Skocz do zawartości
silenthill

Crysis - mega grafika HD na PC

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://imageshack.us"][img]http://img413.imageshack.us/img413/4757/235mb5.jpg[/img][/url]

[url="http://imageshack.us"][img]http://img47.imageshack.us/img47/5881/237ei5.jpg[/img][/url]

[url="http://imageshack.us"][img]http://img402.imageshack.us/img402/1474/422mf9.jpg[/img][/url]

Juz od jakiegos czasu przygladam sie bacznie tejze produkcji... napisze wam - ze spac nie moge ;-) I tak, jak nie lubie PC-tow, to jak tylko Nvidia pokaze swoj nowy procesor G92, natychmiast zabieram sie do budowy PC-ta wprost z piekiel :-)

pozdrawiam

P.S.
Kliknijcie jeszcze w te linki do pokazowki HD - engine Crysis w calej okazalosci.... ja do tej pory podnosze szczenke z podlogi :-) - POLECAM-

Czesc 1:
[url="http://www.gametrailers.com/player/17757.html"]http://www.gametrailers.com/player/17757.html[/url]
[url="http://www.gametrailers.com/player/17762.html"]http://www.gametrailers.com/player/17762.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='reflect' post='62423' date='06.10.2007, 20:07 ']Juz od jakiegos czasu przygladam sie bacznie tejze produkcji... napisze wam - ze spac nie moge ;-) I tak, jak nie lubie PC-tow, to jak tylko Nvidia pokaze swoj nowy procesor G92, natychmiast zabieram sie do budowy PC-ta wprost z piekiel :-)

pozdrawiam

P.S.
Kliknijcie jeszcze w te linki do pokazowki HD - engine Crysis w calej okazalosci.... ja do tej pory podnosze szczenke z podlogi :-) - POLECAM-

Czesc 1:
[url="http://www.gametrailers.com/player/17757.html"]http://www.gametrailers.com/player/17757.html[/url]
[url="http://www.gametrailers.com/player/17762.html"]http://www.gametrailers.com/player/17762.html[/url][/quote]


Witam
Z tego co wiem na nową kartę trzeba będzie trochę poczekać. Modele serii 9xxx mają wyjść na rynek dopiero w 2008r.
Podobno nvidia ma zamiar wprowadzic 8800 GT, w listopadzie w cenie do 700 zł, ale to rynek kart nic nie jest pewne.
Ciekawe jest jednak to, że pod dx9 i na gf 6200 gra szła. Wielu ludzi ze slabszym przętem będzie się mogło nacieszyć tą produkcją Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gra ma rewolucyjny silnik graficzny i kod powodujący że gra działa na słabszym sprzęcie a za dwa lata gra na nowych maszynach ma wykorzystywać ich moc i wyglądać jeszcze lepiej niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadejszła wiekopomna chwila...............ogłoszenia oficjalnych wymagań Crysisa:

Oto one
Wymagania minimalne:

Windows XP lub Windows Vista
Procesor* 2.8 GHz lub szybszy (XP) lub 3.2 GHz lub szybszy (Vista)
Pamięć – 1.0 GB RAM (XP) lub 1.5 GB RAM (Vista)
Karta graficzna –256 MB**
Dysk twardy – 12GB
Karta dźwiękowa – zgodna z DirectX 9.0c
Wspierane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6800 GT; ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro dla Vista). Zintegrowane karty graficzne nie są obsługiwane, a rozwiązania stosowane w laptopach mogą nie działać poprawnie.

Zalecane wymagania:

Windows XP / Vista
Procesor – Intel Core 2 DUO @ 2.2GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+
Pamięć – 2.0 GB RAM
Karta graficzna – NVIDIA GeForce 8800 GTS/640

Zauważalny duży rozrzut co do kart graficznych. Zapowiada się powtórka z FARCRY mozna było pograc nawet na starszym sprzęcie, ale rarytasy dla właścicieli najlepszych sprzętów. o DX 10 bez GF 8800 w trybie SLI, lub ATI 2900 Cross Fire chyba trzeba zapomnieć. Swoją droga po co komu ten dx 10...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tak patrze na ten temat i ta gra ma takie same wymagania co nowy nfs w ten weekend na Piece demo wychodzi oficjalne info na www.nfsplanet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pre release demo dla tych co nie wytrzymają do godziny 12-ej w sobotę

[url="http://na.llnet.cdn.ea.com/u/demos/Crysis_SP_Demo.exe"]http://na.llnet.cdn.ea.com/u/demos/Crysis_SP_Demo.exe[/url]

Jestem jak na razie w pozytywnym szoku :D - nie ma czasu na opisy , pora na granie :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nvidia 7900GTO(700/1700) , c2d 3.2Ghz, 2GB ramu, raptor 150GB 10.000rpm i na medium ledwo lazi, mozna grac ale to nie to... i musi byc wlaczony AA , przy wylaczonym crysis wyglada jak klocki, nie ma prawie tekstur tylko rozne bloki, wiec przynajmniej musialem AA2x wlaczyc, gierka ladnie korzysta z 2 rdzeni, bardzo ladnie dziala dzwiek 5.1(choc w setupie ani slowa o dzwieku 5.1 czy lepszym), na haju i AA4x na moim konfigu nie ma grania :), w sumie na medium i AA2x tez nie bo to bez sensu, brak calkowitej plynnosci i na dodatek rozdzialka tylko 1024x768 :)

ogolnie gierka dobrze zrobiona, dobrze wszystko odwzorowane, jak sie idzie po suchym piasku to suchy , jak mokrym to mokry itd. fizyka gierki tez OK, choc te powiewy lisci drzew ,trawy to pic na wode :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='65189' date='27.10.2007, 13:06 ']u mnie nvidia 7900GTO(700/1700) , c2d 3.2Ghz, 2GB ramu, raptor 150GB 10.000rpm i na medium ledwo lazi, mozna grac ale to nie to... i musi byc wlaczony AA , przy wylaczonym crysis wyglada jak klocki, nie ma prawie tekstur tylko rozne bloki, wiec przynajmniej musialem AA2x wlaczyc, gierka ladnie korzysta z 2 rdzeni, bardzo ladnie dziala dzwiek 5.1(choc w setupie ani slowa o dzwieku 5.1 czy lepszym), na haju i AA4x na moim konfigu nie ma grania :), w sumie na medium i AA2x tez nie bo to bez sensu, brak calkowitej plynnosci i na dodatek rozdzialka tylko 1024x768 :)

ogolnie gierka dobrze zrobiona, dobrze wszystko odwzorowane, jak sie idzie po suchym piasku to suchy , jak mokrym to mokry itd. fizyka gierki tez OK, choc te powiewy lisci drzew ,trawy to pic na wode :)[/quote]


Gra strasznie wymagająca od sprzętu nie ma co ukrywać.
Na moim amd athlon 3800x2, Palit GF 8600 GT Sonic+, 2 gB Twinmos, na średnich da radę pograć. High nie wchodzi w rachubę no i rozdziałka pozostaje 1024 na 768. W sumie nie narzekam demo jest dość długie, grafika urzeka (nawet na mdeium), fizyka niezła (drzewa tnę jak popadnie heheh). Dla mnie graficzne cudo. Choć przydałoby się 8800.

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moim high chodzi ;) A very działa tylko na viscie czy tylko w full wersji??Płynnie chodzi na AA0-16x.
Gra naprawdę grafiką powala, grywalnością się jeszcze nie zdążyłem na cieszyć.Szkoda że tylko 720p. Bo projektor nie rozpoznaje 1080i w Crysisie a w Colinie rozpoznaje;/
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm trochę protestowałem crysis i jakie konkluzje....
może na początek , sprzęt mam nie najsłabszy: core2quad q6600 (podkręcony do 3 GHz), 4 GB ram i gf 8800gtx. najpierw odpaliłem crysis na win xp (czyli dx9), najpierw na monitorze komputerowym 19 cali (1280x1024) gra ustawiona na full (czyli jak to możliwe pod dx9 tylko high). Gra chodziła bardzo płynnie i bez problemów. Potem odpaliłem na lcd tv sharp 52 cal w w 1080p (czyli 1920x1080), ustawienia również na full, gra chodziła bardzo płynnie i bez najmniejszych zacinek.
No to przeszedłem do visty 64 bit i tu zaczęły się poważne problemy. Po pierwsze okazało sie ze wersja dema 64 bit nie działa (nie tylko u mnie bo jest już więcej zgłoszeń [url="http://forums.ea.com/mboards/thread.jspa?threadID=300113"]http://forums.ea.com/mboards/thread.jspa?threadID=300113[/url] ), dalo sie tylko uruchomić wersje 32 bit i tu zaczęły sie schody, co bym nie ustawił demo sie zacina, klatkuje (i to na lcd 19 cali i na sharpie 52 cale), praktycznie uniemożliwiając grę (bo co to za przyjemność (acha użyłem najnowszych sterów nvidii wersji beta wydanej specjalnie przez nvidie do crysis). wychodzi na to, ze wersja dx10 jest mocno skopana (lub sterowniki nvidii), nie da sie grać. Przez to ciężko mi było porównać jakość dx9 vs. dx10....

ps. very high da sie ustawić tylko pod dx10. Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
dzisiaj troche potestowalem mojego kompa na tym demie crysisa powiem tak 8800gtx to chyba minimum zeby to chodzilo plynnie na high
bo moj komp- c2d 2,66 @3,3 ghz 8800gts 320mb dawal rade w rozdzialce 1280x1024 na medium bo na high juz troche sie obraz rozmywal przy szybkim ruchu, dzisiaj podkrece procka do 3,5 i troche postaram sie podkrecic grafe moze to pozwoli pograc na high
bo na medium grafika nie jest juz tak powalajaca
pozdro

edit.podkrecenie procka do 3,6ghz i grafiki nic nie dalo
edit2.po zainstalowaniu nowych sterownikow 169.02 rozmazanie obrazu spadlo i plynnosc sie troszke zwiekszyla w trybie high
czyli na tej rozdzialce idzie grac z najtanszym gts-em
deenbe to nie jest zaden efek wizualny a poprostu slaby sprzet bo moj znajomy na 8800gtx nic takiego nie ma ani w trybie high ani ultra
wiec jak nie masz potwierdzonego info to nie wprowadzaj w blad innych. Edytowane przez kojot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kojot' post='65299' date='28.10.2007, 03:15 ']Witam
dzisiaj troche potestowalem mojego kompa na tym demie crysisa powiem tak 8800gtx to chyba minimum zeby to chodzilo plynnie na high
bo moj komp- c2d 2,66 @3,3 ghz 8800gts 320mb dawal rade w rozdzialce 1280x1024 na medium bo na high juz troche sie obraz rozmywal przy szybkim ruchu, dzisiaj podkrece procka do 3,5 i troche postaram sie podkrecic grafe moze to pozwoli pograc na high
bo na medium grafika nie jest juz tak powalajaca
pozdro

edit.podkrecenie procka do 3,6ghz i grafiki nic nie dalo[/quote]


rozmywanie sie obrazu przy szybkim ruchu to efekt wizualny w trybie high:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj nabyłem i testuję. Mój komp zdzierżył ustawienia na maxa i musze przyznac ze grafika jest powalająca i gra ma smaczki aczkolwiek to nie moj typ :huh:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='67811' date='13.11.2007, 21:00 ']Witam

Dzisiaj nabyłem i testuję. Mój komp zdzierżył ustawienia na maxa i musze przyznac ze grafika jest powalająca i gra ma smaczki aczkolwiek to nie moj typ :huh:))[/quote]
hmm a możesz podać konfigurację swojego kompa i ustawienia oraz jaki system używasz i w jakiej rozdzielczości???
hmm mam w sumie niezbyt słabą konfigurację (core 2 quada q6600 podkręcony do 3 GHz, nvidię gf8800 gtx, 4 GB ramu) i muszę szczerze przyznać, ze crysis go zarżnął na maksa, jeszcze jako tako idzie w rozdzielczości 1280x1024 w win xp czyli dx9 na maksa pod tym dx, jednak odpalenie tego pod vistą64 pod dx10 powoduję potężna czkawkę czyli średnio FPS na poziomie ok 20 i nie da sie grać w rozdzielczości 1280x1024, trochę lepiej jest w 1024-768, a juz prawdziwa masakra to odpalenie na moim sharpie 52 cale w 1080p tu już mamy prawdziwy pokaz slajdów, a do grania nawet nie ma się co zbliżać)....
Więc o jakiej full jakości mówisz?? ten pokaz slajdów i zacinek uniemożliwia mi delektowanie sie wspaniałą grafiką... Może SLI coś by poprawiło, ale zasadniczo to może grafy następnej generacji pozwolą grać na full maksa w dx10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam praktycznie taka sama konfiguracja i viste 32bit. Moze masz racje bo nie zmienilem jeszcze monitora i puszczam 1280x1024 i wszystko chodzi super płynnie. Gdzie mozna te klatki na sekunde sprawdzic??????? Jak puszcze na duzymo monitorze to pewnie faktycznie zdechnie. Ale zobaczymy. W weekend podepne to pod lCD a tam wyciagam po hdmi full HD wiec zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='67847' date='13.11.2007, 23:26 ']Hej mam praktycznie taka sama konfiguracja i viste 32bit. Moze masz racje bo nie zmienilem jeszcze monitora i puszczam 1280x1024 i wszystko chodzi super płynnie. Gdzie mozna te klatki na sekunde sprawdzic??????? Jak puszcze na duzymo monitorze to pewnie faktycznie zdechnie. Ale zobaczymy. W weekend podepne to pod lCD a tam wyciagam po hdmi full HD wiec zobaczymy co z tego wyjdzie.[/quote]

w katalogu bin32 masz dwa pliki bat z benchmark w nazwie jeden cpu a drugi gpu jak je uruchomisz to ci pokaże wydajność w tych testach... w wersji visty64 bit masz jeszcze katalog bin64 (szukaj w katalogu gdzie zainstalowałeś grę)....
niestety nie mam teraz dostępu do visty32 bit, w wersji 64 wydajność jerst masakrycznie mała... Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no masz racje ciagnie 20fps a 16 na CPU test średnio. Ale jak gram wogole nie czuje ze sie cos scina. moze cos nie tek ustawilem w detalach zaraz sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='67860' date='14.11.2007, 01:36 ']nie no masz racje ciagnie 20fps a 16 na CPU test średnio. Ale jak gram wogole nie czuje ze sie cos scina. moze cos nie tek ustawilem w detalach zaraz sprawdze[/quote]
Może na Viście 64 tnie a na 32 nie. Trzeba by porównać wersję Visty, sterowników nVidii, czy system świeżo zainstalowany, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi na 4 gb ramu procku 4x 2.4ghz i 8600Gt 1900x1200 sie scina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam tv SONY KDS5A2000 i zamiar zakupienia kompa gra sie najaralem strasznie ale szczeze mowiac chcialbym cieszyc sie nia w pelni (ustawienia na maxa) jaka konfiguracja kompa byla by najleprza i z tego co czytam to nasowa sie pytanie czy wogole jest taka konfiguracja dostepna.

no i mam jeszcze jedno pytanko jak polaczyc najlepiej kompa z tv zeby cieszyc sie tym co najleprze

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tensor' post='69170' date='22.11.2007, 14:52 ']panowie mam tv SONY KDS5A2000 i zamiar zakupienia kompa gra sie najaralem strasznie ale szczeze mowiac chcialbym cieszyc sie nia w pelni (ustawienia na maxa) jaka konfiguracja kompa byla by najleprza i z tego co czytam to nasowa sie pytanie czy wogole jest taka konfiguracja dostepna.

no i mam jeszcze jedno pytanko jak polaczyc najlepiej kompa z tv zeby cieszyc sie tym co najleprze

dzieki i pozdrawiam[/quote]

hmm co do podłączenia kompa do tego tv lcd to moim zdaniem najlepiej albo hdmi-hdmi lub dvi-hdmi (zależy od karty graficznej)..
co do konfiguracji by gra chodzia super na 1920x1080 to moim zdaniem na tę chwilę nie ma takiej dostępnej konfiguracji (bo w takiej rozdzielczości nawet na SLI z nvidii 8800 ultra lub crosfire na ati najmocniejszym da średnio ok 30 paru klatek na sekundę a to znaczy, ze podczas ostrzejszych momentów może być i poniżej 20 klatek na sek a już zwłaszcza w viście i dx10. Może następna generacja topowych kart graficznych sobie poradzi z crysis tak by FPS był na solidnym poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego jest potrzebny quad i 3,6ghz na budziku, nie zaszkodzi ram powyzej 1100mhz....

na moim sprzecie lata w 1680x1050 na medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='69196' date='22.11.2007, 19:45 ']dlatego jest potrzebny quad i 3,6ghz na budziku, nie zaszkodzi ram powyzej 1100mhz....

na moim sprzecie lata w 1680x1050 na medium[/quote]

Ale w XP i DX9.. bo pod Vista + dx10 to w takiej rozdzialce ta gra praktycznie nie dziala.

pozdrawiam

P.S.
Styczen powinien przyniesc nowe procki Intela + serie 9xxx nvidia.. moze wtedy pociagnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='69196' date='22.11.2007, 17:45 ']dlatego jest potrzebny quad i 3,6ghz na budziku, nie zaszkodzi ram powyzej 1100mhz....

na moim sprzecie lata w 1680x1050 na medium[/quote]

hmm mam quada, mam 4 GB ram, mam nv8800gtx i wiem, ze na full ustawieniach nie da sie pograć pod vistą i dx10 w rozdzielczości 1280x1024, a kolega tensor pytał się o możliwość grania na "ustawienia na maxa" na monitorze fullHD (czyli 1920x1080), w obecnie dostępnym sprzęcie jest to moim zdaniem nierealne (nawet SLI tu niewiele pomoże - jak donoszą różne serwisy)....

a tak na marginesie to z moich obserwacji tej gry i jej zachowania sie na procesorach wielordzeniowych (w tym wypadku 4 rdzeniowych) to moim zdaniem ona nie za bardzo używa tych 4 rdzeni, no chyba że gf 8800 gtx jest tu takim potężnym hamulcem że ten procek już niewiele może pomoc... Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo kto dba o optymalizacje gier pod pc? NIKT
mial to zmienic dx10 ale jak widac skutecznie sie wszyscy przed tym bronia

po co ktos ma tracic czas i pieniadze zeby zoptymalizowac gre jak producent moze wypuscic nowa karte graficzna i bedzie chodzic

myslenie producentow gier i programistow od lat, microsoft chcial to zmienic z vista ale....producenci tego nie chca wiec robia wszystko zeby na viscie chodzilo gozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...