Skocz do zawartości
Alcazar

Gry z dźwiękiem DD5,1

Rekomendowane odpowiedzi

EAX umarlo juz chwile temu. Masz wyjscie hdmi w gpu albo w mobo i wszystko w temacie, nie oplaca sie kupowac kart dzwiekowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak. ale co tak naprawdę odpowiada za generowanie dźwięku przestrzennego?

na pierwszej stronie tego tematu jest informacja że robią to np. biblioteki być może już umarłego standardu EAX.

A jak teraz już EAX się nie liczy to co tak naprawdę odpowiada za wygenerowanie dźwięku przestrzennego? DirectSound3d ?

jeśli tak to tu także potencjalnie dedykowana karta dźwiękowa (podobnie jak graficzna) powinna zrobić różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wnioskuje, ze jak masz wyjscie hdmi na grafice to wtedy mozesz sobie tym sposobem podpiac kompa do amplitunera lub glosnikow z dekoderem DD i bedziesz mial DD w grach i filmach, i niewazne jaka masz dzwiekowke, ponoc w radeonach z serii 5xxx, 6xxx 7xxx, mozna wygenerowac 8kanalowy dzwiek w grach tylko po hdmi 1.3 oraz 1.4 i ampli zgodnym z LPCM DD True hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając nowoczesny w miarę dobry amplituner powiedzmy z przedziału cenowego powyzej 3k ( 7.2 z obsługą DTS HD master itp) podłączony przez HDMI z kompem z kartą graficzną z obsługą 8 kanaów, jest sens inwestowaćw dobrą kartę muzyczną czy na tym zestawie da się wyciągnać max jeśli chodzi o dźwięk w grach?

PS inwestujac w kartę muzyczną przecież i tak nie wyciągnie się 7.1 bo S/PDIF max 5.1 obsłuży, dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pytanie - poniższa karta ma hdmi - jeśli miałaby dobry silnik dzwięku 3d to chyba powinno być lepiej niż na mini dźwiękówkach zintegrowanych z kartą graficzną

http://www.redcoon.pl/B269840-Asus-Xonar-HDAV13-Slim_Karty-d%C5%BAwi%C4%99kowe?refId=PLA

ta karta to stary kotlet ale może to rzeczywiście daje rade - fajny test

http://www.silentpcreview.com/Xonar_HDAV

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja mam Xonara wysokiego i niby jadę z niego ale w sumie nie wiem czy w grach ma to naprawdę znaczenie. Przełączyłem się raz na GTXa swojego i co? I nic ; ) Nie sądzę by w grach miało to większe znaczenie.... za to ta karta ma duże możliwości właśnie muzyczne i tam pokaże mega pazur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe pytanie - poniższa karta ma hdmi - jeśli miałaby dobry silnik dzwięku 3d to chyba powinno być lepiej niż na mini dźwiękówkach zintegrowanych z kartą graficzną

http://www.redcoon.pl/B269840-Asus-Xonar-HDAV13-Slim_Karty-d%C5%BAwi%C4%99kowe?refId=PLA

ta karta to stary kotlet ale może to rzeczywiście daje rade - fajny test

http://www.silentpcreview.com/Xonar_HDAV

Do tej karty się przymierzam od dłuższego czasu, ale próbuję zdobyć informację, czy będzie lepiej niż mając podłączenie bezpośrednio z grafiki do amplitunera w grach, bo wiadomo że w filmach nie będzie lepiej bo pełne DTS HD i TRUE HD i inne 7.1 wycąga się przez odpowiedni player np MPC HC player, który dekoduje softerowo.

pozdrawiam

Hm ja mam Xonara wysokiego i niby jadę z niego ale w sumie nie wiem czy w grach ma to naprawdę znaczenie. Przełączyłem się raz na GTXa swojego i co? I nic ; ) Nie sądzę by w grach miało to większe znaczenie.... za to ta karta ma duże możliwości właśnie muzyczne i tam pokaże mega pazur.

I Nic to znaczy że dokłądnie tak samo gra przez HDMI z grafiki jak i przez S/PDIF muzycznej karty?

czy masz może tę wersję z HDMI, bo własnie ta mnie interesuje najbardziej,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...