Skocz do zawartości
rafi76

Ziarnistość i jasność jakby mgła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam tv Philips 43 pus8517 

Wczoraj wymieniłem dekoder na dual box 4k

Podlaczylem go drugim kablem hdmi 2.1 i  przez chwilę było wszystko dobrze. Ale po 10 minutach i przełączaniu kanałów dalej mam niewyraźny obraz. Rano włączyłem sobie kanał love nature i na jasnych scenach był za mgłą i nie było tego kontrastu ani kolorów. Wieczorem na tvp1hd leciał film John Rambo i np. w scenach jak płynęli łódką obraz stał się co nie tyle brzydki ale jakby brakowało kolorów.  

Zrobiłem juz:

1.Reset fabryczny tv

2.Ponowna instalacja tv

3.Wyłączenie z sieci tv.

4.w ustawieniach tv mam hdmi optymalny.

5.Podłączyłem do wszystkich gniazd hdmi (raz przez parę minut obraz był idealny)

 

Dodam że na youtube czy innych streamach nie ma czegoś takiego

Sprawdzałem sygnał na antenie to 100% Jakość 58 %

Dziwne jest to że czasami obraz się wydaje ok dopiero po przełączaniu kanałów czy przejściach na inne źródło zaczynają się robić takie cyrki z obrazem gdy sygnał idzie z dekodera. 

Sprawdzałem też na różnych ustawieniach i nie wiem już o co chodzi  czy oddać telewizor czy mam uszkodzone hdmi ale skoro na streamach odbiera to gdzieś problem w połączeniu z dekoderem...? 

Bardzo proszę o pomoc

Poniżej przykładowe zdjęcie dzisiaj rano po resecie i instalacji na nowo tv

IMG_20230216_001740.jpg

Edytowane przez rafi76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co w tym chodzi ale jak przeczytałem problem ziarno to od razu wiedziałem że będzie o philips :D czytałem o tym już wiele razy w różnych miejscach ale nigdy się nie zagłębiałem w problem. Także kibicuje w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał idzie po hdmi i ustawione jest na 4k

Prodarek ja dwa tygodnie bawiłem się z ustawieniami i zapłaciłem żeby "fachowcy" miernikiem ustawili mi sygnał anteny wymieniłem hdmi niestety takie cyrki dzieją się dalej. Dziwne ze na streamach jest ok

A może tak ma by w tych tv ale z drugiej strony obraz jest lepszy na starszych telewizorach 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, próbuj wbić w ustawieniach 1080p, powinno zakończyć te „przygodę”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiłem 1080p i to samo

podłączałem nawet  dekoder  do 5 letniego lg i tam był obraz ok. 

 

Szkoda bo gdyby nie ten mankament to telewizor mi bardzo pasuje. 

Ale nieakceptowalne  jest żeby takie rzeczy się działy a z tego co się naczytalem to są problemy tego typu na innych modelach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze tam możliwość ustawienia przestrzeni barwy? Ustaw 4:2:2.

I w samym tv możesz jeszcze wyłączyć dla tego portu obsługę 4k, znaczy w lg jest ale czy jest w philips... 

Mimo wszystko takie rzeczy nie mają prawa się zdarzać.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o barwy w telewizorze tak?Są jakieśdopasowania punktu bieli 2 i 20 punktowe ale z tym się bawiłem.Jest też kalibracja kolorów i mam 2 słupki do każdego koloru BARWA i NASYCENIE

MAM obsługę portu  ULTRAHDMI jest standard i optymalny .Dawałem też to ale tu się to dziej nie wiadomo kiedy z obrazem w zależności od kanałów.Jak zmieniłem w dekoderze na 1080p to trochę ta zianistość zniknęła pewnie stąd że mniejsza rozdzielczość na ekranie i mniej wyrażne ziarno może, ale tu nie o to chodzi żeby się pieprzyć z ustawieniami bo co z tego jak za chwilę na innym kanale będę miał znów jakiś problem.Telewizor kupiłem po 6 latach od ostatniego zakupu i się nie spodziewałem takich cyrków.Czy ta technologia 4k takie ma problemy czy wszystkie telewizory 4k mają takie objawy?Siedzę na stremach i 4 ka odbiera ładnie ale jak puszczałem niektóre filmy na youtube z gorrszych żródeł to owszem były kwadraty ale nie spotkałem się z ziarnami. Nie wiem czy to ten telewizor czy tak ma być.

Bo jeśli to sie nie dzieje na innych telewizorach to go po prostu oddam

Edytowane przez rafi76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz takie coś widzę. Mam dostęp do kilku TV 4K i na żadnym nie ma czegoś takiego. Obraz jest OK a z dobrych źródeł - odtwarzacz BD 4K, czy też film z pliku - jest jak to się mówi potocznie - żyleta. 

Także to raczej z Twoim egzemplarzem jest coś nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzeń barw ustawiasz w dekoderze zaraz obok rozdzielczości, są to rzeczy typu
RGB, YCbCr444, 422.

Nie, żadne telewizory nie mają takich wad :) technologia 4K nie ma tu tak na prawdę nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dzieją się również niezależnie od trybu obrazu kini, standard itd w tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.Na telewizorze samsung 32 cale nigdy nie miałem takich problemów.Tu jest telewizor większy z rozdzielczością 4 razy większą od fulla hd ale pomimo to nie powinno byc takiego czegoś.Obraz i tak jest skalowany do tej rozdzielczości no chyba że telewizor ma wadę w oprogramowaniu albo coś z jakims elementem który odpowiada za skalowanie.

Bo co jeszcze może być kabel antenowy do dekodera -sygnał miernikiem 88%

 

dekoder na 90 % sprawny bo wcześniej miałem dekoder hd i też takie kwiatki były

kurde nie wiem co mam robić czy oddawać go i sprawdzić na innym telewizorze ?

Naprawdę tyle co ja przerabiałem ustawień i standardów to ja bym musiał z pilotem siedzieć i osobno na ten kanał i inny kanał ustawiać

 

siedzę od telewizora 2 metry czy jak wezmę np 50 cali tobędę widział gorszą jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak nie powinno się dziać. Jeżeli nic nie pomaga, tzn. żadne ustawienia nie pomagają to oddaj ten TV jeżeli masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych to jeszcze warto rozważyć Samsunga, nie jest to mistrz ale sporo pewniejszy jednak niż TCL, albo jeszcze lepiej jakbyś trafił jakiegoś Panasonica na VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o tlc. Czy chodzi o oprogramowanie i aktualizacje do tych telewizorów czy mają gorszy obraz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...