Skocz do zawartości
braavoo

Kathrein 910

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='nowy66' post='66850' date='07.11.2007, 17:27 ']Proszę o poprawienie - jeśli się mylę - potencjalna wyższość Enigmy1/2 zasadza się w tym, że nad softem opartym na pracy Kathreina (np. 1.03/1.04) pracuje 50-100 pracowników Kathreina i dalej MODYFIKUJE go 5-10 tysięcy zapaleńców, a nad open Enigma1/2 pracuje ten kto chce(w domysle dziesiątki tysięcy zapaleńców)? Czy oznacza to również, że już dobrze znana wersja/wersje dla DM7000 będzie można łatwo wykorzystać u Kathreina?

pzdr[/quote]

na niemieckim forum poświęconym kathrein pojawiła sie zapowiedź wydania w 51 tygodniu tego roku Enigmy2 dla tego tunerka, parę osób widziało już to w działaniu, w tej chwili mają problemy ze sterownikiem, żeby zrobić nagrywanie i być moze nagrywanie pojawi się w późniejszym czasie (być może zależy to od wydania oficjalnego softu 1.04 w którym ma być nagrywanie na dyski usb). Czyli trzeba sie uzbroić w cierpliwość i czekać do gwiazdki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawila się polska instrukcja do kathrein i jak na razie znalazłem jedna ale za to jaka niespodziankę... z instrukcji wynika, ze jest w kati obsługa jeżyka polskiego!!!! oczywiście jak sie to przeanalizuje to w sofcie 1.03 jej nie ma, ale to potwierdzać może doniesienia, ze w sofcie 1.04 pojawi się wreszcie obsługa jeżyka naszego ojczystego :-)
ps. a tu namiar na instrukcję [url="http://www.kathrein.pl/down/Manual_UFS910_PL.pdf"]http://www.kathrein.pl/down/Manual_UFS910_PL.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest w końcu oficjalne potwierdzenie kiedy ukaże sie soft 1.04
[url="http://www.kathrein.pl/index.php?mid=40&cid=4001&art=54"]http://www.kathrein.pl/index.php?mid=40&am...4001&art=54[/url]
z tego wynika ze soft powinien ukazać się miedzy 3 a 9 grudnia :-)))))
czyli już całkiem niedługo, będzie nagrywanie i będzie polskie menu :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby to kogoś jeszcze na tym forum interesowało, to soft 1.04 już się ukazał. Jego podstawową zaletą jest możliwość nagrywania na twardy dysk przez USB (ponadto język polski). Jakość nagrań, szczególnie kanałów HD - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='annras' post='75534' date='23.12.2007, 07:34 ']Jakby to kogoś jeszcze na tym forum interesowało, to soft 1.04 już się ukazał. Jego podstawową zaletą jest możliwość nagrywania na twardy dysk przez USB (ponadto język polski). Jakość nagrań, szczególnie kanałów HD - rewelacja.[/quote]
hmm było już o tym w specjalnym wątku o sofcie 1.04 do kathrein [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8025&hl=kathrein"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...amp;hl=kathrein[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Racja, ale w Googlach na haslo Kathrein na pierwszym miejscu w tym forum wyskakuje wlasnie ten watek i jak ktos jest zainteresowany, to otrzyma niepelne wiadomosci. Uwazalem, ze nie mozna tak tego zostawic. Edytowane przez annras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TYSON' post='65192' date='27.10.2007, 12:58 ']Bardzo proszę forumowiczów aby w tym temacie (KATHREIN 910) na bieżąco informowali o nowościach związanych z tym dekoderem (nowe softy, polskie menu, nowe funkcje)


POZDRAWIAM :)[/quote]

Tak istnieje oto opis który gdzies wczesniej sobie zapisałem z róznych forum:
Wklej wszystkie pliki z listy do [url="ftp://192.168.0.25/config/"]ftp://192.168.0.25/config/[/url]

lub z usb:
Kanalliste über USB Stick einspielen

Es gibt eine Möglichkeit die Kanalliste über einen USB-Stick auszulesen und wieder einzuspielen! Bearbeiten der Liste ist mit dem DVR-Manager von Kathrein möglich

Man braucht einen USB-Stick, FAT32 formatiert. Darauf erstellt man folgende Verzeichnisstruktur:
\kathrein\channellist

Um die Kanalliste vom UFS910 auf den USB-Stick zu speichern folgendes ausführen:
1. USB-Stick am vorderen USB Anschluß anstöpseln
2. Hauptmenü aufrufen
3. Die Taste 1 auf der Fernbedienung solange drücken bis "Download" im Display steht. Wenn "Download Done" steht ist die Kanalliste auf dem USB-Stick gespeichert.
4. Mit "EXIT" das Menü verlassen.

Auf dem USB Stick ist im Verzeichnis \kathrein\channellist\ eine Datei die "Channellist_out.xml" heisst. Das ist die Kanalliste. Dies lässt sich mit dem DVR-Manager bearbeiten.


Um die Kanalliste auf dem UFS910 wieder einzuspielen muss folgendes gemacht werden:
1. Kanalliste die eingespielt werden soll muss "Channellist_in.xml" heißen!
2. Die Datei auf den USB-Stick ins Verzeichnis \kathrein\channellist\ kopieren
3. USB-Stick am vorderen USB Anschluß einstecken
4. Hauptmenü aufrufen
5. Die Taste 4 auf der FB solange drücken bis "Upload xx%" im Display steht. Wenn "Upload Done" im Display steht ist die neue Kanalliste eingespielt.
6. Mit Exit das Menü verlassen.

Edytowane przez geniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm kathrein rozwija się coraz piękniej i szybciej, co dzień przynosi nowe dodatki dodające rożne funkcje.
w tej chwili najbardziej zaawansowany soft to image AAF (tych samych co robią softy alternatywne na dreamboxa). co daje: emu, keye instalowane automatycznie, sterowanie wirtualnym pilotem z poziomu web interface, przeglądanie zdjęć). To wszystko się kotłuje, pojawiają sie nowe pomysły, widać, ze sporo osób to ma i całkiem sporo pracuje nad nowymi możliwościami. Wieje optymizmem w te styczniowe zimne dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wieje chłodem...

Pierwszy - nakładał na siebie listy kanałów, tzn miałem np. 2 razy pozycje 2,24,45,56,29,88, .....4 pozycje oznaczone jako 64, albo 8 pozycji oznaczonych jako 1220.... - mówię o wgrywaniu list poprzez skanowanie nieba. Wymiana.

Drugi - luźne czytniki CAM; ani jeden ani drugi nie widział CAM'a. Wymiana.

Trzeci - (nie wiedzieć dlaczego) nie znajduje kanałów .... HD. A inne znajduje.
Wymiana czy na drzewo? Oto jest pytanie....

Do tego dochodziły ciągłe problemy z jakością obrazu po SD. To nie jest odbiornik "plug and play". To jest odbiornik dla stosunkowo waskiej grupy osób, które mają i czerpią przyjemność z zabawy softami, podmiankami "imagów", znających linux...

No ale jest łyżeczka ..... miodu w tej beczce dziegciu( :P;):) ) .... moim zdaniem doskonały obraz po HD : łatwy do wyregulowania, soczysty, szczegółowy - taki nie plazma a LCD. w skali 10 imo 9.5/10.

I co z tego jak nie mogę (w 3egz) znaleźć kanałów HD....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='77598' date='06.01.2008, 10:07 ']W moim przypadku wieje chłodem...

Pierwszy - nakładał na siebie listy kanałów, tzn miałem np. 2 razy pozycje 2,24,45,56,29,88, .....4 pozycje oznaczone jako 64, albo 8 pozycji oznaczonych jako 1220.... - mówię o wgrywaniu list poprzez skanowanie nieba. Wymiana.

Drugi - luźne czytniki CAM; ani jeden ani drugi nie widział CAM'a. Wymiana.

Trzeci - (nie wiedzieć dlaczego) nie znajduje kanałów .... HD. A inne znajduje.
Wymiana czy na drzewo? Oto jest pytanie....

Do tego dochodziły ciągłe problemy z jakością obrazu po SD. To nie jest odbiornik "plug and play". To jest odbiornik dla stosunkowo waskiej grupy osób, które mają i czerpią przyjemność z zabawy softami, podmiankami "imagów", znających linux...

No ale jest łyżeczka ..... miodu w tej beczce dziegciu( :P:lol:;) ) .... moim zdaniem doskonały obraz po HD : łatwy do wyregulowania, soczysty, szczegółowy - taki nie plazma a LCD. w skali 10 imo 9.5/10.

I co z tego jak nie mogę (w 3egz) znaleźć kanałów HD....

pzdr[/quote]

hmm dziwne , ze nie możesz znaleźć kanałów HD, u mnie zero problemów z tym..
ale ja nie skanuję nieba w samodzielnym poszukiwaniu satelit i kanałów, a stosuję gotowe listy przygotowane przez innych (i tylko je lekko modyfikuję, by dostosować do własnych preferencji)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' post='77614' date='06.01.2008, 11:38 ']hmm dziwne , ze nie możesz znaleźć kanałów HD, u mnie zero problemów z tym..
ale ja nie skanuję nieba w samodzielnym poszukiwaniu satelit i kanałów, a stosuję gotowe listy przygotowane przez innych (i tylko je lekko modyfikuję, by dostosować do własnych preferencji)...[/quote]

Dopiero w trzecim egzemplarzu tak mam - w poprzednich wszystko OK (w tym zakresie :lol: ).

Gotowe listy - dobry pomysł - od niedawna można wgrać poprzez pendrive'a - ale wcześniej kombinacje z laptopem.

To jest słabość tego produktu - trzeba mieć do niego cierpliwość i czas (albo osobę która się na tych klockach zna) - aby śledzić na bieżąco zmiany, uaktualnienia, image, bawić się, podmieniać.... Pewnie o to chodzi.


[b]A tak offtopic - jaki polecacie tuner o bardzo dobrym obrazie [color="#FF0000"]SD[/color]? Czy kwota do 1k jest wystarczająca aby uzyskać maksymalnie dobry obraz[color="#FF0000"] SD[/color]? Czym się różnią od siebie takie topowe tunery sat? (poza możliwością edukacji - czyli linuxowe, te mnie nie interesują).[/b]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ja mam na stale podpiętą kathrein do sieci komputerowej domowej i jednym pstryknięciem odpowiedniego programu zmieniam i modyfikuję listy kanałów...
Ale jedno jest faktem, ten tuner to wspaniała zabawa dla ludzi lubiących grzebać w oprogramowaniu, dająca ogromne możliwości modyfikowania i dostrojenia do swoich potrzeb. A dla takich typowych klikaczy w pilota (co to nie odróżniają linuksa od flash disku) to on się średnio nadaję, bo trzeba go odpowiednio skonfigurować, no i oprogramowanie ciągle jest w fazie wczesnej...
a co do obrazu w SD to hmm ja sie przyzwyczaiłem (może po prostu nie spodziewam sie cudów?? w końcu po to wymyślono HD, ze sd marnie wygląda na wielkoformatowych tv???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostępne w HD (nawet w formie edukacyjnej) są z satelity ile ? - 3-4-5 kanałów? (nie mówię o sharingu) - to za mało, żeby akceptować [na tę chwilę], średnia jakość sygnału SD na tunerach przygotowanych do HD (np. Kathrein). Na moim 52" było to szczególnie bolesne - możesz mi wierzyć.

Będę rozpatrywał jeszcze raz zakup Kathreina UFS910 (albo następcy) z oddzielnym tunerem do SD i oddzielnym do HD. Kiedyś i tak dojdzie do takiego podziału. Jestem ciekawy czy nowe - dwutunerowe - STB HD bedą już pozbawione tych wad. Oby...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='77681' date='06.01.2008, 16:52 ']Dostępne w HD (nawet w formie edukacyjnej) są z satelity ile ? - 3-4-5 kanałów? (nie mówię o sharingu) - to za mało, żeby akceptować [na tę chwilę], średnia jakość sygnału SD na tunerach przygotowanych do HD (np. Kathrein). Na moim 52" było to szczególnie bolesne - możesz mi wierzyć.

Będę rozpatrywał jeszcze raz zakup Kathreina UFS910 (albo następcy) z oddzielnym tunerem do SD i oddzielnym do HD. Kiedyś i tak dojdzie do takiego podziału. Jestem ciekawy czy nowe - dwutunerowe - STB HD bedą już pozbawione tych wad. Oby...

pzdr[/quote]
też mam 52 cale i jakoś sie przyzwyczaiłem, bo wiem że cudów nie można sie spodziewać po sd, a jak oglądam z ok 3,5 m to obraz jest całkiem ok i do zaakceptowania, wiem, ze wile osób narzeka i twierdzi, ze w sd obraz lepszy jest na dm 7xxx, ja nie porównywałem, bo nie mam dreamboxa...
i dlatego gromadzę różne materiały w HD z netu, by uzupełnić bibliotekę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nic uniwersalnego, ale o Kathreinie nie moge powiedziec jak narazie zlego slowa. Jak obchodzisz sie z nim wg wskazowek to nie ma prawa sie nic stac, no chyba, ze masz wadliwa sztuke.
Tuner jak na kilka m-cy swojego istnienia rozwija sie blyskawicznie. Ostatni update do wersji 1.04 pokazal nowe mozliwosci tego tunera. Reszta nalezy do tych, ktorzy lubia sie bawic linuxem.
Zobaczcie, tuner potrafi juz nagrywac w HD, przegladac zdjecia, mozna nim sterowac przez www ..... Czekac tylko jak dodadza mp3, i inne uzyteczne pluginy.
Kathrein bardzo ladnie wykorzystal swoje 5 minut, ktore teraz owocuja.
Pozostale stajnie DM i IPBox daja ciala i nawet jesli pojawi sie ich sprzet to bedziemy musieli poczakac pare miesiecy na to co juz potrafi Kathi.

I wiecie co, nie zdziwilbym sie jesli w najblizszych miesiacach wypusciliby tuner z wbudowanym dyskiem HDD. Przeciez plyta glowna ma wyjscie SATA :-)

Wypuscili swoj tuner jako pierwsi, dajac jednoczesnie mozliwosc podrasowania softu przez zapalencow i to za darmo. Ich sztab technikow musialby siedziec nad takimi rzeczami miesiacami biorac za to niemale pieniazki.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby Kasia stala sie krolowa ( wlasciwie caryca :) ) musi byc wyeliminowany tylko jeden konkurent (to moje zdanie) Jest nim Humax Icord, tani ( z dyskiem 160 GB okolo 1600 zl) i oparty na Linuxie. Tysiace ludzi chce zamienic Humaxa 5400 (jak ja) na jakies HD i na pewno duzo grup zacznie go poprawiac. Niestety na razie jest trudno dostepny, i o ile wiem nie ma na razie alternatywnego softu. Ale wewnetrzny twardy dysk do 320 GB i nagrywanie na raz 4 kanalow HD dobrze o nim swiadcza.

Bardzo ciekawe co sie stanie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm oczywiście, ze już długo kathrein nie będzie jedyną taką maszyną na rynku.. pytanie jak na to zareaguje firma kathrein (czy bardziej się postara, czy oleje sprawę, w końcu ich główne źródło zarobków to profesjonalne anteny, a nie niszowy w ich ofercie towar, bez większego znaczenia finansowego, może jedynie prestiżowy) oraz jak zareaguję użytkownicy, czy ci najbardziej aktywni, lubiący majstrować, którzy dorabiają mu nowe możliwości, zostaną przy nim, czy uciekną do konkurencji, porzucając kathrein. wiele się wyjaśni w ciągu paru nadchodzących miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

To moj pierwszy wpis na tym forum.Chcialbym sie o cos zapytac.Posiadam tuner Kathrein UFS 910 i podpiety do niego zew. dysk twardy.Problem polega na tym ze przy firmware 1.06 moglem bez problemow nagrywac programy SD jak i HD przy czym odtwarzanie nagranych filmow HD nie przebiegalo bez problemow.Film sie zacinal ,tzn. obraz stal w miejscu a dzwiek lecial dalej ,a po paru minutach odtwarzanie sie wylaczalo.

Zaladowalem wiec najnowszy soft 2.01 i wczesniej nagrane filmy HD odtwarza bez problemow .Natomiast mam teraz problem z HBO HD.W ogole niechce mi odtworzyc nagranego programu z tego kanalu (hbo hd) ,canal plus HD odtwarza bezproblemowo i inne takze.

Co moze byc tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...