Skocz do zawartości
herman78

PictureBOX

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ktos sie nie dopatrzył ale Picturebox To jest jeden wielki przekręt. Malo że pełna usługa PictureBOX ma w sobie 7 filmów nowych w tygodniu (na N'ce tylko 4) to jeszcze tam gdzie jest oferowany (inne platformy - Tiscali i PopUpTv) kosztuje 37zł...

PictureBOX Polska ---> 4 nowe filmy w tygodniu za 30zł
PictureBOX reszta świata ---> 7 nowych filmów w tygodniu za 37zł...

Toż to zdzierstwo. Czy my jesteśmy jakimś innym... bogatszym narodem?? I ktoś może powie że Kochana N'ka nie zawyża maxymalnie cen... To samo jest z TVOD... !! !! !! A jeszcze pani admin na forum N'ki mi wciska że to ta sama usługa... no jak mają takich pracowników to ja dziękuje... hahahahaha !! !! !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='61938' date='02.10.2007, 19:00 ']Chyba ktos sie nie dopatrzył ale Picturebox To jest jeden wielki przekręt. Malo że pełna usługa PictureBOX ma w sobie 7 filmów nowych w tygodniu (na N'ce tylko 4) to jeszcze tam gdzie jest oferowany (inne platformy - Tiscali i PopUpTv) kosztuje 37zł...

PictureBOX Polska ---> 4 nowe filmy w tygodniu za 30zł
PictureBOX reszta świata ---> 7 nowych filmów w tygodniu za 37zł...

Toż to zdzierstwo. Czy my jesteśmy jakimś innym... bogatszym narodem?? I ktoś może powie że Kochana N'ka nie zawyża maxymalnie cen... To samo jest z TVOD... !! !! !! A jeszcze pani admin na forum N'ki mi wciska że to ta sama usługa... no jak mają takich pracowników to ja dziękuje... hahahahaha !! !! !![/quote]

Idź się jeszcze popłacz, że w stanach benzyna dwa razy tańsza.

Jeszcze się nie nauczyłeś że w naszych zabawkach jak coś kosztuje w USA 1000 USD to na bank będzie w Europie za 1000 EUR a w UK 1000 funciaków.
Czy to nie przekręt? leć do Ziobry to może wyśle do USA CBA bo zaniżają ceny :blink: .

Prosta rada: nie chcesz, nie kupuj.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa konstruktywna rozmowa i wymiana opinii :-)
Jakby to Cyfra tak robiła to zapewne byłoby, ze złodzieje, żabojady , zdziercy, oszuści, itp.
Tutaj natomiast krótkie : nie chcesz, nie kupuj i po sprawie ... Wszystko ok :blink: A może jestem przewrażliwiony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='61949' date='02.10.2007, 19:48 ']I to się nazywa konstruktywna rozmowa i wymiana opinii :-)
Jakby to Cyfra tak robiła to zapewne byłoby, ze złodzieje, żabojady , zdziercy, oszuści, itp.
Tutaj natomiast krótkie : nie chcesz, nie kupuj i po sprawie ... Wszystko ok :) A może jestem przewrażliwiony ...[/quote]

Prześledź moje wszystkie posty.
Na tego typu argumenty zawsze odpowiadam w stylu, że decyzja nalezy do klienta, czy kupi, czy nie kupi.

Nawet w ostatnim Mega-Test'cie.

:P:P:P

A jaką inną konstruktywną wymiane opinii chciałeś?
Miałem powiedzieć, że np. 28 zł to już będzie OK albo nie 4-y filmy tylko 38?
Tego typu dyskusje nic nie wnoszą. To jest biznes, jest podaż i popyt i zachowania rynku są regulowane przez konsumentów i producentów.

Na dodatek chcecie chyba potwierdzenia, że każdy kto daje wysoką cenę to oszust i złodziej. Zupełnie jak w PIS ;):P:P .

Powtórzę, do Ziobry z nimi :blink: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='61947' date='02.10.2007, 19:41 ']Idź się jeszcze popłacz, że w stanach benzyna dwa razy tańsza.

Jeszcze się nie nauczyłeś że w naszych zabawkach jak coś kosztuje w USA 1000 USD to na bank będzie w Europie za 1000 EUR a w UK 1000 funciaków.
Czy to nie przekręt? leć do Ziobry to może wyśle do USA CBA bo zaniżają ceny :blink: .

Prosta rada: nie chcesz, nie kupuj.

Pozdro[/quote]

Zanim zaczniesz kogos krytykowac - sprawdz... np. TISCALI to Wlochy, W.Brytania - to Euro (badz jeszcze "drozsze" funciaki). Czyli u nas jest po prostu drozej i gorzej. Ot prosty fakt... jak najbardziej godny naglosnienia i napietnowania. Czyli kula w plot

Prosta rada: daj sobie na wstrzymanie, n-ka bez twojej pomocy da sobie rade (pod warunkiem ze nie bedzie robic nas klientow w wala)

ps. Patrz [url="http://www.satkurier.pl/?mpeg-4/vod/&kat=206&id=36871"]SatKurier[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żebyś napisał np. Rzeczywiście coś tu jest nie tak z tym PB i wydaje mi się , że lekko z ta ceną jak na warunki polskie przesadzili....
A potem zdanie typu : i tak ten kto będzie chciał kupi a kto nie będzie chciał to nie ...
I to by mi się bardziej podobało niż porównanie do cen sprzętu z USA , UK czy reszty Europy...
Przypominam jednak , że Tiscali i PopupTV nie są w USA a jednak ceny u nas wyższe .... obiektywnie trzeba przyznać , że przeliczając to logicznie to ceny sa jednak zawyżone. Nie neguję tutaj oczywiście, że nie masz racji ale obiektywnie patrząc na temat to jest kicha i niepotrzebne są tutaj klimaty w stylu Ziobry i CBA a jedynie proste potwierdzenie tego co napisał herman78. Przypominam , iż taka informacja naświetla temat podejścia polskich platform do naszego rynku, podejścia do klienta i ukazuje również obłudę np. pracowników N z ich forum , którzy wmawiają że to taka sama usługa.
Jak pamiętam zawsze dla wszystkich numerem 1 była w takich praktykach Cyfra.... jak widać N szybko się uczy i to warto też napiętnować ... dla mnie EOT :blink: Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='61952' date='02.10.2007, 20:04 ']Przypominam , iż taka informacja naświetla temat podejścia polskich platform do naszego rynku, podejścia do klienta i ukazuje również obłudę np. pracowników N z ich forum , którzy wmawiają że to taka sama usługa.
Jak pamiętam zawsze dla wszystkich numerem 1 była w takich praktykach Cyfra.... jak widać N szybko się uczy i to warto też napiętnować ... dla mnie EOT :lol: Pozdrawiam :lol:[/quote]

No i doszliśmy do sedna, że naszym zdaniem wszystkie już dwie platformy są ZA DROGIE.
Jest tylko jedno wyjście, napiszę raz jeszcze: NIE KUPOWAĆ !!! Ja tak robię. Jak uważam że coś jest za drogie to nie kupuję i szukam tańszego źródła. Tak np. robię z filmami na Blu-Ray'u, kupuję w USA lub w Australii.

Przecież nikt nam nie każę kupować n, C+ czy CP. Największą karą dla tych firm będzie weryfikacja przez klientów.
A od naszego biadolenia nic nie przyjdzie, możemy tu płakać do woli i nikt dla Ciebie czy dla mnie tych cen nie zmieni.

To tak jak kupić dziś TV w promocji np. za 3999,- i płakać za miesiąc że mnie oszukali bo jest dzisiaj za 2999,-. Normalne oszusty i złodzieja !!!

A ja się pytam kto ci kazał kupować ????

Dam ci swój przykład: dwa lata temu kupiłem TV Samsunga który kosztował w sklepie 15 tys. Ja kupiłem za 10 tys i myślałem że złapałem Pana Boga za nogi. A po dwóch latach spredałem za ... 3 tys. NO kurna oszukali mnie.

A kto mi kazał kupować?


Wróćmy do tematu: skoro ileś tam ludzi kupuje n-kę, C+ czy PC tzn. ŻE CENY IM ODPOWIADAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przecież nikt ich nie zmuszał. A ty płaczesz że cię oszukują i za drogo. NIE KUPUJ !!!!! Nie umrzesz od tego, że nie będziesz miał. Od 1989 roku mamy wolny kraj czy się to komuś podoba czy nie.

No rzesz ...

Kończę, bo zaraz zejdziemy na politykę.

Na koniec powtórzę: WSZYSTKICH MALKONTENTÓW, NARZEKAJĄCYCH I PŁACZĄCYCH BĘDĘ NA TYM FORUM TĘPIŁ !!!
A jak się to komuś nie podoba to niech mnie nie czyta.

:lol:
:lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='61965' date='02.10.2007, 21:51 ']Na koniec powtórzę: WSZYSTKICH MALKONTENTÓW, NARZEKAJĄCYCH I PŁACZĄCYCH BĘDĘ NA TYM FORUM TĘPIŁ !!!
A jak się to komuś nie podoba to niech mnie nie czyta.[/quote]

Tylko nie rób tego zbyt pochopnie.
Ja np. o tym nie wiedziałem co napisali przedmówcy.

Nie musze sie przyłączać do śpiewu pt. "znowu w zyciu nam nie wyszło" ale w pamięci to sobie odnotuje.
Gdyby nie autor postu myslałbym że faktycznie gdzieniegdzie potraktowano polskich klientów chociaż równorzędnie.
Na pewno zareagowałbym tak jak ty - gdyby informacja nie była prawdziwa lub była przesadzona lub zlośliwa.
Ale w tej sytuacji wypada podziękowac za info które poszerza wiedze i miec nadzieje że inna informacja bedzie pozytywna.
Precież kiedyś taka będzie...
bedzie ? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Negoz' post='61971' date='02.10.2007, 22:05 ']Tylko nie rób tego zbyt pochopnie.
Ja np. o tym nie wiedziałem co napisali przedmówcy.

Nie musze sie przyłączać do śpiewu pt. "znowu w zyciu nam nie wyszło" ale w pamięci to sobie odnotuje.
Gdyby nie autor postu myslałbym że faktycznie gdzieniegdzie potraktowano polskich klientów chociaż równorzędnie.
Na pewno zareagowałbym tak jak ty - gdyby informacja nie była prawdziwa lub była przesadzona lub zlośliwa.
Ale w tej sytuacji wypada podziękowac za info które poszerza wiedze i miec nadzieje że inna informacja bedzie pozytywna.
Precież kiedyś taka będzie...
bedzie ? ;D[/quote]

Oooo, z takim podejściem się zgadzam. Chłodne, wyważone bez komentarza, a nie od razu od zdzierców i innych tam wyzywać.

Tu jest przykład różnicy pomiędzy informacją a opinią.
Herman78 dał opinię zamiast informacji (choć zapewne chciał dobrze ale go nerwy poniosły i wyszła opinia), a Negoz dał informację (nawet w tym poście który jest tylko komentarzem).

I proszę tak róbmy, a nie podniecajmy się za bardzo bo nam ciśnienie skoczy i pompka wysiądzie.

Czego nikomu nie życzę :lol: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='61980' date='02.10.2007, 22:26 ']Oooo, z takim podejściem się zgadzam. Chłodne, wyważone bez komentarza, a nie od razu od zdzierców i innych tam wyzywać.

Tu jest przykład różnicy pomiędzy informacją a opinią.
Autor dał opinię zamiast informacji (choć zapewne chciał dobrze ale go nerwy poniosły i wyszła opinia), a Negoz dał informację (nawet w tym poście który jest tylko komentarzem).

I proszę tak róbmy, a nie podniecajmy się za bardzo bo nam ciśnienie skoczy i pompka wysiądzie.

Czego nikomu nie życzę :lol: .

Pozdro[/quote]
na forum N Administratorka napisała że to jest TA Sama usługa z 30 filmami w miesiącu. tylko że u nas wymieniają co tydzień 4 a nie 7 filmów.
ja zrezygnowałem z PictureBOX z powodów technicznych . ( brak DD 5.1 , napisów i obrazu 16X9 )
wezmę PB jak zaczną nadawać z napisami i orginalnym dźwiękiem , cena ma mniejsze znaczenie.
obraz 16X9 już jest, czekam na pozostałe.

Edytowane przez marian_wierzbicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podałem tylko informacje... że w krajach gdzie wszystko jest droższe można zrobić coś taniej (czy u nas musi byc drożej?)... więc chyba coś jest w N nie tak... i do tego wciska nam sie kit że 4 = 7...

[quote name='pmcomp']Idź się jeszcze popłacz, że w stanach benzyna dwa razy tańsza...[/quote]
Nie będę komentował twojego podejścia bo szkoda słów ale powiem jedno... dzięki takiemu podejściu jak twoje ciągle będziemy płacić za dziurawe skarpetki i klaskać ze szczęścia uszami że je wogóle mamy hahahaha. A jak tak bardzo chcesz chodź sobie w nich sam. Nie jestem za żadną z platform. Jestem za dobrą ofertą... i jakoscią wykonywanych usług w odpowiedniej cenie.

[quote name='pmcomp']Prosta rada: nie chcesz, nie kupuj...[/quote]
To jest post dla ludzi którzy szukaja informacji... na temat tego co mają zamiar wykupić... ogladąć... i pisane jest w dobrej wierze ale nie dla platformy tylko dla nas forumowiczów... A to ze N'ka zawyża ceny to mi koło frędzla lata bo ja tego [beeeeeep] nie wezme (przereklamowane cudo). Ja z miłą ochotą czytam to forum i każdą informacje czy na PLUS czy na MINUS ... To jest FORUM a nie stronka z Wiadomościami...

A tępić możesz sobie szczury w piwnicy... Edytowane przez herman78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='herman78' post='61938' date='02.10.2007, 19:00 ']Chyba ktos sie nie dopatrzył ale Picturebox To jest jeden wielki przekręt. Malo że pełna usługa PictureBOX ma w sobie 7 filmów nowych w tygodniu (na N'ce tylko 4) to jeszcze tam gdzie jest oferowany (inne platformy - Tiscali i PopUpTv) kosztuje 37zł...

PictureBOX Polska ---> 4 nowe filmy w tygodniu za 30zł
PictureBOX reszta świata ---> 7 nowych filmów w tygodniu za 37zł...

Toż to zdzierstwo. Czy my jesteśmy jakimś innym... bogatszym narodem?? I ktoś może powie że Kochana N'ka nie zawyża maxymalnie cen... To samo jest z TVOD... !! !! !! A jeszcze pani admin na forum N'ki mi wciska że to ta sama usługa... no jak mają takich pracowników to ja dziękuje... hahahahaha !! !! !![/quote]


Nie rozumiem prawdę mówiąc, gdzie tu widzisz przekręt? Wyjaśnij proszę. Ja rozumiem że usiłujesz nam przekazać iż to droga oferta, że konkurencja zagraniczna oferuje coś lepszego i taniej. No i nawet się z tym zgadzamy. Ale, ze zapytam gdzie w tym jest "jeden wielki przekręt"? No i po co piszesz o tym akurat na forum high definition?

Nie podobają się ceny to nie korzystaj z usługi, w czym problem? Ja nie korzystam z VOD bo mi nie odpowiada z racji małej zawartości HD, ale nie trąbię o tym na prawo i lewo. Chociaż to akurat by było bardziej w tematyce naszego forum z racji HD. Nie wypisuję dyrdymałów o przekrętach i zdzierstwie.

Znowu się komuś fora pomyliły, źle sobie kliknąłeś czy jak? [url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url] Po raz ósmy, dokładnie tak właśnie policzyłem, proszę o trzymanie się tematyki naszego forum. Nasze forum to nie jest Hyde Park na temat wylewania żali dotyczących platformy N.Nasze forum dotyczy tematyki High Definition. Nie wiem jak szeroko by tę tematykę traktować, to ten post jak wyżej nie mieści się w tej tematyce i nic do niej nie wnosi.

Może bym się tak nie czepiał, gdyby nie było[b] forum dedykowanego[/b], ale jest. Powtarzam jeszcze raz -[b] jest takowe[/b], ma bardzo łatwy do zapamiętania adres, mieści się tutaj:

[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]
[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]
[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]
[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]
[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]
[url="http://nhdtv.pl/forum/"]http://nhdtv.pl/forum/[/url]

Pozdrawiam
Sławek

Po raz dziewiąty nie będę powtarzał w kółko tego samego, zainteresowani mają to jak w banku. Cierpliwość moderatorów też ma swoj granice.

Jeśli komuś te zasady nie odpowiadają i się z nimi nie zgadza, nie widzę problemu. Zawsze można sobie poszukać innego miejsca do wyrażania swoich opinii.

I nie piszcie proszę po raz kolejny, że jestem jakimś poplecznikiem N. W podobny sposób reagowałem, jeśli nie gwałtowniejszy, jak ktoś wyszydzał Polsat pisząc Polshit. Bo nie ma miejsca na takie rzeczy i inne offtopy na naszym forum. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomnę Ci to co napisałeś powyżej jak rzucicie newsa o platformie N , która dodaje jakiś tam kanał , który nie jest HD lub jak będzie wprowadzał jakąś usługę ... chociażby nScreen w której nie będzie żadnej zawartości HD. Pamiętaj trzymam Cię za słowo ... masz to jak w banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Negoz' post='61971' date='02.10.2007, 22:05 ']Tylko nie rób tego zbyt pochopnie.
Ja np. o tym nie wiedziałem co napisali przedmówcy.

Nie musze sie przyłączać do śpiewu pt. "znowu w zyciu nam nie wyszło" ale w pamięci to sobie odnotuje.
Gdyby nie autor postu myslałbym że faktycznie gdzieniegdzie potraktowano polskich klientów chociaż równorzędnie.
Na pewno zareagowałbym tak jak ty - gdyby informacja nie była prawdziwa lub była przesadzona lub zlośliwa.
Ale w tej sytuacji wypada podziękowac za info które poszerza wiedze i miec nadzieje że inna informacja bedzie pozytywna.
Precież kiedyś taka będzie...
bedzie ? ;D[/quote]


Faktycznie pisanie o "przekrętach" i "zdzierstwach" jak to Herman78 ciekawie ujął w poście pierwotnym nie jest złośliwością, a rzeczowym podaniem informacji. Albo komentarz kolegi Ein o "robieniu klientów w wała", co już prędzej uznałbym za ok, bo wyraża emocjonalny komentarz do sprawy i niech mu będzie.

Ale nie mogę traktować za rzeczowe podanie informacji, jak ktoś wątek zaczyna od zdania przekręt.

No chyba, że mamy różne definicje słów złośliwość, przekręt, zdzierstwo o robieniu w wała nie wspominam ;). To wtedy oczywiście nigdy nie znajdziemy wspólnego języka, z racji różnic w definicji pojęć podstawowych.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='62019' date='03.10.2007, 10:27 ']Przypomnę Ci to co napisałeś powyżej jak rzucicie newsa o platformie N , która dodaje jakiś tam kanał , który nie jest HD lub jak będzie wprowadzał jakąś usługę ... chociażby nScreen w której nie będzie żadnej zawartości HD. Pamiętaj trzymam Cię za słowo ... masz to jak w banku.[/quote]


Ależ oczywiście, niech Ci będzie, masz do tego prawo. Tylko rób to pod warunkiem iż w newsie użyję słów przekręt zdzierstwo albo innych o zabarwieniu złośliwym w stosunku do jakiegokolwiek podmiotu.

Bo jeśli uważasz że to co napisał Herman78 to miało być rzeczowym podaniem informacji, nadającym się na newsa no to życzę powodzenia...

News to news i w nim można pisać różne interesujące rzeczy i wcale nie muszą być aż tak związane z tematyką forum, bo w końcu newsy rządzą się faktycznie swoimi prawami. Ale tego wątku nie mogę uznać za newsa mimo najszczerszych chęci. To było zwykłe kolejne biadolenie, pasujące do naszego forum jak pięść do nosa, a nie żadne podanie informacji.

I mam do co Ciebie prośbę, jeśli faktycznie napiszę kiedyś newsa takim językiem i w takim tonie to bardzo Cię proszę wytknij mi to i piszę całkiem poważnie w tym momencie, bo będzie to z pożytkiem dla mnie, abym się zastanowił nad sobą ;).

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A MGM HD w syfiastej jakości na którą od jakiegoś czasu wszyscy narzekacie również na tym forum to nie jest robienie klienta w wała ? Rozumiem , że tylko C+ robi klienta w wała bo puszcza upscal , kilka pozycji HD i do tego jeszcze z za małym Bitrate. N natomiast nie robi nikogo w wała oferując i chwaląc się MGM HD , które ostatnio z HD ma tyle wspolnego co mój 15 letni tuner Amstrada i również uważam że robi klienta w wała oferując to co oferuje w PB za ta cenę. W wała nie na zasadzie oszukiwania kogoś - bo jest tak jak napisał pmcomp - nie chcesz nie bierzesz ale na zasadzie oferowania gorszego dziadostwa za wyższą cenę w stosunku do innych Państw europy. A gdzie jest tutaj robienie w wała ? Otóż jest to uświadamianie na siłę przez N , ze jest to ta sama usługa co w innych krajach .... Klient mający małe rozeznanie na rynku europejskim nie będzie miał pojęcia że kupuje coś co u innych jest lepsze i w dodatku tańsze ... a sądzę , że ten pierwszy post miał za zadanie takich klientów uświadomić....
Co do trafności tematu w stosunku do tematyki tego forum to różnie bywa ale widziałem tu już większe Offtopy i spokojniej było...
Ja sądzę pomimo wszystko , że wielu osobom ten news się przyda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR']... Ale nie mogę traktować za rzeczowe podanie informacji, jak ktoś wątek zaczyna od zdania przekręt.[/quote]
Więc jeśli na rynku światowym istnieje telewizor HDTV firmy X... na który wszyscy czekają razem z tobą... ma w sobie zawarte super technologie i nagle wychodzi na Polski rynek i brak mu połowę części prawie za te same pieniądze... nie czuł byś sie oszukany... jako polak gorszy od innych? Dlaczego tak jest? Nie protestował byś? A co by sie stało jak byś takowy telewizor zakupił nic nie wiedząc? Różne typy ludzi tutaj bywają ale ja osobiście wolał bym wiedzieć że cos jest nie tak że ktoś nas oszukuje (czy 4 =7)... a może powiesz mi że tak nie jest?

[quote name='SlawekR']... Nasze forum dotyczy tematyki High Definition ...[/quote]
No przecie ta platforma z nazwy jest High Definition... :) łącznie z Cenami... ;):D:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='62025' date='03.10.2007, 10:53 ']A MGM HD w syfiastej jakości na którą od jakiegoś czasu wszyscy narzekacie również na tym forum to nie jest robienie klienta w wała ? Rozumiem , że tylko C+ robi klienta w wała bo puszcza upscal , kilka pozycji HD i do tego jeszcze z za małym Bitrate. N natomiast nie robi nikogo w wała oferując i chwaląc się MGM HD , które ostatnio z HD ma tyle wspolnego co mój 15 letni tuner Amstrada i również uważam że robi klienta w wała oferując to co oferuje w PB za ta cenę. W wała nie na zasadzie oszukiwania kogoś - bo jest tak jak napisał pmcomp - nie chcesz nie bierzesz ale na zasadzie oferowania gorszego dziadostwa za wyższą cenę w stosunku do innych Państw europy. A gdzie jest tutaj robienie w wała ? Otóż jest to uświadamianie na siłę przez N , ze jest to ta sama usługa co w innych krajach .... Klient mający małe rozeznanie na rynku europejskim nie będzie miał pojęcia że kupuje coś co u innych jest lepsze i w dodatku tańsze ... a sądzę , że ten pierwszy post miał za zadanie takich klientów uświadomić....
Co do trafności tematu w stosunku do tematyki tego forum to różnie bywa ale widziałem tu już większe Offtopy i spokojniej było...
Ja sądzę pomimo wszystko , że wielu osobom ten news się przyda ....[/quote]


O kiespskiej jakości MGM HD i postępującej degradacji sygnału pisałem już w innym wątku.
O znikomej zawartości contentu HD w VOD również pisałem.
O złym działaniu dźwięku po HDMI, z niektórymi telewizorami, również.
O tym że N-ka zamiast wprowadzać nowe kanały z zawartością HD, robi ruchy pozorne w stylu radio internetowe również.
O braku ścieżki 5.1 w filmach też pisałem.
O tym że za dużo jest materiału 4:3 w VOD, jak na nowoczesną platformę również.
O wołającym o pomstę do nieba, bitrate na niektórych kanałach SD też pisałem.
O tym że po nowym upgrade softu w recorderze nie mogę odtwarzać materiału z dysku, jak nie jest podłączona antena sat. I w dlatego nie można swojego recordera podłączyć w sklepie, w celu przetestowania telewizora w warunkach optymalnych, też pisałem.

Czy zauważyłeś o ilu "O" już napisałem? :D. Jak widać wcale nie traktuję tej platformy jako ósmy cud świata.

Ale pisałem o tym wszystkim [b]rzeczowo[/b], nie siląc się na [b]złośliwości[/b], bo jestem realistą. Zrezygnowałem z VOD bo mało w nim jest HD. Nie korzystam z Picture Box, bo to dla mnie mało interesująca oferta za te pieniążki. Ale czy w związku z tym mam o tym wypisywać na naszym forum przez pryzmat złości, na coś lub kogoś? Stanowczo nie, bo nie jest to forum przeznaczone do tego i zdaję sobie z tego faktu sprawę. Jakbym chciał wylewać żale to bym poszedł tam gdzie jest po temu miejsce.... Linki w moim poprzednim poście :lol:.

I to też usiłuję z anielską cierpliwością przekazać niektórym, ale niestety bezskutecznie. Więc widać czas na bardziej przyziemne metody .... A "mam smoka i nie zawaham się go użyć" ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) No właśnie , o wielu rzeczach już pisałeś :D Tutaj akurat przyznam Ci rację ... Ja już sobie daję spokój w tym temacie i tak dla tych co spojrzą w temat pierwszy post będzie pomocny ( chociażby dla samej wiedzy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='62027' date='03.10.2007, 10:59 ']Więc jeśli na rynku światowym istnieje telewizor HDTV firmy X... na który wszyscy czekają razem z tobą... ma w sobie zawarte super technologie i nagle wychodzi na Polski rynek i brak mu połowę części prawie za te same pieniądze... nie czuł byś sie oszukany... jako polak gorszy od innych? Dlaczego tak jest? Nie protestował byś? A co by sie stało jak byś takowy telewizor zakupił nic nie wiedząc? Różne typy ludzi tutaj bywają ale ja osobiście wolał bym wiedzieć że cos jest nie tak że ktoś nas oszukuje (czy 4 =7)... a może powiesz mi że tak nie jest?
No przecie ta
platforma z nazwy jest High Definition... :) łącznie z Cenami... ;):D:lol:[/quote]


Zauważ że nie napisałeś, też posłużę się analogią, iż telewizor ma za mało części w stosunku do tego co jest zawarte w jego specyfikacji, bo to faktycznie byłoby oszustwo i naciąganie. To akurat analogia, do tego co jest zawarte w umowie którą podpisujemy i tu ma się wszystko zgadzać z rzeczywistością.

Ale Ty nie podniosłeś tej kwestii, a tylko jednoznacznie wyraziłeś niezadowolenie że telewizor jest co prawda, ale producent miał czelność za drogo sobie go wycenić w stosunku do możliwości i to właśnie nazywasz oszustwem, zdzierstwem i przekrętem. Nie widzisz subtelnej różnicy ? No już bądźmy poważni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem...? Już nie chce mi sie Tobie tego tłumaczyć, jak to szef mój mówi "JAK MACIEK KRASULI", bo widocznie to cie przerasta. Krótko... PictureBOX ma w swojej podstawowej ofercie 7 filmów w tygodniu... a w Polsce są tylko 4 i prawie za tą samą cene. To pokazuje politykę kochanej N'ki. Nie zaboli cie jak przyjedzie do ciebie gość i powie... ty... ja tez mam pictureBOX ale jak to jest że ty płacisz za to az tyle pieniędzy i do tego masz niekompletną usługe... no prosze cie... zastanów sie co mówisz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='62048' date='03.10.2007, 12:59 ']Zauważ że nie napisałeś, też posłużę się analogią, iż telewizor ma za mało części w stosunku do tego co jest zawarte w jego specyfikacji, bo to faktycznie byłoby oszustwo i naciąganie. To akurat analogia, do tego co jest zawarte w umowie którą podpisujemy i tu ma się wszystko zgadzać z rzeczywistością.

Ale Ty nie podniosłeś tej kwestii, a tylko jednoznacznie wyraziłeś niezadowolenie że telewizor jest co prawda, ale producent miał czelność za drogo sobie go wycenić w stosunku do możliwości i to właśnie nazywasz oszustwem, zdzierstwem i przekrętem. Nie widzisz subtelnej różnicy ? No już bądźmy poważni...[/quote]

Herman jęczy i marudzi na ten temat po wszystkich forach, bo czytałem już o tym jakie to "n" niedobre w związku z tym "przekrętem", i na forum nhdtv.pl, i na satkurierze. Zachowuje się trochę jak dziecko, któremu zepsuła się zabawka. Zakończcie najlepiej ten temat i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='62053' date='03.10.2007, 13:44 ']Nie zaboli cie jak przyjedzie do ciebie gość i powie... ty... ja tez mam pictureBOX ale jak to jest że ty płacisz za to az tyle pieniędzy i do tego masz niekompletną usługe... no prosze cie... zastanów sie co mówisz... ;)[/quote]
Nie zaboli, bo wiem co brałem. Skoro mi coś nie odpowiada pod względem jakości to tego nie biorę i tyle. A skoro wziąłem to widać, że cena jest odpowiednia do zawartości. Widać w cywilizowanych krajach ludzie są bardziej wymagający, skoro tam content jest szerszy za podobne pieniądze. Jak u nas nie będzie chętnych to też coś się zmieni - albo content albo cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='62053' date='03.10.2007, 13:44 ']Człowieku czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem...? Już nie chce mi sie Tobie tego tłumaczyć, jak to szef mój mówi "JAK MACIEK KRASULI", bo widocznie to cie przerasta. Krótko... PictureBOX ma w swojej podstawowej ofercie 7 filmów w tygodniu... a w Polsce są tylko 4 i prawie za tą samą cene. To pokazuje politykę kochanej N'ki.[/quote]

Ten gość jest niemożliwy :)

Przyganiał kocioł garnkowi. Zarzucasz mi, że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem, a nie potrafisz zrozumieć prostego przekazu ode mnie, pokazującego co jest rzeczową informacją a co czystym biadoleniem. Zrozumienie tej oczywistej rzeczy chyba Ciebie właśnie przerasta, albo jesteś zbyt zaślepiony złością na coś lub kogoś.

[quote name='herman78' post='62053' date='03.10.2007, 13:44 ']Nie zaboli cie jak przyjedzie do ciebie gość i powie... ty... ja tez mam pictureBOX ale jak to jest że ty płacisz za to az tyle pieniędzy i do tego masz niekompletną usługe... no prosze cie... zastanów sie co mówisz... B)[/quote]

Oczywiście że mnie nie zaboli bo niby dlaczego, podaj jakiś rozsądny powód? Jedynym powodem jaki w ogóle widzę, aby coś takiego miało mnie niby zaboleć, jest być czysta żywa zazdrość w stosunku do kogoś kto ma akurat lepiej :P. Ale jakoś specjalnie nie cierpię na tę przypadłość.

Owszem, zabolało by mnie gdybym przy zakupie danej usługi, podpisywał umowę na coś innego niż później dostanę.

Ale to, że ktoś oferuje coś w cenie wysokiej mnie akurat nie boli, bo mam wybór, mogę tej usługi nie kupować w ogóle skoro uważam że dany towar-usługa tej ceny wart nie jest. Czy to jest aż takie dziwne?

Ale nie piszę że w związku z tym sprzedawca-producent to oszust albo przekręt.

Normalnie zachowujesz sie jak dziecko, które ma zabawkę jakąś, a dziecko obok ma ładniejszą, którą to rodzice mu kupili za granicą i to za te same pieniądze albo i taniej !... toż to skandal przecież :lol:. Producent twojej zabawki to widać oszust jest.


Przypominają mi się równie dziecinne wypowiedzi na forach GSM, gości co pokupowali telefony w promocji, a na drugi dzień była nowa promocja 50% taniej. Lamenty były w podobnym stylu, a jakie słowa leciały, wszyscy wkoło byli winni, a już najwięcej dostawcy usług GSM.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Elendil' post='62054' date='03.10.2007, 13:44 ']Herman jęczy i marudzi na ten temat po wszystkich forach, bo czytałem już o tym jakie to "n" niedobre w związku z tym "przekrętem", i na forum nhdtv.pl, i na satkurierze. Zachowuje się trochę jak dziecko, któremu zepsuła się zabawka. Zakończcie najlepiej ten temat i będzie spokój.[/quote]


Nie zamykam wątku, bo to normalnie zaczyna być wręcz zabawne, taka "betonowa" niereformowalność tego gościa i nie przyjmowanie rzeczowych argumentów :lol:. Ja jako tak zwany poplecznik i piewca N-ki (to cytat z innego wątku) nie ruszam nic tutaj, ani nie cenzuruję. Ależ to "nieideologiczne" z mojej strony B).

Oczywiście wszystko do czasu, aż ktoś nie naruszy regulaminu w sposób rażący, wtedy posypią się prezenty.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...