Skocz do zawartości
Sober

Sony KDS - alternatywne ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wydaje mi się że drogą eksperymentów doszedłem to bardzo fajnego ustawienia kolorów w moim KDS. W porównaniu z ustawieniami naturalnymi uzyskałem bardziej ciepły, nie męczący, przyjemny w odbiorze obraz, bez przepalonej czerwieni i zielonego polotu (to chyba typowe wady LCD) - bardziej naturalny. Dobry do porównań jest kolor skóry. W efekcie subiektywnie lepsza jest głębia obrazu. Negatywnym efektem jest obniżenie jasności obrazu, ale to nigdy nie było moim priorytetem - za duża jasność = zmęczenie wzroku.

Poniżej moje ustawienia (jak widać dosyć ekstremalne ;) ):

Adv. iris: w zależności od oświetlenia (bez trybów auto)
Contrast: max
brightness: 45
colour: 49

colour temp - warm1
R Gain: -10
G Gain: 0
B Gain: -10
R Bias: +10
G Bias: -10
B Bias: -5


Tych ustawień używam do oglądania TV z nki. Do komputera podobne, ale troche inne - mam wrażenie że skany z taśmy filmowej mają nieco inną paletę niż materiały TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='61864' date='02.10.2007, 00:52 ']Witam!

Wydaje mi się że drogą eksperymentów doszedłem to bardzo fajnego ustawienia kolorów w moim KDS. W porównaniu z ustawieniami naturalnymi uzyskałem bardziej ciepły, nie męczący, przyjemny w odbiorze obraz, bez przepalonej czerwieni i zielonego polotu (to chyba typowe wady LCD) - bardziej naturalny. Dobry do porównań jest kolor skóry. W efekcie subiektywnie lepsza jest głębia obrazu. Negatywnym efektem jest obniżenie jasności obrazu, ale to nigdy nie było moim priorytetem - za duża jasność = zmęczenie wzroku.

Poniżej moje ustawienia (jak widać dosyć ekstremalne ;) ):

Adv. iris: w zależności od oświetlenia (bez trybów auto)
Contrast: max
brightness: 45
colour: 49

colour temp - warm1
R Gain: -10
G Gain: 0
B Gain: -10
R Bias: +10
G Bias: -10
B Bias: -5
Tych ustawień używam do oglądania TV z nki. Do komputera podobne, ale troche inne - mam wrażenie że skany z taśmy filmowej mają nieco inną paletę niż materiały TV.[/quote]

Brak jasności = brak szczegółów w czerni.

Spawdzę wieczorem jak takie u mnie hulają i sie wypowiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...