Skocz do zawartości
Gmeru

Nowe oznaczenia produktów HDTV od EICTA!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Bardzo ważny news dzisiejszego dnia. EICTA - Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Informatycznego, Telekomunikacyjnego i Elektroniki Użytkowej pokazało najnowszą generację oznaczeń produktów High Definition. Oznaczenia te znajdą się w Unii Europejskiej i zastopią znane loga HD Ready oraz Full HD 1080p.


[center]Od teraz na telewizorach Full HD zobaczymy takie logo:[/center]

[center][img]http://img164.imageshack.us/img164/8909/hready1080pil0.jpg[/img][/center]


[center]Natomiast na telewizorach z dekoderem telewizji HD (rzadkość)w znajdzie się logo[/center]

[center][img]http://img215.imageshack.us/img215/3254/hdtv1080pgo6.jpg[/img][/center]

Należy dodać, że aby telewizor spełniał warunki HD Ready 1080p musi:

-> wyświetlać obraz z rozdzielczością min. 1920x1080
-> posiadać możliwość wyświetlenia sygnałów 1080i, 1080p bez overscanu (dotyczy sygnału podawanego przez złącza cyfrowe)
-> posiadać złącze component oraz DVI/HDMI
-> wyświetlać sygnał 1080p z taką częstotliwością z jaką został przyjęty lub z wyższą
-> akceptować sygnały:
- 720p @ 50/60 Hz i 1080i @ 50/60 Hz przez component
- 720p @ 50/60 Hz, 1080i @ 50/60 Hz i 1080p @ 24/50/60 Hz przez DVI/HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to jest totalny bezsens z tym 1080p na HD Ready. Na co to komu? Znowu bełkot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='60515' date='17.09.2007, 21:54 ']Dla mnie to jest totalny bezsens z tym 1080p na HD Ready. Na co to komu? Znowu bełkot....[/quote]

Znowu ludzie i sprzedawcy w sklepach pogłupieją.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompletna bzdura! Nie wiem o co tu chodzi... Lobby firm, ktore maja na magazynach matryce o rozdzialce x720?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest to wcale takie glupie....
teraz bedzie wiadomo z,ktory tv lyka 1080p z marszu Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='60515' date='17.09.2007, 21:54 ']Dla mnie to jest totalny bezsens z tym 1080p na HD Ready. Na co to komu? Znowu bełkot....[/quote]

znam taki telewizor (nawet go mam ;)) , który ma rozdzielczośc pionową 1080 i jest HD Ready (bo zamiast 1920 w poziomie ma 1024).
Może on "się łapie" na taką definicję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszanie jest. Ale mnie się podoba.

Do tej pory były dwa oficjalne loga:

[size=4][color="#ff0000"]HD READY[/color][/size] - wiadomo o co chodzi - oznaczenie wszystkich wyświetlaczy, w uproszczeniu , które mogą przyjąć sygnał HD - o rozdz. MINIMUM WXGA.
I tutaj wiele odób sie bulwersowało, bo na tv z 1080 liniami mieli napis HD ready - co absolutnie ma sens. Niestety potocznie przyjeło się, że HD ready to jest tylko WXGA.

Dla podkreślenia większej rozdziałki, producenci zaczęli używać swoich stworzonych logo [font="Arial Black"]FULL HD 1080, FULL HD 1080P, TRUE HD,[/font] itd.
Na to nie bylo normy. Zawsze istniał problem czy 1080 - jest "p" czy nie jest "p" i czy ma 24 Hz czy też nie.

[size=4][color="#ff0000"]HD TV[/color][/size]

To logo z kolei od 2005 było zarezerwowane dla odtwarzaczy np. DVD, tunerów sat., etc. czyli urządzeń, które moga odebrać i przetworzyć sygnał HD.


Teraz nowe logo i opisy:



[size=4][color="#0000ff"]HD Ready 1800p
[/color][/size]
Dodatkowo norma określa, że mają przyjąć i przetworzyć i wyświetlić wszystkie rodzaje 24 Hz, 50 Hz, 60 hz.
To jest bardzo dobrze. Koniec gdybania.



[size=4][color="#0000ff"]HD TV 1080p[/color][/size]


I tutaj mam problem. Myślę, że intencją jest oznaczenie odtwarzaczy i tunerów ( np. blu-ray), ale co innego wynika z opisu. Sprawdziłem wersję angielską, ale taki sam bełkot, myslę, że to przekłamanie i logicznie dotyczy tego co przedtem, czyli odbierania i przetwarzania obrazu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś namieszałeś, TOmeKK. Wcześniej sytuacja była prosta - jeśli ekran wyświetlał 720 linii lub więcej to był HDReady a 1080 to był FullHD.

Teraz dodatkowo doszło wymaganie przyjmowania sygnału 24 hertz. I bardzo dobrze, bo to ważna informacja dla kupującego. Tylko dlaczego tego nie można było nazwać HDReady24 i FullHD24? Bo faktycznie to HDReady 1080p brzmi trochę jak oksymoron ;-)

Znowu będzie takie zamieszanie jak było kiedyś że każdy myślał że jego HDReady wyświetli mu 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='60515' date='17.09.2007, 21:54 ']Dla mnie to jest totalny bezsens z tym 1080p na HD Ready. Na co to komu? Znowu bełkot....[/quote]


Jak to na co to komu.... chłopcom od marketingu :D. Innych powodów wprowadzenia takich wynalazków nie ma. Proponuję żeby jeszcze, do dopełnienia zamętu, wprowadzili określenie:


[b]Full HD Ready[/b]


Przynajmniej już totalnie nikt nie będzie wiedział co to oznacza :)

Zaraz zrobimy ankietę w stylu: "Czy jesteś za wprowadzeniem kategorii Full HD Ready, bo chcesz żeby było lepiej, ale będzie gorzej".


Możemy też rozpisać konkurs na logo dla tej kategorii, to będzie nasz wkład w rozwój papierowej "technologii" High Definition ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,HD Ready [u]1800p[/u]
Dodatkowo norma określa, że mają przyjąć i przetworzyć i wyświetlić wszystkie rodzaje 24 Hz, 50 Hz, 60 hz.
To jest bardzo dobrze. Koniec gdybania"
Niezła rozdziałka juz się zaczyna wszystko mylić nam a co będzie w sklepach i z normalnym nie maniakiem klientem. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='60533' date='18.09.2007, 10:18 ']Coś namieszałeś, TOmeKK. Wcześniej sytuacja była prosta - jeśli ekran wyświetlał 720 linii lub więcej to był HDReady a 1080 to był FullHD.[/quote]

Jakbyś umieścił jakis emo po tym zdaniu, to bym to wziął za żart. Ale chyba mówisz serio. Ty mieszasz teraz jeszcze gorzej.
HD Ready - to gotowy na przyjęcie i wyświetlenie sygnału HD i o rozdziałce MINIMUM WXGA [b]1366×768. Tak samo gotowy jest 1920x1080.[/b]
Do tego są rodzaje sygnałów, jakie ma przyjąć i wejść.

Full Hd to slang na forach, potem przejęty przez producentów, i w sklepach, u nas się nie przyjął True HD, bo FULL to Żywiec i Okocim był i każdy zakuma. ;):D

Co do logo, to trzeba się o nie postarać, aplikować, pewnie zapłacić licencję, to robota europejska jest. :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie nowe nazewnictwo ;)

HD Pervert < HD Dready < Fool HD < Fooler HD < Foolest HD < Absurdal HD TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='60537' date='18.09.2007, 10:37 ']Jakbyś umieścił jakis emo po tym zdaniu, to bym to wziął za żart. Ale chyba mówisz serio. Ty mieszasz teraz jeszcze gorzej.
HD Ready - to gotowy na przyjęcie i wyświetlenie sygnału HD i o rozdziałce MINIMUM WXGA [b]1366×768. Tak samo gotowy jest 1920x1080.[/b][/quote]

Nie bardzo Cię zrozumiałem szczerze mówiąc ;)

Tutaj masz definicję:
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready"]http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready[/url]

Kluczowa jest rozdzielczość ekranu w poziomie - minimum 720 linii. W pionie jest nieokreślona. Na pewno nie jest to 1366, bo plazmy by się nie łapały ;-)

Co do Full HD to może faktycznie nie jest to ustandaryzowane przez EICTA, ale przecież wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe, czepić się niuansów....., (ok. 720 linii, nie chciało mi się sprawdzić, pamięć zawodzi, to już 2 lata) by upierać się przy swoim, mimo plamy. ;)

Z full hd wiadomo o co chodzi, ale.... od zawsze był problem -czy przyjmie 1080p czy tylko 1080i- stąd był full hd i true hd. Potem był problem czy jest 24p.

Teraz każdy kto chce naklejkę, musi mieć 24p. I to w całym zamieszaniu uważam za osiągnięcie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem wyżej "Teraz dodatkowo doszło wymaganie przyjmowania sygnału 24 hertz. I bardzo dobrze, bo to ważna informacja dla kupującego. Tylko dlaczego tego nie można było nazwać HDReady24 i FullHD24? Bo faktycznie to HDReady 1080p brzmi trochę jak oksymoron ;-)", więc chyba się zgadzamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='60549' date='18.09.2007, 11:15 ']Ja napisałem wyżej "Teraz dodatkowo doszło wymaganie przyjmowania sygnału 24 hertz. I bardzo dobrze, bo to ważna informacja dla kupującego. Tylko dlaczego tego nie można było nazwać HDReady24 i FullHD24? Bo faktycznie to HDReady 1080p brzmi trochę jak oksymoron ;-)", więc chyba się zgadzamy ;)[/quote]

Nie polemizuje z nazwą, na pewno to zamieszanie. Nie zagdzamy się - jeżeli chodzi o drugą część - FullHD24 - tego dla mnie nie ma - teraz HDReady1800p ma mieć rozdziałkę 1920x1080 minimum:

[color="#0000ff"]Display products bearing the 1080p qualifier logos not only feature a minimum 1920 x 1080 resolution, but also guarantee that the relevant 1080p signal variants – 24 Hz, 50 Hz and 60 Hz[/color]


czyli twoje FullHD24 nie ma sensu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie - to ja już nic nie rozumiem. W takim razie czym się różni HDready1080p od HDTV1080p? Gdzie zobaczymy to drugie logo? Bo teraz to rozumiem tak że HDTV1080p to jest jakby proces wyświetlania sygnału na panelu zgodnym z HDready1080p... bez sensu ;)

Całe zamieszanie wzięło się z pierwszego postu w którym Gmeru źle zinterpretował te loga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='60556' date='18.09.2007, 12:17 ']No faktycznie - to ja już nic nie rozumiem. W takim razie czym się różni HDready1080p od HDTV1080p? Gdzie zobaczymy to drugie logo? Bo teraz to rozumiem tak że HDTV1080p to jest jakby proces wyświetlania sygnału na panelu zgodnym z HDready1080p... bez sensu ;)

Całe zamieszanie wzięło się z pierwszego postu w którym Gmeru źle zinterpretował te loga :D[/quote]


No i cała pozostała dyskusja, niezależnie od jej ewentualnego finału, świadczy tylko o tym jakie to zamieszanie wprowadzi. Skoro wątpliwości co do interpretacji mają ludzie zasadniczo obeznani z zagadnieniem, to co dopiero powiedzieć o takim biednym ludziku z ulicy, który wejdzie do sklepu. Nie ma to jak pokręcony marketing.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka dni temu przekazałem taka informację -ale przeszła bez echa : fragment z katalogu Sharpa z IFA 2007. Już pierwsza firma powołuje się na nowa normę

[url="http://img57.imageshack.us/my.php?image=sharp4ud7.jpg"]Właśnie TUTAJ[/url]

To wcale nie znaczy, że cokolwiek wyjaśniam :D;)


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no, generalnie wszystko jest jasne, tylko nie wiadomo po co to drugie logo HDTV1080p - może faktycznie będą je dawać na odtwarzaczach i tunerach jak sugerował TOmeKK?

Czyli na rynku będą odbiorniki:
HDReady - jak dotychczas (czyli min 720 linii)
HDReady1080p - dotychczasowe nieoficjalne fullHD ze wsparciem dla 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' date='18.09.2007, 13:06 ' post='60563']
Już kilka dni temu przekazałem taka informację -ale przeszła bez echa : fragment z katalogu Sharpa z IFA 2007. Już pierwsza firma powołuje się na nowa normę ]

Ale to by znaczyło, że (obstawiam) XL2 ma 24p na pewno. Ponieważ to jest ogólna strona katalogu, to możesz zobaczyć jak jest z HD1?


[quote
Czyli na rynku będą odbiorniki:
HDReady - jak dotychczas (czyli min 720 linii)
HDReady1080p - dotychczasowe nieoficjalne fullHD ze wsparciem dla 24p.]

Tak mi się wydaje, i to nie Gmeru namieszał, też myślalem, że skopiowane z jakiegoś serwisu ze złym tlumaczeniem. Ale po angielsku, to też zupełnie nie ma sensu i logiki.

Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='60575' date='18.09.2007, 15:00 ']Ponieważ to jest ogólna strona katalogu, to możesz zobaczyć jak jest z HD1?[/quote]

Tak jak sie spodziewałem : brak opisu "HD ready 1080p". To jest ciągle ten sam problem z jasnością opisów i logiką katalogów Sharpa. (mam na myśli TruD HD vs Trident)

W katalogu jako "HD Ready 1080p" wymieniane jest XL2 oraz X20. (Ani XL1 ani HD1 - cisza. Przy HD1 tylko stary, dobry "HD Ready")

"FullHD TV resolution in progressive format" - tak jest napisane pod znanym znaczkiem (HDReady 1080p) - nic nt 24.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest oznaczenie dla telewizorów które ani nie przyjmują ani nie wyświetlają 1080p :lol:

[center]
[img]http://img222.imageshack.us/img222/2766/parentaladvisorylogoup2.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki ja też nie do końca skumałem więc czekałem aż będzie dyskusja z tym logo i się naprostuje o co biega....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...