Skocz do zawartości
pmcomp

Colin McRae: Dirt

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://imageshack.us"][img]http://img229.imageshack.us/img229/9929/colinjx7.jpg[/img][/url]



No mam,

i japę z podłogi zbieram. Grafa 720p wymiata. Rewela. Do tego dźwięk w DD5.1 który zamiata :P . Jak jadę poboczem i zawadzam o gałęzie to słyszę dźwięk szurania przechodzący od przodu do tyłu. Mniam. A jak słuchać turbo sprężarkę :P:lol::lol: .


Steruję kierownicą Logitecha G25 ze specjalnmym siedziskiem (zrobię test i zamieszczę na forum). Na razie na automacie bo na ekranie za dużo się dzieje i nie ma czasu na zmiany biegów ;) . Force Feadback działa wspaniale. Czuć, że onaczej prowadzi sie przedni napęd a inaczej 4WD. Jak jadę po mokrym to jadę po mokrym. Jak po asfalcie to po asfalcie. Grywalność: miodzio.

Poleceam wszystkim. Must have. Warte wydanych dwóch stówek.
Jak pogram więcej to napiszę coś więcej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jakiś czas temu pogrywałem w Dirta na X360 (ba jest taki fajny, że dla przyjemności cały czas pojezdze ) i naprawdę gra wymiata. Głównie za sprawą grafiki : > nie to, że samochody są wykonany pipipi to jeszcze się psują i to nie byle jak. Fajnie, że PS3 w końcu dostała ten tytuł bo tam jak widać prezentuje się równie wspaniale. Oczywiście bez HD nie podchodzić ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kompie przy rodziałce 1080i oraz ustawieniach gry na ultra również gra wymiata i dorównuje konsoli !!
Naprawdę jedna z lepszych gier.Szkoda że Colina już nie ma z nami:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='61586' date='29.09.2007, 10:36 ']Na kompie przy rodziałce 1080i oraz ustawieniach gry na ultra również gra wymiata i dorównuje konsoli !!
Naprawdę jedna z lepszych gier.Szkoda że Colina już nie ma z nami:([/quote]

Szkoda.... : /


Na kompie to pewno jest 60fps : ) to już musi być totalna miazga : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gierka fajna, grafika trasy i efekty wypadkow tez, dzwiek to juz bajka szczegolnie w 5,1. Jedyne co mnie w oczy kole to wyglad samochodow. Przyzwyczajony do perfekcji refleksji z GT te w dircie wygladaja jak z matowego plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kompie dźwięk jest cienki to jest najgorsza wada gier na pieca;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dziś w nocy będę miał także podzielę się z Wami wrażeniami. Odpalę na 32" z dźwiękiem i zobaczymy co Panowie tym razem wykombinowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem te gre łacznie z konsolą. Póki co - owszem grafika ładna ale z predkoscia chyba przegieli... Lecę 100 a mam wrazenie ze minimum 2x tyle ;D Co za tym idzie otoczenia zbyt wiele nie ogladam. Samochodu tez nie widze bo który kierowca chcialby kierowac samochód za nim biegnąc ;D wiec widok z maski rzadzi ;D
Ostatnie co mnie troche zniechęciło to że kiedys wchodziło się championschip colina i ruszało - 1 państwo - kilka wyscigow - 2gie panstwo znow troche tras... A teraz ? wsadzaja mnie w pickupa i po jakims torze, potem os w punciaku, nie zdarzylem sie go nauczyc a juz inne auto , kompletnie inny tor po czym jeep i pustynia... co dalej ? F1 i LaMans ?
Menu za to bardzo łade ;D
Wiem ze jak skupie sie na tej grze to znajde jej zalety ale mam Forze i Colin musi zaczekac.. długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak!!! Ja tez gram, od okolo dwoch tygodni na PS3 i gra jest bardzo, bardzo dobra. Tak jak pmcomp uzywam G25 Logitecha, niestety bez fotela (nie mam miejsca). Goraco polecam!!!

pozdrawiam

P.S.
Jest tez kilka wad... brak tras zimowych (a bylo by tak pieknie) i gowniane sterowanie samochodami typu buggy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='reflect' post='61675' date='29.09.2007, 23:00 ']Tak jak pmcomp uzywam G25 Logitecha, niestety bez fotela (nie mam miejsca).[/quote]

Dzisiaj zacząłem trenować z manualną skrzynią biegów.
Z drążkiem nie daje rady ... fuck, albo biegi albo kierowanie.
Ze skrzydełkami jest już lepiej, przynajmniej nie wypadam z trasy. Ale nie jest to takie proste, trzymać dziada na właściwym biegu i do tego jak jest doładowanie. Wyższa szkoła jazdy.

Zimowych nie ma ale te jesienne np. asfalt pokryty liśćmi są miodzio.

Aha, tte auta mają nadprzyrodzone hamulce. Jakieś takieś nienaturalne, zbyt mocne. Auto praktycznie staje w miejscu. A może takie mają być?
Co do wrażenia prędkości jest chyba OK, po prostu jak jedziesz 100km/k na wąskiej dróżce to się tak wydaje.
Zawsze możesz zdjąć nogę z gazu i nie patrzeć na licznik :):P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='61684' date='30.09.2007, 00:36 ']Aha, tte auta mają nadprzyrodzone hamulce. Jakieś takieś nienaturalne, zbyt mocne. Auto praktycznie staje w miejscu. A może takie mają być?[/quote]
W zyciu nie jechałem wrc ale imho i predkosc i hamulce sa zbyt kosmiczne
[quote]Zawsze możesz zdjąć nogę z gazu i nie patrzeć na licznik :):P .[/quote]
Cfaniak bo ma kółko i pedały ;-) Jak juz kiedys Logitech zrobi takie kółko do x360ki to ujme ciut gazu bo na padzie to za mało precyzyjne jest i (przesadzając) albo jade albo nie jadę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do predkosci to wszystko jest ok. Jak juz pmcomp powiedzial jadac 100km/h waska droga w dodatku po szutrze mial bys dokladnie te same odczucia, szczegolnie gdybys to nagral kamera zamontowana na masce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem nadzieje że powiecie "faktycznie za szybko" ;D Wtedy miałbym jakies usprawiedliwienie dla dzwonów ;P A tak ... trzeba potrenować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już też posiadam wersję na PS3.

Zacznę od grafiki. Gra wygląda na serio dobrze - śliczne cieniowanie, efekty świetlne, gęsta trawa 3D, dużo detali w tle, piękne samochody. Ogólnie gra na serio dobrze korzysta z nowinek nowej generacji (patrzcie na tekstury bieżnika - cudo). Do tego wszystko jest dużo bardziej różnorodne niż w takim motorstorm. Nie ma mowy o jednym krzaczku skopiowanym milion razy. Niestety cała gra jest pociągnięta jakimś dosyć mocnym filtrem (coś ala Ghost Recon) przez co wygląda trochę ponuro i specyficznie. Mi osobiście takie coś nie odpowiada, wolałbym bardziej "pogodne" klimaty i ostrzejszą grafikę.

Jeżeli chodzi o gameplay to ta gra właściwie nie ma konkurencji na konsoli Sony. Motorstorm to całkiem inna gra. Mam także X0 i tam można by porównać do FM2. W temacie porównania do Forzy to trochę trudna sprawa - gry są zupełnie inne. Do tego Forza chodzi non stop 60 klatek. Jeśli jednak chcesz przed kimś zaszpanować ładną grafiką DIRT się lepiej spisze - ciekawe krajobrazy, gęsta trójwymiarowa trawa czy kokpity 3D dają w połączeniu ze wspomnianymi efektami światła i cienia rewelacyjny efekt. Grafikę jednak łatwiej jest porównać do motorstorm. Wydaje mi się że reprezentuje podobny poziom mimo wszystko. Może troszkę gorszy technicznie (brak blura czy śladów-wgłębień po przejeździe) za to dużo bardziej urozmaicony i z lepszymi modelami pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździliście kiedyś TIR-em tzn. trackiem?
Ja już jeździłem :) , jest [beeep]iście. Pisałem, że w tej grze hamulce są za słabe. Spróbujcie w tracku, pod hamulcem czuć te kilkanaście ton masy do hamowania.

A dachowaliście kiedyś trackiem? :lol::lol::lol:
:P
Ja dachowałem.
Jest jeszcze bardziej [beeep]iście :)
;)

Pozdro dla maniaków kierowców.

PS. Przeszedłem curyk na automatyczna skrzynię biegów. Zmiana biegów zabiera przyjemność z gry i z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj miałem okazję w końcu zasmakować tego co Wy Panowie.

Rewelacja, dźwięk (zwłaszcza jak wspomniał pmcomp - turbosprężarka daje potężny gwizd), myślałem, że moja grafa nie pociągnie tej gry ale jest wszystko ok. Spora rozdziałka (1280x720) na 32" wygląda wspaniale. Narazie jestem nowicjuszem i muszę nauczyć się jeździć tymi samochodami, ręczną zmianę biegów narazie zostawię w spokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ok 30% skonczonej kariery... do tej pory - REWELACJA !!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem wymienić jedną z moich nieużywanych gier (Motorstorm lub Virtua Tennis 5) na Colin'a, ale tego nie zrobię. Dlaczego? Bo ściągnąłem demo i muszę powiedzieć, że tak skopanej fizyki dawno nie widziałem. Miałem wrażenie, że prowadzę jakiegoś kosmicznego "resoraka", który jest szybszy i lepiej hamuje niż bolid formuły 1, a skręca niczym ruska deskorolka - lekko naciskam a on skręca o 90 stopni. Nie ma się wrażenia, że jest to samochód, który waży pareset kilo, tylko plastikowy zdalnie sterowany samochodzik ze sklepu z zabawkami. Zawiodłem się na Colinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='-AS-' post='61865' date='02.10.2007, 01:16 ']Chciałem wymienić jedną z moich nieużywanych gier (Motorstorm lub Virtua Tennis 5) na Colin'a, ale tego nie zrobię. Dlaczego? Bo ściągnąłem demo i muszę powiedzieć, że tak skopanej fizyki dawno nie widziałem. Miałem wrażenie, że prowadzę jakiegoś kosmicznego "resoraka", który jest szybszy i lepiej hamuje niż bolid formuły 1, a skręca niczym ruska deskorolka - lekko naciskam a on skręca o 90 stopni. Nie ma się wrażenia, że jest to samochód, który waży pareset kilo, tylko plastikowy zdalnie sterowany samochodzik ze sklepu z zabawkami. Zawiodłem się na Colinie.[/quote]

Absolunie się nie zgadzam. Nie wiem jak jest przysterowaniu padem ale przy kierownicy G25 wszystko jest miodzio. Auto zachowuje się bardzo poprawnie. Czuć róznice pomiedzy napędami na tył, przód czy 4WD.
Hamulce rzeczywiście "za dobre" już o tym pisałem.
Ale przy jeździe truckiem hamulce już duuuuuuuuuużo gorsze, duższa droga hamowania.

Misie podoba ;) .
Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='-AS-' post='61865' date='02.10.2007, 01:16 ']Chciałem wymienić jedną z moich nieużywanych gier (Motorstorm lub Virtua Tennis 5) na Colin'a, ale tego nie zrobię. Dlaczego? Bo ściągnąłem demo i muszę powiedzieć, że tak skopanej fizyki dawno nie widziałem. Miałem wrażenie, że prowadzę jakiegoś kosmicznego "resoraka", który jest szybszy i lepiej hamuje niż bolid formuły 1, a skręca niczym ruska deskorolka - lekko naciskam a on skręca o 90 stopni. Nie ma się wrażenia, że jest to samochód, który waży pareset kilo, tylko plastikowy zdalnie sterowany samochodzik ze sklepu z zabawkami. Zawiodłem się na Colinie.[/quote]

Nawet całośc zacytuje bo nie ma słowa z którym bym sie nie zgadzał ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...