Skocz do zawartości
pmcomp

Jaka rozdziałka filmów 4K w streamingu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ forum nie dorobiło sie jeszcze zakładki o streamingu (WSTYD !!!) zapytam tutaj:

większośc filmów w 4K z HDR jest w serwisach stramingowych w rozdziałce 3840x2160. A znalazłem dwie pozycje w 3840x1600. Dlaczego?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez format 21/9 gdzie nie ma pasków góra, dół?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sk_uter napisał:

Przez format 21/9 gdzie nie ma pasków góra, dół?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Ale gdyby nawet to on musi się wyświetlić na ekranach 16:9 a wtedy będzie strata linii poziomych.

Te dwa filmy to obie części National Treasure z Nicolasem Cage'm z Disneya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma straty, takie tricki stosuje się w RIPowych filmach, aby mniej zajmowały. Jak masz czarny pasek u góry i na dole to nic nie tracisz, bo tam i tak byłby czarny ekran

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Ale gdyby nawet to on musi się wyświetlić na ekranach 16:9 a wtedy będzie strata linii poziomych.

Te dwa filmy to obie części National Treasure z Nicolasem Cage'm z Disneya.

Ale sa też wersje z 2160p. Dziwne ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie dziwne - po prostu czarne pasy są częścią obrazu i wyświetlana jest czerń (szarość na lcd i projektorach). W rozdziałkach "obciętych" np 1600p wyświetlany jest główny obraz, a wyświetlacz dokłada pasy od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmcomp napisał:

Ponieważ forum nie dorobiło sie jeszcze zakładki o streamingu (WSTYD !!!) zapytam tutaj:

większośc filmów w 4K z HDR jest w serwisach stramingowych w rozdziałce 3840x2160. A znalazłem dwie pozycje w 3840x1600. Dlaczego?

Znalazłeś zapewne w sieci, to niestety stare przeświadczenie ludzi ripujących że obcięcię czarnych pasów da oszczędność w rozmiarze pliku, może i daje, ale tak niewielką że naprawdę nie ma sensu tego robić.
Z tego co zaobserwowałem, jeżeli serwis twierdzi że daje 4K to jest pełna rozdziałka 3840x2160.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...