Skocz do zawartości
pmcomp

ONKYO TX-NR905 - krótki test "audiofilski"

Rekomendowane odpowiedzi

Och,kolego Dembol,a jakie to roznice pomiedzy Y.3800 a onkyo 905 widzisz :( na +dla tej pierwszej,bo chyba nie takie jak gdzies czytalem,ze Yamaha to sprzet,ktory od wiekow jest dedykowany pod kino :( i zajmuje pierwsze miejsca na top listach.

Skalem mam podlaczona toske X-E1 i wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Och,kolego Dembol,a jakie to roznice pomiedzy Y.3800 a onkyo 905 widzisz ;) na +dla tej pierwszej,bo chyba nie takie jak gdzies czytalem,ze Yamaha to sprzet,ktory od wiekow jest dedykowany pod kino ;) i zajmuje pierwsze miejsca na top listach.

Skalem mam podlaczona toske X-E1 i wszystko smiga.

Czyli chyba wadliwy egzemplarz :( , ciekawe jest to że przez yamaszkę rxv 1800 szedł obraz i dzwięk bez problemu , a tu kurde masakra, może ma cos żle ustawione? ale jesli ps3 podłaczone pod to samo wyjscie działa bez problemu a toshka nie to cos jest na rzeczy :):( a propos yamaszki, od zawsze miałem amplitunery yamachy najpierw 396 , potem 430, potem 640 a ostatnio 1800 i niesty onkyo zabija jakoscia dzwieku zarówno w stereo jak i w kinie domowym, pisze to mimo mojej miłosci do yamaszki od 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów

mam wielki problem i potrzebuja porady

zakupiłem niedawno nowy amplituner Onkyo 905 sprzęt 1 klasa podłaczyłem do niego PS3, Dvd Yamaszki s1800 i moja ukochaną Toshibkę hd xe1 i niestety ma problem : ampli po hdmi wypuszcza tylko obraz zero dzwieku na wyświetlaczu jest napis: no signal

przeminiałem kable podłaczałem w inne gniazd i nic ps3 jest obraz i dzwięk dvd to samo a toshka milczy jak zaklęta :):(:( , pomóżcie bo jestem załamany, onkyo ma soft 1.09, toshibka najnowszy jaki sciagnałem przy pomocy naszego forum 4.0/T23T

pozdr

Czy dobrze rozumiem z powyższego że grają Ci głośniki podpięte pod Onkyo 905 a nie masz dźwięku z głośników w TV? Jeśli tak, to wina leży po stronie ustawień złącza HDMI w ampku. Mam taki sam problem z Denonem 2808 tzn. podpięte są głośniki i TV, gdy chcę mieć dźwięk z głośników amplitunera to wybieram w Manual Setup -> HDMI Setup -> Audio Setup -> AMP OUT, a gdy chcę mieć dźwięk z głośników TV to wybieram Manual Setup -> HDMI Setup -> Audio Setup -> TV OUT. Trochę to upierdliwe gdyż mam Kuro (living room) grające z głośnikami amplitunera i Panasa (kuchnia) grającego przez wbudowane głośniki i za każdym razem gdy zmienia się oglądany TV to muszę biec do ampka i klawiszować wyżej opisaną zmianę. Być może w Onkyo jest to zrobione tak samo badziewnie jak w Denonie. Daj znać czy uporałeś się z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem z powyższego że grają Ci głośniki podpięte pod Onkyo 905 a nie masz dźwięku z głośników w TV? Jeśli tak, to wina leży po stronie ustawień złącza HDMI w ampku. Mam taki sam problem z Denonem 2808 tzn. podpięte są głośniki i TV, gdy chcę mieć dźwięk z głośników amplitunera to wybieram w Manual Setup -> HDMI Setup -> Audio Setup -> AMP OUT, a gdy chcę mieć dźwięk z głośników TV to wybieram Manual Setup -> HDMI Setup -> Audio Setup -> TV OUT. Trochę to upierdliwe gdyż mam Kuro (living room) grające z głośnikami amplitunera i Panasa (kuchnia) grającego przez wbudowane głośniki i za każdym razem gdy zmienia się oglądany TV to muszę biec do ampka i klawiszować wyżej opisaną zmianę. Być może w Onkyo jest to zrobione tak samo badziewnie jak w Denonie. Daj znać czy uporałeś się z problemem.

Niestety ale nie graja mi głosniki w ampli, gdyby w tv to bym miał to w nosie, spróbuje jeszcze go zresetowac moze jak od nowa skalibruje połaczenia to pomoże, na forum AVS piszą że ich toshiby bez problemu działaja z onkyo , rozmawiałem tez z serwisantem i mówi że generalnie onkyo dobrze współpracuje z tosią, co ciekaw podłaczona w to smao wejscie tym samym kablem ps3 działa bez zarzutu, toshiba podłaczona bezpośredni do tv tez normalnie wypuszcza dzwięk,jesli ktoś ma jakies pomysły jeszcze proszę o sugestie bo bardzo podoba mi sie dzwięk z onkyo i nie chciałbym go zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem? Wejście HDMI "x" w Onkyo. Podłączona PS3, z głośników zasilanych z ampli gra dźwięk, ampli dalej zapodaje obraz. Tak samo z Tośką już nie?

Ktoś niedawno na forum miał problem z dźwiękiem (jego brakiem) w Onkyo, była to kwestia ustawień w Setupie amplitunera (przekierowanie dźwięku na TV powodowało jego brak w głośnikach). Ale jeśli z plejki gra i wyświetla poprzez Onkyo, to nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze rozumiem? Wejście HDMI "x" w Onkyo. Podłączona PS3, z głośników zasilanych z ampli gra dźwięk, ampli dalej zapodaje obraz. Tak samo z Tośką już nie?

Ktoś niedawno na forum miał problem z dźwiękiem (jego brakiem) w Onkyo, była to kwestia ustawień w Setupie amplitunera (przekierowanie dźwięku na TV powodowało jego brak w głośnikach). Ale jeśli z plejki gra i wyświetla poprzez Onkyo, to nie o to chodzi.

Hurrrrra

to był strzał w 10 :P dzięki serdeczne windmill faktycznie miałem w menu hdmi out ustawione on po wyłaczeniu wszystko hula ja złoto :):lol::):):lol: , jest dzwiek hd i dts i wszystko co trzeba. mam jeszcze pytanie do uzytkowników onkyo czy mozna zmienic nazwę podłaczeń, mam dvd, game/tv,cbl/sat,vcr/dvr czy mozna jaos wprowadzic hd dvd i ps3? I drugie czasem po przełaczeniu na inne źródło robimi się rózowy ekran z czerwonymi napisami jakby cos z przesyłem kolorów było nie tak , znika to po ponownym właczeniu i wyłaczeniu ampli, ktos moze zauważył podobne zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

otrzymałem dziś ten amplituner nowy fabrycznie zapakowany ze sklepu (gwarancja EIC itd.) dostałem go po południu odczekałem 4-5h i go podłączyłem do sieci i jest problem następujący, amplituner sie włącza pojawia sie czerwona dioda czuwania, naciskam Standby/On na ampli i nic cos tam pyknie cyknie i wyświetlacz nic sie nawet nie zaświeci tak samo pokrętło głośności.

Podłączyłem kabel HDMI do wyjscia OUT w ampli i do TV i tez kompletnie żadnego menu z ampli itd.

Co o tym myślicie ? może coś zle włączam albo cos nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie objawy, to uwalony jak nic .... no, chyba, że zamarzło się kondkom i musi się solidnie rozgrzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do serwisu moze chlopaki Ci cos podpowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja zadzwonie moze trzeba mu jakiegos reseta twardego zrobić albo coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie do uzytkowników onkyo czy mozna zmienic nazwę podłaczeń, mam dvd, game/tv,cbl/sat,vcr/dvr czy mozna jaos wprowadzic hd dvd i ps3?

Setup->Source setup->Name edit

Zmieniasz 'Name' potem ustawiasz 'Display' na 'Custom'

Pozdrawiam,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon do serwisu moze chlopaki Ci cos podpowiedza.

dzwonilem i powiedzieli ze jak reset VCR+StandBy/On naraz nie pomaga to tylko serwis, ale nie usmiecha mi sie oddawanie tego na serwis jak wczoraj go dostałem nówke ze sklepu, oddaje im do sklepu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Setup->Source setup->Name edit

Zmieniasz 'Name' potem ustawiasz 'Display' na 'Custom'

Pozdrawiam,

silver

zrobione onkyo wymiata nie tylko dzwiekiem ale i funkcjonalnoscia ;):angry::(

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wpuścić sygnał z odtwarzacza dvd w 905-kę np. kablem S-video a wypuścić z amplitunera ten sygnał po hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się wpuścić sygnał z odtwarzacza dvd w 905-kę np. kablem S-video a wypuścić z amplitunera ten sygnał po hdmi?

Da się i dodatkowo będziesz miał przeskalowany sygnał do najwyższej rozdzielczości.Przynajmniej w 5007 tak mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Próbowałem już tak podłączyć dvd(bez wyjścia hdmi)ale za chiny ludowe nic nie wychodziło po hdmi z ampli.

Trzeba coś przestawiać w menu amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź.Próbowałem już tak podłączyć dvd(bez wyjścia hdmi)ale za chiny ludowe nic nie wychodziło po hdmi z ampli.

Trzeba coś przestawiać w menu amplitunera?

Napisz coś więcej jak masz skonfigurowany sprzęt?tzn.ampli+tv ,jakim kablem,jakich gniazd użyłeś w ampli, jak najwięcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos kto podlaczal Onkyo 905 z wzmacniaczem stereo lub tez koncowka mocy uzyl tylko 2 wyjsc Preout z onkyo ? Czy bede mogl podlaczyc onkyo jako preout dla koncowki mocy z frontami a reszte glosnikow podlaczyc bezposrednio do ampli ? Chcialbym aby przy kinie domowym dzialalo wszystko na raz ( z koncowka mocy - lub wzmacniaczem - napedzajaca fronty ) a przy stereo uzylbym tylko cd i wzmacniacza stereo. Czy taka konfiguracja zadziala czy tez onkyo nie pozwoli uzyc sie jako Preout dla frontow jednoczesnie zasilajac reszte glosnikow samodzielnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos kto podlaczal Onkyo 905 z wzmacniaczem stereo lub tez koncowka mocy uzyl tylko 2 wyjsc Preout z onkyo ? Czy bede mogl podlaczyc onkyo jako preout dla koncowki mocy z frontami a reszte glosnikow podlaczyc bezposrednio do ampli ? Chcialbym aby przy kinie domowym dzialalo wszystko na raz ( z koncowka mocy - lub wzmacniaczem - napedzajaca fronty ) a przy stereo uzylbym tylko cd i wzmacniacza stereo. Czy taka konfiguracja zadziala czy tez onkyo nie pozwoli uzyc sie jako Preout dla frontow jednoczesnie zasilajac reszte glosnikow samodzielnie ?

Tak, ja tak mam z 905 - fronty przez pre out do koncowki mocy, a reszta kanalow bezposrednio z Onkyo i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie czy warto dokupić do Onkyo 905 odtwarzacz sieciowy np. Cambridge Audio Stream Magic 6 gdzie patrząc na specyfikacje ma lepszego DAC niz ten w Onkyo i podłączyć po analogu.

Pytam bo mam dylemat gdyż padła mi sieciówka jak i port USB w Onkyo z którego do tej pory korzystałem słuchając muzyki z plików WMA Lossless, niestety naprawa tego może sie okazać dość droga ponad ~1000zł w autoryzowanym serwisie EIC, takze myślę czy by nie było lepiej zrobić w ten sposób ze dokupić taki właśnie player.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...