Skocz do zawartości
Cezy001

Toshiba z serii ZF

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem ze wielu kolegow czeka na 40 i 52 calowe.
Juz nie dlugo beda w sprzedazy. :P
[url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_3_id3_264.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def..._3_id3_264.aspx[/url]
[url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_2_id3_263.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def..._2_id3_263.aspx[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretne pytanie - czy w ZF można stopniować funkcje 100Hz (tak jak w Samie F86, który ma 3 stopnie), czy jest tylko on albo off ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Funkcja 120Hz w Toshibie nazywa się Active Vision M100. W tym trybie masz on i off. Ale stopniowania można dokonań w drugiej funkcji "Stabilizacja obrazu". Tam masz 3 opcje: Standardowy, Wygładzony i off. Toshiba doszła do takiej perfekcji 120Hz, że najlepiej mieć AV na on i wygładzony. I to jest najlepszy wybór. Najbardziej dopracowany tryb 120Hz ze wszystkich TV jakie znam wśród LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Gmeru[/b] a jaki jest obraz SD?
Jedyne opinie sa od [b]artsat_kris[/b] który jednak ma 42 cale wersji Z i porównuje je do 46 ZF co może być trochę subiektywne ponieważ kazdy sie przyzwyczaja do swojego TV i wówczas porównanie do innych jest nieobiektywne.
To tak jak z autem jak człowiek przyzwyczai sie to zawieszenia własnego to później każde inne jest albo za twarde albo za miękkie a może to własnie to my mamy twarde a inne jest ok.
Napisz jak dithering na sygnale SD na tym LCD, ponieważ wg. specyfikacji posiada
[i]Real Digital Picture / FULL 10 Bit Processing
[/i] więc do 24 bitów jeszcze daleko kilka lat będzie trzeba poczekać

Poniżej zdjęcie pokazujące o co mi dokładnie chodzi
Obrazek GIF: oryginalny (paleta 24-bitowa), (na dole po lewej stronie) detale oryginalnej wersji, oraz (po prawej stronie) obraz poddany procesowi ditheringu (paleta 8-bitowa), przedstawia utratę kolorów i detali.
[img]http://i.digipedia.pl/pict/5432_b.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek k mialem Toshibe Z i ZF moglem oddac Z lub zamienic na ZF poniewaz kupowalem w niemczech i ma 14 dni na zwrot towaru ale mnie sie bardziej podoba obraz na Z oraz ta ramka bardziej klasyczna w Z ale to moja opinia kazdy ma swoje odczucia a wersja Z od ZF ruzni sie tylko ramka i matryca ze ma samsunga reszta idetyczna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
W instrukcji jest jeszcze napisane ( całej dokładnie nie przeczytałem) że :
wybór xvYCC(zakres barw w stosunku do konwencjonalnych aplikacji video) dostępny jest tylko w modelach serii ZF 355.
Zapewne jest jeszcze więcej drobnych różnic między tymi modelami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskich
model ZF40' jest już na oficjalnej stronie Toshiba w Niemczech.
Na stronie Toshiba Polska nie ma słowa o serii ZF.
Czy ktoś ma jakieś konkretne informacje?
Nie mogę się doczekać 40 calowej ZF.

P.S. To mój pierwszy post jeśli namieszałem coś w sferze technicznej proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a u mnie od 3 stycznia stoi w pokoju 46ZF355DG, jestem bardzo zadowolony, biały jest biały, czarny jest czarny, podbicie czerni mam wyłączone, wygłądzony i Active Vision M100 na on. Wszytko jest super, odbieram cyfrę+ (przez euro), jutro przychodzi ampli AVR347 i kabelki HDMI, więc obraż się pewnie poprawi ;) Acha, nie ma żadnych kątów, jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wdzialem ZF i Z stojace obok siebie. ZF jest piekna, bez dwoch zdan jej design robi wrazenie na tle innych tv. Sam posiadam Z3030 i jestem bardzo zadowolony, za kazdym razem jak odpalam film hd to pieje z zachwytu :rolleyes: Gdybym mial teraz kupic tv kupilbym raczej ZF ze wzgledu na design. Gdy patrzylem na te dwa tv (sygnal z tego samego zrodla) to Z miala lepszy obraz jak dla mnie, niestety nie moge powiedziec czy to kwestia kalibracji, czy obydwa tv byly a ustawieniach defaultowych ale Z wydawala sie miec obraz bardziej "dokladny" i tu np. gdzie byla scena tafli zoltych kwiatkow na Z bylo widac detale a na ZF wszystko juz wygladalo raczej jak jedna wielka zolta tafla niz pole zasiane kwiatkami. ZF wydawala sie miec obraz mniej naturalny bardziej nasycony kolorami, byc moze to kwestia kalibracji. Tak jak napisalem nie wiadomo czy tv byly na ustawieniach defaultowych ale jakbym mial oceniac po obrazie ktory wybralem to wybralbym Z. Mysle ze Z czy ZF... co za roznica obydwa "smażą" oczy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbunio to dobze ci sie wydawalo :rolleyes: Z ma lepsza jakosc obrazu ze wzglendu na matryce SIPS.Mialem 46ZF pare dni w domu i testowalem obecnie jestem posiadaczem 42Z.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artsat_Kris obiecsłeś nam zdjęcia ZF jeśli je masz to wstaw je bardzo proszę!
Postawiłem na ZF a teraz zaczynam się zastanawiać.
Napisz jeszcze parę słów czy różnica między Z a ZF jest widoczna czy mało wyczuwalna.
Boję się tych kątów w Z ponieważ TV będzie stał w salonie i będzie oglądany z kilku miejsc, tylko jedno jest na wprost ekranu.Nie jestem HD maniakiem(jeszcze?),ale chciałbym być zadowolony za tak duże pieniądze.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie spokojnie. Gmeru obiecał na dniach porównanie Toshiby Z i ZF więc nie ma co pamikować. Dowiemy się pewnie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem Z3030 i ZF355 w mieszkaniu obok siebie i wybrałem ZF mimo że nie było zbyt dużo czasu do szczegółowych ustawień tych LCD.Miałem też (sprzedałem przed Świętami) LCD Sharp 42RD , więc jakieś porównanie odbieranego obrazu moim zdaniem mam.Toshiby podłączone pod Nrecordera i obraz w ZF naprawdę super (Zetka też bardzo dobry).Czerń w tej matrycy jest naprawdę ;czerna; kąty nie istnieją a cieńka ramka? to trzeba TV ustawic w mieszkani aby docenic w pełni jej wygląd.Liczę dni aby w pełni ; dobrac ; się do pełnych ustawień tej Toshibki. Naprawdę jestem zadowolony z wyboru tego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,
czy ktoś może dać namiary gdzie można kupić tośke 46zf355...
już niemoge sie doczekać kiedy i u mnie zawiśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]PANOWIE Z I ZF TRZEBA MIEC PODLACZONE ROWNOCZESNIE DO NP 2X HUMAX 2000 I WTEDY ZOBACZYCIE KTORY LEPIEJ CHODZI.... NA KANALACH SD JAK I HD,ZRESZTA NA N-BOX TEZ ROBILEM PORUWNANIE I NA HD DVD TOSHIBA.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zander wejdż w Ceneo albo w google i wklep DIGITALO.pl oni mają w ofercie ZF46 za 8799zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo pytanie czy roznice miedzy Z i ZF byly wyczowalne... Szczerze to ja rzucilem lewym okiem i juz widzialem ze Z lepiej daje;) Nie sa to roznice ogromne:) zalezy od podejscia ogladajacego. ZF wydawala sie bardziej kolorowa i to zauwazyla tez moja dziewczyna ktora stwierdzila ze ZF ladniej swieci, dopiero jak jej powiedzialem zeby sie skupila bardziej na obrazie przyznala mi racje i powiedziala ze jednak moj tv czyli Z jest lepszy-to chyba nie zle...:P:)) podsumowujac ZF byla bardziej kolorowa przez co mniej szczegolowa wzgledem Z. Co do czerni to nie zauwazylem zeby byla nie czarna badz jakas granatowa, porownujac z innymi lcd czern w Z jest naprawde super jak na ta technologie oczywiscie. Jedyny minus ta katy ale ten temat jest juz oklepany. Nie wiem jak wyglada sprawa katow i czerni w ZF ale ogolnie rzecz biorac to co by nie kupic i tak czlowiek bedzie zadowolny :)

Grzymek72 : napisales ze nie jestes hd maniakiem... :) uwierz mi to sie zmieni poz akupie toshiby :)) wystarczy pierwszy lepszy film 720p nie mowiac o 1080p i bedziesz uzalezniony:D HD badz full w toshibie to taki maly orgazm dla oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja od tygodnia użytkuje 46ZF i powiem że jestem bardzo zadowolony, myślę że jestem już bliski końca kalibracji (wg mnie oczywiście, biorąc pod uwagę warunki panujące w moim mieszkaniu). Obraz jest b. dobry, głębia, nasycenie kolorów jest bez zarzutu. Czarny jest dla mnie czarny, oglądam cyfrę+ przez na razie ferdka 7018 po Euro. Obraz jest b. dobry, w przypadku programów ze słabszym sygnałem jest dobrze. Poprawi się jak będzie nowy tuner HD i pójdzie po cyfrowym kabelku. Wygląd TV -jak dla mnie- świetny, żona i dziecko bardzo zadowoleni. Przyznam szczerze że zanim go włączyłem u siebie bałem się co powie druga połowa (jest uczulona na obraz) i po włączeniu i szybkim ustawieniu powiedziała że obraz jest normalny (tak jak na moim 3 letnim Sony Trinitron 29 cali). Możecie sobie wyobrazić jak mi ulżyło. Jeśli ktoś jest niezdecydowany to naprawdę polecam.
Przed zakupem miałem przed sobą 3 TV - z3030, XF355 i ZF. Powiem tak, sygnał w SD był bardzo porównywalny we wszytkich, o HD nie wspomnę - wszyskie super. Jednak patrząc na te kąty, jak dla mnie najlepiej wypadła ZF, choć XF z tą samą matrycą było podobnie. Jednak brak 120 Hz to duży minus.
Podłączyli mi też film na HD DVD i tu powiem że dla mnie lepszy obraz na ZF w sosunku do Z. Dlatego po ogladaniu ze wszystkich stron wybrałem ZF.
Niezdecydowanym polecam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
@gilek1975 pochwal się swoimi ustawieniami ZF , bo ja nie mogę jeszcze dobrac się do ustawień mimo że mam już ze trzy tygodnie ZF w domu.Cały czas brak czasu na ustawienia, a tak przy Twojej pomocy szybciej będę się cieszył super obrazem.
Swoją drogą to nasz ; Wódz; chyba zebrał już po Świętach siły i wrzuci nam teścik tej Toshibki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gilek1975' post='78247' date='09.01.2008, 15:40 ']Witam, ja od tygodnia użytkuje 46ZF i powiem że jestem bardzo zadowolony, myślę że jestem już bliski końca kalibracji (wg mnie oczywiście, biorąc pod uwagę warunki panujące w moim mieszkaniu). Obraz jest b. dobry, głębia, nasycenie kolorów jest bez zarzutu. Czarny jest dla mnie czarny, oglądam cyfrę+ przez na razie ferdka 7018 po Euro. Obraz jest b. dobry, w przypadku programów ze słabszym sygnałem jest dobrze. Poprawi się jak będzie nowy tuner HD i pójdzie po cyfrowym kabelku. Wygląd TV -jak dla mnie- świetny, żona i dziecko bardzo zadowoleni. Przyznam szczerze że zanim go włączyłem u siebie bałem się co powie druga połowa (jest uczulona na obraz) i po włączeniu i szybkim ustawieniu powiedziała że obraz jest normalny (tak jak na moim 3 letnim Sony Trinitron 29 cali). Możecie sobie wyobrazić jak mi ulżyło. Jeśli ktoś jest niezdecydowany to naprawdę polecam.
Przed zakupem miałem przed sobą 3 TV - z3030, XF355 i ZF. Powiem tak, sygnał w SD był bardzo porównywalny we wszytkich, o HD nie wspomnę - wszyskie super. Jednak patrząc na te kąty, jak dla mnie najlepiej wypadła ZF, choć XF z tą samą matrycą było podobnie. Jednak brak 120 Hz to duży minus.
Podłączyli mi też film na HD DVD i tu powiem że dla mnie lepszy obraz na ZF w sosunku do Z. Dlatego po ogladaniu ze wszystkich stron wybrałem ZF.
Niezdecydowanym polecam i pozdrawiam.[/quote]

No i tak właśnie jest. Czerń i kąty to jest to co rzuca się od razu w oczy. Widać, że dało się to innym rodzajem panela dopracować jeszcze bardziej (dużo lepiej, dużo). Dlatego właśnie jak ktoś ma kasę to total wypas ma na ZF. A to, że ktoś widzi biel mniej białą albo inne szczegóły to prawie nie da się tego dostrzec jak się patrzy raz na Z raz na ZF. Czarny to to co zawsze jest najważniejsze w LCD. (no w pierwszej trójce spraw)

[quote name='diana' post='78265' date='09.01.2008, 16:52 ']Witam
@gilek1975 pochwal się swoimi ustawieniami ZF , bo ja nie mogę jeszcze dobrac się do ustawień mimo że mam już ze trzy tygodnie ZF w domu.Cały czas brak czasu na ustawienia, a tak przy Twojej pomocy szybciej będę się cieszył super obrazem.
Swoją drogą to nasz ; Wódz; chyba zebrał już po Świętach siły i wrzuci nam teścik tej Toshibki.[/quote]

Będzie będzie ale w swoim czasie. W najbliższym czasie pójdzie coś bardziej ekonomicznego 120Hz bo nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby ładować w kolosy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Gmeru[/b] a jest możliwość aby zrobić małą sonde z głosowaniem dotyczącym najbardziej wyczekiwanych testów sprzętów możliwych do przeprowadzenia przez was. Ze strony forumowiczów i ich głosów bedzie można okreslic jakie jest zainteresowanie poszczególnymi sprzętami, czyli czym forumowicze są zainteresowani, powiem szczerze że mnie też interesuje ten TV i czekam na test z niecierpliwościa ale masz racje może takich jak ja jest niewielu ale porównując aktywność na obu forach dot. modeli Toshiby zainteresowanie jest bardzo duże.
Tak czy inaczej z góry dziekuję za test.. Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='78286' date='09.01.2008, 20:36 ']No i tak właśnie jest. Czerń i kąty to jest to co rzuca się od razu w oczy. Widać, że dało się to innym rodzajem panela dopracować jeszcze bardziej (dużo lepiej, dużo). Dlatego właśnie jak ktoś ma kasę to total wypas ma na ZF. A to, że ktoś widzi biel mniej białą albo inne szczegóły to prawie nie da się tego dostrzec jak się patrzy raz na Z raz na ZF. Czarny to to co zawsze jest najważniejsze w LCD. (no w pierwszej trójce spraw)



Będzie będzie ale w swoim czasie. W najbliższym czasie pójdzie coś bardziej ekonomicznego 120Hz bo nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby ładować w kolosy :rolleyes:[/quote]


Gmeru uwiez jest ruznica widoczna jesli masz dwa te modele przed soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyczekuje testu modelu ZF
Szykuje się do zakupu nowego TV, a wybór ciężki jest :)

Wie ktoś kiedy Samsung i Sony wprowadzą jakieś nowe modele ?

Chłopaki, gdzie zakupiliście swoje ZF'ki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...