Skocz do zawartości
kololoko

HITACHI P 50 XR01 vs Pioneer PDP 508XD

Rekomendowane odpowiedzi

Hitachi to full Hd ale kontrast to 10 000:1 a Pioneer to 1365 x 768 ale za to kontrast 16 000:1. Pomóżcie panowie, proszę. Jaka będzie różnica w ostrości obrazu, czy różnica w głębii czerni będzie wyrażnie widoczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz ogladac z wiecej jak 2 metrow to wez pionka, chyba ze hitachi jest tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt ci nie odpowie dlatego,ze tego Hitachi jeszcze u nas nikt nie testował. Ja czekam na niego, z tym, że stawiam problem troszkę inaczej: Hitachi P50XR01 FullHD czy Pioneer PDP-LX5080D FullHD.
Hatachi za 14000 (sklep) lub 11000 (Allegro) a Pioneer za 22000 (sklep) lub 16500 (Allegro). Oba mają tryb 24fp, oba mają po 3 x HDMI(v1.3), nie wiem tylko jeszcze czy Hitachi ma tryb odtwarzania bez overscanu (pixel to pixel) bo Pioneer ma. Hitachi ma dodatkowo 250GB dysk twardy najnowszej konstrukcji, umożliwiający nagrywanie w jakości HD.
Wszystko wskazuje na to że po wpadce Panasonica z najnowszą serią (oczywiście mówię wyłącznie o FullHD) to jedyne plazmy 50" na placu boju, to na razie Pioneer PDP-LX5080D i Hitachi P50XR01.
Jeżeli chcesz wyświetlacz który będzie ci służył dobrych parę lat i przede wszystkim do wyświetlania materiału z odtwarzaczy HD (ewentualnie DVD lub HDTV) to kupuj FullHD, czyli jeden z powyższych modeli. Jeżeli planujesz oglądać wyłącznie zwykłe TV to wyświetlacz FullHD jest zbędny.
Wyraźnie trzeba powiedzieć, że przy wyświetlaczu FullHD i źródle sygnału z odtwarzacza HD mamy możliwość oglądania filmu z bliskiej odległości, osiągając efekt obrazu otaczającego.
Ja jeszcze zaczekam z zakupem 2-3 tygodnie na Hitachi i jeśli okaże się tak dobry na jaki się zapowiada to go kupię (bo Pioneer PDP-LX5080D jest jednak za drogi).

PS. Właśnie wyczytałem na stronie [url="http://www.av.com.pl/"]http://www.av.com.pl/[/url] ,że jednak Hitachi P50XR01 ma tryb odtwarzania bez overscanu, więc zapowiada się naprawdę extra. :)

Edytowane przez adalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm jezeli oglada sie niewiele TV a glownym zrodlem bedzie owe HD z odtwarzaczy HD to ja bym przy takim pulapie cenowym rozwazyl na powaznie projektor (nowa perla Sony, Epson, Mitsubishi...) Zamiast "marnych" 50 cali bedzie 100 albo 120. Oczywiscie projektor 1080p... ostanio ceny tak fajnie spadly w dol (od 3000 ojro w gore).

Hitachi to ALIS - i tu trzeba koniecznie sprawdzic organoleptycznie czy pasuje. Dlaczego? Sa ludzie, ktorzy skreslaja ichnie PDP wlasnie za (kontrowersyjna) technologie jaka Hitachi stosuje (trzeba przyznac ze nad wyraz konsekwentnie).
Nowe Kuro 50/1080 to faktycznie spooory wydatek (tutaj znowu bym sie zastanowil czy nie brac projektora bo cena byla by blisko np JVC HD1 czy nowszego HD100 a to bodaj - jak pisza - obraz referencyjny i nieosiagalny przez nikogo na rynku kontrast / poziom czerni... ot skonczony hi-end)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sie wtrace. Mialem Samsung '50Q7 ( chyba takie bylo oznaczenie ) a teraz mam Samsung `50P96FD. Porownywalem go i z Pioneerem i Panasonikiem itd. Wygral pod wzgledem stosunku sena do jakosci. Ja kupilem za rownowartosc 7800zł [url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-949465/TVs/Samsung-PS-50P96FD-Compare-Prices"]zobacz tutaj[/url] ( i jestem bardzo zadowolony. To jest polowa ceny Pioneera a obraz na pewno nie jest dwa razy gorszy. Rowniez oferuje 3 x HDMI itd. W co jak w co ale w TV nie inwestuje. Kupuje model ktory najlepiej wypada w stosunku jakosc/cena. Tak szybko sie wszystko zmienia ze i tak za rok bedzie do wymiany a zawsze mniej boli jak sie straci kilkatysiecy mniej :)

Zapomnialem dopisac ze u mnie to 90% material HD/FULL HD a 10% to DVD przepuszczone przez Toshibe XE1 lub PS3

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a jak się ma głębia czerni hitachi do pionieera, czy różnica jest widoczna gołym okiem? CZy kontrast 10000:1 daje wystarczającą czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kololoko' post='62648' date='08.10.2007, 21:01 ']No a jak się ma głębia czerni hitachi do pionieera, czy różnica jest widoczna gołym okiem? CZy kontrast 10000:1 daje wystarczającą czerń?[/quote]

naprawde nie wierz "marketingowym liczbą". One maja pomoc sprzedac towar a nie koniecznie byc w 100% wiarygodnymi. Nie wierz ślepo testom, opinią itp. Dobrze jest poczytać, posłuchać, popytać ale i tak popatrz sam i jak nie widzisz różnicy to po co przepłacać.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model ten HITACHI .

50" FULL HD PDP , 24 fps , 3 HDMI v 1.3 , bez overscanu ..... ten dysk i obrotową podstawę mogliby w sumie sobie darować :)

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE - JAK TO GRA ?

Może KTOŚ z Łodzi wybierze się na przeszpiegi do sklepu ? :)

[url="http://allegro.pl/item249699646_hitachi_p50xr01_f_hd_250gb_nowosc_salon_lodz.html"]ZOBACZ TUTAJ SALON - ŁÓDŹ [/url]

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='62651' date='08.10.2007, 20:31 ']naprawde nie wierz "marketingowym liczbą". One maja pomoc sprzedac towar a nie koniecznie byc w 100% wiarygodnymi.[/quote]
no właśnie dlatego pytam, bo nie widziałem tych dwóch tv razem i nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Allegro jest już oferta za 9800 zł !!!! Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='62862' date='10.10.2007, 17:53 ']na Allegro jest już oferta za 9800 zł !!!![/quote]

I do tego 2lata gwarancji i bezpłatny dowóz. Zaczyna być ciekawie :)
Czekamy na test !!!!!!!! :):huh::P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję pogapić się :) ( tylko bo pilotów do ręki dać nie chcieli) na cztery świecidła HD Ready: plasma Samsung 50 cali, Sharp X20E 46', PDP-5080 XA Pioneera i P50 TO1 Hitachi. Wszystkie na takich samych kablach i z jednego żródła ( reklamówka HD min. z białymi miśkami).

oceny subiektywne ( bo wszystkie tv były fajne- ale jak stały jeden obok drugiego to już nie bardzo) ;) :

Obraz
PIONEK ( ac ta czerń i coś jeszcze?),
Hitachi ( prawie jak Pionek - tylko obraz łapał zielony zafarb ( może można to ustawić)
Samsung, (on mnie nie interesował)
Sharp ( różowa poświata).

Plazma nawet w tej rozdzielczości ( bez lupy) do oglądania jest lepsza.
Byłem napalony na Pionka 508 XD , ale przy różnicy cen to Hitachi może być optymalnym rozwiązaniem cena -jakość :lol: . Czy któryś z kolegów widział świecące P50XR01?

Przyłączam się do chóru - czekamy na test HITACHI P50 XR01 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt ładnie to wygląda. Prosimy o test porównawczy z KURO.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Borys60' post='68695' date='19.11.2007, 15:59 ']Byłem napalony na Pionka 508 XD , ale przy różnicy cen to Hitachi może być optymalnym rozwiązaniem cena -jakość :lol: . Czy któryś z kolegów widział świecące P50XR01?

Przyłączam się do chóru - czekamy na test HITACHI P50 XR01 ;) .[/quote]

Przyłączam się do prośby kolegów :P
W temacie plazm FullHD Hitachi P50XR01 jest najbardziej interesującym tematem. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na jego test oraz porównanie z Pioneer PDP LX508D. :P:P:unsure::unsure:
Nie mogę uwierzyć, że jeszcze nikt go nie widział, na Allegro cały czas jest sprzedawany, może ktoś napisze coś o swoich wrażeniach. A może jakieś tłumaczenie testów zachodnich ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z konkurencyjnego forum...:

"...skandal w Australii. Okazuje się, że ten panel 1920x1080 w technologii ALIS wcale nie jest Full HD... przyjmuje wprawdzie 1080p/56/60/24 ale panel odtwarza w "Interlaced".

W efekcie skandalu marketingowego cena modelu spdała z AU$5499 we Wrześniu do ... 2699 teraz. Hitachi AU zaoferowało pełen zwrot kosztów dla niezadowolonych/wprowadzonych w błąd klientów.

Polecam ten link do forum - w tym momencie długiej dyskusji wychodzi cała sprawa na jaw no i zaczyna sie problem dla Hitachi:

[url="http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=53284&st=360"]http://www.dtvforum.info/index.php?showtop...3284&st=360[/url]

oraz artykuł w prasie Aussie:

[url="http://www.smarthouse.com.au/TVs_And_Large_Display/A6P5R6E7"]http://www.smarthouse.com.au/TVs_And_Large_Display/A6P5R6E7[/url] ..."

Czyli jednak nie do konca konkurencja dla PDP-508XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Hitachi P50T01, :) zamówiłem, :rolleyes: zapłaciłem zal. :) czekam na dostawę na Barbórkę. Pionek jest jak dla mnie za drogi w stosunku do możliwych przewag.
Czerń jest bardziej czarna niż w hitku - ale kolory chyba lepiej można ustawić w P50T01. brakuje mu też trybu 24p.
Teraz kolejne dylematy ( może to nie będzie of top). Jaki do niego będzie optymalny AV - może Onkyo 605, a do tego jakie kolumny ( ciepłe brzmienie).

Lama jestem, liczę że pomożecie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...