Skocz do zawartości
rysiul

Philips 32PW9551 a komputer - wybór złącza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w podłączaniu tego tv do kompa? Jak najlepiej to zrobić - jakiego złącza użyć/wybrać aby uzyskać obraz HD oglądając filmy w wysokiej rozdzielczości? Właśnie czeka mnie zakup laptopa i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę. Wiem, że niektóre karty graficzne wspomagają wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości obsługując niektóre kodeki. Wiem również, że wystarczy dość szybki procesor - ale jak szybki? Raczej będzie to core duo lub core 2 duo powyżej 1,6 GHz - nie wiem czym się one zbytnio różnią. Niektóre z laptopów posiadają złącze HDMI - czy stawiać wyłącznie na taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do złącz to za dużego wyboru nie masz. Musisz szukać laptopa z hdmi albo dvi.
Dwurdzeniowy procek powinien sobie bez problemu poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='65267' date='27.10.2007, 22:09 ']Co do złącz to za dużego wyboru nie masz. Musisz szukać laptopa z hdmi albo dvi.
Dwurdzeniowy procek powinien sobie bez problemu poradzić.[/quote]
czy będzie między nimi jakaś różnica w podłączeniu do tego właśnie telewizora w którym podobno hdmi szwankuje?
a co z d-sub (vga) - da się to jakoś podłączyć?

czy dwurdzeniowy procesor będzie wykorzystany w pełni (oba rdzenie)? bo niewiele aplikacji obsługuje więcej niż jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja podłączałem kablem dvi-hdmi z PC, karta Geforce 7600 i nie było żadnych problemów. Nie wiem gdzie słyszałeś ze hdmi szwankuje.
Vga niestety nie da rady. Teoretycznie jest chyba kabel [url="http://www.allegro.pl/item257199411_kabel_component_vga.html"]TAKI[/url], ale on działa w drugą stronę.

Co do procka, u mnie na laptopie T7200 i 2 gb ram, nie ma problemów z HD, na PC z Athlonem 3000 i 1,5 gb ram narazie też wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czysty w jakim sensie ?
Zakłóceń nie było. Jeśli chodzi o czytelność czcionek, czy używanie jako monitor to absolutnie się nie nadaje. Natomiast filmy/gry rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki już wszystko wiem.
Czyli do montażu video średnio się nadaje. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='65319' date='28.10.2007, 12:14 ']Dzięki już wszystko wiem.
Czyli do montażu video średnio się nadaje.[/quote]
dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='65311' date='28.10.2007, 10:56 ']Nie wiem gdzie słyszałeś ze hdmi szwankuje.[/quote]
czytałem na tym lub konkurencyjnym forum

czy połączenie DVi-component da innej jakości obraz niż hdmi-hdmi lub dvi-hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]czytałem na tym lub konkurencyjnym forum

czy połączenie DVi-component da innej jakości obraz niż hdmi-hdmi lub dvi-hdmi?[/quote]

Chyba były jakieś problemy przy połączeniach z n-boxem, ale problem został rozwiązany software'owo, ale nie wiem bo nie mam "n".

Component to jest połączenie analogowe, więc tu znaczenie będzie miał już kabel, jego jakość, zakłócenia itd.
Dvi-Hdmi wszystko idzie cyfrowo więc tutaj kabel nie ma w sumie znaczenia (chyba), ja mam za 30 pln i jest ok. Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda kwestia ustawienia rozdzielczości na kompie w celu dopasowania do tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu jest problem, bo niestety 720p czyli 1280x720 nie zmieści sie w całości na ekranie.
Maksymalna rozdzielczość jak wchodzi bez obcinania to około 1168x664 czy jakoś tak, nie chce mi się sprawdzać teraz.
Ja filmy w 720p puszczam jednak w 1280x720, i mam trochę obcięte boki ;).

musisz mieć dobry sterownik do karty, który pozwala uzyskać w sumie dowolne rozdzielczości i jest git, po puszczeniu
sampli w 720p nawet moja kobieta zobaczyła różnice, więc to naprawdę wygląda dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego się nie mieści? myślałem, że ten tv daje radę z HD 720 albo przynajmniej to jakoś przeskaluje - a jak to będzie z tvhd - też obcina?

watro byłoby też wybrać odpowiednią kartę aby właśnie nie mieć problemów ze sterownikami i rozdzielczością oraz szybkością odtwarzania (wiem, że niektóre karty pomagają "dekodować" obraz HD i niestety nic więcej na ten temat) - szczególnie gdy się ma możliwość wyboru, kupując nowego laptopa

warto by zastanowić się też nad sposobem podpięcia dźwięku do wzmacniacza (jakie złącze powinno być w kompie?), choć na początek będę musiał ograniczyć się do zestawu komputerowego 5.1 np Genius SW-HF 5000 i tu powstaje kwestia zakupu zewnętrznej karty z trzema wyjściami stereo/jack

jakieś sugestie/porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do podłączenia przez dsub - są kable z wyjściem na component jak i scart (na allegro po ok 60 zł) -ale jak z jakością i możliwościami tv przy sygnale na tych złączach? gdzieś przeszło mi przed oczami, iż ma znaczenie które złącze w tym tv się wybierze gdyż nie każde ma takie same możliwości
a ponawiam pytanie, gdyż wiele laptopów nawet tych nowych ze średniej półki cenowej ma tylko wyjście vga/dsub oraz tv-out (co to za złącze?) i nie wiem czy jest sens usilnie wyszukiwać tych z dvi lub hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv out to s-video. Przynajmniej na mojej Gainward GF 6600 GT :P

Ja miałem coś takiego [url="http://www.allegro.pl/item270279727_svideo_2rca_scart_2m_24k_ofc_av_nowy_gw_fv.html"]http://www.allegro.pl/item270279727_svideo...nowy_gw_fv.html[/url], tylko, że Prolink i 7,5m ..... Divx zwykłe wyglądały całkiem spoko (bo na tym połączeniu działa P+), a HDTVRip to już był niemalże miód (jak na DIVX oczywiście). IMO lepiej niż na gnieździe HDMI bo działały polepszacze. Sample HD puszczam DVI-HDMI + audio,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...