Skocz do zawartości
kolorek

Gry niby HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czesto spotykam sie z problemem dotyczacym Hd w grach PC mam monitor HP Full Hd i odpalam przykladową grę np: tiberium wars i co jest rozdzielczosc 1900x1200 daje i nie za duza jest roznica pomiedzy standartem. A po za tym gra 1080p duzo by zajmowala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolorek' post='66978' date='08.11.2007, 18:25 ']Czesto spotykam sie z problemem dotyczacym Hd w grach PC mam monitor HP Full Hd i odpalam przykladową grę np: tiberium wars i co jest rozdzielczosc 1900x1200 daje i nie za duza jest roznica pomiedzy standartem. A po za tym gra 1080p duzo by zajmowala....[/quote]

HD to przecież Rozdzielczość...takie gry możemy spotkać jedynie na konsoli PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak twój komp uciagnie i masz odpowiedni monitor i gra obsługuje taką rozdzielczość to możesz mieć 2,560 x 1,600 co jest znacznie więcej niż Full HD :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli posiadasz odpowiednią karte graficzną to przy wysokich detalach oraz dużej rozdziałce osięgniesz jakość bardzo dobrą,więc to są gry HD pod kazdym wzgledem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki wszystko wyjasnione pozostaje tylko kwestia rozmiaru na nosniku. Jako przykład można dać grę NFS Pro Street
[font="Impact"][size=7]PS3[/size][/font][right][font="Impact"][size=7]PC[/size][/font][/right]
- nosnik Blu-ray[right]-nosnik DVD[/right]
- rozmiar ok. 20Gb(na oko)[right]możliwe dwuwarstwowa DVD max 9 GB[/right]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kolorek' post='99840' date='03.05.2008, 20:35 ']Oki wszystko wyjasnione pozostaje tylko kwestia rozmiaru na nosniku. Jako przykład można dać grę NFS Pro Street
[font="Impact"][size=7]PS3[/size][/font][right][font="Impact"][size=7]PC[/size][/font][/right]
- nosnik Blu-ray[right]-nosnik DVD[/right]
- rozmiar ok. 20Gb(na oko)[right]możliwe dwuwarstwowa DVD max 9 GB[/right][/quote]


Podejrzewam w przypadku PS3 nieskompresowane i co ciekawe gorszej jakości tekstury, jeśli wszytko się szybko ładuje a układy nie są tak zaprojektowane by za każdym razem dekompresować tekstury i zapewnić jednocześnie płynność gry. Przyszły MGS4 tylko to potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='99848' date='03.05.2008, 21:49 ']Przyszły MGS4 tylko to potwierdza.[/quote]
Na razie mamy betę, nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vercetti' post='86156' date='16.02.2008, 10:32 ']HD to przecież Rozdzielczość...takie gry możemy spotkać jedynie na konsoli PS3[/quote]

yoo, chlopie ale bzdura

prosze wylicz mi ktore gry na PS3 sa 1080p :huh: nie upskalowane tylko FULL 1080P - które???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mega test zrobilem; zniosłem mego PC do salonu pod LCD Bravia full HD 52'
Mam dwie orginalne gry
-NFS pro street (PC)
-NFS Pro Street (PS3)...(720p)
Spędziłem przez ten weekend sporo czasu na ten test i z pewnoscia wnioskuje że gra na PS3 sprawia 10 razy większą frajdę niż na PC :P .
Uważam że spowodowane jest to rozmiarem (wagą) gry. oraz sprzętem na, którym to odtwarzam ;)
Ale mimo niskiej rozdzielczosc tekstury i szczegóły grafiki są powalające na PS3.
Na PC nie robią specjalnego wrażenia mimo 1080p.. Według mnie jest to upconvert przez karte graficzna do tej rozdzielczosci ale sama grafika jest kulawa
[b]A więc wszystkim fanatykom gier odradzam inwestowanie w PC lepiej kupic PS3 i kilka dobrych gierek:D:D[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolorek' post='103864' date='25.05.2008, 20:26 ']Słuchajcie mega test zrobilem; zniosłem mego PC do salonu pod LCD Bravia full HD 52'
Mam dwie orginalne gry
-NFS pro street (PC)
-NFS Pro Street (PS3)...(720p)
Spędziłem przez ten weekend sporo czasu na ten test i z pewnoscia wnioskuje że gra na PS3 sprawia 10 razy większą frajdę niż na PC :P .
Uważam że spowodowane jest to rozmiarem (wagą) gry. oraz sprzętem na, którym to odtwarzam ;)
Ale mimo niskiej rozdzielczosc tekstury i szczegóły grafiki są powalające na PS3.
Na PC nie robią specjalnego wrażenia mimo 1080p.. Według mnie jest to upconvert przez karte graficzna do tej rozdzielczosci ale sama grafika jest kulawa
[b]A więc wszystkim fanatykom gier odradzam inwestowanie w PC lepiej kupic PS3 i kilka dobrych gierek:D:D[/b][/quote]

kolejny slepy fanboy PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='103872' date='25.05.2008, 21:46 ']kolejny slepy fanboy PS3?[/quote]
Stary, skończ z tym, bo przynudzasz i obrażasz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='103874' date='25.05.2008, 21:09 ']Stary, skończ z tym, bo przynudzasz i obrażasz... ;)[/quote]

[sarkazm on]
zawsze mozesz zmienic forum....
[sarkazm off]


posty niepoparte niczym kazdy moze napisac, robiac przy okazji slepa reklame produktowi
praktyka popularna od jakiegos czasu, rowniez na tym forum....wystarczy tylko chciec to zauwazyc
marketingowcy i prowcy nie spia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)Chyba ktoś pomylił działy
2)Chyba ktoś odświeża stary temat
3)Czy takie bez podstawne lub nie porównywalne argumenty mają sens, każdy ma to co lubi,albo ma oba, ale ktoś tu chyba ma jakieś kompleksy i jest nie dowartościowany.
4)Prosze zakończyć wszelkie spory i jedynie prowadzić merytoryczną dyskusje w temacie odpowiednim dla tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolorek' post='103864' date='25.05.2008, 21:26 ']Słuchajcie mega test zrobilem; zniosłem mego PC do salonu pod LCD Bravia full HD 52'
Mam dwie orginalne gry
-NFS pro street (PC)
-NFS Pro Street (PS3)...(720p)
Spędziłem przez ten weekend sporo czasu na ten test i z pewnoscia wnioskuje że gra na PS3 sprawia 10 razy większą frajdę niż na PC :P .
Uważam że spowodowane jest to rozmiarem (wagą) gry. oraz sprzętem na, którym to odtwarzam ;)
Ale mimo niskiej rozdzielczosc tekstury i szczegóły grafiki są powalające na PS3.
Na PC nie robią specjalnego wrażenia mimo 1080p.. Według mnie jest to upconvert przez karte graficzna do tej rozdzielczosci ale sama grafika jest kulawa
[b]A więc wszystkim fanatykom gier odradzam inwestowanie w PC lepiej kupic PS3 i kilka dobrych gierek:D:D[/b][/quote]

A co tam napiszę coś.... tak się składa, że mam wersję na PS3 i X360 i uważam, że wersja na PS3 to dramat w porównaniu z tym co jest na maszynce Billa. Totalnie źle skodowana gra... dziwne, że na twoim PC jest ona gorsza...

Ja też jestem fanem konsol a PC jest dla mnie do pracy a nie grania (PC beeeeeeee nienawidzę kompów : ) ) ale akurat Pro Street jest słabiuuuutki na PS3. Mam go tylko do G25 kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie...
O co wam chodzi??? ;)
Ubliżacie i krytykujecie moje zdanie...
TO drugie jest jak najbardziej legalne...
Przecież pisze po to żeby pokazać swoje zdanie i wytłumaczyć komus niejasnosć...
AAA ;) co do gry Prostreet nie zasługuje nosić nazwy NFS ale to jest moje zdanie...
Gra jako gra jest słaba ale na mnie grafa wywarła wrażenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
frajda frajda ale grafika co innego

nie wiem jakim sposobem grafika na ps3 jest lepsza niz na pc.... mialem pro street na ps3 i na pc
na full detalach na pc wygladala duzo lepiej niz na ps3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ani konsola ani pc nie sa jakimś cudem techniki.
konsola ma stała kartę graficzną na kilka lat a w pc niema takiego ograniczenia i nowe karty wychodzą w przybirzeniu co chwile(rywalizacha nvidi i ati). karty na pc są mocniejsze niż ps3 a niedługo wyjdzie nowy chip nvidii i ta różnica jeszcze bardziej się pogłebi.
jedynym ograniczeniem są tekstury w grach, poprostu napisanie realistycznej gry zajmuje dużo czasu i jest kosztowne. a jak wychodzi jakiś tytuł na pc i ps3 to w zasadzie jest identyczny na obu sprzętach (różnice są czysto subiektywne i zależne od monitora,tv, konwersji i karty graficznej (jeśli ktoś ma stary pc). dlatego niema sensu pisać że ps3 jest lepsze od pc albo na odwrót.
z upływem czasu jesdnak gry na pc będą ładniejsze od tych na ps3 z wyrzej opisanego powodu.
obecnie karty graficzne dla pc mogą wygerenować lepszą grafikę niż widzimy w grach.
a co do gier HD to w zasadzie każdy tytuł sie tu łapie nawet sprzed kilku lat tylko że te najnowsze mają lepsze tekstury i standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]z upływem czasu jesdnak gry na pc będą ładniejsze od tych na ps3[/quote]
:) O joj i tu już nie wiem...
Jak to możliwe że gry mają lepsze tekstury i są w super HD i chodzą na rozdz. 480i i 1600p to jest smieszne...
GIzio gdyby tak było, że można super rozdz. zgrac na DVD bez staraty to byłby to taki przełom i proszę Cię nie mów mi że gierka skompresowana do DVD z Blu ray bedzie wygladala lepiej niż normal.
A co do kart graficznych się zgadzam :)
No i przy starszych grach na kompie obraz jest rozciagany z 4:3 do 16:9
I jeszcze jedno napisy i takie bzduru w grze mogą być w HD to jest to samo co z tekstem w Wordzie... ALe filmy załączone (same) do gry nie są w HD...
Wyjątkiem jest Comman Cqurder Tiberium Wars(wybacz nie wiem jak się to pisze) i tam rzeczywiscie filmy [size=3]a nie gra[/size] są w 720p jaki z tego morał ta gra waży 8 GB:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolorek' post='104707' date='30.05.2008, 21:19 ']GIzio gdyby tak było, że można super rozdz. zgrac na DVD bez staraty to byłby to taki przełom i proszę Cię nie mów mi że gierka skompresowana do DVD z Blu ray bedzie wygladala lepiej niż normal.[/quote]
Kompresja gier z BD na DVD? :)
To, że jakaś gra zajmuje dużo miejsca wcale nie oznacza, że ma lepszą grafikę/jest generowana w wyższej rozdzielczości od takiej, która mało "waży". Tego nie można tak porównywać. Poza tym, póki co to gry na PS3 wykorzystują pojemność BD na wstawki FMV czy też powielanie danych aby przyśpieszyć loading'i, natomiast wielkość samej "gry w grze" oscyluje w okolicach DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał DaN - rozmiar jeszcze o niczym nie świadczy, są gry na peceta które potrafią to wykorzystać i takie którym rozdzielczość nic nie pomoże.
Seria gier Silent Hill od dwójki wzwyż napisana docelowo na PS2 zawsze na konsolach będzie wyglądać tak samo, a na pececie nawet druga część po ustawieniu wszystkiego na maksa potrafi nawet teraz powalić na kolana jakością generowanej grafiki i przy okazji położyć na łopatki niezły sprzęt. :)

A ekstremalnym przykładem może być gra demo z przed czterech lat wykorzystująca tekstury proceduralne, czyli nie trzymane w plikach ale przeliczane matematycznie z utworzonych wzorów, gra .kkrieger zawiera pełen 1 etap i zajmuje [b]96k[/b] [url="http://www.theprodukkt.com/kkrieger#20"]LINK[/url] :) - drewniane posadzki nawet teraz wyglądają zabójczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolorek' post='103864' date='25.05.2008, 21:26 ']Słuchajcie mega test zrobilem; zniosłem mego PC do salonu pod LCD Bravia full HD 52'
Mam dwie orginalne gry
-NFS pro street (PC)
-NFS Pro Street (PS3)...(720p)
Spędziłem przez ten weekend sporo czasu na ten test i z pewnoscia wnioskuje że gra na PS3 sprawia 10 razy większą frajdę niż na PC :) .
Uważam że spowodowane jest to rozmiarem (wagą) gry. oraz sprzętem na, którym to odtwarzam :)
Ale mimo niskiej rozdzielczosc tekstury i szczegóły grafiki są powalające na PS3.
Na PC nie robią specjalnego wrażenia mimo 1080p.. Według mnie jest to upconvert przez karte graficzna do tej rozdzielczosci ale sama grafika jest kulawa[/quote]
A sprawdzales ile gra zajmuje na HDD po instalacji? :) To, ze miesci sie na DVD, o niczym nie swiadczy, bo tresc na plycie jest mocno skompresowana i rozpakowywana na twardy dysk w momencie instalacji. Poza tym na PS3 czesc danych jest powielona, zeby skrocic loadingi, poza tym nie za bardzo jest zapas mocy obliczeniowej, zeby zrobic np. spakowane tekstury.

Co do upconvertu - pudlo, bo na kompie gry sa renderowane w takiej rozdzielczosci, jaka jest ustawiona. Co najwyzej zostaje kwestia tekstur - jesli wydawca nie przygotuje tekstur w wysokiej rozdzialce, to np. w takim 1920x1200 moze to wygladac slabo (niska ostrosc tekstur), ale to juz jest indywidualna sprawa kazdej gry.

[quote]No i przy starszych grach na kompie obraz jest rozciagany z 4:3 do 16:9[/quote]
To zalezy, jak sobie ustawisz w sterowniku - ja mam bez skalowania :P

[quote]A więc wszystkim fanatykom gier odradzam inwestowanie w PC lepiej kupic PS3 i kilka dobrych gierek:D:D[/quote]
Kocham takie teksty... Kupie PS3, jak odpalisz mi na niej Medievala 2, Wiedzmina, NWN2 czy Mass Effect :P Tematu, czy na PS3 sa dobre gierki nie bede poruszal, bo zaraz sie flame zacznie. Powiem tylko tyle, ze o wyborze platformy IMHO decyduje przede wszystkim lineup gier, a technikalia sa sprawa drugorzedna.

[quote]A ekstremalnym przykładem może być gra demo z przed czterech lat wykorzystująca tekstury proceduralne, czyli nie trzymane w plikach ale przeliczane matematycznie z utworzonych wzorów, gra .kkrieger zawiera pełen 1 etap i zajmuje 96k LINK biggrin.gif - drewniane posadzki nawet teraz wyglądają zabójczo.[/quote]
Tak dokladnie to w kkriegerze nie ma [b]zadnych[/b] tekstur - wszystko jest liczone za pomoca shaderow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kolorek']Jak to możliwe że gry mają lepsze tekstury i są w super HD i chodzą na rozdz. 480i i 1600p to jest smieszne...
GIzio gdyby tak było, że można super rozdz. zgrac na DVD bez staraty to byłby to taki przełom i proszę Cię nie mów mi że gierka skompresowana do DVD z Blu ray bedzie wygladala lepiej niż normal.[/quote]

@kolorek masz braki w podstawowych sprawach dotyczących grafiki w grach.
Upraszczając: gier 3D nie tworzy się do jakiejś konkretniej rozdzielczości (może poza RPG'mi które mają sporo elementów statycznych jak menu itp.)
Wiesz co to są: tekstura, skalowanie tekstur, mip-maping, vertex'y, antyalising, filtrowanie m.in. anizotropowe itd. ?
Gdybyś to naprawdę wiedział nie plótł byś takich bzdur jak twój tekst który zacytowałem.

Nośnik (DVD, Blu-ray) nie ma nic wspólnego z rozdzielczością gry.
Dwie rzeczy determinują rozdzielczość gry (upraszczając: czy SD czy HD):
- twórcy gier (jeśli stworzą marne algorytmy przetwarzania przestrzennego, fizyki itd. to zabiorą zbyt wiele mocy obliczeniowej procesora)
- moc przetwarzania komputera/konsoli czyli karta graficzna i procesor. Im lepsze tym większą rozdzielczość można uzyskać.

Wierz mi że nawet płyta CD(!!!) oferuje tyle miejsca że tekstury do gry mogą być piękne i wspaniałe.
Fakt filmiki trochę zajmują. Z drugiej strony mogę ci to powiedzieć w zaufaniu ( bo pisałem kiedyś gry komercyjnie) ... często są one zapchajdziurą która ma wytłumaczyć wydanie gdy na DVD (czy nawet Blu-Ray'u) podczas gdy zmieściła by się ona w zupełności na zwykłej płycie CD :)

Wiesz ile kosztują profesjonalne engine'y 3D? Zbudowano na nich tak kultowe tytuły jak Unreal, Far Cray itd.
Wielu firm nie stać aby to kupić. Często piszą własne (gorsze). Jeśli nawet kupią to nie potrafią wykorzystać w pełni.
Temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sporo ludzi myśli że jak gra jest na BR to jest super grafika, a napewno gorsza od tej na DVD a CD to już historia. więc dla tych co niewiedzą, BR to to samo co CD tylko o większej pojemności i nic pozatym. kawałek plastiku. gra na BR i ta sama podzielona na np10CD będzie wyglądać tak samo.
następna sparawa to co ma wspólnego nośnik danych z rozdzielczościa? idąc tym tropem gra na HDD na 500gb będzie miała większą rozdzilczość od tej na cd?
to bzdura. i ostatnie rozdzielczość niema nic wspłolnego z jakośia gafiki. sam fakt że gra się w coś w rozdziałce HD aub wyrzszej nie znaczy w świecie gier to samo co w TV czy filmach.np gra sprzed 2lat w rozdzielczości HD może być brzydsza od gry zprzed 2miesięcy odpalonej w rozdziałce 800x600. ale ta sama gra przy tych samych detalach oczywiście że jest ładniejsza w wyrzszych rozdzielczościach (to oczywiste sprawy dla większości ale nie dla wsystkich i dlatego te nudne tłumaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już kilka osób pisało - gry komputerowe są w "HD" już od wieków. Inna sprawa, że nie każdy ma kompa na tyle wydajnego, żeby cieszyć się rozdzielczością full HD + teksturami na full (możesz mieć rozdzielczość ekranu ustawioną na max, a jakość tekstur na medium i dalej będzie wyglądało średnio, nie wspominając o masie innych ustawień graficznych jak cienie, detale cieni, zasięg widzenia etc.). Edytowane przez funnyguy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funnyguy1' post='106344' date='10.06.2008, 13:49 ']Tak jak już kilka osób pisało - gry komputerowe są w "HD" już od wieków. Inna sprawa, że nie każdy ma kompa na tyle wydajnego, żeby cieszyć się rozdzielczością full HD + teksturami na full (możesz mieć rozdzielczość ekranu ustawioną na max, a jakość tekstur na medium i dalej będzie wyglądało średnio, nie wspominając o masie innych ustawień graficznych jak cienie, detale cieni, zasięg widzenia etc.).[/quote]


Racja co do lepszej jakości gierek na PS3 może być połowiczna. Oczywiście nie chodzi o pojemność nośnika i liczbę GB, ale gierki na konsolę są optymalizowane specjalnie pod układy działające w konsoli i dlatego mogą być lepsze/ładniejsze (na dzień dzisiejszy) niż w PC. Ale kwestia kilku/kilkunastu miesięcy i do PCeta trafią takie karty grafiki, że z kolei Xbox czy PS zostanie daleko w tyle. W 2007 na pewno królowały konsole , ale powoli zaczyna się to zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...