Skocz do zawartości
niesfiec

Monoblock quad brak astry

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem antenę corab 800 do niej Monoblock Quad maximum V-24 i dostałem szoku sygnał z astry siła 60 jakość 99 i brak obrazka
czy mam walniety konwerter bo na drugiej antenie tez na dwa satelity hb, astra słabszy sygnał, jakiość 48 i są wszystkie kanały z astry
na recorderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diseq odpowiednio poustawiałeś? Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak hb 2, astra 1
i tu się myliłem pisząc to:) Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno chyba byc na odwrót skoro to Hotbird jest na głownym ognisku a Astra na zezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku tego konwertera-nie,konfiguracja była nawet opisana w Sat kurierze, dodatkowo przy innej konfiguracji nie ma wogóle sygnału
to jedyna mozliwa.
i tu też się myliłem, arsenal ma rację. Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie przegioles z ustawieniem anteny albo za bardzo w prawo albo w lewo. Jak ustawiasz antenę z monoblockiem możesz ustawić ja tak ze będziesz łapał na jednym z konwerterów hb na 3 pozycjach. ... To jest chyba kwestia dobrego ustawienia anteny. Bierz pod uwage ze niedaleko HB jest Eutelsat wiec go też możesz złapać. ... przypadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz troszkę jaśniej, problem w tym ze złapałem ASTRE ale nie mam z niej obrazu, siła 60 jakość 99,
z hb mam wszystkie kanały.
Ale jak napisał lopi przegiołem z ustawieniem anyteny w praw dziś juz to wiem:) Edytowane przez niesfiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesyłam linki z info dla instalatorów amatorów.

[url="http://jackysat.atspace.com/obrazy/max/zezek.jpg"]http://jackysat.atspace.com/obrazy/max/zezek.jpg[/url]
[url="http://jackysat.atspace.com/podstr/zez.htm"]http://jackysat.atspace.com/podstr/zez.htm[/url]

Szkic powinien wyjaśnić wszystko.
Niektóre typy monobloków mają odwrócony diseqc.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjaśnia tylko że wszystko dobrze zrobiłem nie wyjasnia braku obrazu przy dobrych parametrach sygnału,
ale dzieki za link bo bardzo przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jescze że mam drugą antenę obok ,skierowaną na Astrę czy to może mieć jakiś wpływ na brak obrazka
z anteny z monoblockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwerter wysłałem spowrotem do firmy Hollex nie obyło się bez nieprzyjemnych rozmów i rzucania słuchawką, to co mnie rozbroiło to
pracownik firmy pyta mnie że jeżeli konwerter jest niesprawny to co oni z nim teraz zrobią :) .
Konwerter przysłali bez pudełka i był porysowany nosił ślady użytkowania, chcieli żebym odesłał pocztą na własny koszt- zbaraniałem, wymusiłem na nich ich odbiór i kuriera zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem nowy konwerter w pudełku plus list z przeprosinami wszystko działa jak należy obraz z HB i Astry jest, dziękuje wszystkim którzy udzelili mi wskazówek (arsenal,lopi, netquest) odnośnie instalacji dzięki nim wszystko poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam konwerter i też nie udaje mi się przełączyć na astre ani w Prog DVB ani ALT DVB
Działa jednak bardzo dobrze z orginalnym softem od technotrenda. Tam jest i Astra i HB.
Tyle tylko, że jak wiadomo soft TT dość ograniczony jest.
Przy Nboxie też nie ma problemu z przełączaniem satelitów.
Ogólnie konwerter jest bardzo fajny i wygodny - jedna czasza i mamy 2 wyjścia po 2 satelity do NBoxa do tego jedno wyjście (2 satelity) np do karty TV Sat i jeszcze na cyfre plus zostanie jedno wyjście :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne kartę i sprawdzę z ProgDVB, dzięki że piszesz bo mam do karty oddzelną antenę i chciałem ją zdjąć ale teraz to nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...