]Typowa kolejna wada naszego języka: "pożyczyłem kasę"
I nikt nie wie w którą stronę kasa poszła. Taki tam off topic.1[/i]

[b]Zatem poczekajmy na wypowiedzi, bo wątek zgromadził kilku kompetentych w sprawie.[/b] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='125427' date='11.10.2008, 19:15 '][2]Nie zapoznałeś się z opisem mojej instalacji. Po to ją umieśiłem, że może to mieć znaczenie.
Dwużyłowa sieć zasilania jest niestety zgodna z normą RP !!![/quote]
Przepraszam za niedoczytanie. Jeżeli masz instalację dwużyłową i nie zmostkowane bolce z masą to zapomnij w poprawnym funkcjonowaniu listwy.
Stąd moje pytanie: masz mostki porobione w gniazdkach czy nie?

[quote name='dominikjestem' post='125427' date='11.10.2008, 19:15 ']Czy pomoże wskazany kondycjoner ( krótki opis w ostatnim DVD Reporter) ? Się okaże.[/quote]
To co zamówiłeś to nie jest kondycjoner w pełnym tego dziwnego słowa znaczeniu tylko listwa antyprzepięciowa z różnymi filtrami. Może pomóc.

Ja bym spróbował też separator (izolator) galwaniczny założyć na kabel od kablówki:
[url="http://www.dipol.com.pl/izolator_galwaniczny_5-2400mhz_signal_R48605.htm"]http://www.dipol.com.pl/izolator_galwanicz...gnal_R48605.htm[/url]

Za 15 złotych czyni cuda. Chociaż widzę, że ten Belkin też ma F-ki, więc powinien zrobić to samo. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z bólem ale muszę to napisać, bo mnie pierwszy raz zaskoczyłeś na duży plus:
[b]Tu muszę przyznać, że choć bardzo rzadko ale się sprawdzasz. [/b]
Tym bardziej, że ten problem kosztował Cię ( duże C) tylko kilka minut.
Tak ten właśnie "separator" mam od lat, kiedy to pierwszy raz wysąpiły problemy.
Ale jeszcze przed DVB-C ASTRA. Teraz nagle wróciły wraz z nową żyłą kablową.

Na marginesie:
maxiuca:
w moim wieku to już się ma do kogo zadzwonić. Bo się zbiera takie kontakty całe życie.
W tej sprawie mam tel. do przyjaciela:
Politechnika Łódzka - Elekltryka. Chyba blisko Ciebie.
Aż strach się bać jak wzmocnisz Wa-wę w związku z planowaną przeprowadzką.
Każdy problem związany z AV, od lat konsultuję na szczeblu Biura Politycznego.
Mam z kim.

Wracam do moich problemów.
Niestety po dołączeniu kolejnej zabawaczeki problem wrócił. Więc najpierw sprawdzę co ma w tej sprawie do powiedzenia BELKIN. Jeżeli nic to nabędę za 15 zeta kolejny "separator".
Bazuję na N-ce, zaś ASTER zabezpiecza mi tak naprawdę funkcję "multi-room" + POLSAT/TV4.
Dwa systemy nagłośnienia 5.1 - LogiTech dla wątłych żródeł typu SAT TV i preamp dla poważnych.

Ostatnia uwaga:
wyrażane przez Ciebie poglądy o audiofilach są zbyt "młodzieżowe" i agresywne.
To są zazwyczaj bogaci ludzie, w średnim wieku ( bo wtedy dopiero jest kasa na głupoty), którzy czegoś chcą więcej niż
TV przed kominkiem i monotonnym przelewaniem kasy żonie na "waciki".
Tak to prawda, że szpanują ale jakie to miłe. Godne wsparcia. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']Z bólem ale muszę to napisać, bo mnie pierwszy raz zaskoczyłeś na duży plus:
[b]Tu muszę przyznać, że choć bardzo rzadko ale się sprawdzasz. [/b][/quote]
Cieszę się, że zaczynamy po roku się docierać :) Jeszcze kilka miesięcy i może się okazać, że w ogóle przestaniemy na siebie warczeć :)

[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']Tym bardziej, że ten problem kosztował Cię ( duże C) tylko kilka minut.[/quote]
Chciałem zauważyć, że generalnie mam zasadę pomagania na forum. Mam nadzieję, że udało mi się też uporządkować Twoją wiedzę na temat fpsów w innym wątku.
Mimo wszystko tutaj na razie mimo szczerych chęci na razie z pomocy widzę nici.

[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']Tak ten właśnie "separator" mam od lat, kiedy to pierwszy raz wystąpiły problemy.
Ale jeszcze przed DVB-C ASTRA. Teraz nagle wróciły wraz z nową żyłą kablową.[/quote]
Poczekaj, co znaczy z nową żyłą kablową? Aster coś nowego Ci położył?

[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']W tej sprawie mam tel. do przyjaciela:
Politechnika Łódzka - Elekltryka. Chyba blisko Ciebie.[/quote]
Zorientuj się naprawdę jak wygląda u Ciebie sprawa z gniazdkami. Mostkowanie na dwużyłowych instalacjach to podstawa (prawidłowe! żeby jakiś magik Ci nie podłączył fazy do bolca)

[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']Aż strach się bać jak wzmocnisz Wa-wę w związku z planowaną przeprowadzką.[/quote]
:rolleyes: Zacznij się bać, zaczynam pracę w Wa-wie w poniedziałek.


Każdy problem związany z AV, od lat konsultuję na szczeblu Biura Politycznego.


[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']Niestety po dołączeniu kolejnej zabawaczeki problem wrócił.[/quote]
Zaraz, zaraz, a możesz chronologicznie przedstawić występowanie problemu. Tzn. kiedy zaistniał, kiedy separator zainstalowałeć, kiedy wrócił.


[quote name='dominikjestem' post='125433' date='11.10.2008, 20:00 ']wyrażane przez Ciebie poglądy o audiofilach są zbyt "młodzieżowe" i agresywne.[/quote]
Ja nie krytykuję poważnych audiofilów Z moją ukrytą videofilią :) byłoby to głupie. Rozumiem jeżeli ktoś jest koneserem muzyki, ale nie można dać się zwariować. Ja wyśmiewam tylko i wyłącznie audiofilów videofilów cierpiących na efekt voodoo/placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ble ble ble - jak jakiekolwiek zasilanie ma wpływ na sygnał cyfrowy to BĘDĄ ARTEFAKTY - trzaski w dźwięku, kwadraty w obrazie, zaniki sygnału

jitter można olac bo to tylko teoria no chyba że przekłamie wam jednego bita po 2 godzinach słuchania muzyki.........bądźmy poważni - cała reszta jittera pokaże artefakty(ale takie jittery nie wsytępują nigdy)

co do brumów i innych zakłóceń przesyłu analogowego - DZIECI - PĘTLA MAS

kondycjoner ma za zadanie rozłączyć masy i jedynie zlikwidować skoki napięcia - NIC WIĘCEJ NIE ZROBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...