Skocz do zawartości
Gmeru

Nowe Multikino w Złotych Tarasach M A S A K R A

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu miałem okazję być "oprowadzony" po nowym multikinie w Wawie w Złotych Tarasach. No przecież to istny kosmos i już moja noga nie stanie w żadnym innym kinie. Oprócz paru poziomów, klubu dla wszystkich, klubu dla Vipów, paru barków, mega wyglądu itd itd itd znajduje się sala NUMER 1 największa w Polsce. Obejrzałem tam 30 minut transformersów w HD i powiem jedno: M I A Z G A. Siedząc w skórzanym fotelu (miejsc jest 700 w tym 120 dla Vipów z obsługą kelnerską i barkiem własnym (lol) myślałem, że mnie zmiecie z tego fotela. Dźwięk jest porażający a basy najmocniejsze ze wszystkich kin w Polsce. Ekran tak wielki, że ciężko ogarnąć i do tego projektor cyfrowy (sala 1 i sala 2). Oczywiście obraz HD. Od tego momentu już nie mogę patrzeć na kina SD (analogowe ; / ). Różnica ogromna.

Dla mnie teraz są kina i multikino w ZT. Polecam sprawdzić. R E W E L A. Już dawno nic nie zrobiło na mnie tak niesamowitego wrażenia. Taka sala to tylko na filmy typu Gwiezdne Wojny itd.

[center][img]http://m.onet.pl/_m/2e62dcaf1b6447aade915c45e5d701b2,0,1.gif[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, moim zdaniem masz na nazwisko Walter. ;) Ale to nie zmienia faktu, ze wpadne do Wawy z Krakowa zobaczyc to cyfrowe kinowe cudo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikm' post='60860' date='21.09.2007, 22:44 ']Gmeru, moim zdaniem masz na nazwisko Walter. ;) Ale to nie zmienia faktu, ze wpadne do Wawy z Krakowa zobaczyc to cyfrowe kinowe cudo:)[/quote]

lol wcale nie ;p ; ) nikt z Wawy tam nie był ? : ) ja byłem w sumie trochę przypadkowo bo jednak dojazd zniechęca... ale już teraz wiem, że warto wspiąć się na samą górę tarasów. Szkoda tylko, że film na taką salę musi być jakiś wypasiony no bo ten sprzęt musi grać. Teraz nic ciekawego nie widzę z filmów na tą salę... może Ultimatum B. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='60857' date='21.09.2007, 21:19 ']... dla Vipów z obsługą kelnerską i barkiem własnym (lol)[/quote]

Laski były ???

:D:D;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się wybrałem na transformersów i coo i od razu mnie zniechęcili arogancki pan z obsługi powiedział ,że seans jest odwołany z powodów technicznych i już żadnego przepraszamy nic, a miałem jechać do nove kino praha, nawet nie chciał nam powiedzieć co innego mogli byśmy zobaczyć.
Dodzwonić sie próbowałem przez godzinę przed seansem by zrobić rezerwację i też nic nikt nie odbierał telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam ten temat przy okazji piątkowej premiery "I am Legend" z Willem Smithem. Chętnie wybrałbym się do Wawy z synem na ten film, o ile będzie prezentowany w HD. Na stronie Multikina widnieje jako "projekcja cyfrowa", ale już żadnej dodatkowej informacji nie ma. Nie chciałbym jechać 130 kilometrów i załapać się na normalny seans, to mogę sobie zafundować w Łodzi - czy koleżanki i koledzy z Wawy mają może jakieś informacje na temat tego filmu (czy będzie to SD, czy HD)?

Pobrałem kilka tygodni temu trailer tego filmu z Playstation store i oprócz cieszących oko obrazów, słychać baaaardzo dużo , chciałbym posłuchać i popatrzeć na naprawdę dużym ekranie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez bogge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pokaz cyfrowy mozna smialo isc, obraz poprostu powala na kolana!!!! bylem w nove kino praha na transformersach i mnie z papci wycielo....... cyfrowe kino to jest to!!!!!
po tym bylem na normalnej projekcji (innego filmu) i ...... w sumie to niechcialo mi sie ogladac majac w pamieci to co widzialem na pokazie cyfrowym Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bogge' post='78236' date='09.01.2008, 15:52 ']Odgrzewam ten temat przy okazji piątkowej premiery "I am Legend" z Willem Smithem. Chętnie wybrałbym się do Wawy z synem na ten film, o ile będzie prezentowany w HD. Na stronie Multikina widnieje jako "projekcja cyfrowa", ale już żadnej dodatkowej informacji nie ma. Nie chciałbym jechać 130 kilometrów i załapać się na normalny seans, to mogę sobie zafundować w Łodzi - czy koleżanki i koledzy z Wawy mają może jakieś informacje na temat tego filmu (czy będzie to SD, czy HD)?[/quote]
Trochę zgłupiałem czytając tą wypowiedź ale czy przypadkiem to co jest w kinie nie jest standardowo zawsze w HD z racji analogowego źródła? Przecież materiał analogowy ze swojej definicji jest znacznie lepszej jakości niż jego cyfrowe odwzorowanie, które ze swojej cyfrowej natury zawsze jest uśrednieniem analogowego źródła.

Materiał cyfrowy ZAWSZE będzie słabszy od analogowego źródła. W kinie cyfrowym chodzi o to aby cyfrowa kopia (ewentualnie oryginał realizowany od początku na cyfrowych kamerach) był maksymalnie zbliżony jakością do analogowego kina - to jest dokładnie taka sama zależność jak pomiędzy analogowymi i cyfrowymi zdjęciami - te drugi zawsze będą tylko dążyć do jakości analogu! W końcu format HD powstał aby to co widać na telewizorach zbliżyło się jakością do analogowego odbioru rzeczywistości (formaty 2K i 4K są tego kolejnymi krokami).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='byczy' post='78240' date='09.01.2008, 15:06 ']na pokaz cyfrowy mozna smialo isc, obraz poprostu powala na kolana!!!! bylem w nove kino praha na transformersach i mnie z papci wycielo....... cyfrowe kino to jest to!!!!!
po tym bylem na normalnej projekcji (innego filmu) i ...... w sumie to niechcialo mi sie ogladac majac w pamieci to co widzialem na pokazie cyfrowym[/quote]

Ok, w porządku, wierzę i chcę na własne oczy/uszy zobaczyć/usłyszeć, ale pytanie - czy nie jest przypadkiem tak, że piszą o projekcji cyfrowej, a okaże się że będzie zwykły seans? Jeśli ktoś z Was mógłby to potwierdzić, byłbym wdzięczny. Usiłowałem się do nich dodzwonić, ale telefon tylko sobie radośnie dzwoni... Czekam również na login i hasło do "ich" forum na stronie, aby zadać pytanie bezpośrednio, ale od 40 minut nie dociera do mnie mail z linkiem aktywacji konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BartekB' post='78242' date='09.01.2008, 15:06 ']Trochę zgłupiałem czytając tą wypowiedź ale czy przypadkiem to co jest w kinie nie jest standardowo zawsze w HD z racji analogowego źródła? Przecież materiał analogowy ze swojej definicji jest znacznie lepszej jakości niż jego cyfrowe odwzorowanie, które ze swojej cyfrowej natury zawsze jest uśrednieniem analogowego źródła.

Materiał cyfrowy ZAWSZE będzie słabszy od analogowego źródła. W kinie cyfrowym chodzi o to aby cyfrowa kopia (ewentualnie oryginał realizowany od początku na cyfrowych kamerach) był maksymalnie zbliżony jakością do analogowego kina - to jest dokładnie taka sama zależność jak pomiędzy analogowymi i cyfrowymi zdjęciami - te drugi zawsze będą tylko dążyć do jakości analogu! W końcu format HD powstał aby to co widać na telewizorach zbliżyło się jakością do analogowego odbioru rzeczywistości (formaty 2K i 4K są tego kolejnymi krokami).

Pozdrawiam[/quote]


Ale problem jest taki, ze jakosc kopii ktore maja polskie kina jest czesto tragiczna. Tymczasem kopia cyfrowa, ktora jest oczywiscie gorsza od tasmy, na ktorej film nakrecono , moze byc lepsza od "wypranej" kopii analogowej i zapewnia powtarzalna jakosc nawet po 1000 projekcji. A analog sie niszczy. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...