Skocz do zawartości
braavoo

Kathrein 910

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='nowy66' post='61759' date='30.09.2007, 20:56 ']Jak już się "natestujecie" z image SF to możebyście cus powiedzieli na temat "alternatywnego" Spinnes? Jakieś porównanie? możliwości? obsługa? wygląd?zdjęcia?

pzdr[/quote]
hmmm ja mam wgranego spinnes, niestety zle wieści są takie, ze ten projekt nie będzie dalej rozwijany :-( (jakiś [beeep].. na niemieckim ebayu umieścił katherein z wgranym ich softem i zareagowali na to baaardzo nerwowo i zlikwidowali projekt). Co do samego softu spinnes to on się niewiele rożni z zewnątrz od oryginalnego (wewnątrz zresztą też), cala idea w porównaniu do softu SFTeam polegała na jak najmniejszej ingerencji w oprogramowanie i jak najmniejsze zmiany, by potem można było bez problemu wgrać oryginalne oprogramowanie. Od oryginalnego softu rożni się tylko uruchomiona obsługą sieci, wbudowano emu camd3. Menu jest dokładnie takie same jak oryginalne, niczym się nie różni...
Teraz tylko oczekiwać softu 1.04 może on wniesie jakieś rewolucje...

ps. dla chcących wgrać spinnesa na sfteam - trzeba najpierw wgrać oryginalne oprogramowanie (a nie jest to aż tak proste, trochę nerwów można przy tym stracić) i dopiero image spinnes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='61760' date='30.09.2007, 21:25 '].... niestety zle wieści są takie, ze ten projekt nie będzie dalej rozwijany :-( (jakiś [beeep].. na niemieckim ebayu umieścił katherein z wgranym ich softem i zareagowali na to baaardzo nerwowo i zlikwidowali projekt)....

... Co do samego softu spinnes to on się niewiele rożni z zewnątrz od oryginalnego (wewnątrz zresztą też), cala idea w porównaniu do softu SFTeam polegała na jak najmniejszej ingerencji w oprogramowanie .....

...Teraz tylko oczekiwać softu 1.04 może on wniesie jakieś rewolucje......[/quote]

Czyli ostał się (na razie) tylko SF?
Pomysł/idea jak najmniejszej ingerencji sama w sobie nie jest głupia - łatwość nakładek nowych softów oryginalnych tez może mieć znaczenie.
Według info 1.04 żadnych rewolucyjnych zmian nie przyniesie (poza Diseq1.2, HDD, innymi drobiazgami- jeśli to drugie nie jest mimo wszystko nową jakością....)
Swoją drogą - jestem ciekawy czy można tak sobie zatrzymać rozwój projektu spinnes - przy takim zainteresowaniu produktem i jego możliwościami.

Rozumiem, że miałeś wgrany SF ? Jak go oceniasz? Jak ze stabilnością pracy SF vs Spinnes?

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bravoo, nie wiem czemu piejesz nad Kathreinem, mylisz tylko przyszłych użytkowników, Ci co się podniecają opisem radzę spuścić parę, jedyne co prawda to lepszy obraz SD po componencie niż w DM, reszta to niestety kicha, soft niestabilny, wolny i na razie z bardzo małymi możliwościami, Jak możesz go porównywać z DM8000, jeśli go nie ma i tylko tyle możesz powiedzieć -nie ma go na razie!! ale będzie,[nie chcę tu dyskutować nad tym że miał już być milion razy a nie ma] i jak za dwa miesiące się pojawi to wymiecie Katherina , możliwości DM są znane, emu, pluginy... itp itd, to wszystko już jest i czekamy tylko na hardware w postaci tunerka.
Mam Katherina i poza możliwością oglądania HD, to totalna niedoróbka, ale to może się zmienić jeśli soft zostanie dopracowany,
Tak więc Ci co go jeszcze nie mają, nie podniecajcie się i zastanówcie nad zakupem, trzeba mieć dużo samozaparcia ,żeby polubić 910, jeśli ktoś ma dreama to niech nie liczy na coś podobnego bo rozczaruje się bardzo, .
Wady:
1.baaaaaardzo wolny soft
2.baaaardzo niestabilny soft
3.dziwne zachowanie tunera, nieprzewidywalne
4.zła współpraca z Diseq
5.skompilowana reanimacja po wgraniu nowego softu co zdarza się bardzo często i nie wiadomo od czego zależy że tuner przestaje działać
6.brak pełnej obsługi FTP trzeba korzystać z TFTP
7.skanowanie i wyszukiwanie satelit !! zależy od humoru tunerka.
8.przełączanie kanałów od 2 do 15 sekund!!
9.baaardzo długi czas uruchamiania
Zalety:
1.Bardzo dobry obraz SD i HD
2.bezproblemowa współpraca po HDMI Sharp 52XD1 , np n-ka zaskakuje po 5-10 sek. w Katherinie jest to ułamek sekundy
3.jest szansa że wiele wad zostanie wyeliminowanych

to tak na gorąco, Dream i Karheri to dwa różne światy chociaż oba leżą w "galaktyce" LINUX
Katherin może będzie dobry ale wszystko zależy od samozaparcia programistów aby dopracować unoficial soft, jak się pojawi dream to mój Katherin jest do sprzedania i to wiem na 100%

Pozdr.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie jak napisal RS4, i do tego jak zaden team nie bedzie zainteresowany robieniem alternatywnego softu do kati to tunek juz jest skazany na brak popularnosci. SF niby cos tam klepie od biedy, ale im tez moze sie znudzic a juz tym bardziej jak wyjdzie dm 8k. Oryginalny firmware nawet jak bedzie wychodzic nowszy lepszy to nie dorowna to co moze zaoferowac alternatywny od teamow. Do DM 8k juz jest wszystko prawie gotowe i jak napisal RS4 kwestia tylko podsunac dla teamow sam tuner, przeklikac firmware i wszystko gotowe. Ja juz prawie kupilem kati, ale w ostatniej chwili zrezygnowalem i dalej czekam na DM 8K ,tuner widmo, ale coz moze kiedys w koncu wyjdzie, mi sie nie spieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc jednak pojawił się image RC2 od spinnesa, sporo w nim zmian na dobre (i to chyba takich, które stawiane tu były jako główne wady, np. obsługa ftp):
- root+app+kernel+ermergency image sind nicht mehr cramfs sondern squashfs3.0
- s-ata Treiber
- vsftp
- mc (midnight-commander)
- dns-support
- gateway-support
- neueste Senderliste von slatti vom 15.09.2007 für Astra 23,5°; Astra 19,2°;
Hotbird 13°; Sirius 5°. KD Symbolrate auf 28500 geändert
i jeszcze sporo innych zmian
a co będzie dalej?? to się pewnie okaże jak wyjdzie 1.04

ps. a co do dm8000 to taki święty graal maniaków hdtv, wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział, ja powoli wątpię, żeby kiedykolwiek wyszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetnie się rozwija. Chyba trzeba się będzie poważnie zastanowić nad zakupem. Jeszcze tylko brakuje obsługi polskiego języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' post='61794' date='01.10.2007, 10:56 ']ps. a co do dm8000 to taki święty graal maniaków hdtv, wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział, ja powoli wątpię, żeby kiedykolwiek wyszedł...[/quote]

slyszeli i widzieli, dm8k fizycznie istnieje i nawet dziala dla pokazow na roznych targach( ostatnio byl pokazany w Austrii jakis miesiac temu czy cos takiego) itp., ale na tym koniec.Wiec mowie tuner widmo, pojawia sie na troszke i znika na dlugi czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że SF team odpuścił sobie wspieranie Kathreina. Oficjalnie na ich stronie zniknęły image. :P Potwierdzili to również na forum. Ostał sie ino Spinnes.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='61806' date='01.10.2007, 12:09 ']Wygląda na to, że SF team odpuścił sobie wspieranie Kathreina. Oficjalnie na ich stronie zniknęły image. :P Potwierdzili to również na forum. Ostał sie ino Spinnes.

pzdr[/quote]

do przewidzenia bylo , szkoda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='61806' date='01.10.2007, 14:09 ']Wygląda na to, że SF team odpuścił sobie wspieranie Kathreina. Oficjalnie na ich stronie zniknęły image. :P Potwierdzili to również na forum. Ostał sie ino Spinnes.

pzdr[/quote]

hmm spotaklem sie z teorią, że moze wrócą z 1.04, ale ile w tym prawdy?? tego niestety nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='61810' date='01.10.2007, 15:08 ']hmm spotaklem sie z teorią, że moze wrócą z 1.04, ale ile w tym prawdy?? tego niestety nie wiem...[/quote]

Znalazłem taka odpowiedź człowieka z SF :

[color="#000080"]... we have lot of work with develop for new ipbox and don`t have more time for other boxes
it`s may be temporary and we will come back to kathrein again after some time[/color]

Co potwierdzało by Twoja wersję. Oby.

[quote]...No więc jednak pojawił się image RC2 od spinnesa..[/quote]

Róznica pomiedzy pierwszym a RC2 jest (poza zmianami, które podałeś) brak wgranego camd. To odpowiedź na problem z klientem z e-bay.

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a mialem wymieniac restartujacego sie i gubiacego liste kanałów Ferdka 8800 na kati ale w takim razie chyba sie wstrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensowna wymiana to na dm 8k, ktory kiedys tam wyjdzie bez wzgledu na cene jaka bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piter100' post='61975' date='02.10.2007, 20:18 ']No to czekaj dalej.....a inni oglądają.Powodzenia/może wcześniej będzie relook?/[/quote]

hehe niech ogladaja , who cares...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolesiowi z forum laki udało się bez większych problemów przylutować złącze sata i na spinnes rc2 uruchomić dysk twardy (jest nawet miejsce na wlutowanie złącza zasilającego 5 V (czyli trza sie rozglądać za dyskiem 2, 5 cala, bo 3,5 calowy potrzebuje zasilania 5/12 V). system wykrył go bez problemu, wystarczyło tylko zamontować go w systemie i szafa gra, jest do niego też dostęp po ftp z kompa. Problem miał jednak z uruchomieniem nagrywania, pewnie trzeba bedzie chwile poczekać.... Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://linuxbox.dvb-z.net/index.php?showtopic=22211&pid=143240&mode=threaded&show=&st=%EF%BF%BDentry143240%EF%BF%BDentry143240"]http://linuxbox.dvb-z.net/index.php?showto...F%BDentry143240[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku Kathreina wszystko bedzie zalezalo od wsparcia ze strony ludzi pasjonatow. Jesli beda miec czas to beda powstawac nowe wersje oprogramowania lub tez beda powstawaly mutacje juz istniejacych (ulepszenia, bug fixy).
Sam tuner jest na chwile obecna najtanszym DVB-S2 z LAN-em i Linuxem. Nie jest to jeszcze PVR HD ale juz niewiele brakuje.
Idac sladem popularnych dbox-ow i dreamboxow (linux), nie ma rzeczy niemozliwych.

Dla przecietnego Kowalskiego tuner z rodziny DM i Kathi to zbedny wydatek, bo i tak nie wykorzysta w pelni jego mozliwosci. W Kathi bez podlaczenia pod PC-ta prawie nic nie zrobisz-narazie (mozliwe wgrywanie settingow z pendriva).

Zamiarem tworcow takich tunerow jest mozliwosc zalatwienia kilku tunerow w jednym opakowaniu.

Jesli ktos nie lubi zabawy niech nie kupuje takiego sprzetu. Szkoda czasu i nerwow.

Bawie sie tym tunerem juz kilka dni.
Jesli chodzi o softy wgrywane do tego tunera to roznice miedzy nimi polegaja glownie na szybkosci dzialania i wspolpracy z dodatkami. Wyglad w obu jest taki sam.
W kazdym z nich inaczej rozmieszczone sa pliki odpowiadajace za konkretne rzeczy.
Na chwile obecna na tapecie sa dwa:
1) SF
2) Spinnes Board (RC2 i RC1)

Na chwile obecna najwiecej problemow mam z wczoraj wypuszczonym SB RC1. Chodzi o pliki zwiazane z IP i DNS.

I najwazniejsze. Ostroznie z wgrywaniem, mozna latwo zobaczyc ciemnosc, a powrot do podstaw nie jest latwy.
Poza tym jakiekolwiek dzialania na tunerze, czyli wgrywanie innego softu, to utrata gwarancji.

Jeszcze raz przypominam: tunery tego typu sa dla ludzi lubiacych zabawe z linuxem.
Jesli chcesz tylko ogladac to plac za tuner HD cyfry lub polsatu lub n
Ceny tych zabawek przy wykupie nie sa niskie a mozliwosci bez porownania.

Mam nadzieje, ze tuner Kathi zapoczatkuje wysyp kolejnych tunerow o podobnych mozliwosciach.

DM 8000 to ulotne marzenia, ktorych spelnienie oddala sie w czasie.
Jesli sie pojawi to pewnie powali na kolena, pytanie tylko KIEDY ?

A Kathi pozostanie pierwszym tunerem HD z linuxem jaki zobaczyl swiatlo dzienne. Fajnie byc pierwszym ;-)


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='62260' date='05.10.2007, 12:44 ']Jesli chodzi o softy wgrywane do tego tunera to roznice miedzy nimi polegaja glownie na szybkosci dzialania i wspolpracy z dodatkami.

Na chwile obecna najwiecej problemow mam z wczoraj wypuszczonym SB RC1[/quote]

ad.1 Jak przestaniesz się bawić - to pokuś się proszę o porównanie (takie dla użytkownika) 1 i 2 softu : no właśnie : szybkość przełączania kanałów, współpraca itp. Na czym polegają niestabilności w działaniu?

ad.2 wczoraj upubliczniono SB RC2 - to pomyłka w pisaniu (u ciebie) czy faktycznie zajmujesz się SB RC1?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie :-) Jest juz RC1.
Cholender, ze tez nie znam niemieckiego.

Jedna rzecz o ktorej warto pamietac przy zabawie z tymi softami to wskazane w pierwszej kolejnosci wgranie oryginalnej wersji 1.03 i dopiero "update". Inaczej dziwnie sie zachowuje, np nie skanuje transponderow (jest sygnal ale nie wyszukuje)
I jeszcze jedna uwaga do tego RC1, mianowicie, nie moge namierzyc pliku odpowiedzialnego za parametry sieci. Mozna zmienic IP ale nic wiecej. Tak wiec ostroznie.
Nasza cyferka wetknieta to modulu Diablo smiga bez najmniejszych zastrzezen. W weekend moze uda mi sie jeszcze sprawdzic P2C i ich modul. Szkoda, ze 'n' nie ma swojego modulu :-(.
Aha i jeszcze jedno.
Prosze dajcie troche czasu temu tunerkowi. Wprawdzie szybkoscia przelaczania kanalow nie dorownuje starym wyjadaczom takim jak DM, ale to kwestia softu.
Niby team SF zawiesil swoje zmagania z kathi, ale pewnie przygotowuje cos dla innej stajni (IPBox czyzby Relook 510=9000)
Zobaczymy pewnie jeszcze przed Gwiazdka.
Nie sadze jednak, zeby calkowicie zaprzestal. Normalny brak czasu.
Popatrzcie jak czesto producenci robia aktualizacje swoich softow. Rece opadaja.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popatrz na taka stronę - tam jest pełny opis po ang (oczywiście mówię o RC2, RC1 zresztą też.)

[url="http://ufs910.hdtvinfo.eu/component/option,com_fireboard/Itemid,26/func,showcat/catid,36/"]TUTAJ TO FORUM ZNAJDZIESZ[/url]

Z "ustów" mi to wyjąłeś : jak się sprawuje z CAM'ami obcymi : Polsatem, C+, czy tez Diabełkiem? Bo poza standardowym zastosowaniem tunerów na linu'xie, w końcu można go używać jako zwykły tuner SD/HD i za chwilę PVR. (Zamówiłem go czekam na dostawę i czekam na 1.04 i nakładki na nowy już soft.)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem pogłoski, ze nowy soft 1.04 ma sie pokazać pod koniec października, ew. w listopadzie, ale kiedy sie ukaże to pewnie wie tylko producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie,czy na orginalnym softcie mozna urzywac Diablo Cam abo TRex cam choci mi o programy edukacyjne no i czy smiga orginalna karta Premiere chodzi mi o kanaly HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta c w diabelku smiga bardzo ladnie i szybko.
Astona nie sprawdzalem jeszcze i Polsatu tez nie. Moze dzisiaj uda mi sie zalatwic jakies prepaidy.
Modul dziala bez zastrzezen na wszystkich softach: oryginal, SF oraz Spinnes

Wcisniecie Diabelka do gornego albo dolnego slotu jest bardzo latwe, a obraz zjawia sie bardzo szybko.

Porada dla chcacych zakupic Diabelka.
Modul sprzedawany jest w postaci niezaprogramowanej na co warto zwrocic uwage. musi byc zaprogramowany aby cokolwiek zobaczyc z karty. Programator polecany i sprawdzony w wielu innych przypadkach to CAS2 lub drozsza wersja CAS3

Jesli chodzi o edukacje to proponuje w google zapodac odpowiednie sformulowanie. Tutaj rozmawiamy tylko o legalu

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@braavoo

jaki masz wrzucony wsad do diabła? ja mam aktualnie stealth 2.15, ale przelaczanie kanalow diabel+karta c+ trwa jakies 2-3 sekundy wiec dlugo i to jest normalne jak sie rozeznalem, no ale tutaj mowie o tunerkach zwyklych, nie HD. Za kazdym razem robie formata cama przed wrzuceniem nowego stealth'a. Jak Ci przelacza na diable ponizej 1 sekundy na kati to fajnie lub masz inny wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...