Skocz do zawartości
pmcomp

ONKYO TX-NR905 - krótki test "audiofilski"

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='73344' date='13.12.2007, 10:43 ']Strasznie radykalne podejscie :) Ale nie napisales czy sprobowales podlaczyc GamuT-a do wyjscia Onkyo jako koncowke mocy ??? Reszta kolumn niech sobie bedzie podlaczona do Onkyo.

Jestem strasznie ciekawy i bylbym bardzo wdzieczny za ten maly tescik: jakosc Onkyo jako przedwzmacniacza !
Cena Integry jest dobijajaca, a takiego Onkyo 605 wrecz smieszna. A co ja z niego potrzebuje: dekoder sygnalu audio z wyjsciami na koncowki i rozgaleziacz HDMI.

Bardzo licze na ta mala probe :)
Pozdrawiam[/quote]


na pewno zrobię bo onkyo zostanie bo nie mam sumienia go oddac ( taki ładny jest :) i kolorowy :) ) jest tylko mały problem. Gamut ma możliwośc połączenia tylko po XLR a Onkyo niestety nie. Jeśłi uda mi się kupic przejściówki zanim wyjadę na święta do Polski to sprawdzę. Tez jestem bardzo ciekaw :) Wczesniejsze testy z DENON POA 6600 ( dwa monoblocki ) + Pioner VXxxxx ( jakiś topowy amplituner pionka ) w porównaniu z Rotel RC03 jako preampem > po przez rotela dźwięk o kilka klas lepszy niż przez pionka. Obawiam się że w aktualnej sytuacji może być podobnie :(

Chiałałem kupić procesor ONKYO z XLR ( kolega z forum taki targa z USA ) ale po zastanowieniu się i przeliczeniu to myslę że jest to droga usłana $$$ do wydania :) Mi stereo wystarcza do muzyki, co do kina ( mam logitecha z5500 ( śmieszne to zabawki ) ale naprawde do kina sa super i na tej podstawie twierdze że taki zestawik jak B&W MT 30 czy Tannoy Arena Lite 5.1 lub KHT 3005SE ( można każdy z nich rozszeżyć do 7.1 ) w zupełności wystarczy do kina nawet tego HD.
pozdr. dawmac



pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ż enowy post a nie edytuje wcześniejszego ale trochę czasu mineło i nowe doświadczenia.

Jak narazie Gamuta nie zepne z onkyo bo za kabel zawołali mi 260 funtów ( w Polsce cos skombinuje to po powrocie do UK przetestuje takie zestawienie ).

Napisze troszke o wizji i obsłudze. Po kilku dniach zabawy musze przyznac że Onkyo oferuje najlepszy obraz jakido tej pory widziałem na swoim TV. Jednak po koleji. Połaczenie Toshiba XE1 + Onkyo905 + TV. Obraz rewelacja. Nie jest widoczna różnica jakaś ogroma ale po kilku próbach dochodze do wniosku że po przez onkyo obraz jest "milszy" . Kolejne podłączenie - PS3 + Onkyo + TV. Na BR nie widac za bardzo różnicy jednak DVD wygladają rewelacyjnie !! Ogladałem 3 serie LOST i po przez ONKYO sam się mogłem nabrać że jest to HD !! Serio. Zawsze sie spieram, że z DVD nie da rady zrobić HD ale to co widziałem na własne gały co robiła PS3 + ONKYO z filmem DVD to było super. Sama PS3 daje gorszy obraz. Kolejne zestawienie - Panasonic DVD S52 + Onkyo905 i co :P Nie jest tak dobrze jak z PS3 !! Teoretycznie powinno być to samo bo przeciez ONKYO się wszystkim zajmuje ale nie jest. Obraz wyraźnie gorszy od PS3 + Onkyo. Po tych próbach dochodze powoli do wniosku przecząc sam sobie :) że dobre DVD to warto kupić. Sam skaler z DVD nie zrobi HD, potrzebny dobry player. Chyba się skusze na Denona 3930 :)
Co do obsługi. REWELACJA !! Jest to bardzo rozbudowane urzadzenie i ma duuużo guziczków i możliwości ale jest tak wszystko intuicyjnie skonstrułowane, że zero problemu. Jest to jak dla mnie najłatwiejszy amplituner w obsłudze a miałem ich kilka. Naprawdę, bardzo miło się z nim współracuje a każda zmiana ustawień, regulacja iitd to zajmuje chwilke i nie trzeba sięgac za każdym razem do instrukcji :) Wileki plus za to. Co do pilota. Poręczny, dobrze rozplanowany, jest wszystko co potrzeba. Krótko mówiąc fajny :)

To tyle jak narazie :) Uważam, że jak komus zalezy na dobrym kinie ( obraz i dźwięk ) to nic lepszego w tej klasie cenowej nie znajdzie. Na początku stycznie będe miał B&W MT30 7.1 ( myślę że do kina będzie ok. ) to opiszę jak się sprawdzi jako źródło HD audio.

pozdr. dawmac

PS. pomęczyłem go troszkę z nowymi kolumnami JMLAB MEZZO UTOPIA. Rozgrzał się do czerwoności :) starał się jak mógł, dzielny jest ale to nie jego podwórko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images30.fotosik.pl/128/de0e4f6b5be8a468.jpg[/img][/url]

pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Najsłabsze" w 905-ce sa koncówki. Uzyj Onkyo tylko jako preampa, wejdź po analogu a nie po cyfrze i powinno byc OK. Nie znam tego Gamuta ale jak pre toto gra całkiem niexle. Az byłem zdziwiony bo spodziwałem sie duzo gorszego dźwięku.

PS. ja do stereo korzystam z CEC-a podpiętego po XLR-ach do Krella ew. po cincach do Unisona S6.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='74385' date='18.12.2007, 03:32 ']"Najsłabsze" w 905-ce sa koncówki. Uzyj Onkyo tylko jako preampa, wejdź po analogu a nie po cyfrze i powinno byc OK. Nie znam tego Gamuta ale jak pre toto gra całkiem niexle. Az byłem zdziwiony bo spodziwałem sie duzo gorszego dźwięku.

PS. ja do stereo korzystam z CEC-a podpiętego po XLR-ach do Krella ew. po cincach do Unisona S6.

Pozdro[/quote]

załatwie kabel to sprawdze al epodjełem decyzje że krzyżowac stereo z kinem domowym nie będe. Każdy z nich to sobny temat i tak u mnie pozostanie. Do kina Onkyo + B&W MT30 w systemie 7.1 Stereo to moje zboczenie. Budowa systemu opartego na podobnej klasie sprzecie co przód to fortuna która i tak zostanie zmarnowana w pokoju nieco ponad 30m2. Do tego centralny i tylne kolumny zasilane by były z amplitunera a kolumny te gdyby miały odpowiadac poziomem tymi z przodu to i tak amplituner niewysteruje ich odpowiednio. Po przeanalizowaniu wszystkiego koszty / jakość zdecydowałem się tylko stereo ( dalej pieszczone :) już niedługo nowy wzmak lampowy a ten do kina też nie bardzo :) )
Kiedyś i to całkiem niedawno parskałem smiechem jak widziałem te plastikowe popierdziawki :) Kilka miesięcy temu na tym właśnie forum poczytałem opinie o logitechu Z5500 i tak sonbie mysle że czemu nie spróbować ? Nie oczekiwałem od nich wiele, a tak naprawde to nawet kartonu z pokoju nie wynosiłem bo myślałem że zaraz tam wróca i na allegro :) Jednak filmy brzmiały bardzo fajnie. Jest przepaść między głosnikami z TV a tymi "popierdziawkami" Filmy akcji z duż a ilościa najrózniejszych odgłosów zagrały super. ( prosze nie mysleć że nigdy nie miałem dobreg kina i się podjarałem logitechem jak bym pierwszy raz 5.1 słyszał :) ) Kolumienki te zmieniły moje zdjanie na temat tych plastików. Co wazne sa małe, nie zajmują dużo miejsca i robia to co dnich nalezy. Byłem na odsłuchu B&W MT30 i jest to bardzo fajne rozwiązanie. Kolumienki sa eleganckie, subwoofer ciekawy a zapierd... podczas filmu aż miło :) Spięte z 905 będa wykorzystane na maksa a o to chodzi aby klocki do siebie jak najbardziej spasowac. Na pewno napisze jak będe miał możlwiość posłuchania w domku.
To tyle na nie na temat :) Wszystkim miłośnikom stereo i kina proponuje spróbowac takiego rozwiązania.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że LogiTech Z5500 się podobają.
Kupiłem to jako zestaw na działkę ale się wstydziłem, że to mam.
Teraz widzę, że moi koleśie jeden po drugim to kupują.
Na co dzień w domu chodzi na tym TV SAT i PC.
Nie muszę włączać głównego systemu AUDIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='74378' date='18.12.2007, 01:25 ']Przepraszam, ż enowy post a nie edytuje wcześniejszego ale trochę czasu mineło i nowe doświadczenia.

Jak narazie Gamuta nie zepne z onkyo bo za kabel zawołali mi 260 funtów ( w Polsce cos skombinuje to po powrocie do UK przetestuje takie zestawienie ).

Napisze troszke o wizji i obsłudze. Po kilku dniach zabawy musze przyznac że Onkyo oferuje najlepszy obraz jakido tej pory widziałem na swoim TV. Jednak po koleji. Połaczenie Toshiba XE1 + Onkyo905 + TV. Obraz rewelacja. Nie jest widoczna różnica jakaś ogroma ale po kilku próbach dochodze do wniosku że po przez onkyo obraz jest "milszy" . Kolejne podłączenie - PS3 + Onkyo + TV. Na BR nie widac za bardzo różnicy jednak DVD wygladają rewelacyjnie !! Ogladałem 3 serie LOST i po przez ONKYO sam się mogłem nabrać że jest to HD !! Serio. Zawsze sie spieram, że z DVD nie da rady zrobić HD ale to co widziałem na własne gały co robiła PS3 + ONKYO z filmem DVD to było super. Sama PS3 daje gorszy obraz. Kolejne zestawienie - Panasonic DVD S52 + Onkyo905 i co :) Nie jest tak dobrze jak z PS3 !! Teoretycznie powinno być to samo bo przeciez ONKYO się wszystkim zajmuje ale nie jest. Obraz wyraźnie gorszy od PS3 + Onkyo. Po tych próbach dochodze powoli do wniosku przecząc sam sobie :lol: że dobre DVD to warto kupić. Sam skaler z DVD nie zrobi HD, potrzebny dobry player. Chyba się skusze na Denona 3930 :)
Co do obsługi. REWELACJA !! Jest to bardzo rozbudowane urzadzenie i ma duuużo guziczków i możliwości ale jest tak wszystko intuicyjnie skonstrułowane, że zero problemu. Jest to jak dla mnie najłatwiejszy amplituner w obsłudze a miałem ich kilka. Naprawdę, bardzo miło się z nim współracuje a każda zmiana ustawień, regulacja iitd to zajmuje chwilke i nie trzeba sięgac za każdym razem do instrukcji :) Wileki plus za to. Co do pilota. Poręczny, dobrze rozplanowany, jest wszystko co potrzeba. Krótko mówiąc fajny :)

To tyle jak narazie :) Uważam, że jak komus zalezy na dobrym kinie ( obraz i dźwięk ) to nic lepszego w tej klasie cenowej nie znajdzie. Na początku stycznie będe miał B&W MT30 7.1 ( myślę że do kina będzie ok. ) to opiszę jak się sprawdzi jako źródło HD audio.

pozdr. dawmac

PS. pomęczyłem go troszkę z nowymi kolumnami JMLAB MEZZO UTOPIA. Rozgrzał się do czerwoności :) starał się jak mógł, dzielny jest ale to nie jego podwórko.[/quote]
Witam.Czy warto dac 7 ts zl za roczne dvd denona DVD-A1XVA czy lepiej kupic nowke 3930.Ma to grac z procesorem Rotela i wzmacniaczem mocy tez Rotela.Zalezy mi na b.dobrym obrazie ,jak i na b.dobrym dzwiek.Bardzo nęci mnie ten Denon DVD-A1XVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałem mojego 905 do serwisu do upgrade'u oprogramowania.
Napisze co i jak jak odbiorę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='74529' date='18.12.2007, 18:43 ']Oddałem mojego 905 do serwisu do upgrade'u oprogramowania.
Napisze co i jak jak odbiorę.

Pozdro[/quote]

Dwa pytania:

- Jak sprawdzić który mam FW ?

- Jak sprawić aby w trybie stereo zagrał sub ?

No i czy coś Ci nowego wgrali w servisie ?
Jakie różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Doczytałem:
fw sprawdzamy:
wciskając na front panelu:
display i jednocześnie standby.
U mnie wyświetla:
87 1.04/07927A
Czyli 1.04.
Obecnie dostarczane egz. mają nowy fw 1.06 ( dostępny tylko przez servis) podobno z regulacjami Audyssey.
Ale nikt nie chce tego opisać.


[quote]"If you have 1.04, you can already access Picture Quality Menu

The Picture Quality menu items appear on the AV receiver?s display, not the TV screen.

1. Press and hold down the remote controller?s [DISPLAY] button until a menu item appears.

2. Use the Up and Down buttons to select a menu item, and use the Left and Right [arrow buttons buttons to change its value.

If you don?t operate any buttons for 8 seconds, the Picture Quality menu will close automatically."[/quote]
No i to mam ale po co to ? To nie wiem.
Szukam info o 1.06. Bo do Włoskich Łuków Wielkich mam daleko.

[quote]I have the DTC-9.8 with v1.05 and successfully ran the [b]Audyssey MultEQ Pro[/b] setup yesterday.[/quote]

Co oznacza, że już w wersji 1.05 jest setup MultEQ Pro. Nowość.
Ale chyba gość z AVS się myli i chodzi mu o setup dla MultiEQ XT.
I co tam jest ? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='74459' date='18.12.2007, 16:13 ']Witam.Czy warto dac 7 ts zl za roczne dvd denona DVD-A1XVA czy lepiej kupic nowke 3930.Ma to grac z procesorem Rotela i wzmacniaczem mocy tez Rotela.Zalezy mi na b.dobrym obrazie ,jak i na b.dobrym dzwiek.Bardzo nęci mnie ten Denon DVD-A1XVA[/quote]


lepiej iśc w kierunku BR playera. Oferuje dobry obraz z DVD, Jeśli ci zalezy na bardzo dobrym playerze DVD to poszukaj XE1, chyba najlepszy player DVD :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='78435' date='10.01.2008, 09:07 ']- Jak sprawić aby w trybie stereo zagrał sub ?[/quote]

Trzeba podlaczyc suba przez wejscia HIGH:
1. pociagnac dodatkowe kable z tych samych wyjsc co stereo na wzmaku lub 2. przepuscic sygnal stereo przez suba i podlaczyc kolumny do suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Deimos' post='72674' date='10.12.2007, 16:35 ']No ale chyba nie dałeś się naciągnąć na 6000pln, mnie prywatny import zaproponował go za 4900pln. Pozdrawiam[/quote]
TAK CZYTAM I TEZ DODAM COS OD SIEBIE
1 ALE MASZ ZRYTY BERET
1A PODZIWIAM CIE, BO MASZ KASE I USZY I WIESZ CO MOWISZ, NO ZE NIE JAKIS BOLEK Z CIEBIE TYLKO GOSCIU ;-)
2 WADA U CIEBIE HDMI WYNIKA - WYDAJE MI SIE Z TEGO, ZE TO NIE TYLKO KABEL CZY GNIAZKO ALE KAWALEK ELEKTRONIKI ( HDCP )
KTORA ZBIERA DO QPY AUDIO I VIEDO+ WLASNIE HDCP I POTEM ZNOW U INNEGO GO DZIELI, WIEC JELSI TU PRODUCENT
ZAOSZCZEDZIL TO TAK POTEM TO SLYCHAC. TAK MIS IE ZDAJE
3 A GDYBYS ZROBIL STARE STEREO CZYLI AUDIO POMINOWSZY WZM I TYLKO SAME KONCOWY? ALBO WIRING?
4 MASZ RACYJE- JAK SIE NIE POSLUCHA TO NIC Z TEGO NIE BEDZIE , MAM PRĄDOWCA HARMANA + PLAZME 50 A POTEM SIE DZIWIE ZE RACHUNKI Z ENERGETYKA MAM JAK ZA OGRZEWANIE W ZIMIE ;-);-) Edytowane przez JOHNSONN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='73362' date='13.12.2007, 14:23 ']na pewno zrobię bo onkyo zostanie bo nie mam sumienia go oddac ( taki ładny jest :) i kolorowy :) ) jest tylko mały problem. Gamut ma możliwośc połączenia tylko po XLR a Onkyo niestety nie. Jeśłi uda mi się kupic przejściówki zanim wyjadę na święta do Polski to sprawdzę. Tez jestem bardzo ciekaw :) Wczesniejsze testy z DENON POA 6600 ( dwa monoblocki ) + Pioner VXxxxx ( jakiś topowy amplituner pionka ) w porównaniu z Rotel RC03 jako preampem > po przez rotela dźwięk o kilka klas lepszy niż przez pionka. Obawiam się że w aktualnej sytuacji może być podobnie :(

Chiałałem kupić procesor ONKYO z XLR ( kolega z forum taki targa z USA ) ale po zastanowieniu się i przeliczeniu to myslę że jest to droga usłana $$$ do wydania :) Mi stereo wystarcza do muzyki, co do kina ( mam logitecha z5500 ( śmieszne to zabawki ) ale naprawde do kina sa super i na tej podstawie twierdze że taki zestawik jak B&W MT 30 czy Tannoy Arena Lite 5.1 lub KHT 3005SE ( można każdy z nich rozszeżyć do 7.1 ) w zupełności wystarczy do kina nawet tego HD.
pozdr. dawmac



pozdr. dawmac[/quote]

Walczę od jakiegoś czasu (głównie ze sobą... ;) ) z podjeciem decyzji dotyczącej wyobru amplitunera lub pre-pro. Jestem w sumie w takiej samej sytuacji jak dawmac - Wadia i koncowka mocy stereo, tak więc nie zakładam wykorzystywania innej amplifikacji do kanałów przednich niż tą co mam. Przez dłuższą chwilę brałem pod uwagę albo onkyo 885 albo nowe 886 - preamp z 1 parą wejść zbalansowanych i całym kompletem wyjśc na XLRach, do którego musłabym kupić jakąś dodatkową 3 lub 5 kanałową końcowkę żeby zasilić kanał centralny i surroundy. Jako alternatywę bralem pod uwagę albo 875/876 albo 905/906, do którego podłączam moją koncówkę mocy natomiast wbudowane końcówki zasilają mi centralny i surroundy.

Oczywiście jak w każdej tego typu sytuacji trzeba dokonać jakiegoś wyboru - kupując 886 dostaję profesjonalny przedwzmacniacz z XLRami na pokładzie, kupując (za w sumie podobne lub mniejsze pieniądze) 876/906 nie musze dokupować dodatkowych końcówek mocy. 'bottom line' jest tutaj oczywiście jakość dźwięku, a właściwie w takim setupie - jakość przedwzmacniacza. Dlatego też od jakiegoś czasu próbuję znaleźć jakieś informacje, czy ktoś porównywał sam preamp wbudowany w 905 z 885. Ponieważ ani tutaj ani na zaprzyjaźnionym forum zza oceanu nic w tej sprawie nie znalazłem, postanowiłem podejść do sprawy bardziej 'inżyniersko' - dokopałem się do service manuali do 905 i 885 i zacząłem porównywać sekcje audio w obu tych modelach. Spodziewałem się, że 885 jako flagowy, profesjonalny preamp będzie miał jakieś ciekawe rozwiązania układowe, które uzasadnią jego cenę. I co - no i nic :(
A dlaczego - a no dlatego że w obu tych modelach sekcja audio jest właściwie taka sama. Te wyjścia zbalansowane w 885 to nie jest prawdziwe wyjście z w pełni zbalansowanego toru tylko 'usymertyczniony' sygnał z tak naprwdę asymetrycznego stopnia wyjściowego. Oczywiście można deliberować na temat faktu, że zasilanie w 885 jest wyłącznie dedykowane do niskopradowego toru audio, że 'dopakowanie' końcówek mocy w 905 zapewne pogarsza wzajemne zakłócanie się elementów i wprowadza dodatkowe szumy etc. I to wszystko prawda, ale jeśli godzimy się juz i tak z faktem, że do stereo to nie ma co mieszać tego onkyo to czy to ma aż takie znaczenie? Suma sumarum - kupując 885 zapłacił bym więcej za fakt, że ... nie dostaję wbudowanych końcówek mocy :blink:

Panowie - wiem, że kilku z was uzywa 885 i Integry 9.8 od jakiegos czasu. Jakie sa wasze odczucia na ten temat? Czy ktoś kiedyś zestawił 885 i 905 żeby bezpośrednio porównać jakość dźwięku?

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK - eksperymenty ze stereofoniczną końcówką + 905 przeprowadzał Dawmac . Efekt = K U P A ! :) ( wg niego )
Dominikjestem ma ten preamp + aktywne monitory , jak dotąd jest w skowronkach , napisz może do niego PW z zapytaniami .

Bardzo cenna uwaga odnośnie niesymetrycznego toru symetrycznego :) - możesz podać linki do serwisówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam możliwości porównania 885 i 905.
Nic także nie wniesie wizyta u posiadacza 905.
Warunki testu mogą chyba zapewnić tylko dealerzy dysponujący jednocześnie tym i tym.

885 we współpracy z aktywnymi monitorami stanowi rozwiązanie eliminujące szereg poważnych problemów;
- wpływ okablowania głośnikowego na sound ( bo XLR)
- prawidłowe zestawinie końcówek mocy z kolumnami ( ak. monitory z definicji gwarantują liniową pracę zespołów power amp + kolumna + przetworniki).

W nowej generacji 906/886 wprowadzono dynamiczne EQ. Wydaje mi się, że głównie w celu poprawy relacji Stereo do 5.1/7.1
By uzyskać ten sam poziom dB należy w trybie Stereo ( w odniesieniun do 5.1) podciągnąć moc. Co może ( a nie powinno) zmieniać istotnie brzmienie. Stąd zapewne dyskusje o jakości Stereo w ampach wielokanałowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='119238' date='19.09.2008, 01:25 ']TAK - eksperymenty ze stereofoniczną końcówką + 905 przeprowadzał Dawmac . Efekt = K U P A ! :) ( wg niego )
Dominikjestem ma ten preamp + aktywne monitory , jak dotąd jest w skowronkach , napisz może do niego PW z zapytaniami .

Bardzo cenna uwaga odnośnie niesymetrycznego toru symetrycznego :) - możesz podać linki do serwisówek ?[/quote]

Link do Service manuala 905 jest w pierwszym poście tutaj:
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1016297"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1016297[/url]
Natomiast z Service Manualem do 885 nie jest już tak łatwo - dostałem link do stony z SM ale musialem zapłacić...

>Dominikjestem
>W nowej generacji 906/886 wprowadzono dynamiczne EQ. Wydaje mi się, że głównie w celu poprawy relacji Stereo do 5.1/7.1
>By uzyskać ten sam poziom dB należy w trybie Stereo ( w odniesieniun do 5.1) podciągnąć moc. Co może ( a nie powinno) zmieniać istotnie brzmienie. Stąd zapewne dyskusje o >jakości Stereo w ampach wielokanałowych.

Nie bardzo rozumiem - chyba przecież Dynamic EQ ma działać na wszystkie kanały a nie tylko na przednie.

A co do ogólnej koncepcji - oczywiście przy aktywnych monitorach sens XLRów jest jak najbardziej widoczny. Przy zastosowaniu normalnych końcówek mocy sens jest znacznie 'słabszy", szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że tak naprawdę sygnał symetryczny jest tylko na wyjściu.

Coraz więc bardziej skłaniam się do koncepcji, żeby w systemie mieć dobry przewzmacniacz stereo, który - dla muzyki - pełnił by rolę preampu i regulacji volume, sterował by końcówkami mocy zasilającymi fronty. Jeśli chodzi o KD to amplituner sterowałby swoimi końcówkami mocy centralny i efekty, natomiast kanały L i R były by z wyjścia preamp AVR podłączone do takiego wejścia w preampie stereo, które realizowało by funkcję 'passtrough' bez żadnej regulacji. Mam nadzieję, że takie zestawienie pozwoli jakoś połączyć stereo z KD bez drastycznego obniżenia jakości stereo i bez kosmicznych inwestycji.

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umieszczałem juz link do manuala 885.

[url="http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoPro/Products/Preamplifiers/PRSC885P_d.aspx"]http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoP...PRSC885P_d.aspx[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='119313' date='19.09.2008, 12:51 ']Umieszczałem juz link do manuala 885.

[url="http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoPro/Products/Preamplifiers/PRSC885P_d.aspx"]http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoP...PRSC885P_d.aspx[/url][/quote]

No tak, ale to jest Owner Manual a nie Service Manual - nie ma tu schematów i budowy tylko info jak to obsługiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam serwisówkę do 905:
[url="http://rapidshare.com/files/146610988/NA905-TXNR905-SM.pdf"]http://rapidshare.com/files/146610988/NA905-TXNR905-SM.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam serwisówke do układu zasilania 885/9.8
Raczej schemat. Ale wiele mówi.
I jest żadkością.
Jeżeli ..... to .... prześlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek-k-wawa' post='119281' date='19.09.2008, 10:09 ']Link do Service manuala 905 jest w pierwszym poście tutaj:
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1016297"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1016297[/url]
Natomiast z Service Manualem do 885 nie jest już tak łatwo - dostałem link do stony z SM ale musialem zapłacić...

>Dominikjestem
>W nowej generacji 906/886 wprowadzono dynamiczne EQ. Wydaje mi się, że głównie w celu poprawy relacji Stereo do 5.1/7.1
>By uzyskać ten sam poziom dB należy w trybie Stereo ( w odniesieniun do 5.1) podciągnąć moc. Co może ( a nie powinno) zmieniać istotnie brzmienie. Stąd zapewne dyskusje o >jakości Stereo w ampach wielokanałowych.

Nie bardzo rozumiem - chyba przecież Dynamic EQ ma działać na wszystkie kanały a nie tylko na przednie.

A co do ogólnej koncepcji - oczywiście przy aktywnych monitorach sens XLRów jest jak najbardziej widoczny. Przy zastosowaniu normalnych końcówek mocy sens jest znacznie 'słabszy", szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że tak naprawdę sygnał symetryczny jest tylko na wyjściu.

Coraz więc bardziej skłaniam się do koncepcji, żeby w systemie mieć dobry przewzmacniacz stereo, który - dla muzyki - pełnił by rolę preampu i regulacji volume, sterował by końcówkami mocy zasilającymi fronty. Jeśli chodzi o KD to amplituner sterowałby swoimi końcówkami mocy centralny i efekty, natomiast kanały L i R były by z wyjścia preamp AVR podłączone do takiego wejścia w preampie stereo, które realizowało by funkcję 'passtrough' bez żadnej regulacji. Mam nadzieję, że takie zestawienie pozwoli jakoś połączyć stereo z KD bez drastycznego obniżenia jakości stereo i bez kosmicznych inwestycji.

j[/quote]


jeśli idzie o stereo to uważam, że pakowanie czegokolwiek miedzy Wadie a końcówke mocy będzie miało wpływ na jakośc stereo i raczej negatywny wpływ. Aby preamp był odpowiedni klasa do CD i końcówek mocy to czeka cię wydatek :) Kolejna sprawa. Chyab inc nie pisałaś ( bo tak w połowie się podłączyłem do rozmowy :) ) jakie mas zkolumny. W przypadku kina domowego najlepiej jest jak cały system jest na równym poziomie. Podpinają cL i R zasilane dobra końcówką mocy z resztą kolmun niższej klasy i zasilane gorsej jakosci końcówkami z np. 905 uzyskasz nieciekawy efekt. Fronty będa dominowały nad resztą.
Dla mnie są dwa roziązania:
1. osobne stereo i osobne kino :) Mam i się sprawdza.
2. tak jak dominikjestem - system oparty na kolumnach aktywnych. Skusił bym się na to rozwiązaine ale kocham swój system stereo bo to jest to co długo długo szukałem i szczerze to nie chce mi się znów błądzić aby zgrać system taki jaki lubię.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='119678' date='21.09.2008, 22:08 ']jeśli idzie o stereo to uważam, że pakowanie czegokolwiek miedzy Wadie a końcówke mocy będzie miało wpływ na jakośc stereo i raczej negatywny wpływ. Aby preamp był odpowiedni klasa do CD i końcówek mocy to czeka cię wydatek :) Kolejna sprawa. Chyab inc nie pisałaś ( bo tak w połowie się podłączyłem do rozmowy :) ) jakie mas zkolumny. W przypadku kina domowego najlepiej jest jak cały system jest na równym poziomie. Podpinają cL i R zasilane dobra końcówką mocy z resztą kolmun niższej klasy i zasilane gorsej jakosci końcówkami z np. 905 uzyskasz nieciekawy efekt. Fronty będa dominowały nad resztą.
Dla mnie są dwa roziązania:
1. osobne stereo i osobne kino :) Mam i się sprawdza.
2. tak jak dominikjestem - system oparty na kolumnach aktywnych. Skusił bym się na to rozwiązaine ale kocham swój system stereo bo to jest to co długo długo szukałem i szczerze to nie chce mi się znów błądzić aby zgrać system taki jaki lubię.
pozdr. dawmac[/quote]

Mam chyba jedne z trudniejszych kolumn do wysterowania -Martin Logan. Dlatego też nie zakładam ich sterowania z końcówek amplitunera, bo to po prostu nie ma sensu ze względu na niewystarczającą wydjanośc prądową. Jeśli chodzi o centralny i efekty to też ML ale zdecydowanie 'łatwiejsze' bo bez paneli elektrostatycznych a z magetostatami - nie ma problemu z 'dziwnym' przebiegiem impedancji. Dlatego też pomysł z wykorzystaniem końcówek z aplitunera. Jeśli chodzi o dopasowanie 'sonicznie' jeszcze nie próbowałem, ale producent twiedzi, że sa dopoasowane i powinno być ok.

Koncepcja 'osobne kino i stereo' jest kusząca, choć nie bardzo sobie to wyobrażam w realizacji - masz 2 pary frontów? Czy masz jedną parę i ją przełączasz pomiędzy zestawami? Generalnie masakra... :-)

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...