Skocz do zawartości
weed6

full hd czy hd ready

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
zamieżam kupić TV NIe moge sie zdecydować sie czy wybrać full Hd 37cali czy hd ready
Grzebie na googl i opini jest pelno. Prosze poradźcie co lepiej wybrać. Oglądać bede z odległosci 2-3m
W gre wchodzi 37cali nawet wypatrzylem sobie full samsung LE37M87BD co myslicie o tym sprzecie.
Czy w czy wykorzystam full hd oglądając kanalny nadawane przez cyfre badz n?

Napewno podlacze cyfre albo n - tu tez nie moge sie zdecydowac - proszę o pomoc Edytowane przez weed6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='weed6' post='59549' date='10.09.2007, 13:52 ']Witam
zamieżam kupić TV NIe moge sie zdecydować sie czy wybrać full Hd 37cali czy hd ready
Grzebie na googl i opini jest pelno. Prosze poradźcie co lepiej wybrać. Oglądać bede z odległosci 2-3m
W gre wchodzi 37cali nawet wypatrzylem sobie full samsung LE37M87BD co myslicie o tym sprzecie.
Czy w czy wykorzystam full hd oglądając kanalny nadawane przez cyfre badz n?

Napewno podlacze cyfre albo n - tu tez nie moge sie zdecydowac - proszę o pomoc[/quote]

Kupowanie ekranu Full HD o przekątnej 50" lub mniejszej nie ma sensu, chyba że zamierzasz oglądać materiał HDTV w najlepszej dostępnej jakości (np. Blu-ray, HD DVD) z odległości mniejszej niż 3 metry. W obecnej chwili widać wyraźną tendencję do wprowadzania na rynek coraz bogatszej oferty telewizorów Full HD, droższych od HD Ready. Jednakże obraz na ekranach 1366x768 nie jest słabszej jakości, jest tylko mniej szczegółowy. Dostrzeżesz to jedynie z bardzo małej odległości od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalny człowiek;)(a takich trudno szukac tu na forum<joke>)zmienia telewizor raz na bardzo długi okres czasu często jak tamten odmówi mu posłuszeństwa dlatego lepiej zabezpieczyc się na bliską przyszłośc bo jesli poczuje się to HD1080p raz to już później ciężko przyzwyczaic się do SD.(czyli full hd:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='weed6' post='59549' date='10.09.2007, 14:52 ']Witam
zamieżam kupić TV NIe moge sie zdecydować sie czy wybrać full Hd 37cali czy hd ready
Grzebie na googl i opini jest pelno. Prosze poradźcie co lepiej wybrać. Oglądać bede z odległosci 2-3m
W gre wchodzi 37cali nawet wypatrzylem sobie full samsung LE37M87BD co myslicie o tym sprzecie.
Czy w czy wykorzystam full hd oglądając kanalny nadawane przez cyfre badz n?

Napewno podlacze cyfre albo n - tu tez nie moge sie zdecydowac - proszę o pomoc[/quote]

liczy się tylko ful - sam mam Sharpa 46" oglądam z 3m. mam tuner N-ki.
Co do wyboru platformy zapoznaj się z ofertą i sam zdecyduj .
Każda z platform ma wady i zalety. Edytowane przez marian_wierzbicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marian_wierzbicki' post='59597' date='10.09.2007, 20:49 ']liczy się tylko ful - sam mam Sharpa 46" oglądam z 3m tuner N-ki.[/quote]

Normalnie REWELACJA.
Tuner N-ki to możesz oglądać z każdej odległości. :mellow:
Ważne z jakiej oglądasz obraz fullHD, a jest tego na tej N strasznie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Tylko Full HD , jaj ktoś kiedyś na forum napisał - HD READY to tylko półśrodek.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gatar' post='59718' date='11.09.2007, 17:49 ']Ważne z jakiej oglądasz obraz fullHD, a jest tego na tej N strasznie dużo.[/quote]

No trochę jednak jest :(

PS: Ale 37'' to raczej wystarczy hdready. Większe znaczenie mają pozostałe parametry niż rozdzielczość. Problem jest tylko taki że cokolwiek nie podepniesz (poza kompem po dsub) to TV będzie musiał przeskalowywać obraz a tego problemu nie ma przy full. Zdjęcia też dużo lepiej będą wyglądały na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='59788' date='12.09.2007, 01:03 ']PS: Ale 37'' to raczej wystarczy hdready. Większe znaczenie mają pozostałe parametry niż rozdzielczość.[/quote]
Witam.
Właśnie mi o to chodzi. ludzie , ulegając "bełkotowi marketingowemu" promującemu fullHD na każdym wymiarze TV
kupują np. 32" i oglądają fullHD z 3-4m. ;) Od fullHD nie ma odwrotu, ale zachowajmy zdrowy rozsądek.
Niedoskonałości wzroku ludzkiego nie "przeskoczysz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden TV '50 HD RADY a drugi '50 Full HD. Wedłóg mnie ( moich oczu ;) ) to na jakość obrazu składa się w 80% a nawet moze w 90% to jakość sygnału ( w jaki sposob jest nagrany film/program i z jakiego żródła jest wysyłany) a pozostale 10% to rozdzielczość TV i elektronika itd. Np. dobry film animowany ( np. Epoka Lodowcowa 2 ) na HD Ready z zrodla DVD Panasonic S52 po złaczu EURO wyglada rownie dobrze jak z PS3 po HDMI na TV Full HD. Jeśłi film jest nagrany bezndziejnie ( nawet jesli jest na HD DVD czy BR ) to bedzie brzydko wygladał i na Full i na HD. Natomiast jeśli mamy dobra realizacje w 1080p ( np. HD DVD ) to roznica jest olbrzymia na + TV full HD. Co ciekawe, są takie filmy na DVD, które przepuszczone przez Toshibe EX1 wyglądają lepiej na TV full HD niz na TV HD Ready. Taki przykład z wczoraj. oglądałem na TV HD Rady X-The Last Stand. Ogladałem i z BR ( PS3 ) i ze SKY HD :) Ze skay hd obraz byl duzo lepszy niz z plyty BR po przez PS3 !. Z wlasnego lenistwa nie chcialo mi sie przepinac kabelkow aby zrobic takie porownanie na TV full HD.
pozdr. dawmac

te dwa TV to tylko tak chwilowo są :) Kupiplem nowego Samsunga "50 full HD plasme a starszy Samsung czeka na transport do Polski do rodziców jako prezent. Stoja obok siebie tak wiec moge sie troszke pobawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 42" Full HD ma sens w małym mieszkaniu. Mniejsze przekątne to już przesada. Rozdzielczość kątowa oka jest, jaka jest. Jak stać Cię na ekstra kasę tylko po to by lepiej się poczuć (że niby nadążasz za rozwojem) to wal full HD. Inna sprawa, że często full HD jest bardziej dopracowane pod wieloma względami (bo droższe, bo prestiżowe, bo nowsze). Teraz hasło full HD w mniejszych odbiornikach ma nie tyle poprawiać Twoje wrażenia, ile napędzać wyścig. Do tego niektóre firmy zeszły z 42" fullami poniżej 6000 zł.
Mam szwagra, który kupił 37" Philipsa full HD za bajońską kwotę. Ma kłopoty z rozpoznaniem materiału HD i SD z odległości 3,5 m. Po prostu różnicy za bardzo nie widać z tej odległości.
To samo ma się z aparatami fotograficznymi. Często osoby kupują maleńkie compacty z 10 mpix matrycą po czym dla oszczędności miejsca na karcie... fotografują w trybie 5 mpix! A na zdjęciu wielkości pocztówki (standard) lub nawet A4 rożnica rozdzielczości nie rzuca się w oczy. Za to szumy matrycy zwiększają się wraz z jej upakowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...