Skocz do zawartości
huntly

Sharp XL2 najlepszy wybór w tej cenie na jesień 2007?

Rekomendowane odpowiedzi

Kto zgodzi się ze mną że Sharp XL2 jest najlepszym telewizorem obecnie dostępnym na rynku w przedziale cenowym od 7-8,5 tyś.? Przeczytałem masę wypowiedzi na forum, porównywałem w sklepach XL2 z takimi TV jak Sony bravia z serii X, Toshiba Z3030D i muszę stwierdzic że na przykład miedzy Sony a Sharpem jest przepaśc na korzyśc Sharpa oczywiście, i nie chodzi tu już o rozpisywanie się na temat kątów widzenia, szybkości matrycy czy kontrastu tylko prawda jest taka że ogólne wrażenie jakie odniosłem to takie że Sharp miał najlepszą jakośc obrazu z nich wszystkich. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='huntly' post='65449' date='29.10.2007, 11:10 ']Kto zgodzi się ze mną że Sharp XL2 jest najlepszym telewizorem obecnie dostępnym na rynku w przedziale cenowym od 7-8,5 tyś.? Przeczytałem masę wypowiedzi na forum, porównywałem w sklepach XL2 z takimi TV jak Sony bravia z serii X, Toshiba Z3030D i muszę stwierdzic że na przykład miedzy Sony a Sharpem jest przepaśc na korzyśc Sharpa oczywiście, i nie chodzi tu już o rozpisywanie się na temat kątów widzenia, szybkości matrycy czy kontrastu tylko prawda jest taka że ogólne wrażenie jakie odniosłem to takie że Sharp miał najlepszą jakośc obrazu z nich wszystkich. Co wy o tym sądzicie?[/quote]
Wszystko sie zgadza poza jednym, tak napakowali tego sharpa elektronika, ze chyba procesor tam nie wyrabia i bardzo wolno przelacza kanaly ok. 3-4 sekund, no ale jak zwykle cos za cos... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem o tym wolnym przerzucaniu kanałów ale zastanawiam się czy w połączeniu z n-ką problem nie zniknie bo się będzie już używało pilota z dekodera i kanały tak jakby też będą przeżucane przez dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja analizując te same modele i zakres cen zdecydowałem się na Toshibę 473030D.

I jak dobrze pójdzie to dzisiaj wieczorem wyjmę ją z pudełka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak dostaniecie te toshiby, to napiszcie w TYM watku jak szybko przelaczaja sie wam kanaly z kablowki, jesli macie wogole kablowke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest tak: kto ma kase(bogaci-szlachta?) to kupuje KURO a kto nie ma kasy to LCD(biedni-chlopi?) :) hyhy (choc cos w tym jest, jak wyszlo KURO Full HD, zmiata wszystkie LCD pod kazdym wzgledem) :)

a tak na powaznie jak narazie to chyba jedyny sluszny wybor XL2 z LCD IMHO ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jtd' post='65459' date='29.10.2007, 13:22 ']to jak dostaniecie te toshiby, to napiszcie w TYM watku jak szybko przelaczaja sie wam kanaly z kablowki, jesli macie wogole kablowke :)[/quote]

Przełączenie kanału w Toshibie Z3030 i XF350 trwa 0,5-0,7 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wybór TV w cenie do 20tyś. to niezaprzeczalnym liderem jest plazma pioneera - kuro, i tu nie ma cienia wątpliwości co do tego. Ale jak dla mnie XL2 sharpa w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych. Jeśli dobrze pójdzie to jutro albo pojutrze kupie model 46cio calowy. Zastanawiam się tylko czy opłaca się zamówic takiego sharpa xl2 46" ze sklepu internetowego - cena to 7999, czy kupic go w jakimś renomowanym sklepie RTV i przepłacic około 500zł, bo wyceniają je tam na kwotę około 8,5tyś. Nie wiem czy można zaufac tym sklepom internetowym, czy nie lepiej jechac do sklepu, pooglądac, pogadac ze sprzedawcą i kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='huntly' post='65464' date='29.10.2007, 13:39 ']Nie wiem czy można zaufac tym sklepom internetowym, czy nie lepiej jechac do sklepu, pooglądac, pogadac ze sprzedawcą i kupic?[/quote]

Kupuj tam gdzie będziesz miał gwarancję Sharp Polska (nr. do potwierdzenia w Sharpie ) i gdzie oczywiście zapłacisz mniej :)
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezy001' post='65454' date='29.10.2007, 12:52 ']Ja analizując te same modele i zakres cen zdecydowałem się na Toshibę 473030D.[/quote]

Gdybyś przed "przyjemnym szałem obcowania" osobiście z tym TV napisał dlaczego
Toshiba a nie Sharp ( bije sie z myślami a Toszki nie widziałem )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='km1' post='65468' date='29.10.2007, 13:51 ']Gdybyś przed "przyjemnym szałem obcowania" osobiście z tym TV napisał dlaczego
Toshiba a nie Sharp ( bije sie z myślami a Toszki nie widziałem )

pozdrawiam[/quote]

No ja do końca walczyłem ze sobą pomiędzy xl2 i z3030 i powiem szczerze, że taki strasznie pewien, że dobrze zrobiłem nie jestem. Myślę jednak, że żadnego wyboru bym nie żałował oba te TV są po prostu dobre.

Zacznę od xl2
Model xl2 był uważany za najlepszy na 2 miesiące przed tym jak go ktoś zobaczył w realu :) . To niby żadna wada, ale podejrzliwy jestem z natury.
Jest ładniejszy to fakt i zaleta
Ma lepszy czas reakcji matrycy – papierowa zaleta bo zgadzam się z tymi którzy twierdzą że elektronika jest ważniejsza.

Toshiba
Najlepsze 100Hz w LCD (podobno)
Cały zestaw polepszaczy, które działają poprawnie, czyli faktycznie poprawiają obraz – to sprawdziłem też sam
24p 5:5 pull down czyli 120Hz – podobno optymalny sposób wyświetlania 24p
Ogólnie prawie wszyscy się zgadzają, że ma najlepszą elektronikę w tym przedziale cenowym
Bardzo dobra współpraca z PC (też podobno, ale w oparciu o testy)
Bardzo dobre opinie wszędzie gdzie czytałem (zachodnie fora też)
Głośniki Onkyo
Obrotowa podstawa
1 cal więcej
Rewelacja w SD (patrzyłem na bardzo słaby sygnale w Saturnie i dla mnie lepiej świecił niż plazmyw tym przedziale cenowym)
We wszystkich testach, jakie widziałem wypadał super (nawet test na sąsiednim forum gdzie rządzi Sharp jest więcej niż pochlebny)
Do tego jest trochę tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz toshibke w domku podłączyłem pod tuner relook 400s i jestem zadowolony bardzo odległość oglądania 3m a przekątna 42cale.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='65462' date='29.10.2007, 12:33 ']Przełączenie kanału w Toshibie Z3030 i XF350 trwa 0,5-0,7 sek[/quote]

Tzn. sam osobiscie przelaczales kanaly pilotem w Z3030, czy to jest zaslyszana opinia od kogos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jtd' post='65477' date='29.10.2007, 15:13 ']Tzn. sam osobiscie przelaczales kanaly pilotem w Z3030, czy to jest zaslyszana opinia od kogos ?[/quote]

Sam, chcesz filmik? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='65478' date='29.10.2007, 14:23 ']Sam, chcesz filmik? ;p[/quote]
tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='65475' date='29.10.2007, 14:20 ']Toshiba
Najlepsze 100Hz w LCD (podobno)
Cały zestaw polepszaczy, które działają poprawnie, czyli faktycznie poprawiają obraz – to sprawdziłem też sam
24p 5:5 pull down czyli 120Hz – podobno optymalny sposób wyświetlania 24p
Ogólnie prawie wszyscy się zgadzają, że ma najlepszą elektronikę w tym przedziale cenowym
Bardzo dobra współpraca z PC (też podobno, ale w oparciu o testy)
Bardzo dobre opinie wszędzie gdzie czytałem (zachodnie fora też)
Głośniki Onkyo
Obrotowa podstawa
1 cal więcej
Rewelacja w SD (patrzyłem na bardzo słaby sygnale w Saturnie i dla mnie lepiej świecił niż plazmyw tym przedziale cenowym)
We wszystkich testach, jakie widziałem wypadał super[/quote]

Do powyższych dorzucę jeszcze od siebie:
Toshiba - od 2 lat najmniej awaryjne TV ,
Sharp... bez komentarza, podzespoły to jeden wielki bubel IMHO, przynajmniej do tej pory. zobaczmy jak teraz.

Poza tym w Toshce (każdej) z obrazem można robić cuda,

[center][img]http://img147.imageshack.us/img147/3149/dscf0659cf1.jpg[/img][/center]

a nie zdawać sie na to czym nakarmi nas producent i ilością "składowych" w Sharpie (ciekawe skąd wiedzą jaki mam odtwarzacz i jaki kabel , że ich zaproponowana czerwień będzie idealna :)

PS. Do przyszłych posiadaczy - Nie sugerować się dokładnie ustawieniami kalibracji (na razie na oko dla temp chłodnej, Toshiba 40XF350 :)

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jtd' post='65480' date='29.10.2007, 15:38 ']tak :)[/quote]

lol :) a nie wystarczy zdjęcie z dzisiejszą Wyborczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='65486' date='29.10.2007, 15:19 ']lol :) a nie wystarczy zdjęcie z dzisiejszą Wyborczą :)[/quote]
nie zalapalem tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm co do toshiby ogólnie: miałem przez prawie 4 lata (od stycznia 2004 r.) toshibę 32 calową crt, w tym czasie 2 razy wzywałem serwis (raz na gwarancji, raz po za). Za pierwszym razem odkrylem, że ma coś nie tak z geometrią (napisy z paska na dole w tvn24 i w innych stacjach zjeżdżały w dół po prawej były ok, na dole były już w połowie ucięte), przyszedł pan z serwisu i stwierdził, że ten typ tak ma, ze może coś pokombinować, bo w menu serwisowym tego się nie da wyregulować, siedział ze 2 godzin i kręcił rożnymi ustawianiami z tylu kineskopu, jakoś udało mu się to ukryć (bo problem był nie do zlikwidowania). Drugim razem nagle zaczął szwankować głos (skrzeczał, zanikał) tym razem serwis był już płatny skasował sporą sumkę, co sie okazało, a no ze ten typ tak ma robi sie zimny lut gdzieś tam na płycie i mają to wszystkie modele tej toshiby, mój pech polegał na tym, ze błąd wyskoczył już po okresie gwarancji.
Reasumując nie ma firmy, która nie wyprodukowałaby jakiegoś bubla, to sie zdarza, i nie warto uogólniać (ogólnie byłem zadowolony z tej Toshiby i nie zraziłem się do tej firmy). Dlatego wyskakiwać z takim tekstami jak wyżej nie warto, zdarzają sie dobre modele sharpa i marne modele toshiby i vice versa ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='65488' date='29.10.2007, 16:35 ']Dlatego wyskakiwać z takim tekstami jak wyżej nie warto, zdarzają sie dobre modele sharpa i marne modele toshiby i vice versa ;-))[/quote]

Tylko tu mam na myśli LCD. I warto wymienić, że usterkowość modeli Toshiby to 1-2% a Sharpa....n/c. Sharpowi tych marnych modeli trafilo sie naprawdę wiele. co tu porównywac. Ile osób miało juz po 2-3 naprawy nawet. Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='65492' date='29.10.2007, 15:42 ']Tylko tu mam na myśli LCD. I warto wymienić, że usterkowość modeli Toshiby to 1-2% a Sharpa....n/c. Sharpowi tych marnych modeli trafilo sie naprawdę wiele. co tu porównywac. Ile osób miało juz po 2-3 naprawy nawet.[/quote]
hmmm wiesz lcd, crt co za różnica to urzdząnie elektroniczne i to... jeden model może wyjść inny nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezy001' post='65475' date='29.10.2007, 14:20 ']No ja do końca walczyłem ze sobą pomiędzy xl2 i z3030 i powiem szczerze, że taki strasznie pewien, że dobrze zrobiłem nie jestem. Myślę jednak, że żadnego wyboru bym nie żałował oba te TV są po prostu dobre.

Zacznę od xl2
Model xl2 był uważany za najlepszy na 2 miesiące przed tym jak go ktoś zobaczył w realu :P . To niby żadna wada, ale podejrzliwy jestem z natury.
Jest ładniejszy to fakt i zaleta
Ma lepszy czas reakcji matrycy – papierowa zaleta bo zgadzam się z tymi którzy twierdzą że elektronika jest ważniejsza.

Toshiba
Najlepsze 100Hz w LCD (podobno)
Cały zestaw polepszaczy, które działają poprawnie, czyli faktycznie poprawiają obraz – to sprawdziłem też sam
24p 5:5 pull down czyli 120Hz – podobno optymalny sposób wyświetlania 24p
Ogólnie prawie wszyscy się zgadzają, że ma najlepszą elektronikę w tym przedziale cenowym
Bardzo dobra współpraca z PC (też podobno, ale w oparciu o testy)
Bardzo dobre opinie wszędzie gdzie czytałem (zachodnie fora też)
Głośniki Onkyo
Obrotowa podstawa
1 cal więcej
Rewelacja w SD (patrzyłem na bardzo słaby sygnale w Saturnie i dla mnie lepiej świecił niż plazmyw tym przedziale cenowym)
We wszystkich testach, jakie widziałem wypadał super (nawet test na sąsiednim forum gdzie rządzi Sharp jest więcej niż pochlebny)
Do tego jest trochę tańszy[/quote]

Dzięki za to spojrzenie "normalnego" nie maniaka przed dokładnym poznaniem TV - bezcenne :)
Pozwolę sobie przyłączyć sie do innych i prosić Cię atakże innych użytkowników o dalsze wrażenia i nie zdawkowe opisy

Miałem XD1 widziałem jak testowano nowe modele a poszukuję konkurenta i następcy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzilbym w Toshibie Z, nast rzeczy:
- skad jest panel, Samsung czy Chiny, bo jest problem z stuck i dead pixelami (typ panelu)- w Anglii wymieniaja nawet za 1 pixel
- czy ustawienia sa zapamietywane dla wszystkich wejsc - w X nie byly
- czy buczy zasilacz - tak pisza na avf
- co z jakims dziwnym paskiem na dole po podlaczeniu do komputera-avf
- pionowy pas przez srodek - na jasnym tle - banding? -avf
- ostrosc na minus 7 - zeby nie bylo artefaktow na SD - avf


[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=612812&page=38"]http://www.avforums.com/forums/showthread....812&page=38[/url]

Dla mnie na razie wystarczy. Jak widac trudno jest o ideal. Wszystko zalezy od percepcji.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym chcial wiedziec czy ta toshiba potrafi sama dopasowywac sie do 16:9 w formacie 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...