Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

tuthmozis nie mogę znaleźć wzmianki czy ten philips posiada tuner DVB-T mpeg 4 czy tylko mpeg2. W Niemczech mają mpeg2 i ten tv jak wspominasz ma napisane, że w Niemczech działa u nas w Polsce mamy mpeg4 i to może być powód, że nie możesz odbierać DVB-T. A co do DVB Sticka nie mam pojęcia czy to działa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7862 ma MPEG2 - czwórki nie ma. Wiem bo mam :)

O DVB stick nie słyszałem, ale kilka (naście, dziesiąt) stron temu dyskutowano o przystawce do tego telewizora, co dekoduje mpeg4 do mpeg2, który telewizor obsłuży. Przystawkę, jak rozumiem "wtyka" się w gniazdo ci z tyłu telewizora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7862 ma MPEG2 - czwórki nie ma. Wiem bo mam :)

O DVB stick nie słyszałem, ale kilka (naście, dziesiąt) stron temu dyskutowano o przystawce do tego telewizora, co dekoduje mpeg4 do mpeg2, który telewizor obsłuży. Przystawkę, jak rozumiem "wtyka" się w gniazdo ci z tyłu telewizora ;)

Na Allegro są dostępne moduły:

"Nowy moduł telewizji cyfrowej nadawanej w standardzie MPEG-4 zbudowany jest w oparciu o najnowszy procesor NP4 firmy Neotion. Ma postać wielkości karty kredytowej. Konwertuje sygnał telewizji cyfrowej nadawany w standardzie MPEG-4 do postaci zgodnej ze standardem MPEG-2. "

http://www.rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf tu w liście telewizorów, do których pasuje ww moduł jest też nasz telewizor.

Tylko jest pytanie, jak będzie sobie radził ten moduł w przypadku kanałów HD, a takie z pewnością się znajdą wcześniej czy później w ofercie telewizji naziemnej.

Ja zdecydowałam się na zakup Opticuma 9600 HD TS i żadnych problemów i kombinacji nie mam.

Ten telewizor to był jednak udany zakup. Sławku, dzieki za poradę w wyborze ;) Test był przekonujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z szanownych forumowiczów miał przyjemność używania/testowania tego modułu dekodującego MPEG4 do MPEG2 Neotion NP4+ FTA w porcie CI w 32PFL7862D ?

Jeśli ktoś ma ten moduł to gorąca prośba o zamieszczenie zdjęć z działania tego modułu (setup w telewizorze + screen jak wyglada przykladowy program z DVB-T).

Czy dźwięk AC3 też jest dekodowany czy jest pass-through do MPEG2 ?

I czy faktycznie karta nie poradzi sobie z dekodowaniem sygnalu HD tylko SD ?

Zgodnie z poniższym PDF-em wyglada na to że tylko SD :( -> http://www.neotion.com/media/images/neotion_converter_module.pdf

http://sklep.rwt.pl/produkt/Neotion_NP4+_FTA-16.html

Swoja droga ciekawe że RWT firmuje te dekodery swoim logo na odwrocie -> http://allegro.pl/modul-tuner-mpeg-4-np4-firmy-neotion-radom-i1387116854.html

Pozdrawiam

FoX

UPDATE:

Dostałem odpowiedź z RWT apropos mozliwosci dekodowania sygnalu HD z DVT-T w module Neotion NP4+ FTA:

Witam,

Moduł o który Pan pyta konwertuje tylko programy SD. Konwersja programu HD wymagałaby od procersora modułu ok.4x większej pracy, co w warunkach modułu w postaci karty jest niewykonalne. W tej chwili nie ma takich modułów, a zanim by się mogły pojawić, problem Mpeg4 sam się rozwiąże wraz z wymianą telewizorów.

Pozdrawiam

Krzysztof Deja

....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorry, ze odkopuje temat, ale mam problem.

Spalilo mi sie wyjscie HDMI w Playstation 3, wiec kupilem component by moc dalej z konsoli korzystac bez placenia 300+ zlotych serwisowi, jest jednak maly problem, nie mam dzwieku.

Podlaczam component jak bozia przykazala, ale TV nie chce przerzucic dzwieku z Audio in L/R na EXT 3 mimo, ze w opcjach 'instalacji' ustawilem by Audio in L/R wychodzilo na EXT 3. Co najsmieszniejsze dzwiek jest, ale na kanale Side/Strona.

Ktos ma jakis pomysl jak to naprawic/poprawic by wymusisz wyjscie audio na wlasciwy port?

Aktualizacje TV juz robilem za pomoca tego biosa.

Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez KKRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się chyba w PS3 ustawia, żeby dźwięk szedł przez komponent? Może PS3 ci nie wysyła dźwięku? Skąd wiesz, że TV nie przestawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dzwiek z componenta jest, ale na kanale Strona/Side odpowiadajacemu panelowi z boku TV, zreszta napisalem to w poprzednim poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam pewien problem z tym tv, otóż zakupiłem moduł CI do ogladania MPEG4 z naziemnej, jednak po uruchomieniu automatycznej instalacji kanałów AUTOMATYCZNE WYSZUKIWANIE telewizor zaprogramowal mi tylko kanały analogowe i nic więcej. Malo tego z menu tv zniknęły mi bezpowrotnie wszytsko co dotyczyło cyfrowej telewizji naziemnej, wszystkie opcje jak również w samym menu INSTALACJA nie mam juz tej zakładki Strefa Czasowa, został mi tylko Jezyk menu, znikło mi: Preferowany dżwięk, Preferowane napisy, Słabosłyszący, Nie mam juz tez zakładki: Tryb cyfrowy odbiór testowy. Nie pomogła ponowna instalacja softu.. Czy ktos może mi pomóc? moze w menu serwisowym cos sie "wyłączyło" bardzo bym prosił o pomoc doswiadczonych kolegów, tak jakby wykasowało cały tuner DVBT i wszystko co z nim związane

Edytowane przez RafalKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam poownie, juz sobie poradziłem z problemem, trzeba wejść w tryb serwisowy i tam DVB-T dać na ON i wszystko wróciło do normy, z drugiej strony nie mam pojecia dlaczego sie tak stało że sie ta opcja wyłączyła, z takich moich obserwacji to osobiście nie polecam tych modułów, szkoda na to pieniedzy, to powinno kosztowac max 30zł, ale jest to tylko moje odczucie, mam mozliwość zwrotu tego "czegoś" i w poniedziałek to zrobię, zraziłem sie dlatego że nieźle mi to nakopało w TV i zanim do tego doszedłem to straciłem pół weekendu :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, jestem tu nowy :)

Mam kłopot z podłączeniem tego TV z dekoderem Cyfrowego Polsatu o numerzez HD5000. Podłączenie poprzez kabel HDMI powoduje, że mam swobodny dostęp do menu dekodera ale nie mam ani obrazu ani dźwięku.

Dekoder i wszystkie kable sprawdziłem w serwisie i są OK, wszystko działa. Najciekawsze jest to, że jak podłaczę dokoder do TV poprzez eurozłącze, to wszystko jest OK.

Przetestowałem wszystkie 3 wejścia HDMI, menu TV znam już chyba na pamięć :unsure: i po prostu nie wiem, czy się nie da, czy ja nie umiem znaleźć?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część postów przeczytałam, ale nie trafiłam na problem z EPG. Na elektrodzie przy innym typie Philipsa, radzą zmienić ustawienie kraju na Finlandię. Pomogło o tyle, że pojawiła się tabela EPG, ale nazw programów brak. Mam dokupiony moduł, oprócz HD reszta chodzi, ale ten typ tak ma. Czy komuś udało się skutecznie uruchomić EPG? Podobno powinien pokazywać 7 dni do przodu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Jeżeli ktoś tutaj zajrzy, a będzie wiedział co zrobić z moim problemem, bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ustawiłem w menu serwisowym MPEG4 na ON. Odbiornik do czasu wyłączenia odbierał jak zawsze, wszystko było OK. Jednak po wyłączeniu i próbie kolejnego włączenia, nie uruchamia się :-( Jest tutaj ktoś, kto spotkał się z takim przypadkiem?......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może ponownie wrzucić gdzieś soft o numerze 18? Planję poeksperymentować trochę z aktualizacją. Mam problemy z Raspberry Pi podłączonym do Onkyo SR578 i właśnie do tego TV. Objawiają się one brakiem obrazu podczas oglądania materiału z Pi. Dzieje się najczęściej podczas przeglądania menu XBMC. Podłączając Pi bezpośrednio do TV wszystko jest w porządku, zero braków obrazu. Zastanawiam się czy aktualizacja do 22 coś zmieni, jednak gdyby jakość obrazu na prawdę w jakiś sposób się pogorszyła, chciałbym mieć możliwość do powrotu do 18, którą w tej chwili mam wgraną.

Edytowane przez JeDaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym prosić o firmware 018. Niestety odkąd posiadam ten TV mam wgraną wersję 022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od października 2007 philips 32PFL7862D/10 przepracował ponad 19000 godzin. Zero awarii, obraz jak na nowym tv.

Spokojnie doczekam na płaskie oledy za 5000 zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuugiej przerwie. TV ma już ponad 10 lat i kilkadziesiąt tys. godzin pracy. Podświetlenie nadal działa super bez oznak wypalenia świetlówek.

Ogolnie TV działa jak w dniu zakupu a nawet lepiej dzięki nowym softom. Pilot na przyciskach smd jak w smartfonach przycisk home jest ZAJE...Y!!!

Tak powinny wyglądać piloty w TV powyżej 3tys. zł a nie jakieś tandetne plastyki i przyciski na gumkach.

Obecnie na naziemnej TV i kanałach HD łapanych zewnętrznym dekoderem obraz wygląda nie gorzej niż na najnowszych TV.

Dzięki odtwarzanym formatom mkv i innym na TV można oglądać z wysokim bitrate materiały wideo i wtedy jest perfekcyjny obraz.

Świetnie spisuje się w roli monitora komputerowego razem z Radeonem HD 5770-obraz i dźwięk po hdmi. Wcześniej na karcie NV 9600GT po kablu DVI-hdmi obraz był podobnej jakości ale bez dźwięku. Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu zmiany tego TV na coś nowszego ponieważ TV  często gra sobie do późnych godzin nocnych u mojej mamy :D

Mama z takiego zestawu jest bardzo zadowolona i dziwi mi się jak ja coś na laptopie widzę takie to małe XD

Jedyna wada to input lag w grach ok 150ms i gdyby nie to nie wymienił bym go na Samsunga z 3 krotnie mniejszym opóźnieniem.

Z perspektywy czasu ten TV okazał się świetnym wyborem nawet jeśli natywnie nie wspierał MPG4.

Sam przymierzam się do zakupu OLEDa Philipsa POS9002. Ambilight i Android (może nawet będzie root) przechylają szalę nad LG.

OLED trzeba już  poznać organoleptycznie w na żywo i się przekonać o różnicach pomiędzy matrycami LCD z podświetleniami ledowymi, jak i wynalazkiem Q dot, gdzie widać ogromną różnicę pomiędzy zwykłymi LCD a nowymi Samsunga z kropkami kwantowymi. Jednak pomiędzy kropkowanym podświetleniem a OLEDem nadal jest wyraźna różnica w jakości obrazu ale w cenie już takiej przepaści nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jedrek_LCD napisał:

Witam po dłuugiej przerwie. TV ma już ponad 10 lat i kilkadziesiąt tys. godzin pracy. Podświetlenie nadal działa super bez oznak wypalenia świetlówek.

Ogolnie TV działa jak w dniu zakupu a nawet lepiej dzięki nowym softom. Pilot na przyciskach smd jak w smartfonach przycisk home jest ZAJE...Y!!!

Tak powinny wyglądać piloty w TV powyżej 3tys. zł a nie jakieś tandetne plastyki i przyciski na gumkach.

Obecnie na naziemnej TV i kanałach HD łapanych zewnętrznym dekoderem obraz wygląda nie gorzej niż na najnowszych TV.

Dzięki odtwarzanym formatom mkv i innym na TV można oglądać z wysokim bitrate materiały wideo i wtedy jest perfekcyjny obraz.

Świetnie spisuje się w roli monitora komputerowego razem z Radeonem HD 5770-obraz i dźwięk po hdmi. Wcześniej na karcie NV 9600GT po kablu DVI-hdmi obraz był podobnej jakości ale bez dźwięku. Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu zmiany tego TV na coś nowszego ponieważ TV  często gra sobie do późnych godzin nocnych u mojej mamy :D

Mama z takiego zestawu jest bardzo zadowolona i dziwi mi się jak ja coś na laptopie widzę takie to małe XD

Jedyna wada to input lag w grach ok 150ms i gdyby nie to nie wymienił bym go na Samsunga z 3 krotnie mniejszym opóźnieniem.

Z perspektywy czasu ten TV okazał się świetnym wyborem nawet jeśli natywnie nie wspierał MPG4.

Sam przymierzam się do zakupu OLEDa Philipsa POS9002. Ambilight i Android (może nawet będzie root) przechylają szalę nad LG.

OLED trzeba już  poznać organoleptycznie w na żywo i się przekonać o różnicach pomiędzy matrycami LCD z podświetleniami ledowymi, jak i wynalazkiem Q dot, gdzie widać ogromną różnicę pomiędzy zwykłymi LCD a nowymi Samsunga z kropkami kwantowymi. Jednak pomiędzy kropkowanym podświetleniem a OLEDem nadal jest wyraźna różnica w jakości obrazu ale w cenie już takiej przepaści nie ma.

Srogo się rozczarujesz, jeżeli planujesz teraz zakup Philipsa. To już nie jest ten sam Philips co 10 lat temu. Prawa do marki TV Philips kupiło parę lat temu chińskie TP Vision i teraz oni są odpowiedzialni za produkcję i obsługę serwisową tych telewizorów. Teraz to jest chińszczyzna - w pełnym tego słowa znaczeniu. 10 lat temu nie słyszałem o takich błędach w oprogramowaniu TV które całkowicie uniemożliwiłyby normalne użytkowanie sprzętu (TV się nie uruchamia, pilot przestaje reagować po 5 minutach od włączenia, dźwięk jest tak opóźniony względem obrazu że nie da się nic normalnie oglądać). Niestety wszystkie te opisane problemy widziałem na własne oczy użytkując TV Philipsa, gdyby ktoś mi to opowiedział, to w życiu nie uwierzyłbym w takie historie, na bank twierdziłbym że przesadza i że nie jest tak źle. Wiadomo że błędy się zdarzają każdemu, skandaliczne w tym wszystkim jest to że TP Vision ma wszystko w czterech literach i trzeba czasami czekać miesiącami aż łaskawie naprawią to co sami popsuli kolejnymi aktualizacjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat OLED philipsa jest udany, za to od lcd lepiej trzymać się z daleka.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...