Skocz do zawartości
Cezy001

46 - 52 cale - konieczna dobra współpraca z PC

Rekomendowane odpowiedzi

46 - 52 cale - konieczna dobra współpraca z PC


Czytam/kupuję TV od kilku miesięcy i już kilka razy zmieniałem podejście do tematu. Zauważyłem, że im więcej wiem tym trudniej mi wybrać. Np. kiedyś chciałem tylko Full HD LCD teraz nie jestem pewien ani tego, że ma być LCD ani tego, że musi być Full HD. Ostatecznie moje wymagania formułuję następująco:

1. Rozmiar 46-52 cale. Mam około 3,5 metra do TV.
2. Dobry obraz w SD z satelity. Aktualnie Polsat Cyfrowy (jak będzie dobry w SD to HD nie będzie kłopotu na pewno). Świadomie piszę dobry a nie bardzo dobry bo drobne wady w tej kwestii zniosę jak mężczyzna :).
3. Bezproblemowa współpraca z PC i konsolą – ten temat to horror szczególnie w kwestii PC. Mało, kto to testuje, w sklepie nie da się sprawdzić a dokładna lektura instrukcji jest zazwyczaj miażdżąca. Np. ostatnio czytałem o Sharp XL2 ten nowiutki model, który był na mojej krótkiej liście ma cytuję „ograniczoną zgodność z komputerem PC” i nawet po HDMI nie akceptuje 1920x1080. Jak mam nie akceptować to po co mi Full HD wolę HD Ready będzie bez „overscanu” no i PC będzie mógł być 2 razy słabszy / tańszy. Tutaj nie jestem pewien jak tryb 1080p/24p ma się do kwestii konsoli. Czytałem o tym, ale nie jestem pewien konkluzji. Tego punktu to mi chyba nawet prezentacja nie rozwiąże.
4. Komplet złącz (3 HDMI 1,3 – component - PC-in, cyfrowe audio-out). Uważam, że to kluczowe do używania TV w dłuższej perspektywie i znacznie ułatwia jego codzienne użytkowanie.
5. Cena do 10k chociaż najchętniej 8k
6. Pobór mocy – mniej niż 500W
7. Wife’s factor – no tutaj na pomoc nie liczę :)


Poza ceną to na pierwszy rzut oka najnowsze plazmy Pioneer z serii 508 spełniają moje oczekiwania. Jak nie znajdę takiego co spełnia te warunki to będę czekał aż pionek stanieje.
Liczyłem na XL2 ale:
[url="http://esupport.sharp.pl/html/om/index.php?StartRec=10&ListLimit=10&Lang=%&TemplateLang=pl&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&SearchString=xl2"]http://esupport.sharp.pl/html/om/index.php...earchString=xl2[/url]
strona 38

Może Samsung 46F86 ?
Może PHILIPS 47 PFL 9732D ?
Może jednak jakaś plazma? (w PDP się słabiutko orientuję)

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm mam młodszego brata sharpa XL2 czyli X20E i podłaczonego mam do kompa kablem dvi-hdmi i bez problemów leci mi 1080p (taki sygnał pokazuje sam tv), fakt po componencie szlo z kompa uzyskać tylko 1080i (i taka dziwna ramka do okoła całego obrazu, obraz zajmował gdzieś ok 85%). Mam kartę nvidię 8800gtx i pod windowsem xp zero problemów (inna bajka to vista 64, tu nie da sie uruchomić systemu, po śledztwie i wielu testach udało mi się ustalić, ze to wina sterowników nvidii, tego problemu nie ma z kartą ati (testowałem 2900pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Rozważ takie , wg. mnie wyróżniające się konstrukcje :

PLAZMA - Samsung PS-50P96F
LCD - Toshiba 47Z3030D

Spełniają wszystkie współczesne wymagania .
( ceny : www.idealo.de )

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...