Skocz do zawartości
braavoo

Kathrein 910

Rekomendowane odpowiedzi

<<kathrein obsługuje jak na razie tylko system plików fat32>>

Ja by się podłączało dysk to będzie trzeba go jakoś sformatować do Fat 32?
Czy np. taki byłby odpowiedni

[url="http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zewnetrzne_USB_/_FireWire_/_eSATA_/_RJ45/WD/Dyski_3_5_/Elements_USB_2_0_/WD_Caviar_External_Elements_250_GB_USB_2_0/pelny,id,42445/"]http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zew...pelny,id,42445/[/url]

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TYSON' post='65152' date='26.10.2007, 21:21 ']<<kathrein obsługuje jak na razie tylko system plików fat32>>

Ja by się podłączało dysk to będzie trzeba go jakoś sformatować do Fat 32?
Czy np. taki byłby odpowiedni

[url="http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zewnetrzne_USB_/_FireWire_/_eSATA_/_RJ45/WD/Dyski_3_5_/Elements_USB_2_0_/WD_Caviar_External_Elements_250_GB_USB_2_0/pelny,id,42445/"]http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zew...pelny,id,42445/[/url]

Pozdrawiam![/quote]

Jak najbardziej taki dysk byłby odpowiedni. Jedyny mały problem to kwestia fat32, bowiem z sobie tylko znanych powodów M$ ograniczył w win xp wielkość partycji, którą można sformatować w fat32 do 32 GB, wiec żeby nie dzielić go Bóg wie na ile partycji, trzeba użyć albo linuksa, albo jakiegoś innego programu do robienia i formatowania partycji (np. partition menager) Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli kupowałbym dysk SATA od PC ( byłoby TANIEJ) to czy tka obudowa będzie się nadawała?
[url="http://www.capslock.pl/produkty/obudowa_i-box_zew._3.5__long_s_usb(sata)_sreb_cza/4880"]http://www.capslock.pl/produkty/obudowa_i-...)_sreb_cza/4880[/url]
+ np.dysk (czy do takiej obudowy można dołączyć dysk SATA 2?)


Ps. tym programem (partition menager) mogę podzielić dysk na dowolne partycje ?
Muszą one mieć po 125 GB?

- Czy jest możliwe aby nowe oprogramowanie poprawiło szybkość i stabilność dekodera?


Sory że zadaję tyle pytań, ale przed zakupem chcę być dobrze przygotowany :(

Pozdr. i dzięki.

Edytowane przez TYSON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TYSON' post='65158' date='26.10.2007, 21:39 ']A jeśli kupowałbym dysk SATA od PC ( byłoby TANIEJ) to czy tka obudowa będzie się nadawała?
[url="http://www.capslock.pl/produkty/obudowa_i-box_zew._3.5__long_s_usb(sata)_sreb_cza/4880"]http://www.capslock.pl/produkty/obudowa_i-...)_sreb_cza/4880[/url]
+ np.dysk (czy do takiej obudowy można dołączyć dysk SATA 2?)
Ps. tym programem (partition menager) mogę podzielić dysk na dowolne partycje ?
Muszą one mieć po 125 GB?

- Czy jest możliwe aby nowe oprogramowanie poprawiło szybkość i stabilność dekodera?
Sory że zadaję tyle pytań, ale przed zakupem chcę być dobrze przygotowany :(

Pozdr. i dzięki.[/quote]
Tak taka obudowa byłaby ok, do tej obudowie podłączasz dysk sata(sata 2 też powinno dziać, czy z pelna teoretycznie ipraktycznie szybkoscią to nie qwiem, ale napewno bedzie działąc), a z kathrein łączysz usb i wsio śmiga...
tak partiton menagerem możesz dowolnie podzielić dysk na partycje(zachowując oczywiście pewne zasady, czyli właśnie to, ze partycja na fat32 nie może mieć niż te 120 kilka GB(bodajże 125, ale to trzeba dokładnie sprawdzić, na pewno nie wiecej niż 128 GB) Czyli jak kupisz dysk powiedzmy 250 GB będziesz musiał go podzielić na 2 partycje, jak np. 320 to na 3 (podziel wielkość dysku przez te 125 GB i wyjdzie ci ile powinna mieć partycji).

co do poprawy szybkości i stabilności dekodera to z przecieków na temat tego nowego firmware 1.04 wynika, ze i nad tym pracują (miedzy innymi to prace nad tymi problemami według nich powodują późniejsze wydanie tego softu). Ale czy im wyjdzie?? tego nie wiem, jak sie ukaże to będzie wiadomo, a teraz to co najwyżej wróżenie z fusów...

Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. :D

Jeszcze moje ostatnie pytanie jak się akualizuje soft?

Ps. teraz pozostaje mi tylko czekać na nowy soft(może też dodadzą polskie menu?)


Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TYSON' post='65166' date='26.10.2007, 23:01 ']Bardzo dziękuję za pomoc. :D

Jeszcze moje ostatnie pytanie jak się akualizuje soft?

Pozdrawiam :([/quote]

Bardzo prosto, wgrywasz soft na pendriver usb do odpowiedniego katalogu (kathrein\ufs910) potem podpinasz do tunera do przedniego gniazda usb, wyłaczas tuner przełącznikiem z tylu tunera, włączasz przytrzymując przycisk menu i wtedy startuje upgrade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę forumowiczów aby w tym temacie (KATHREIN 910) na bieżąco informowali o nowościach związanych z tym dekoderem (nowe softy, polskie menu, nowe funkcje)


POZDRAWIAM :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników :

Czy istnieje możliwość wgrania

a. listy kanałów
b. kluczy

poprzez usb, pendrive'em - tak jak inny, znaczy alternatywny soft?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='65750' date='31.10.2007, 14:07 ']Pytanie do użytkowników :

Czy istnieje możliwość wgrania

a. listy kanałów
b. kluczy

poprzez usb, pendrive'em - tak jak inny, znaczy alternatywny soft?

pzdr[/quote]

z tego co się orientuje, to najprostsza metodą wgrania softu jest wgranie z peceta za pomocą lan-u po ftp-ie (total commander), tak żeby automatycznie wgrał sie z pena to nie ma takiej możliwości - w tych obecnych softach może coś się pojawi i to już niedługo :-))))
Bo o to bomba dzisiejszego dnia: w grudniu ma się pojawić na kathrein Enigma 2 :-)))
prace nad tym są podobno bardzo zaawansowane i ma się pojawić w 51 tygodniu roku, czyli w okolicach gwiazdki, to byłby naprawdę genialny prezent pod choinkę dla wszystkich użytkowników tego tunerka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z diablo cam,Kathrein nie widzi go "NO CAM AVAILABLE" moduł jest sprawny, bo programuje się i przechodzi weryfikacje.Po wsunięciu diablo do tunera przycina obraz.
Oprogramowanie w tunerze 1.3 orginał,diablo Stealth218.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jakiś czas temu podano informację, że szwajcarska TV rozpoczęła nadawać sygnał HD Suisse. Taka transmisja próbna się rozpoczęła - niestety dla mnie tylko PODOBNO, ponieważ mimo

a. przeskanowania automatycznego i potem..
b. wpisania kompletnych danych (ręcznie) czyli 12399H, TXP8, HB8, 275003/4, NID 318 i TID 8500 (wpisałem te dane, które można wpisać w ufs910) mam ciemność - nawet nie znalazło niczego!

[b]Moje pytanie brzmi - dlaczego?[/b]

1. mimo wpisania danych pokazuje [b](dla DVB-S)[/b] sygnał 65, jakość 95% - zero sygnału
2. mimo wpisania danych (dla DVB-S2 czyli HD) sygnał 65, jakość .... 0% - zero sygnału = ciemność

co jest źle? Ustawienie anteny niedokładne? - ale patrz pkt1 ?? Tuner ufs910, soft 1.03.

Żal mi tym bardziej, że podobno nie oszczędzają na bitracie...... Zresztą na pewno znacie TV SF - zawsze wyglądało więcej niż dobrze dla SD...

ps moja uwaga dotycząca użytkowania Kati910 - kapryśne urządzenie ale jak dostaje lepszy soft - idzie znacznie lepiej. Pewnie znowu wgram RC1...., Wkurzające jest to, że nigdy za pierwszym razem nie wychwytuje wszystkich kanałów - trzeba poprawiać wyszukiwanie. Jakość obrazu na HD/SD w sofcie RC1 jest imo znacznie lepsza niż 1.03. Z kolei taki podobał by się z pewnością zwolennikom plazmy (miękki, płynny,... dla mnie mdły, chociaż wyraźny ... taki plazmowy)

pzdr


ps2 mimo ustawienia Display - on nie pokazuje mi zegara...za to ciągle Auf Widersehen - też nie wiem dlaczego. Ktoś wie? Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już wszystko ok
dzięki
Moje ustawienie -kati, diablo 2.18 ,splinter BeZerker'a , Karta klienta ŁAMANA
do tunerów z klapką z allegro,chodzą kanały HD c+ Edytowane przez tomi65b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakim softem jest sprzedawana oryginalnie Kasia ? Czy wystarczy wsadzic modul cyfry lub polsatu i jazda, czy trzeba sie troche najpierw pobawic ? Zamierzam kupic, ale musze go uruchomic prawie natychmiast, inaczej moja slubna moze byc grozna ;) , szczerze nienawidzi moich zabaw w programowanie Humaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='66116' date='03.11.2007, 17:50 ']Z jakim softem jest sprzedawana oryginalnie Kasia ? Czy wystarczy wsadzic modul cyfry lub polsatu i jazda, czy trzeba sie troche najpierw pobawic ? Zamierzam kupic, ale musze go uruchomic prawie natychmiast, inaczej moja slubna moze byc grozna ;) , szczerze nienawidzi moich zabaw w programowanie Humaxa.[/quote]
u mnie wsadziłem moduł diablo do tego kartę cyfry i wszystko ruszyło z kopyta na oryginalnym sofcie... nic nie trzeba kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='66068' date='03.11.2007, 12:54 '][b]Moje pytanie brzmi - dlaczego?[/b]

1. mimo wpisania danych pokazuje [b](dla DVB-S)[/b] sygnał 65, jakość 95% - zero sygnału
2. mimo wpisania danych (dla DVB-S2 czyli HD) sygnał 65, jakość .... 0% - zero sygnału = ciemność

co jest źle? Ustawienie anteny niedokładne? - ale patrz pkt1 ?? Tuner ufs910, soft 1.03.

Żal mi tym bardziej, że podobno nie oszczędzają na bitracie...... Zresztą na pewno znacie TV SF - zawsze wyglądało więcej niż dobrze dla SD...[/quote]

Jak wiesz nie mogę się odnieść do Kathreina tylko do TF.
Miałem taki przypadek w TF, po zmianie transponderów Sat1HD, AnixeHD, etc, pokazywało jakość zero - nie było ich po prostu w pamięci odbiornika, ale po zatwierdzeniu jednak wyszukało te kanały i chodzą.

Na pewno HD Suisse jest kodowany w Viaccess.
Leci na nim kilkuminutowa zlepka - Alpy- mecz- wodospad-góry- kajaki- parada i pewna dość ciekawa pani, fajnie HD piegowata. Dźwięk w 3 językach ang, fr., ital.- jest testem mówionym systemu 2.0 i 5.1


Leci w rozdz. 720p50.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem oryginalny (ale pełny - ok. 10mb) 1.03 i się pojawiło wszystko (razem z szukanym przeze mnie HD Suisse). Według informacji z innych forum warto zaopatrzyć się w taki pełny soft (nie ok 5mb ale właśnie 10mb) w innym przypadku Kaśka głupieje :)

Ale ja to w innej sprawie : na sputniku pojawił się - dosłownie na może 1 godzinę (!) beta 1.04 i od razu zniknął. Teraz już go tam nie ma. Widomy znak, że 1.04 pojawi się faktycznie na początku grudnia.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='66712' date='06.11.2007, 18:29 ']Wgrałem oryginalny (ale pełny - ok. 10mb) 1.03 i się pojawiło wszystko (razem z szukanym przeze mnie HD Suisse). Według informacji z innych forum warto zaopatrzyć się w taki pełny soft (nie ok 5mb ale właśnie 10mb) w innym przypadku Kaśka głupieje :)

Ale ja to w innej sprawie : na sputniku pojawił się - dosłownie na może 1 godzinę (!) beta 1.04 i od razu zniknął. Teraz już go tam nie ma. Widomy znak, że 1.04 pojawi się faktycznie na początku grudnia.

pzdr[/quote]
hmm co do wersji 1.04 to chyba był fake (w nocy z niedzieli na poniedziałek pojawiło się coś o nazwie 1.04 beta, nawet to ściągnąłem i okazało się, ze to wersja 1.03 ze zmienionymi nazwami plików z tekstem 1.04 beta). Prawdziwa beta jakby wyciekła to juz by jej się nie dało z powrotem zagonić do niedostępności ;-)))
Swoją drogą należy podziwiać firmę kathrein, w porównaniu z takim microsoftem któremu co i raz wypływają nie tylko wersje beta, ale nawet alfa, a tu już wiadomo od 2 miechów, ze jest beta 1.04 i nic.... fiuuu fiuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich zainteresowanych.
Proponuje wgrac najnowszego Rudbox-a. Wyszukiwanie kanalow dziala bardzo ladnie inne rzeczy rowniez :-)
Cyferka smiga pieknie na oryginalnym sofcie. Wystarczy wpiac modul i wsunac karte do srodka.

Wlasnie testuje najnowszego Fergusona 8900 HD PVR z mozliwoscia nagrywania po USB i musze wam powiedziec, ze jestem pod wrazeniem. Szkoda, ze nie ma LAN i Linuxa na pokladzie.

Jak wyjdzie oprogramowanie 1.04 pod Kathrein 910 to nic wiecej do szczescia nie potrzeba :-)

LAN, Linux, PVR HD to niedzwiedzie lubia najbardziej. Jeszcze jakby Polsat i N-ka wypuscily swoj modul HD to juz nic wiecej nie potrzebuje

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='66741' date='06.11.2007, 20:39 ']Dla wszystkich zainteresowanych.
Proponuje wgrac najnowszego Rudbox-a. Wyszukiwanie kanalow dziala bardzo ladnie inne rzeczy rowniez :-)
Cyferka smiga pieknie na oryginalnym sofcie. Wystarczy wpiac modul i wsunac karte do srodka.

Wlasnie testuje najnowszego Fergusona 8900 HD PVR z mozliwoscia nagrywania po USB i musze wam powiedziec, ze jestem pod wrazeniem. Szkoda, ze nie ma LAN i Linuxa na pokladzie.

Jak wyjdzie oprogramowanie 1.04 pod Kathrein 910 to nic wiecej do szczescia nie potrzeba :-)

LAN, Linux, PVR HD to niedzwiedzie lubia najbardziej. Jeszcze jakby Polsat i N-ka wypuscily swoj modul HD to juz nic wiecej nie potrzebuje

Pozdrawiam

braavoo[/quote]

No kolga jeszcze zapomnial dodać, ze zapowiadana jest enigma2 dla kati gdzieś tak 2 tygodnie po sofcie 1.04 a wtedy to juz bedzie super full wypas na maksa...

ps. enigma 2 to jakby nakladka na linuksa dodajaca sporo możliwości nie planowanych przez producenta oryginalnego oprogramowania (w tym w przysżłości nagrywanie przez lan na kompa, sterowanie tunerkiem z poziomu kompa, media strumieniowe, wgrywanie kluczy i mnostwo innych dobroci (dzięki obasludze plug -inów)....
zapowiada sie gorący grudzień dla kathreinowców :-))) ferdek wysiądzie w przedbiegach :-)))

ps2.tez polecam ten nowy Rudbox Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy tuner ma inna grupe docelowa.
Ale faktycznie Ferguson moglby pomyslec o LAN-ie i Linuxie

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='66743' date='06.11.2007, 22:45 ']ps. enigma 2 to jakby nakladka na linuksa dodajaca sporo możliwości nie planowanych przez producenta oryginalnego oprogramowania[/quote]

To nie jest zadna nakladka, to calkowicie inny system oparty na linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jokers' post='66832' date='07.11.2007, 15:00 ']To nie jest zadna nakladka, to calkowicie inny system oparty na linuxie[/quote]
ok :-)) jeszcze nie miałem z tym do czynienia (po za opisami w internecie i rozmową z kumplem który ma dm z czymś podobnym i opisywał wszystkie dobrodziejstwa tego rozwiązania. mi najbardziej skojarzyło się to z iksami pod linuksem, mogą być rożne i nie należy ich utożsamiać ze to sam system (bo to nakładka graficzna na linuksa), ale może sie mylę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jokers' post='66832' date='07.11.2007, 15:00 ']To nie jest zadna nakladka, to calkowicie inny system oparty na linuxie[/quote]

Proszę o poprawienie - jeśli się mylę - potencjalna wyższość Enigmy1/2 zasadza się w tym, że nad softem opartym na pracy Kathreina (np. 1.03/1.04) pracuje 50-100 pracowników Kathreina i dalej MODYFIKUJE go 5-10 tysięcy zapaleńców, a nad open Enigma1/2 pracuje ten kto chce(w domysle dziesiątki tysięcy zapaleńców)? Czy oznacza to również, że już dobrze znana wersja/wersje dla DM7000 będzie można łatwo wykorzystać u Kathreina?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...